Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 31511 times)
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Brezpogojna ljubezen
02.11.2003 at 14:27:41
 
Vsa ta leta sem mislila, da ljubim in sem "zahtevala", da bo tudi ta oseba ljubila mene, danes pa sem ugotovila, da to sploh ni bila ljubezen ampak zahteva in želja po obvladovanju in nadzoru človeka. Kar zgodilo se je. [img]Zaljubila sem se v človeka, v katerega se niti v sanjah nebi pred časom. Poznala sem ga tri leta - in brez kakršnegakoli njegovega povoda - kar zgodilo se je. Kasneje sem spoznala, da je bila to brezogojna ljubezen, saj sem bila hvaležna zanj, ne pa za to, kar bom dobila od njega. Bila sem hvaležna, ker je obstajal in vsakič, ko sva skupaj mi je zelo lepo in tudi, če je vsakič zadnjič, mi ne bo hudo, če bi ga izgubila, ker vem, da sem doživela brezpogojno ljubezen. Molim in se odpovedujem, saj sedaj vem, da mi ga je Bog poslal, da se naučim brezpogojno ljubiti in nič pričakovati. Če sem to osebo dobila od Boga, jo lahko tudi on vzame kadar koli. Zato se vsakič znova v molitvi Bogu zahvalim, da sem deležna tega blagoslova. Vem, da je bilo to potrebno, da se naučim kako ne smem pričakovati nič, nič zahtevati, ampak samo sama ljubiti in biti hvaležna za vse kar mi Bog pošlje.  Kiss
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #1 - 02.11.2003 at 19:48:58
 
Samo moje razmišljanje:brezpogojne ljubezni ni(ker že starši otroku pogojujejo ljubezen že samo s tem,ker mora biti njihov(in ne sosedov)da bi ga ljubili-tukaj je začetek pogojne ljubezni.Nadalje se to močno opazi,če je otrok bolan ali napačnega spola...Ampak ne skrbet,pogojevanje mora bit,ker se tako otrok nauči,da nekaj mora naredit(pospravljanje) in nekaj ne sme naredit(jest čokolado pred kosilom).To mu kasneje koristi pri različnih situacijah.In iz tega sledi,da je tut v partnerski ljubezni pogojevanje potrebno,ker bi drugače partner počel z nami,kar bi želel,mi pa bi ga še vedno ljubili(vprašam te,če bi ti svojega partnerja ljubila,če bi bil serijski morilec,da zveš naprimer;jst ga ne bi mogla-vsak ma SVOJE meje,kje se začne pogojevanje.
Upam,da nisem preveč zatežila,ampak to je samo moje mnenje.Moram pa ti povedat,da imam malo občutek krivde(kaj če te bom zmedla v tvojem prepričanju,kaj če sem v zmoti jaz in ne ti-sicer pa v končni fazi vsi tukej 'tvegamo' spremembo razmišljanja pa čeprav je ta včasih zelo boleča. Smiley
Lep večer ti želim,oziroma vsem skupaj želim... Cheesy
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #2 - 02.11.2003 at 20:38:08
 
hy picola!  8)
Vesela sem, da imaš svoje mnenje. Veš kaj ti bom povedala. Ne vem, kaj bi bilo, če bi izvedela, da je serijski morilec. Cry Ravno tako nisem takrat vedela, da je to sploh možno. Vem samo, kaj je sedaj in, da je to možno, ker osebo čutim, da ji lahko zaupam. Zgolj intuicija. Včasih tudi jaz nisem verjela, zdaj pa vidim, da sem se motila in se lahko zanesem na svojo intuicijo.
Še kej povej.
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #3 - 03.11.2003 at 08:27:52
 
titanic wrote on 02.11.2003 at 14:27:41:
Vsa ta leta sem mislila, da ljubim in sem "zahtevala", da bo tudi ta oseba ljubila mene, danes pa sem ugotovila, da to sploh ni bila ljubezen ampak zahteva in želja po obvladovanju in nadzoru človeka. Kar zgodilo se je. [img]Zaljubila sem se v človeka, v katerega se niti v sanjah nebi pred časom. Poznala sem ga tri leta - in brez kakršnegakoli njegovega povoda - kar zgodilo se je. Kasneje sem spoznala, da je bila to brezogojna ljubezen, saj sem bila hvaležna zanj, ne pa za to, kar bom dobila od njega.


Lepo si to napisala in zdi se, da si v odnosu s to osebo premagala lastno posesivno naravnanost, ki je strup vsakršnega odnosa.
Če je ta ljubezen tudi brezpogojna, lahko ugotoviš le sama. Bi tvoja čustva ostala nespremenjena, če bi bil grd s teboj?
V končni fazi pa je ta hip to v celoti nepomembno. Poglavitno je, da se imaš lepo. Čas bo pa - kot vedno- že prinesel svoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #4 - 03.11.2003 at 10:17:00
 
brezpogojno ljubezen se lahko dozivi le v transcedentalnem okolju (onkraj materije) med individualno duso (nami) in Bogom (Vrhovno osebo).

vse oblike ljubezni (znotri materije) so le reflekcije (popaceni odsevi) izvorne brezpogojne ljubezni med duso in Bogom. te raznorazne reflekcije ljubezni (med moskim-zensko, prijateljem-prijateljem, starsem-otrokom, gospodarjem-slugo itd.) so vse pogojene s prostorom in casom, torej za "nas" (v originalni spiritualni obliki) v koncni fazi vedno nazadovoljujoce in neizpolnjujoce.

dokler se zmotno poistovecamo z materijo v obliki nasega grobega in subtilnega materialnega telesa bomo tezko razumel (obcutil) te zgori napisane stvari.

Goura hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #5 - 03.11.2003 at 10:26:00
 
Z aryanom se strinjam v toliko, da popolnosti, kar brezpogojna ljubezen je, ne moremo doseči. Vsaj ne na tem svetu. Sploh se mi zdi, da popolnost za ljudi ni rezervirana. Kar pa ne pomeni, da ne smemo k njej težiti.

Glede brezpogojne ljubezni pa menim, da je prav, da si jo prizadevamo doseči. V vseh intimnih odnosih je tako, da gredo stvari kdaj tudi na naš račun, da mi vlečemo ta kratko. Ampak ponižnost (v smislu razumevanja, ne-egoizma in potrpežljivosti) tukaj zelo prav pride. Res je, da si vsak postavi svoje meje, do kje bo dopuščal zanj neprijetno početje svojega ljubega, ljube.

Se mi pa zdi (sodim po lastnik izkušnjah), da pri postavljanju teh meja, sploh če imamo že kako slabo izkušnjo, ostanemo nekako na preži in dejansko kar čakamo, da partner stori napako, da mu jo vržemo naprej. No, to seveda ne pripomore k dobrim odnosom.

Moj "recept", čeprav kaj takega sploh ne obstaja, je torej ponižnost in odpuščanje... Le na kaj me to spominja?  Wink
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #6 - 03.11.2003 at 10:32:59
 
bogglefreak20 wrote on 03.11.2003 at 10:26:00:
Z aryanom se strinjam v toliko, da popolnosti, kar brezpogojna ljubezen je, ne moremo doseči. Vsaj ne na tem svetu.

zgleda, da nam hoces indirektno povedat, da se jo (brezpogojno ljubezen) da doseci, ampak ne na "tem svetu". "kje" pa se jo da potem doseci in kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #7 - 03.11.2003 at 10:43:11
 
Ljubezen je vedno brezpogojna.
Kadar se pogojuje, to ni več ljubezen, temveč barantanje, trgovina, spletkarjenje ...
Seveda je (brezpogojna, kakšna pa)  ljubezen možna tudi tukaj in zdaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #8 - 03.11.2003 at 10:54:36
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 10:43:11:
Seveda je (brezpogojna, kakšna pa)  ljubezen možna tudi tukaj in zdaj.

mozna je tukaj in zdaj, in hkrati vsepovsod (kjerkoli) in kadarkoli.

bistvo je v njenem obcutenju, in manj v intelektualnem filozofiranju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #9 - 03.11.2003 at 10:59:25
 
Quote:
bistvo je v njenem obcutenju, in manj v intelektualnem filozofiranju.

Prav je, da so harmonično udeleženi vsi nivoji,  ne samo desna ali samo leva možganska polobla ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #10 - 03.11.2003 at 11:13:43
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 10:59:25:
Prav je, da so harmonično udeleženi vsi nivoji,  ne samo desna ali samo leva možganska polobla ...

heh.

ljubezen pogojena z materialno sfero (materialnim telesom, prostorom in casom) ne more bit brezpogojna ljubezen.

obcutenje brezpogojne ljubezni se dogaja onkraj mozganov, pa katerekoli poloble ze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #11 - 03.11.2003 at 11:20:47
 
Quote:
obcutenje brezpogojne ljubezni se dogaja onkraj mozganov, pa katerekoli poloble ze.

Zakaj si pa potem omenjal pomembnost občutenja, ki je atribut telesa?


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #12 - 03.11.2003 at 11:41:50
 
naše duhovno telo (duša) je trenutno (zaradi neznanja) prekrito z materialnim telesom

aktivnost, identiteta, individualnost, delovanje, čutenje, svobodna izbira, želja po večnem zadovoljstvu...itd.so atributi naše duše

šele na podlagi prisotnosti duše lahko materialno telo privzame atribute duhovnega telesa, le da so ti atributi sedaj pogojeni z materijo in v končni fazi za nas (dušo) neizpolnjujoči

te materialne zapletenosti se lahko (trajno,večno) rešimo le na podlagi transcendentalne  (onkraj materialne) ljubezni z Njim, kar pomeni da moramo naš um in naša čustva usmeriti k Njemu, našemu izvoru

za vsakršno ljubezen pa je seveda potrebna iskrenost in ponižnost



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #13 - 03.11.2003 at 11:56:59
 
mind wrote on 03.11.2003 at 11:41:50:
naše duhovno telo (duša) je trenutno (zaradi neznanja) prekrito z materialnim telesom

Torej je znanje (intelekt) vendarle pomembno?




Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #14 - 03.11.2003 at 12:06:05
 
bardo:
Quote:
Torej je znanje (intelekt) vendarle pomembno?


znanje je seveda tudi pomembno

ampak kaj je znanje ? znanje pomeni vedeti kdo smo, vedeti kaj naš namen, in poznati proces s katerim je možno realizirati naš obstoj

človek ni inteligenten če zna zgraditi vesoljsko plovilo ali razcepiti atom, človeška inteligenca je v tem, da lahko spozna "kdo je"  Smiley




LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12