Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 64938 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #30 - 31.10.2003 at 22:25:38
 
Smiley
poglej dragi samson

preskočil si svoje new agovske konstrukte, Tongue

kar samo pomeni, da sodiš stvari, ki jih ne poznaš. Shocked Shocked

Lepo bi bilo, če bi recimo preden kaj takega izjaviš  Roll Eyes

prebral nekaj mojih postov, Roll Eyes

glede na dejstvo, da sem tu najbolj bran. Kiss

drugače pa tvoja izjava glede srca: Cry

"Toda Bog ve, da v njem ni sovraštva. Le žalost in usmiljenje in bolečina..." Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

kaže na tvojega žalostnega Boga, Cry Cry Cry

ki ga nihče ne potrebuje, razen morda ti sam. Cry Cry Cry

ki pa bi lahjko bil tudi: Roll Eyes

Ljubezen, ki je čisto veselje Kiss

Resnica, ki je najčistejši notranji Mir Kiss

in Mir, ki je Njegov blagoslov... Kiss

skratka Mir, ki ni od tega sveta Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #31 - 31.10.2003 at 22:28:20
 
Samson, ti je mogoče prišlo na misel, da si z besedami:

Samson wrote on 31.10.2003 at 21:57:13:
Dejstvo je, da tlačite, to edino za slovenstvo zares pomembno verstvo v eksotični kotiček pod pretvezo enakopranosti, ki je ni nihče oporekal.

tudi ti koga užalil oz. omalovaževal? Ko pride do problema verovanja, potem je vsakomur, ki v nekaj zares verjame, težko in ga lahko prizadane, da nekdo drug nekaj, kar je njemu najbolj sveto, opredeli kot nepomembo, plitvo, votlo, manj pomembno, nasproti nečesa, kar je njemu osebno povsem tuje.

Te sicer razumem, te pa ne podpiram, ker če bi te, potem bi si želela, da ima tudi aryan svojo sobo, pa stojči in vsekakor bi rabili potem še eno za budizem, ki se meni osebno zdi vsaj enako vreden kot krščanstvo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #32 - 31.10.2003 at 22:36:37
 
Mene izraz new age ne moti, čeprav bi bilo za slovenski jezik morda primerneje kaj novodobnega.

Pod tem izrazom se dejansko zbira vse mogoče, tudi take zadeve, ob katerih se pogosto samo nasmehnem, vendar to ni smeh škodoželjnosti, temveč bolj igrivosti, saj se takoj zavem, da gre pač za drugačen način iskanja, v katerega se nimam pravice vmešavati, saj navsezadnje niti ne poznam razlogov, zakaj se je nekdo podal na drugačno pot od moje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #33 - 31.10.2003 at 22:44:47
 
Smiley
skratka dragi samson, Kiss

mogoče si mislil, da si prišel sem nas učit, Roll Eyes

a boš morda kmalu spoznal tako kot exorcist, Kiss

da si sem prišel v svojo dušo učit. Kiss


Ps: in še tvoj očitek meni, da se delam pametnega,

verjemi, pamet me nikoli ni zanimala, samo modrost,

to pa je povsem nekaj drugega, a ne?


ps: sicer ti pa celo dovolim, glede na to kako si že začel, da me mirno lahko obmetavaš z izrazi kot:
bedak, bednik, idiot itd Grin
pa lepo se imej Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #34 - 31.10.2003 at 23:12:02
 
stoychi wrote on 31.10.2003 at 22:25:38:
Smiley
preskočil si svoje new agovske konstrukte, Tongue

kar samo pomeni, da sodiš stvari, ki jih ne poznaš. Shocked Shocked

Da, namenoma sem preskočil. Ker sem pač sodil, da veš, o čem govorim. Skoraj bi si upal trditi, da jih zelo poznam, sicer jih nebi omenjal. Očitno pa to tebe moti, čeprav ne razumem, zakaj bi te.

stoychi wrote on 31.10.2003 at 22:25:38:
Smileydrugače pa tvoja izjava glede srca: Cry

"Toda Bog ve, da v njem ni sovraštva. Le žalost in usmiljenje in bolečina..." Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

kaže na tvojega žalostnega Boga, Cry Cry Cry

Ne razumem, kako moreš biti najbolj bran na forumu, pa tako nelogičen tip. Če tistega mojega stavka nisi zmogel pravilno doumeti, bi se niti ne čudil. Da se pa zavestno sprenevedaš, kar je očitno... eh, to me pa čudi. Težko verjamem, da si tako grozno bran, če ne zmoreš ostati pri resni besedi in kot takšno obravnavati. Sicer me pa tudi to ne moti. Le mojih misli mi tako neokretno ne sprevračaj kot si storil v tem primeru.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #35 - 31.10.2003 at 23:17:05
 
Stojchi

Ne, nisem prišel vas učit. Ne boj se. Čeprav bi bil ti bolj moder, če bi se tudi kaj naučil.

stoychi wrote on 31.10.2003 at 22:44:47:
Smiley

Ps: in še tvoj očitek meni, da se delam pametnega,

verjemi, pamet me nikoli ni zanimala, samo modrost,

to pa je povsem nekaj drugega, a ne?
ps: sicer ti pa celo dovolim, glede na to kako si že začel, da me mirno lahko obmetavaš z izrazi kot:
bedak, bednik, idiot itd Grin
pa lepo se imej Kiss

Ne vsiljuj mi svojega besednjaka! Meni ne pristaja. Si se pa res delal pametnega, zdaj se delaš modrega... Če bi bil zares moder, o tem nebi govoril, ampak bi preprosto čakal, da to sami spoznamo.

No, mogoče bom spoznal, da si zares moder človek. Mogoče kje drugje kaj drugače pišeš. Smiley
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #36 - 31.10.2003 at 23:22:07
 
Devi

Očitno tebi ne gre za to, kaj je prav in kaj ne, ampak kdo bo imel prav in kdo ne. V bistvu meni ne gre ne za eno ne za drugo. Jaz govorim le o širši pomembnosti neke stvari, ki jo ti oporekaš na račun nekih redkih izjem v tem našem kulutrnem prostoru. Le kako moreš vse te stvari po pomemnosti za naš kulturni prostor sploh primerjati. Razlaga je dvojna: ali si namenoma diskriminatoren do katolištva ali pa zgolj tendenciozen oziroma nekritičen. Pa četudi si ti budist, saj ste menda v Sloveniji le trije...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #37 - 31.10.2003 at 23:36:41
 
Dragi Samson, kakor je pokvarjena krščanska cerkev, tukaj mislim kompletno RKC, si pokvarjen z njo vred tudi ti.

Dobro, pa gremo brez grdih besed.

Dragi Samson, ki si tako podkovan o katoliški veri, kaj misliš, je Jezus mislil s svojim pridiganjem na to, kar počne in je počela RKC.
Je Jezus mogoče želel, da s ev imenu boga pobije na miljone človeških življenj, je Jezus hotel da se veliki škofje družijo z nacisti in osebno z Adolf Hitlerjem, kaj misliš, je Jezus rekel pobijajte živali, kaj misliš je Jezus rekel, da se naj gradijo mogočne cerkve, da naj cerkev na račun neumnih bogati, kaj misliš o tem, je Jezus to govoril.

In kakor spremljam stvar, je vse več ljudi proti takšni cerkveni diktaturi, se ti ne zdi, ali si pa že toliko zaveden, da tega niti opaziš ne.

Če hočete zdaj cerkvi obrniti hrbet, Bogu pa ostati zvesti, potem velja: "Bog da, cerkev ne, zato niste sami!" Že v bibliji, v Janezovem razodetju, se glasi: "Izstopite iz nje, ljudstvo moje!" (18, 4) Mišljen je izstop iz posvetne cerkve. S prihranjenim cerkvenim davkom lahko nato storite toliko dobrega, kot hočete - in sicer prav tisto, kar se zdi vam smiselno in ne to, kar hoče cerkev.

Cerkvenega blagoslova ne potrebujete za zakonsko srečo niti blagoslova za umirajoče, za vaš dušni blagor. Nauk o večnem prekletstvu ne izvira od Jezusa, temveč je cerkveno zavajanje, da bi vas zastrašila. Temu lahko zdaj naredite konec.

Tudi nauk cerkve se ne ujema s Kristusom in njena krvava zgodovina je nasprotje temu, kar je hotel Jezus.

V tej cerkvi že davno ni mogoče nič več rešiti, le še sebe in druge pred njo.

Če svojih otrok ne date več krstiti, jim naredite veliko uslugo. Kajti vi spoštujete njihovo svobodo. Pozneje se lahko sami odločijo ali hočejo pristopiti k neki verski skupnosti ali ne.

Kraljestvo miru naj dobi najprej obliko v človeških srcih, kajti "Božje kraljestvo je v vas" (Luka, 17, 21)

Cerkve imajo Govor na gori za utopijo, zbirale so zaklade, blagoslavljale orožje ter vse do danes razkazujejo Jezusovo truplo na križu. Sramota nad sramotami.

Mnogim je bilo pri srcu težko, ko so usmrtili Jezusa, saj je poprej zdravil ljudi in je bil s svojim življenjem zgled, kako lahko v lastnem srcu najdemo Boga, tako da duhovniki niso več potrebni - razumljivo je, da je Jezus pri tedanjih duhovnikih in pismoukih naletel na odpor.

Duhovniki in pismouki so se čez nekaj časa razširili tudi v mladem prakristjanstvu, nauk moža iz Nazareta so izkrivili ter iz tesarja iz Galileje naredili novega visokega duhovnika (npr. biblijo, pismo Hebrejcem, 7-10).

Jezus vsega tega ni hotel. Kdor pa je opozarjal na to protislovje in se je hotel držati prakristjanstva, je kmalu tvegal svoje življenje

Zato še enkrat Samson  Cerkve niso Božje hiše.

Cerkev ob različnih priložnostih vedno znova poudarja svojo tradicijo, ki se je prenašala z ene generacije na drugo. V vedno več ljudeh pa se do te tradicije poraja prikrito nezaupanje. Mnogim je celo neprijetno, ko stopijo v cerkev.

Cerkve niso božje hiše. Za časa Jezusa končno teh tudi še ni bilo, ne da bi zato kaj bistvenega manjkalo!

Jezus Kristus, je ljudi učil ljubečega Boga, ki Mu smemo reči "Oče", in jih ni nikoli vodil k čaščenju strohnelih kosti ter napol razkrojenih, izsušenih in balzamiranih delov mrličev, kot to dela katoliška cerkev. Tudi tu lahko vprašamo: Kaj je religija, v kateri imajo deli mrličev takšen centralni pomen, drugega kot kult mrtvih? "Kaj neki so še cerkve, če niso božje grobnice in nagrobniki?" je pisal že filozof Friedrich Nietzsche v 19. stoletju v delu "Vesela znanost".

Mrtev pa bi bil samo cerkveni bog in soj njegovega mrliškega sijaja pogosto lega na senzibilne cerkvene obiskovalce. Mrzla groza sijaja spomenikov iz kamna, kjer posameznik pogosto osamljen tava sem ter tja, deluje na mnoge ljudi depresivno. Nekatere škofe in "svetnike" starih časov so vklesali v marmor, kamen ali beton in njihovo krvoločnost prekrili z zlatom. Tako do danes okameneli, kot jih lahko opazujemo, z dvignjenim kazalcem žugajo vernikom. Te figure danes spadajo med umetnostne zaklade zahodnega sveta, toda kdo so bili ljudje, ki so nekoč živeli v teh telesih? Kdor se za to zanima, se lahko skoraj pri vsakem dostojanstveniku vpraša: Koliko mrličev ima ta na vesti? In koliko tisti? Na koliko kosteh in okostjih je postavljen njegov škofovski stol?

Treba je znati dobro seštevati - tudi velika števila. Kajti milijoni ljudi so samo v Evropi postali žrtve zmotnega prepričanja katoliške in evangeličanske vere in mnoge storilce v cerkvah še danes častijo kot nekoč. Cerkveni papeži, škofje, ekselence in eminence si kot nekoč lastijo gospodovanje nad življenjem in smrtjo ter da nudijo edino pot nazaj k bogu. Večno, za vse čase bodi preklet, kdor cerkveno pot pozna in jo zavrne, pretrpi naj grozotne peklenske muke za vedno in večno, nepretrgano grozo brez možnosti na konec, mučen vso neskončnost.To je grozilno sporočilo cerkve, ki se skriva za masko "veselega sporočila". Kesanje in spreobrnitev potem ne bosta več uslišana. Z nobenim javkanjem se ni mogoče vrniti v krilo velike matere cerkve, velike vlačuge, ki ljubimka skorajda z vsakim oblastnikom in je od zdavna preko stoletij terjala od držav smrtne kazni za ljudi, ki so si upali samostojno misliti in čutiti. Pri pogovoru v krogu znancev je bil pred kratkim izrečen stavek: "Tudi ti še pristaneš na grmadi" in za trenutek je bilo vse tiho.

Cerkvena, "na bibliji zasnovana zahteva po izključitvi" je res slej ko prej "stalno pripravljena na skok, da na novo razneti grmade za krivoverce", in to seveda še danes mnoge veseli in seveda komaj čakajo spet na ta dan, da bodo lahko kurili grmade, a ne Samson.

Povejmo še enkrat jasno: Cerkveni nauki na to temo so popoln nesmisel ter služijo samo temu, da ljudi držijo v odvisnosti s pomočjo strahu in občutkov krivde.

Hvala ti Samson za takšno vero, kar imej jo, nisem ti je favšen z veseljem ti jo prepuščam, le imej jo.

Drugi, če so pa pametni, se bodo držali tegale stavka -    Izstopite iz nje, ljudstvo moje.

Čemu neki so še potrebni številni teologi in duhovniki, če nas Bog srečuje v nas samih in v vseh življenjskih oblikah?

Vendar ta nedostopni cerkveni bog, na katerega verniki projicirajo del svoje lastne zlobe, ni identičen z Bogom Stvariteljem, ki je enak Bogu v naši notrini.

RKC in njeni papeži, škofje, župniki ITD, vse to je samo in samo eno veliko  ZLO

Čao Samson.



Stojchi, pozdrav tebi, še vedno pišeš take lepe verze, rad te berem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #38 - 31.10.2003 at 23:38:33
 
Quote:
a ni bistvo krscanstva sluzenje in cascenje Boga, Absolutne resnice in Vrhovne osebe, izvor vsega in vsakogar?

Samson wrote on 31.10.2003 at 21:05:08:
Ja, blizu si, povedal si nekaj bistvenega. Je pa zadeva potrebna temeljitejše razlage. Hvala.

kaj konkretno te pa zanima bolj temeljito?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #39 - 01.11.2003 at 02:57:44
 
dejstvo je da 'ne moremo enačiti krščanstva s katero koli religijo'.
tko kot si povedu smo gor rasl z njim in je na nas pustu posledice, k ise občutijo.
kot sm že zadnjič napisu ... nismo nikol delal foruma z namenom, da bi govorili o rečeh o katerih se precej ve. od vedno smo hoteli ozavestit v ostalih ljudeh to kar smo ozavestili v sebi. 'neki šamanizem' je recimo ena od teh tem. šamanizma recimo krščanstvo nikl ni podpiralo, šamani so bli samo za na grmado v starih časih. skorajda bi cerkvi uspelo izkoreninit šamanizem. pa ni. in to je gut.

kaj je večini všeč in kaj ne, je nekako nepomebno. pomebno postane ko definiraš okolico v kateri potem definiraš večino.
kdo je manjšina in kdo je večina.
npr
če za okolico definiram sloveijo, bi reku da je večina ljudi katoličanov.
če pa za okolico definiram recimo ta forum, potem pa večina ni več katoličanov. po izvoru zihr tud, dočim tukaj in zdaj ... to pa ne.

tko da zdej katera je ta večina ki ji šamanizem ni zanimiv ... in o kateri bi ti rad govoru ???

to da je krščanstvo v slovenskem značaju je dejstvo ... morm tud rečt da je tebi samson ponavadi uspelo obranit dobro ime cerkve tuki gor, vedno pak ne. cerkev je naredila veliko napak. zato jest verjamem da ji teh napak več ne smemo dopuščati.
odpuščati pak ja ...

point je napredek, ne pa stagnacija, cerkev je v napredku počasna, tko kot država. vseslovenski značaj je neki kar je treba spremenit, ne pa ga ohranjat kot neko dediščino.

vidm da tuki še obstaja neka zmeda ... in to v vedenju.
in nevedenju - nevednosti.


jest vednost definiram po šeranju, šeranju bistvenih informacij, ne obljub, vedenja vedenja o dejanskem stanju. in njega razreševanju ...


o dvomjivosti ti je devi povedala in posledično strpnosti.

čist tko usput ... če vzamem za okolico slovenijo, smo (po prepričanjih) prebivalci tega foruma v manjšini. to je že exo čist narobe pošteku. ta forum ne odraža stanja skupne zavesti slovencev, če bi jo, s to vsebino katero drži, bi življenje v slovejii bilo prijetnejše ... 100% ... vsaj ...

krščanstva nikamor ne tlačimo ... razvrstili smo ga pod religije.
tko smo se odločil, forumovci, tisti ki nas briga.
ostali ...


jest sm primarno državljan slovenije ... hodim po poti da postanem državljan sveta.
smo različni, zatiranje karščanstva pač ni dejstvo, je pa res da se ne strinjamo o nekaterih rečeh in da se nam je nekaterim slabo godilo v prejšnjih življenjih v vaši družbi. in mogoče imamo zato tak odpor ... čeprov jest nimam ... zame je vedenje vedenje ... in to je vse kar šteje.


verjamem da si napisal prej, ampak, kot sm ti povedu ... člani foruma, tisti ki jim ni vseeno, odločajo o novih direktorijih, če boš mel dobre argumente ... men ni blem, jest sm s harryem.

razkrinkaj laži ... razkrinkaj kredna ... vsi bi ti vedeli napisati take poste (kot dobro veš), pa nekateri vemo da nima veze. been there done that.

tvoj glas glih tko šteje samson ... seveda ... je celo precej kredibilen glas, vsaj kar se mene tiče ... sprejmi forum samson in forum bo sprejel tebe.


vedno se rad pogovarjam o konstruktivnih temah ...


*Vsekakor pa mislim, da zadev nisi dovolj pretehtala in da mojega pisanja niti prav dojela nisi. *
kako bi se naj dojelo tvoje pisanje samson?

krščanstvo je enakopravno ... o njem lahko pišeš.


jest vseen mislim da to ni nestrpnost ... to so samo dejstva.



*torej več strpnosti*


*pogumno in brezkompromisno iskanje novega, pa četudi v napačno smer*

dej nam povej več o 'smeri' samson
pravi in nepravi



Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #40 - 01.11.2003 at 12:17:37
 
Smiley
poglej samson naj ti tule pripopam tvoj uvod v tvoj topic.
Počasi zajemi sapo in še enkrat lepo počasi preberi, kaj si tu napisal. Grin
Glede logike, si še enkrat preberi svoje žalostno in boleče srce in mi povej, kaj sem izkrivil iz tvojega posta o tem. Tongue
Vidim, da ti tvoje argumentiranje gre precej slabo Shocked samson in nam vsem vsiljuješ, da bi mi morali misliti, tako kot ti, kar mi ne moremo vedeti. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

pa pojdiva na tvoj post:

"Hare Krishna, Zen budizem, razno razni budizmi in religiozna eksotika vseh vrst, reiki, - neznanska vrsta verstev in gibanj, ki jih očitni "navdušeni pripadniki" daljnih eksotičnih "resnic" običajno sploh ne razumejo, kaj šele dodobra poznajo....  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

Vsega tega kar mrgoli na tem živahnem forumu. In ne morem si kaj, da bi ne zaklical: OJOJ, ENA SAMA UBOGA MODA, VARANJE SAMEGA SEBE IN DRUGIH! Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

Mar se tvorci tega foruma sploh ne zavedate, kako v bistvu krivični ste do svoje lastne zgodovine? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Slovenskemu človeku je zares blizu edino krščanstvo. Tongue


Govoriš o religiozni eksotiki, dragi samson.

zapomni si, da religiozne eksotike,
če verjameš, ali ne ni. Kiss
Je en sam Bog,  Kiss
ki prebiva v tvojem srcu  Kiss
v tvojem Božjem kraljestvu  Kiss
od katerega si ti oddaljen še na milijone milj, Roll Eyes
če ne bi bil, ne bi kvasil takih neumnosti. Undecided

nadalje govoriš o eksotičnih resnicah Tongue

Resnica je dragi samson, Kiss
če verjameš, ali ne, Kiss
spet ena sama in ni eksotična,  Kiss
ampak hudo realna,  Kiss
saj je stanje tvoje zavesti tvojega bivanja. Kiss

Varanje:
dragi samson, če ti verjameš, ali ne, Shocked
ti z enim Bogom v svoji glavi, Shocked Shocked Shocked
varaš svojega drugega Boga, Tongue Tongue Tongue
ki v tvoji Resnici in Ljubezni domuje,  Kiss Kiss Kiss
v Božjem kraljestvu tvojega hvaležnega srca. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Zgodovina:
Tvoja zgodovina se je pričela, Kiss
ko si prijokal iz svoje mame Kiss
in se bo končala, Kiss
ko te bodo pokopale, Kiss
grobarjev lopate... Kiss

in v njem ne bo krščanstva,  Kiss
ostal bo tvoj odnos do tvojega Boga Kiss

tako da dragi samson,
krščanske vrednote desetih zapovedi  Kiss
in zapovedi, ki jih je Jezus tako lepo učil,  Kiss
so itak lepo zakodirane znotraj vseh nas,  Kiss
ampak te iste vrednote, so tudi vrednote: Kiss
hinduizma, islama sikhizma, budizma, taoizma in šamanstva, pa če to verjameš, ali ne. Kiss

dragi samson, mi vsi te ljubimo, Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

ampak preden pišeš take otrobe kot si jih na tem topicu, se raje poglobi Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes in prosi svojega Boga v tvojem srcu za tvojo večjo strpnost do drugače mislečih in drugače verujočih, verjemi prav vsi imamo istega Boga,  Kiss Kiss Kiss
kako pa kdo z njim vzpostavlja stik,  Kiss
pa je popolnoma njegova osebna stvar,  Kiss
a ne dragi samson,  Kiss
katoliške cerkve sin? Kiss

še lep pozdrav kredenu, lepo si napisal svoj post in hvala ti, če prebereš kako mojo pesem, ali moj post. Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #41 - 01.11.2003 at 15:11:09
 
Hja...

Ne vem točno zakaj, ampak se mi ni dalo brati vse vaše solate. Mogoče zato, ker ste pisali samo o zadevah ega, ki ga imam pa že svojega lastnega do vrh glave in me enostavno odbija način, kako ste pisali.

Samson, preveč osebno si dojel vse skupaj.

Predvsem pa čutim, da te je strah, počutiš se ogroženega. In prav tako čutim, da naj bi bili za tvoj strah odgovorni drugi, med drugim tudi mi, ki pišemo na tale forum, tako kot pač pišemo.

O krščanstvu bi rad pisal? Ja, daj ne, kdo ti brani? Če rabiš za to nov direktorij, ti ga bo gape rade volje naredil.

Vse ostalo pa, o čemer tule teče beseda, je pa ena sama žalost, prav vremenu in času primerno.

Ljudje božji, pozabljate, da prava notranja duhovnost, resnična intimna vera nima zveze z nobeno religijo, ne glede na to, v katerem civilizacijskem, kulturnem, rasnem in seveda religioznem okolju smo odrasli. Kdor čuti, da ta veza obstaja, potem njegova duhovnost še ni zadosti globoka, je samo nadomestilo, samoprevara.

Ste res toliko zaslepljeni, da se boste pogovarjali o tehnikah, besedah, postopkih, to je o obliki, ne pa o vsebini, to je doživljanju?

Samson, kakšen je tvoj bog?

Pišeš o resnici, laži in ne vem vse o čem.

Pa si natanko prebrali to, kar si napisali? Nisi pisal o tvoji notranji Resnici, nisi napisal nič o tem, kako premaguješ laž. Veš, to je veliko bolj važno, kot pa to, kako se imenuje naslov foruma ali teme, v kateri si izlil svoje srce Kozmosu.

Napisal si, da si žalosten, da te boli. Zraven pa napadel "nas", češ, da naj bi bili mi krivi za to, da si ti tak! Se ti zdi to logično? Pošteno?

Če praviš, da nas ima Jezus rad, zakaj pa je to važno? Se imaš ti rad? A ti povem nekaj zate zelo bogokletnega, v resnici je pa to ena največjih Resnic: kdor ima rad samega sebe, Jezusove ljubezni ne rabi! Ker jo že ima!

Pa nikar mi ne odgovarjaj, da se imaš rad! Če bi bilo to res, potem ne bi pisal tako, kot ti pišeš. Potem bi se ta Ljubezen čutila v tvojih besedah.

Tako kot se čuti v Stojčijevih, naprimer. Pa ne delam reklame zanj, tudi meni njegovo pisanje včasih gre na živce, da je za popizdit! Samo, zame to pomeni, da je to zaradi tega, ker je v meni premalo ljubezni, da sem spet izgubil stik z njo. Nisem tako nespameten, da bi od njega - ali kogarkoli drugega - zahteval, naj bo spoštljiv do tega, kar je meni sveto, njemu pa ni.

Samson, ostrizi se!

Moč ni v besedah, pač pa v srcu.

Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #42 - 01.11.2003 at 16:46:43
 
Dragi kreden Smiley

Vesel sem spremembe tvojega besednjaka, spoštovani kreden. Zares si se potrudil, in to cenim. Hvala ti za vse dobre nauke, prepričan sem, da si tokrat vse zapisal v dobri veri. Z veseljem sem prebral ta tvoj zadnji post. Je pa tako nabit z mnogoštevilnimi vprašanji, da preprosto ne vidim, kako bi mogel na vse kar takoj odgovoriti. Zato mi oprosti, če ti tokrat odgovorim le na nekaj izmed njih, počasi pa bodo prišla vsa na vrsto. Moj namen je bil takšna vprašanja reševati v direktoriju z imenom, npr. Krščanska Cerkev pri nas in v svetu, ali kaj podobnega. Ne želim si direktorija Katoliška Cerkev, ker je po mojem mnenju preozek, mora obseči krščanstvo kot celoto, kakor tudi vse ločine oziroma gibanja, ki so krščanstvu blizu. Sem sodi tudi cela vrsta novodobnih iskanj, ki jih nekateri zaradi nezmožnosti boljše in primernejše definicije pogosto tudi po krivici trpamo pod skupno ime NewAge. Vsaj meni ta izraz ne pomeni nič slabega, prevajam ga z novodobnim, kar meni pomeni nova iskrena iskanja.

Quote:
Dragi Samson, kakor je pokvarjena krščanska cerkev, tukaj mislim kompletno RKC, si pokvarjen z njo vred tudi ti.

Hvala za osebno kritiko, kreden. Verjemi mi, da se že vse življenje trudim, da bi postal boljši, tudi ta hip. Zmoli kakšno molitvico zame, da bom pri tem naporu prečiščevanja samega sebe z Božjo pomočjo na koncu vendarle bolj uspešen. Žal mi je, da te moja pokvarjenost, kot ti praviš, menda pohujšuje.

Quote:
Dragi Samson, ki si tako podkovan o katoliški veri, kaj misliš, je Jezus mislil s svojim pridiganjem na to, kar počne in je počela RKC.
No ja, res je, sem še kar 'podkovan'. S tem ne pričakuj, da sem nezmotljiv ali vseveden, daleč od tega, poznam pa mnogokaj, kar večina kristjanov ne more poznati v take detajle. Jezus je s svojim pridiganjem vsekakor opozarjal svojo bodočo Cerkev še bolj ko druge. Nekako zahteval je, da morajo biti člani Njegove Cerkve boj Bogu podobni, bolj »popolni«  ko drugi. »Če hočeš biti popoln, prodaj vse...« je rekel bogatemu mladeniču, ali, »Vi pa bodite popolni, kot je popoln vaš Oče, ki je v nebesih...«, ali »kdor ne bo ko ta otrok, ne bo videl nebeškega kraljestva...«. Vse to in še mnogo več je Jezus govoril potencialnim članom Njegove Cerkve, ki jo je ustanovil. To torej pomeni, da Jezus obsoja prav vse slabo, kar se pojavi v Cerkvi, in hvali prav vse dobro, kar v Cerkvi najdemo. Ne pozabi pa, da je apostole potrdil za apostole in jih je poslal v svet oznanjat njegov nauk kljub dejstvu, da so bili slabotni, grešni. Da je Petra postavil za njihovega glavarja kljub dejstvu, da ga je v stiski celo zatajil. Sklep: Jezus misli o Cerkvi zelo prizanesljivo, verjame v zmago dobrega in tako svoj nauk in zakramentalne moči zaupa prav tej Cerkvi, ki jo ti tako zelo preganjaš. Vprašaj se torej raje, kaj Jezus misli o tem, kar počenjaš ti. Mislim, da bi bilo zate osebno to mnogo bolj pomembno vedeti.

Quote:
Je Jezus mogoče želel, da s ev imenu boga pobije na miljone človeških življenj, je Jezus hotel da se veliki škofje družijo z nacisti in osebno z Adolf Hitlerjem, kaj misliš, je Jezus rekel pobijajte živali, kaj misliš je Jezus rekel, da se naj gradijo mogočne cerkve, da naj cerkev na račun neumnih bogati, kaj misliš o tem, je Jezus to govoril.
Ne, Jezus je bil odločno proti vsakršni moriji. Jezus nebi odobraval cerkvenega sodelovanja s Hitlerjem, česar so se visoki predstavniki Cerkve zelo dobro zavedali in zato s Hitlerjem pri njegovih nečednostih prav nič niso sodelovali. Tvoje govorjenje o sodelovanju škofov s Hitlerjem je zgodovinska neresnica. To vem zanesljivo. Oprosti, ampak zgoljufali so te, ko so ti to vtepali v glavo.

O pobijanju živali niti ni govoril. Je pa iz njegovega nauka popolnoma razvidno, da je proti slehernemu mučenju oziroma pobijanju iz objestnosti. V bistvu je bil nekakšen borec za ohranitev naravnega ravnovesja, če smo pozorni na duh njegovega izražanja.
Glede svetišč je bil zelo jasen: »Prihajajo časi, ko bodo Gospoda častili na vsaki gori...« Ni pa obenem niti z besedico omenil, da svetišč nebi smeli zidati. Strinjam pa se s teboj, da je preveliko razkošje cerkva pogosto upravičeno pohujšanje tistih, ki o krščanstvu globlje razmišljajo. Bog ne potrebuje razkošnih cerkva, Bog potrebuje plemenita srca ljudi. V tem smislu tudi naju vabi k večji plemenitosti.

Quote:
In kakor spremljam stvar, je vse več ljudi proti takšni cerkveni diktaturi, se ti ne zdi, ali si pa že toliko zaveden, da tega niti opaziš ne.
Sam neke posebne »diktature« ne opazim. Že desetletja sem poznan »oporečnik« Cerkve znotraj Cerkve. Pogosto se slišijo moje dobronamerne kritike, ki jih mnogi zelo težko poslušajo, mnogi pa, še zlasti tisti bolj pri vrhu, pa jih vendarle cenijo. Vem pa, da je vendarle ta Cerkev Kristusova, to nam je povedal sam Kristus, torej je moja dolžnost zadeve reševati znotraj Cerkve in ne zunaj nje. Diktature v pravem pomenu v Cerkvi preprosto ni. So pa zadeve, ki jih moramo nujno reševati in pri tem je nezamenljiva vloga nas, ki smo znotraj in obenem dovolj poučeni, da se lahko nosimo s samim razgledanim klerom na njihovem lastnem področju. Upam, da to na nek način ceniš tudi ti. Verjemi mi, da pri tem ne gre le za neko sporedno delo, ampak za neprestan študij in neprestano garanje.

Quote:
Če hočete zdaj cerkvi obrniti hrbet, Bogu pa ostati zvesti, potem velja: "Bog da, cerkev ne, zato niste sami!" Že v bibliji, v Janezovem razodetju, se glasi: "Izstopite iz nje, ljudstvo moje!" (18, 4) Mišljen je izstop iz posvetne cerkve.

No, v tej razlagi se preprosto ne morem strinjati s teboj. Gre namreč za klic k izstopu iz zablod, ki se tu pa tam porajajo tudi znotraj Cerkve, ne pa iz Cerkve kot take. Tvoja razlaga je samovljna in ne odgovarja tekstu, ki ga skušaš pojasnjevati. Stvari si vzel iz konteksta, tako se pa v tej zadevi ne dela. To ni znanstveno.

Quote:
Cerkvenega blagoslova ne potrebujete za zakonsko srečo niti blagoslova za umirajoče, za vaš dušni blagor. Nauk o večnem prekletstvu ne izvira od Jezusa, temveč je cerkveno zavajanje, da bi vas zastrašila. Temu lahko zdaj naredite konec.
Cerkvenaga blagoslova, kot institucije, mogoče res ne, potrebujemo pa božjega blagoslova in za našo zakonsko srečo in za pomoč pri umiranju in za svoj dušni blagor. Jezus je pa Cerkvi dal oblast in dolžnost, da v njegovem imenu razdeljuje te božje blagoslove. Spet si stvari po svoje razumel. In nauk o večnem prekletstvu tudi izvira direktno od Jezusa. O tem govori razmeroma pogosto. Očitno Sv. Pismo bereš strašansko površno. Oglej si samo sledeče Jezusove besede: »Tedaj poreče tudi tistim, ki bodo na levici: ›Proč izpred mene, prekleti, v večni ogenj, ki je pripravljen hudiču in njegovim angelom! (Mt 25,41).

Quote:
V tej cerkvi že davno ni mogoče nič več rešiti, le še sebe in druge pred njo.
Totalna zabloda. Ti Cerkve preprosto ne poznaš, in prav zaradi takšnih bi potrebovali za to področje prav poseben direktorij.

Quote:
Kraljestvo miru naj dobi najprej obliko v človeških srcih, kajti "Božje kraljestvo je v vas" (Luka, 17, 21)
Gotovo je predvsem v nas, če živimo po božji volji. Lahko pa je v nas tudi Satanovo kraljestvo. Si si kdaj postavil to vprašanje zase osebno, ne zgolj za druge? Koristilo bi ti. Jaz se niti takih vprašanj samemu sebi ne izogibam.

Kaj več pa v naslednjih debatah. Upam, da sem ti tudi s tem ustregel. Pa super se imej in še enkrat hvala za konstruktiven prispevek.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #43 - 01.11.2003 at 17:01:45
 
Jakob_Ostrjan wrote on 01.11.2003 at 15:11:09:
Samson, preveč osebno si dojel vse skupaj.
Mogoče pa res. Mogoče se moram malo bolj natančno opazovati. Hvala za opozorilo, Jakob.

Quote:
Predvsem pa čutim, da te je strah, počutiš se ogroženega. In prav tako čutim, da naj bi bili za tvoj strah odgovorni drugi, med drugim tudi mi, ki pišemo na tale forum, tako kot pač pišemo.
Hm, včasih nas je res strah, se čutimo ogroženega, kar vsekakor velja predvsem za vse razmišljajoče ljudi. Bolj je človek inteligenten, prej trči ob strahove. To je vendar nekaj čisto naravnega. Je pa pri tem res tudi to, da strah premaga zares samo tisti, ki ga je sposoben prepoznati in ki se z njim tudi spopade. Jaz se že vse življenje spopadam s svojimi strahovi, in vse kaže, da zelo uspešno. In če me je v tem primeru strah, kot praviš ti, bom storil isto. Velja? Vsekakor hvala za opozorilo.

Quote:
O krščanstvu bi rad pisal? Ja, daj ne, kdo ti brani? Če rabiš za to nov direktorij, ti ga bo gape rade volje naredil.
No, saj vendar vsi na tem forumu veste, da o krščanstvu rad pišem in rad berem. Naj ti izdam skrivnost: Tu na tem forumu najdem zares veliko zapisanega o krščanstvu, sicer največ z negativnim predznakom, toda jaz znam brati in se zato učim. Ravno zaradi neprestanih sledov krščanstva tudi na tem forumu mislim, da je prišel čas, ko bi to področje nekako locirali na posebnem direktoriju. To je pač moje mnenje, ki ga nočem kar vsiljevati. Se opravičujem, če sem s tem koga presenetil, toda tu se počutim precej domačega, pa sem mislil, da si lahko dovolim tudi kakšno manjšo predrznost, kot je ta tukaj. Saj navsezadnje niti ne vidim nekega strašnega nerazumevanja do mene osebno.

Quote:
Samson, ostrizi se!

Moč ni v besedah, pač pa v srcu.
A ostrižem se naj? Novodobni "zelot". Hm, niti ne bo potrebno, kajti popolnoma se strinjam s teboj, da je moč predvsem v srcu. Seveda pa brez besed trenutno ne moremo povedati drugim, kaj nam leži v srcu, zato jih pač uporabljamo.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #44 - 01.11.2003 at 17:27:57
 
Spoštovani gape Smiley

Zahvalim se ti za tvoj izčrpen prispevek, ki mi je mnogo povedal, kot je sicer vedno res pri tvojem pisanju. Praktično se skoraj v vsem strinjava. Strinjam se, da imajo tvorci foruma pravico, pa tudi dolžnost, zakoličiti meje svojega foruma, če se gredo forumstvo odgovorno. In ti si odgovoren, to je očitno vsem nam. Tudi si pravilno povedal, kako ti jemlješ meje tega foruma. Očitno gre za to, da se samo v mejah ne moreva prav ujeti. Meni je slovenki forum zares slovenski, če diha s slovensko dušo, ne pa le z majčkenim delom slovenske duše. Poleg tega bi rad pripomnil, da nekaterim na tem formu področje krščanstva niti ni tako zoprno, da so nekateri zelo kvalitetni razpravljalci s krščanskim prepričanjem preprosto odšli, - mislim, da oba veva, zakaj. Če bi krščanstvo obravnavali tako, kot smo ga nekako moralno dolžni zaradi naših korenin, potem ne razumem, zakaj bi moj predlog pri komu mogel povzročiti negativne reakcije. Še zlasti zato, ker bi v tem primeru mogoče dobili nazaj vsaj nekatere tiste, ki so zaradi praktične, mogoče nenameravane usmerjenosti tega foruma, preprosto odšli. Mislim, da bi moj predlog prej obogatil ta forum, kot pa bi mu mogel škodovati.

gape wrote on 01.11.2003 at 02:57:44:
krščanstva nikamor ne tlačimo ... razvrstili smo ga pod religije.
tko smo se odločil, forumovci, tisti ki nas briga.
ostali ...
Pravilno. Tisti, ki vas to briga. Ostalim je itak vseeno. Toda sedaj sem se pojavil še jaz, ki "me briga". Kaj pa zdaj? Mar nebi ponovno razmotrili stvari, ali so dorečene enkrat za vselej? SAj vem, da si ti za, pa Harry, pa gotovo še Andres, čeprav se ni oglasil, in mogoče še kdo... Eh mogoče bi se pa še tisti, ki so bili proti, končno le sprijaznili s tem, da niti meni ni vseeno. Kajti rad bi tudi jaz kaj prispeval h kvaliteti tega foruma, da ne bom samo potrošnik vaših prizadevanj.

Quote:
dej nam povej več o 'smeri' samson
pravi in nepravi
Že pred mnogimi leti (mogoče blizu 20 ali celo 30 let) je slovenski mislec, književnik in občudovanja vreden laični kristjan napisal knjigo "Smer Nova Zemlja". Tu avtor s svojimi besedami razmišlja o človekovem življenju, o naših usodah, o pričetku in izteku našega zemeljskega življenja. Ob tem razmišljanju se poglablja v Kristusov nauk in ga nekako posloveni v tej veličastni knjigi. Preprosto povedano: V njej ugotovi, da je smer človekovega življenja ena sama in to večna sreča pri Bogu, zveličanje duha, duše in telesa, celega človeka, in njegovo večno srečno bivanje na obljubljeni Novi Zemlji! To je tista smer, o kateri jaz razmišljam, kadar pravim "prava smer". Kot obstaja le ena prava resnica o eni sami stvari, tako obstaja edino ena prava smer človekovega življenja. In to je smer, ki vodi v naročje večne sreče. Tako, na kratko. Vsakemu, ki ga ta smer zanima, toplo priporočam, da prebere knjigo "Smer Nova Zemlja", od dr. Alojzija Rebule, ki jo najdete v sleherni slovenski knjižnici. Lahko ga pa vprašam, če nam jo da v elektronski obliki. Prepričan sem, da bi jo bil pripravljen darovati, če bi jo tukaj bili pripravljeni prebirati in o njej razglabljati.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13