Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 65503 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #120 - 05.11.2003 at 10:17:48
 
stoychi wrote on 05.11.2003 at 09:48:53:
Smiley
poglej aleš, mi smo svobodni in lahko izražamo svoja mnenja kakorkoli hočemo, samson pa ni svoboden in je zavezan katoliški cerkvi in mi tu res ne vemo, kakšno je zdajšnje stalno spreminjajoče se mnenje katoliške cerkve, a ne?

Ta je pa kruta  Grin Grin

Meniš, da se nesvoboda kaže tudi v želji po posebnem  od ostalih tem izoliranem krščanskem direktoriju (getu??) , namesto da bi kracal svobodno po forumu, kakor pač nanese, tako kot to sicer  počnemo mi, svobodnjakarji  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #121 - 05.11.2003 at 10:18:03
 
Quote:
Še pomnimo tovariši.

A se mogoče počutiš delno krivega ali pa vse skupaj daješ pod kolektivno odgovornost, kajti vsakdo na temu forumu je odgovoren da prepreči zla dela proti drugemu človeškemu bitju, aja, sem pozabil, kolektivizem.

Vpliv lune na današnji dan ; vpliv bo zelo močan, smernice zračenja in vrtinčenja možganski inpulzov se bodo pri nekaterih ljudjeh okrepila.
Devi, znana provokatorka že gleda proti žrtvi ;
Kali njena služkinja se že pripravlja, da skoči na pomoč ;
Andres, kao neki portir, nima tolko jajc, da bi vse to prekinil, aja, sem pozabil, da si moral prositi, da so te nazaj medse sprejeli, ja to je hudič, pol moreš pa tih bit in plesat kak oni špilaju.


Oj tovariši, kaj tako smrdi........

Lep pozdravček in prijeten dan vam želi, Kreden.


Kreden, zakaj se takoj počutiš ogroženega, če se nekdo ne strinja s tabo?

Ne bom zdaj pogreval zadev, ampak ravno ti obtožuješ Devi in Kali brez osnove. In sedaj tukaj trdiš, da je Andres moral prositi, da smo ga sprejeli nazaj medse. Naj ti razložim, da je Andres želel izstopiti iz posvečenih in ko sem mu predlagal, da se vrne, o tem ni hotel nič slišati. Torej ni nikogar nič prosil. In sedaj bi lahko Andres navalil nate, da si lažnjivi provokator, pa ni tako naredil.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #122 - 05.11.2003 at 10:40:04
 
Smiley
odgovor B-Tju:
točno tako Smiley Wink Cheesy Grin Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #123 - 05.11.2003 at 11:19:38
 
kreden ... get over it ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #124 - 05.11.2003 at 11:38:11
 
Kompanija, pizda, se vam ljubi....

Kako pa je kaj z vašim seksualnim življenjem te dni?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #125 - 05.11.2003 at 13:17:17
 
Kreden!

Saj so ti drugi odgovorili.  Nihce ti ni povedal, da sem Devi nazadnje in prvic videl marca.   Kali.  Hja, no sem videl avgusta. Zagotavljam pa da pred menoj nista plesali trebusnega plesa.  Morda drugic, kdo ve.  
Tudi te ne bom napadal zaradi lazi, ker kaj ti morem. Ne da si neobvcescen, zmisljujes si, saj vsi ki so tu nekoliko casa vedo tocen potek kako je bilo med menoj in posvecenimi. Nisem pa na njih vrgel kamion kamenja, ko sem jih zapustil, kot nisem rekel, da so hinavci, zato ker sem sel ipd.  Cudno, da ti bolje poznas razmere od mene in drugih, ki smo skupaj na tem in predhodenm mestu ze 4 leta.

Andres
Back to top
« Last Edit: 05.11.2003 at 20:45:13 by Andres »  
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #126 - 05.11.2003 at 14:16:26
 
Jakob_Ostrjan wrote on 05.11.2003 at 11:38:11:
Kompanija, pizda, se vam ljubi....

Kako pa je kaj z vašim seksualnim življenjem te dni?


Grin

Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #127 - 05.11.2003 at 14:42:42
 
Smiley
(tkole od oka bi reku),
da samson zaenkrat s svojim direktorijem tukaj še nima šans. Mislim, da je aleš rekel, naj se fant najprej malo izkaže, naj začne odgovarjati na tu njemu zastavljena vprašanja.
drugače pa se mi zdi, da bi bilo boljše merilo za postavitev novega direktorija, branost določenih tematskih topikov, ki jih posamezni avtorji odprejo
in že smo pri direktoriju Prem Rawat
(ne bi imel prav nič proti)
bom pa tudi tako še zdržal naprej. Shocked
vsem lp v sončni dan Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #128 - 06.11.2003 at 00:20:31
 
Sem tole zapisal med posvečenimi, pa bi še tule dodal. Naj se ve.

Quote:
Mene pa zanima, kaj bi on vse pisal v svojem predalčku o krščanstvu. Zato mu bi jaz dal to in še za moderatorja bi ga postavil. Samo zato. Ker sem pač radoveden. Ker do sedaj, kar koli je kdo napisal proti, je to zanikal in rekel, da je resnica drugačna, nikoli pa ni dejansko napisal kakšna pa je njegova resnica. Vedno se elegantno izmakne.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #129 - 06.11.2003 at 09:32:19
 
Quote:
Sem tole zapisal med posvečenimi, pa bi še tule dodal. Naj se ve:

Mene pa zanima, kaj bi on vse pisal v svojem predalčku o krščanstvu. Zato mu bi jaz dal to in še za moderatorja bi ga postavil. Samo zato. Ker sem pač radoveden. Ker do sedaj, kar koli je kdo napisal proti, je to zanikal in rekel, da je resnica drugačna, nikoli pa ni dejansko napisal kakšna pa je njegova resnica. Vedno se elegantno izmakne.

Res je, to si zapisal. Vendar to samo pomeni, da mojih prispevkov nisi bral tako, da bi sledil tudi vsebini zapisanega. Moja prepričanja, moje misli, moja stališča so vendar vedno zelo transparentna. Kdor tega ne vidi, pač premalo pozorno gleda in priporočam ponovni ogled mojih postov!

Mislim pa, da za zdaj nebi uvrščal svojega imena med administratorje oz. moderatorje tega foruma, ker se preprosto ne čutim sprejetega zaradi osebnih kompleksov mnogih ključnih sodelavcev foruma. Bom pa zanesljivo v takšnem direktoriju marljivo sodeloval v okviru svojih časovnih in siceršnjih zmožnosti. Pozabljaš, Harry, da sem jaz le eden izmed mnogih, ki bi bili veseli takšnega direktorija... Mnogih tistih že dalj časa ni sem na spregled. Pričakujem, da bi jih privabila nazaj ustreznejša "uredniška politika" tega foruma.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #130 - 06.11.2003 at 09:44:49
 
stoychi wrote on 05.11.2003 at 14:42:42:
Smiley
(tkole od oka bi reku),
da samson zaenkrat s svojim direktorijem tukaj še nima šans. Mislim, da je aleš rekel, naj se fant najprej malo izkaže, naj začne odgovarjati na tu njemu zastavljena vprašanja...


Dragemu Stojchiju in vsej administratorski cenjeni SMETANI !

Najprej hvala Stojchiju za njegovo mnenje, ki sicer s samimi razlogi za ali proti direktoriju o krščanstvu nimajo nič skupnega... Izraža pa izrazito odklonilno stališče do krščanstva, čeprav bi rad prikazal, da temu ni tako. To, kar si zapisal, je predvsem pokazatelj, kako nekateri od administratorjev niti osnovnih kriterijev za oblikovanje foruma, ki bi naj določali, katero področje je potrebno izpostaviti in katero ne, ne poznate. Vaš edini veljavni kriterij, ki mu pač vidim legitimnost glede na vašo večinsko miselnost, je, da je vredno direktorija predvsem tisto, kar bi utegnilo oslabiti ali rušiti dosedanje vrednote in postavljati neke nove, po vašem nerazumno ozkem gledanju 'bolj napredne', 'boljše', kar dosežejo predvsem s tem, če so protikrščanske in čim manj oprijemljive, prepojene z neko dozdevno »novo znanostjo« (zelo dobrodošle z nekimi svetobežnimi blodnjami). V bistvu sem s to temo dosegel, kar sem hotel. Hotel sem namreč svoje že prej pridobljeno mišljenje o vodilnem timu tega foruma, ki se je oblikovalo ob mojem občasnem sodelovanju na forumu in ob prebiranju ter po ten-neju  'analizi' prevladujoče miselnosti, ki jo administratorji s svojim dejanskim pisanjem in odnosom branite, podpirate in spodbujate, testirati. Spoznanje namreč, ki se kaže tako drastično očitno, da ste kot vodeča ekipa odločno protikrščansko usmerjeni in da pač pišete tako, da bi krščanstvo čim bolj onemogočali in mu jemali dobro ime. To sem hotel na ta način nekako potrditi, ali pa (plaho sem upal, da se bo mogoče le izkazalo, da sem se motil) ovreči.

Zato mi je razumljivo, da so pri vas vredne direktorija le tiste teme, ki namenoma s svojo vodeno vsebino nastopajo proti krščanstvu, ali ki nekako vsaj poneumljajo mlade, nekritične ljudi. Na tihem sem si le mislil, da bi mogoče gape, pa Harry, pa še kdo lahko bil toliko iskren iskalec resnice, da bi hotel na tem forumu omogočiti pravičen odnos do vseh različnih svetovnonazorskih skupin obdajajoče nas stvarnosti v ustreznem razmerju do aktualne pomembnosti za nas tukaj in zdaj, med katerimi smo vendar kristjani zanesljivo tukaj v Sloveniji daleč najštevilnejši, absolutno večinski, toda temu ni tako. Mislim, da nekdo, ki bi pomembnost islama, budizma, konfucionizma, šamanizma in vse mogoče druge različne včasih  tudi dokaj plehke vsebine, ki jim namenjate lastne direktorije na tem forumu, enačil z dejasko pomembnostjo krščanstva za večino od nas, preprosto ni zrel za objektivnega razsodnika, torej niti ne za administratorja, ki bi bil sposoben odločati o vsebini nekega resnega foruma. Torej mislim, da ta forum ne vodijo niti za silo kvalificirani ljudje, ali pa ga vodijo namenoma tako, kot je videti njegov koncept, to je protikrščansko.  Tu na tem forumu je nekako takšna demokracija, kot je sicer trenutno v Sloveniji na oblasti, pa si ne morem kaj, da nebi v meni bile zelo žive določeneč asociacije...

Glede na mnenja, ki prevladujejo v tej temi, ugotavljam, da gre, razen nekaterih izjem, za zgolj 'administratorsko' nasprotovanje brez posebnih navedenih razlogov (A., Stojchi...), ali pa za izmikanje, češ, za to mora biti neka 'amorfna' večina (gape).

Glede na to, da je ta forum vaš, imate za to vso pravico. Bi pa rad opozoril, da s takšnim izkrivljanjem dejanske situacije tukaj in zdaj na slovenskem, delate silo lastnemu narodu in kot forum kvarno vplivate na našo mladino in s tem pripomorete k ogrožanju naše skupne prihodnosti.

To, koliko se moram jaz 'izkazati' in koliko ne, sploh ni pomembno, saj sem že večkrat naglasil, da vendar nočem "svojega" direktorija, ampak "NAŠEGA". Toda tukajšnja avantgardna administratorska smetana ima raje vse mogoči trač, ko pa nekaj resnega. Od vseh razlogov, ki jih navajate proti uvedbi takšnega direktorija, je še najbolj neumen ta, kako bi se jaz moral ne vem kako izkazati. Ko da se je kdorkoli izmed vas toliko bolje izkazal, razen nekaj redkih izjem, ki pa ne prevladujejo v administratorski skupini. In ko da bi bilo to pomembno. Ko da ni nikogar več, ki bi rad pisal v krščanske teme. Povedal sem razločno, zakaj je to potrebno. Ker mislim, da sem najmanj toliko kvalificiran za ocenjevanje vsebinskih porazdelitev nekega foruma, kot kateri koli izmed vas administratorjev, trdim, da so moji razlogi vredni upoštevanja in da je vaše administratorsko nasprotovanje predvsem izraz strahu pred krščanstvom, ki vas očitno spravlja v zadrego, ali pa je celo osnovni namen tega foruma krščanstvo blatiti.

Ne ravno vsi, gape, Harry, nekdanji vaš sodelavec v administratorstvu g. Andres, pa še kdo ne, toda večina ste prestrašeni, počutite se nelagodno in postanete nekateri zelo popadljivi, čim vam človek pokaže simbol križa z mirno in preprosto gesto, namesto da bi ga vrgel ob tla in pohodil.

Ste pač očitno nastali zato, da bi izpodkopavali krščanstvo, za kar mi daje odločilen namig tudi ta vaša družna reakcija na moj predlog.

Ne mi zamerit: Toda vsa ta umišljena duhovna širina mnogih sodelavcev, seveda tudi večine administratorjev, je v bistvu nedoločena, je v bistvu ni, je neverjetna ozkost, prazna tiste prave vsebine, ki jo sicer vendarle imate zatrto nekje globoko v sebi kot nosilci bogate krščanske slovenske kulture, in ki ste jo mnogi zatrli z zelo lahkotnim in nekritičnim »sodobnim poganstvom«. To mnoge dela deplasirane, napadalne, in zato Bog ne daj, da bi se na tem forumu o krščanstvu govorilo primerno izpostavljeno.

Enega od svojih namenov sem pa vseeno dosegel: Zvedel sem tisto, kar sem med drugim tudi hotel zvedeti. Kajti že vnaprej sem bil prepričan glede na poznavanje duha tega foruma, da neka taka vsebina preprosto ne sme biti zares vidna, kajti prav krščanstvo je sovražnik številka ENA sodobne ultra liberalne avantgarde, kar bi nekateri tako radi bili...

Za zdaj ste me prepričali, da je sicer na tem forumu vredno sodelovati, saj je kljub načrtni neprimerni usmerjenosti na njej mnogo sodelavcev, katerih razmišljanja spoštujem zaradi njihove iskrenosti, čeprav se s kom celo pogosto ne morem ravno strinjati. Torej bom rad še kaj napisal, nebi pa niti pod razno hotel sodelovati v tako nekritični in v doličenih pogledih nepravični administratorski skupini.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #131 - 06.11.2003 at 09:58:36
 
Quote:
Sem tole zapisal med posvečenimi, pa bi še tule dodal. Naj se ve.



Ne vem glih, če tole, kar bom tle napisal, paše sem, ampak jest  pogrešam debate med enako mislečimi. Na nivoju izmenjave izkušenj kašnih marginalnih  duhovnih praks to še nekak funkcionira, na nivoju celovitih  religioznih sistemov pa ne več. Se mi zdi, da koj zastrižemo z  ušesi, ko dva začneta drug drugega spodbujat v čaščenju istga  boga, in je koj treba posečt vmes s pogledom iz druge perspektive oz.  razsvetlit njuno slepoto. Bi blo res fajn, če bi na forumu začel  gojit take debate, bi vsi imel ziher nekaj od njih. Po moje si samson hoče ta prostor zavarovat z ustvaritivijo čist novga threada, ki bi ga  želu ohrant 'posvečenga' in  'nekontaminiranga', samo to po moje ni prava pot. To je po moje podobno napačna pot, kot je napačna  rezervirat  cerku kot prostor za  zbiranje istomislečih.  Šele ko  bo cerku kot inštitucija sposobna odpret svoje hrame za čaščenje vsakršnih bogov in za brezbožne,  bo s tem tud svojmu bogu a napravla posvečen prostor  čaščenje  posvsod brez bojazni, da bo ogrožen in da potrebuje tkorekoč fizično  zaščito.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #132 - 06.11.2003 at 10:11:33
 
Da še jaz oddam svoj glas: nisem za poseben direktorij krščanstvo. Moj argument: tako čutim, tako se mi zdi prav. Pa tudi mislim, da se vse debate in ideje lahko izrazi v direktoriju religija... Ali pa v katerem drugem, saj je verovanje in duhovnost tako intimna zadeva, da gre veliko stvari lahko tudi v osebna razmišljanja. Ali pa, kako spraviti Slovenijo na pravi pot  Tongue.

Itak se doba rib zaključuje, prihaja vodnarjeva. Mislim, da se tudi Kristus tega veseli.

PS: Nimam odklonilnega stališča do krščanstva, da ne bo pomote. Pa tudi nisem med posvečenimi, izražam samo svoje mnenje.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #133 - 06.11.2003 at 10:21:11
 
Samson, ali me krščanstvo lahko pripelje do Boga? Če lahko, potem postanem vaš najzvestejši privrženec.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #134 - 06.11.2003 at 10:37:01
 
sidha wrote on 06.11.2003 at 10:21:11:
Samson, ali me krščanstvo lahko pripelje do Boga? Če lahko, potem postanem vaš najzvestejši privrženec.

ce ti odgovori z ja, ali mu bos verjel? ce ti odgovori z ne, ali mu bos verjel?

kakorkoli... zmeri gre na zacetku za zaupanje/vero v nek nauk, in v osebe, ki nek nauk prakticirajo in zivijo.

ce prides v kontakt z osebo, ki nek nauk predstavlja v praksi in si ob tem sam inspiriran, da bi sledil po njegovih stopinjah bos sprejel njegova navodila/prakso in kasneje dobil zeljene rezultate. seveda le takrat ko/ce je praksa pravilno izvajana.

dostkrat krivimo ucitelje, nauke itd., malokrat pa pogledamo v svoj srce, ce je mogoce kej pri nas narobe, da ni zeljenega rezultata. ponavad je problem v nasi lastni neiskrenosti in pol so nam vsi drugi krivi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13