Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 31
(Read 178015 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #300 - 04.09.2006 at 22:32:43
 

Celostranski oglas v eni tuji reviji:


The pope believes in protection.

/Piše nad papamobilom, ki se - z v belo oblečenim papežem noter -
pelje po kolovozu med travnilki, okrog avta pa v črno oblečene "gorile" z očali./


Shouldn't you?

/Piše nad zavitkom s črnim in belim kondomom v spodnjem desnem kotu strani .../



Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #301 - 08.09.2006 at 22:51:24
 



The best way to win an argument is not to participate in it.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #302 - 28.09.2006 at 10:47:04
 

Život ne bi trebao biti put čiji je cilj doći do groba,
sa atraktivnim i dobro očuvanim tijelom.

Bolje bi bilo da do njega stignemo sa čokoladom u jednoj, martinijem
u drugoj ruci, totalno potrošenog tijela, uz povik "Au, kakva vožnja!"
n.n.


Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #303 - 04.10.2006 at 09:15:01
 


You may never know what results come of your action,
but if you do nothing there will be no result.


Mahatma Gandhi
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #304 - 06.10.2006 at 10:24:03
 

Grafit "Sreca u BiH":


SAMO 4 MIL. IMAJU SRECU DA ZIVE U BiH,
OSTALI NEMAJU TU SRECU ... AL IMAJU SVE OSTALO



Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #305 - 10.10.2006 at 16:25:17
 
Iz današnje One
Intervju z Ladom Bizovičarjem
Quote:
Kolegica, učiteljica iz ZDA, mi je pred nekaj leti vsak dan prigovarjala: Keep yourself embarrassed. Rule number one. Spravljajte se v zadrego. Prvo pravilo. Nikoli ne boste spoznali, kaj se zgodi, če pomolite glavo iz avta in poskusite prestrašiti policista: "Grrrr, jaz sem Gargamel!" Neprecenljiva izkušnja!

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #306 - 16.10.2006 at 11:59:19
 

The Summer-Camp Bus Pulls Away from the Curb
(Sharon Olds)

Whatever he needs, he has or doesn’t have by now.
Whatever the world is going to do to him, it has started to do.
With a pencil and two Hardy Boys and a peanut butter sandwich
and grapes he is on his way, there is nothing more we can do for him.
Whatever is stored in his heart, he can use, now.
Whatever he has laid up in his mind, he can call on.
What he does not have he can lack.
The bus gets smaller and smaller, as one folds a flag at the end of a ceremony,
onto itself, and onto itself, until only a heavy wedge remains.
Whatever his exuberant soul can do for him, it is doing right now.
Whatever his arrogance can do, it is doing to him.
Everything that’s been done to him, he will now do.
Everything that’s been placed in him, will come out,
now, the contents of a trunk unpacked and lined up on a bunk in the underpine light.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #307 - 18.10.2006 at 20:14:17
 
MANIFEST TIŠINE

I.

Tišina ni nasprotje zvoka, tišina ni odsoten zvok.
Tišina je resnica, je bit zvoka.
In vendar tišina ni nič slišnega. Tišine ni. So le zvoki.
Tišina je izvor, temeljna določitev in notranja meja zvoka.
Skozi tišino in po tišini zvok je. Če in samo če zvok je skozi tišino in po njej, zvok zares zvoči, kajti le takrat zvoči iz samega sebe, zvoči svojo resnico.
In obratno: ko bi ne bilo zvoka, bi tudi tišine ne bilo, kajti zvok in tišina živita že zmeraj le drug iz drugega in drug za drugega.
Zvok je poln tišine. Tišina je kri, korenina in nebo zvoka.
Zvok in tišina sta nerazdružno prepletena, sta eno v različnem in različno v enem.
Zvok in tišina, tišina in zvok sta zvok-in-tišina, tišina-in-zvok.

II.

Molk ni nasprotje besede, molk ni odsotna beseda.
Molk je resnica, je bit besede.
In vendar molk ni nič slišnega. Molka ni. So le besede.
Molk je izvor, temeljna določitev in notranja meja besede.
Skozi molk in po molku beseda je. Če in samo če beseda je skozi molk in po njem, beseda zares beseduje, kajti le takrat beseduje iz same sebe, beseduje svojo resnico.
In obratno: ko bi ne bilo besede, bi tudi molka ne bilo, kajti beseda in molk živita že zmeraj le drug iz drugega in drug za drugega.
Beseda je polna molka. Molk je kri, korenina in nebo besede.
Beseda in molk sta nerazdružno prepletena, sta eno v različnem in različno v enem.
Beseda in molk, molk in beseda sta beseda-in-molk, molk-in-beseda.

III.

Če je tišina resnica in bit zvoka, in če je molk resnica in bit besede, potem sta tišina in molk nič.
Tišina je nič zvoka. Molk je nič besede.
In: tišina je zvok niča. Molk je beseda niča.
Iz tišine niča, ki je nič tišine, iz molka niča, ki je nič molka, vzklijeta zvok in beseda kot iz svojega niča.

IV.

In tu se zgodi lepo.
Tu se zgodi luč, ki zvok in besedo obrne navznoter, da ničesar več ne izražata in odražata, da ničesar več ne označujeta razen samih sebe. Izražata in odražata nič, označujeta nič.
Zvok in beseda sta zdaj le še po tem, da sta lepa, sta le še po tem, da sta.
Zvok in beseda pa sta lepa in sploh sta sama v sebi in po sebi le, če kažeta svojo resnico, svojo bit in svoj nič.
Zvok je in je lep le, če da "slišati" svojo tišino. Beseda je in je lepa le, če da "slišati" svoj molk.

V.

Zvok in beseda zažarita v luči trenutka in omahneta nazaj v nič. V moj nič. V svojo smrt. V mojo smrt.
Kajti, kakor sta tišina in molk resnica, bit in nič zvoka in besede, tako je smrt moja resnica, moja bit in moj nič.
Smrt je moja tišina. Smrt je moj zvok. Smrt je moj molk. Smrt je moja beseda.
Smrt je moja smrt.

V Ljubljani, 4. maja 1975
(prva objava besedila, ki je služilo kot besedno ogrodje za intermedialno gledališko predstavo Manifest tišine, ki jo je skupina Nomenklatura uprizorila v Eksperimentalnem gledališču Pekarna l. 1976)

Boris A. Novak
Zven in pomen : študije o slovenskem pesniškem jeziku
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #308 - 19.10.2006 at 22:14:34
 


"A successful person is one who can build a solid foundation out of the bricks life throws at them."

"The road to success is full of parking places."

"These times, like all times, is a very good one, if we but know what to do with it."


Ralph Waldo Emerson
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #309 - 23.10.2006 at 16:10:07
 



And the day came when the risk to remain tight in a bud was more painful than the risk it took to blossom.

Anais Nin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #310 - 24.10.2006 at 22:57:25
 

Q: "Why are some employees so difficult to work with?"
A: "Because they're allowed to be."


Difficult people generally use their behavior to get what they want.
The 'Bull' wants control of every situation,
a 'pig' will eat your time and energy instead of their own,
the 'owl' wants to know it all,
a 'puppy' wants to be liked by everyone all the time,
and the 'sloth' gets away with excessive procrastination.
None of these characters are healthy for your business.


/iz reklame za internetni seminar Dealing with Difficult People & Challenging Situations na http://www.managementresources.com/
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #311 - 25.10.2006 at 10:26:53
 


To be free is to have achieved your life.



Tennessee Williams (1911-1983) Playwright  
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #312 - 26.10.2006 at 22:50:00
 


A pessimist sees only the dark side of the clouds, and mopes;
a philosopher sees both sides, and shrugs;
an optimist doesn't see the clouds at all--he's walking on them.


Sam Levinson (1911-1980)
Humorist
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #313 - 28.10.2006 at 14:49:18
 
ne moreš spustit, ker ne moreš oprostit, ker te ta "zamera" definira kot osebnost in ti daje trdnost individuuma, ker nisi odkrila, nisi si priznala darov, ki jih imaš, nisi jih gojila nisi si dala individualne stabilnosti, identitete s svojimi darovi, ker si nisi dala dovolj ljubezni, ker si nisi rekla, boli me kurac, če je to nesprejemljivo za ves svet: Jaz sem se odločila, da JE SPREJEMLJIVO ZAME. Ker smo vsi različni, nimata dva popolnoma istega mnenja, vsak ima svojega in moje je lahko drugačno v tem, da sprejemam to svojo lastnost kot čisto normalno svojo lastnost, samo še eno izmed mnogih lastnosti, ki jih imam.. še več kot to, vse moje lastnosti so božji darovi, so volja Boga, zakaj bi jih zanikala.. zakaj si jih ne bi priznala.. potem se bo itak izkazalo, da sploh nismo tako drugačni, da jih polno ljudi ima, in da imajo prav tako težavo sprejeti jih, za to sem jim pa jaz lahko dober zgled
vem, ker sva z atijem čestitala mamici za rojstni dan in sva se objeli - kot ponavadi ob praznikih in že je začela z izjavami, ki bi jih imela nekoč za pokroviteljske, toda jaz sem ostala samo-zavestna ostala sem v zavedanju svoje vrednosti in sreče in ji vrnila nazaj z nečim sprejemajočim, kot znam samo jaz.. kot nisem še uspela prepoznat, da bi drugi to počeli, ker je za moj svet tako novo, da se še projicirat nisem uspela v to. In v objemu sem se zavedla, da zdaj jaz njo objemam materinsko.. in nisem bila več samo jaz v njenem objemu, temveč sem zgradila nekaj nad tem, nekaj okrog nje.. svojo moč in ljubezen, svojo materinskost, ki jo lahko ponudim vsakemu človeku, ki je moj veliki dar, prav zato, ker sem se počutila tako prikrajšano zanjo... kar je bilo vse združeno v eno veliko osnovno namero..
in pustila sem si začutit, kaj moja mami potrebuje, kakšen dotik.. to, kar počnem za druge, ki se jih dotikam.. da poskušam začutit, kakšen dotik oni potrebujejo in sem jo prijela še bolje in je rekla: O moja Eva
in jaz sem rekla: O moja mami...
po eni strani sem se počutila kot da tekmujem.. Smiley
in potem, ko sem šla ven, da bi dalje hodila gor in dol po sončnem dvorišču in brala knjigo o kabali.. nisem mogla.. ker sem se zavedla.. da če hočem imet do mami tak odnos, kot ga imam do drugih ljudi, ki jih imam rada in za katere želim, da to čutijo in ki jim želim bit ob strani, katerim se čutim zmožno in poklicano, da jim dajem sebe, da ljubezen do sebe prelivam v njihov svet.. če želim tak odnos do svoje matere... ji moram odpustiti... ...in to se zdi na en način nepojmljivo.. toda jaz sem dovolj sproščena: lahko bi spustila... nekaj časa sem samo čakala... kaj, a kar spustila.. nič več zamere do mamice, nobenih pričakovanj razrešitev, pogovorov, priznanj, valjanja po tleh, opravičevanja... priznanja.. da je delala napake.. spustim.. tako kot to delam z ljudmi, ki jih ne poznam iz preteklosti, ki jih ne poznam iz tako daljne preteklosti.. ki... ,,... nov človek sem vsak trenutek in oni so nov človek vsak trenutek in ljubim jih vsak trenutek... odkorakam v odprto garažo, ker nočem zaradi izpostavljenosti javnemu kraju zadrževati solz...
in se odločim.... da prav.. spuščam vse to... in zakaj zdaj lahko in prej nisem mogla.. ko sem si tako želela.. da bi lahko odpustila materi? Ker je bila to oprijemljiva točka v mojem življenju: nekoč bom dobila priznanja, opravičila.. od moje mamice.. in potem bom u redu... do takrat pa ji moram zamerit.. ker moram razčistit z vsemi temi zamerami!.. ampak ne.. sem se navadila v tem času spustit preteklost in zdaj bom naredila to z mamico... in zgradila nov odnos iz tega, kar sem našla v sebi.. iz vrednosti, ki si jo pripisujem sama, iz lastnosti, ki so mi vredne vse na svetu, ker so moje najgloblje želje. Zdaj jih imam dovolj, da sem si z njimi zgradila zadosti trdno individualnost in ne potrebujem več tistega droga zamere do tako osnovnega bitja mojega življenaj, kot je moja mati; ne potrebujem več te identitete, privezane nanjo; zdaj imam lastno središče in zdaj lahko izhaja moj odnos do nje iz mojega centra, iz mojega srca

PRAISES

#1699
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Misel al' pa dve, da se ti "srce" al' pa ... o
Reply #314 - 11.11.2006 at 06:55:34
 
http://www.pozitivke.net/article.php/20061107154251921


Dober kruh pečem


Mnogi pred Vami so želeli to prebrati, kar Vam bom tukaj napisal, pa jim ni bilo dano, Vam pa polagam na srce, NE BOJTE SE NIČESAR, DOBER KRUH PEČEM.

To Vam pišem dobesedno (za vso hrano, ki jo uživate), da bi imeli upanje in iskreno voljo do življenja, da bi začeli v vsakem trenutku, ki ga živite sprejemati radost življenja, ki je povsod okrog Vas. Ljudje okrog Vas imajo isto hrepenenje kot Vi, so ista duša, ki čaka svetlobe, Vaše roke, prijaznega pogleda, zahvale za dobro opravljeno delo, pošteno plačilo za trud…

Ta svet, v katerem danes živimo je čudovita popolnost, ta svet je ''skrita ljubezen'', namenjena vsem človeškim bitjem, ta svet je svet otrok, ki slepo čakajo, da bi poleteli na svojih nedoraslih golih perutih.

Naj se vse stvari danes odvijajo, na prvi pogled, še tako neobvladljivo, kaotično, nepredvidljivo, v vsakem trenutku se trudite, da bi ostali mirni, ne bojte se ničesar in pustite, dovolite, sprostite vse ovire na poti, da se Vam izpolni vse, kot je bilo določeno od začetka.

Kruh, ki Vam je bil pripravljen - je dober kruh, je življenje tega sveta, prav tako vsa druga hrana, ki jo ponujajo na policah neštetih trgovin. Dokler pri nakupih in hranjenju vse skupaj dojemate le čutno, ne zmorete pravilno izbrati med hrano, ki Vam jo ponujajo in hrano, ki jo resnično potrebujete za Vaše življenje.

Zato ''do takrat'' jejte to, kar Vam najbolj ugaja, kar Vam najbolj prija, kupujte kar Vaši čuti najbolj iščejo. Dajte si duška, če Vam trenutno prijajo meso, krompir, čokolada, bomboni, kava... Dovolite si, ker zaslužite največ.

Vendar, nikoli in ničesar le samo za svojo korist, nikoli ne odtegujte svojemu bližnjemu, če mu lahko odstopite kaj od svojega deleža. Tako se obvarujete požrtnosti in sebičnosti. Postavite drugega pred sebe, da se izpolni volja ''ljubezni''. Vse to Vam bo navkljub vsem Vašim pregreham v času stiske prišteto v dobro.

Pride namreč čas noči, ko boste imeli vsega na dosegu roke, hrano pred usti, v obilju Vam bodo za majhen denar ponujali dobrote, pa jih ne boste mogli zaužiti, ko ne bo več užitka, ki ste ga enkrat poznali. Pride čas velike stiske, kot je še ni bilo od začetka sveta, ko bodo ljudje lačni umirali in ne bo več niti enega človeka, ki bi lačnemu dal jesti.

To Vam pišem, da Vas preizkušnje in stiske tega sveta ne bi zavedle in bi takrat, ko se Vam zgodi, odnehali. Ne bojte se ničesar, vse je prav tako kot je, vse je bilo evolucijsko že davno postavljeno, upiranje Vam bo samo škodovalo.

Ohranite svojo prvotno naivnost človeškega sočutja do vseh ljudi, s katerimi se srečujete. Zato, ker smo mi vsi del tega sveta in del popolnosti, iz katere ni bil še nikoli nihče izključen, niti nima nihče pravice izključiti ali soditi drugega v čemerkoli, vsi smo namreč bili že ob rojstvu zapisani v besedi ''skrivnost življenja''.

Resnico Vam pravim, dober kruh pečem, dan Vam je bil, da bi ga okusili in ko se ga boste nasitili, boste šele poiskali resnično pravo hrano za svoje življenje. Ne morete vstopiti skozi vrata spoznanja, dokler niste bili predhodno preizkušeni v zvestobi do večnega zakona, skozi vrata resničnega življenja ne vstopi nihče, dokler ni bil očiščen zemeljskega blata.

Do takrat pa, ne bojte se ničesar.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 31