Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 25617 times)
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #15 - 06.08.2003 at 18:02:39
 
Devi wrote on 06.08.2003 at 17:12:46:
Tole se mi malo hecno zdi, da nas takole v new age porineš... če nisi to pa nisi ono, pol si pa zihr tole... ko da nekej pa moraš bit.
No pa ne glede na to, kako si nas ocenil, se mi zdi, da ti je ušla ena svetla stvar, za katero se mi zdi, da se, karkoli že smo, tukaj gor še najbolj trudimo. Razumet se, se spoznat in prevzet odgovornost. Vsaj za sebe.
Ne vidim tu nič fatalističnega, trgovskega in zmotnega.

(Btw... vsekakor pa furamo tle mnogo manj politike ko na bilokaterem cerkvenem forumu, a ne Wink)


Verjamite, vsak, ki si pogleda vas forum, ga takoj presine misel, aha, to pa je new age. Vi se ne morete sami sebe upredelit, najbolje, da vas oceni nek zunanji nepristranski opazovalec, npr. v tem primeru sem bil to, kar jaz. Ampak nisem edini, en kolega, ki je nekaj casa obiskoval vas forum, je vas tudi imel za new age-erje, ker ne vem, kaj bi vas dejansko locilo od te mislenosti, ni nekih bistvenih znacilnosti, ki bi botrovale k temu, da dejansko niste to, kar sami sebi zanikate, ze to mi pove, da se pod nic ne okategorizirate, da ste podlegli new age filozofiji "svobodnega trga", liberalizma, vsak si izbira tisto, kar se mu zdi najboljse. Kljucen dokaz pa je tudi vas nacin pojmovanja ekologije in narave, zdravega nacina prehranjevanja, etc.... Ne si lagat samemu sebi, ste pac to kar ste. OK respektiram vaso svobodno odlocitev, ampak kot sem ze zgoraj v postu omenil delate tudi kikse, ko pretiravate z dolocenimi ekstremi in hodite po rezilu noza, namrec s tem alhko komot pridobite na svojo stran ljudi, ki so zelo naivni in vse verjamejo. Ampak kaj se izkaze, le ti pogosto koncajo v psihiatricnih bolnisnicah. Zakaj ekstremizem, mene ste nekateri krepko napali, ko sem omenil, da nisem vegetarijanec. Kaj pa, ce bi vam verjel, potem bi imel na vesti nevemkoliko ljudi, pardon kokosi, puranov in svinj, ker sem baje morilec, ko uzivam to hrano? Ni to igranje s clovesko psiho posebno za osebe, ki so bolj labilne, ko si take izjave prebirajo? Niste nic kaj izbirali pri besedah, ampak ste mi spustili direktno kajlico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Gape forum in new age
Reply #16 - 06.08.2003 at 18:25:07
 
exorcist, pozabil si omeniti, da te spoštujemo in da smo srečni, da si se nam pridružil, ter da te navsezadnje imamo radi in upamo, da boš ostal, ker se nam zdiš zanimiv sogovornik ob katerem se lahko direktno ali indirektno česa naučimo

že neštetokrat sem/smo imel/i drugačne poglede in mnenja med seboj, ampak smo ostali prijatelji, ker nas veže neka skupna želja, ljubezen

....za katero pa sta vedno potrebna najmanj dva, in z moje/naše strani jo imaš, ampak šele ko boš jo začel vračati jo boš lahko resnično občutil

za ljubezen pa je vedno potrebno neko odrekanje, ne filanje svoje ponosa oz. ega....itd...itd...

in na enak način deluje tudi transcendentalna ljubezen do Boga....nekaj pač treba žrtvovat, če hočeš nekaj boljšega  Wink Smiley Kiss


itd..





LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #17 - 06.08.2003 at 19:21:47
 
mind wrote on 06.08.2003 at 18:25:07:
exorcist, pozabil si omeniti, da te spoštujemo in da smo srečni, da si se nam pridružil, ter da te navsezadnje imamo radi in upamo, da boš ostal, ker se nam zdiš zanimiv sogovornik ob katerem se lahko direktno ali indirektno česa naučimo

že neštetokrat sem/smo imel/i drugačne poglede in mnenja med seboj, ampak smo ostali prijatelji, ker nas veže neka skupna želja, ljubezen

....za katero pa sta vedno potrebna najmanj dva, in z moje/naše strani jo imaš, ampak šele ko boš jo začel vračati jo boš lahko resnično občutil

za ljubezen pa je vedno potrebno neko odrekanje, ne filanje svoje ponosa oz. ega....itd...itd...

in na enak način deluje tudi transcendentalna ljubezen do Boga....nekaj pač treba žrtvovat, če hočeš nekaj boljšega  Wink Smiley Kiss



To pa ne razumem, saj nisem tak clovek, ki bi se na silo uveljavljal in poudarjal svoj ponos, zgledam tak? V real live sem cisto drugacen, ker si ponavadi ustvarite napacen vtis o cloveku, samo preko Nicka   ??? Nasprotno, zelo sovrazim arogantnost, nastopastvo, samovsecnost, egocentrizem, sarkazem, oholost, osabnost in vsiljevane svojega prava? Ti to nic ne pove, ce pogledas s kolikimi sopomenskimi besedami sem opisal NAPUH?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Gape forum in new age
Reply #18 - 06.08.2003 at 19:47:52
 
ok, ne ljubi se mi pogovarjat o tem v nedogled, ampak sam si napisal da si v real life drugačen (brez napuha), torej priznavaš da tukaj tukaj nisi takšen kot v real life

z real life si verjetno mislil z npr. pogovarjanjem "v živo" ampak kot je že gape nekje napisal, to kar pišeš tukaj je del tvojega life-a, zato ko tu nekaj napišeš tega ne napiše nekdo drug ampak ti, in tako kot pišeš takšen si

se strinjam, da smo verjetno "v živo" vsi mogoče malo drugačni kot se nas tukaj bere, npr. tukaj gor jaz redko pokažem jezo, dočim v real lifu mi to ne ratuje stalno, ampak definitivno pisem tukaj gor to kar v resnici čutim

skratka, ko izklopimo računalnike smo še vedno to Mi s svojimi občutki



bye



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #19 - 06.08.2003 at 19:59:25
 
mind wrote on 06.08.2003 at 19:47:52:
ok, ne ljubi se mi pogovarjat o tem v nedogled, ampak sam si napisal da si v real life drugačen (brez napuha), torej priznavaš da tukaj tukaj nisi takšen kot v real life

z real life si verjetno mislil z npr. pogovarjanjem "v živo" ampak kot je že gape nekje napisal, to kar pišeš tukaj je del tvojega life-a, zato ko tu nekaj napišeš tega ne napiše nekdo drug ampak ti, in tako kot pišeš takšen si

se strinjam, da smo verjetno "v živo" vsi mogoče malo drugačni kot se nas tukaj bere, npr. tukaj gor jaz redko pokažem jezo, dočim v real lifu mi to ne ratuje stalno, ampak definitivno pisem tukaj gor to kar v resnici čutim

skratka, ko izklopimo računalnike smo še vedno to Mi s svojimi občutki



bye





Moja osebnost je vecplastna, ne morem biti skoz dober ali vedno slab. Trudim se po svoji moci, da postajam boljsi, saj ste ze opazili, z vsakim postom bolj priden. zdaj me se morate samo potrepljati po ramenih. Vendar to je relativno, kar pravis o meni, zakaj pa bi bil slab oz. kaj sem napisal takega, da je oporecno za vase pojme?

Obsojas le en fraktal moje osebnosti in si po tem delcku predstavljas mene kot celoto in me sodis, to ni pravilno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Gape forum in new age
Reply #20 - 06.08.2003 at 22:32:22
 
Dobro da so eni tko zelo pametni. To vse vejo kaj je dobro zate in kaj je prav...  

Ja, ja lih ti vse veš...

Cheesy  Cheesy  Cheesy   Da ne bo umrla od smeha  Cheesy  Cheesy  Cheesy

No kar povej mi kako si pameten in mi še kej napiš  Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #21 - 06.08.2003 at 22:41:53
 
pomoje res ne ločuješ stvari med sabo, kr mešaš ene pojme in vse povprek blodiš, si padu v enega izmed forumovskih downov, ki govori o tem, da ma določen del folka svoje trenutke in spiše 100 do 200 postov kot nor in vse pove pol je umirjen in je zadovoljen, razčiščen, razdelan, vse povedan drugim, pol se šele da pogovorjat z njim prej ne... ja pred tabo so šli skozi to številni...

drugač ap hodiš v kontradikcije čist, obsojaš nas za neki v drugem stavku pa govoriš da bi ti isto svobodo, da si kdor si in da je to to, enako kot mi? v čem je razlika? tvoja alternativa? nisi še pojasnil kaj je new age?

ti povem da mam izkušnje z pojasnjevanjem tega pojma modelom, ki so bli na predavanju pri verouku.

da ti olajšam new age se ločuje od tvoje liberalne okarakterizacije tega foruma, sploh pa liberalnega tržnega gospodarstva, kamor bi rad zdej obesu svoje nezadovoljstvo in  ga obsodil za to da je svet kakršen je, niti ne pooseblja nobene od ekološke usmerjenosti in nobene od prehranbenih usmerjenosti, predvsem pa je posledica zgodovine, ko so rkc in ostali sistemi omejeval svobodo in različnost ljudi.

new age ravno tako ne podpira nikogar niti nikogar ne omejuje. pač pa vse združuje in vse dovoljuje. je kot mavrica vseh baru, a šele celota jo v popolnosti predstavlja.

tega kolk folka se odblod od new aga oz od rkc oz preveč pritiska v poslu ali doma bi se dal razpravlajt...

se pa new age kaže samo v eni stvari združevanje vseh pogledov z enakopravnega stališča.

če ti nadzorno povem, vsi smo enaki, vsi smo drugačni.

če nas je tvoj prijatel označu kot new age forum, se ni dost zmotu v tem sam da bi jaz dodal, mal primesi new aga je sigurn tle, mal pimesi krščanstva in drugih religij tud, mal primesi librealizma, socilaizma, zgodovine, modrosti in prastarih izkušenj in seveda sodobne znanosti itd tud vse pa se zliva v open sourcu.

če bi nas rad okarateriziral nas daj

smo open sourcarji
Back to top
« Last Edit: 07.08.2003 at 07:51:20 by A. »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in new age
Reply #22 - 06.08.2003 at 23:34:13
 
Quote:
tega kolk folka se odblod od new aga oz od rkc oz preveč pritiska v poslu ali doma bi se dal razpravlajt...

predvsem pa bi se dalo razpravljat o tem kolk modelov/modelk je že popolnoma na konc zaradi zgrešenega načina življenja in pridejo v katero od 'new age' skupin, ker jim je prjatu povedu da so pa FOAFu tm modeli pomagal ... in gre tm in modeli ga odprejo in njega odpele ... ker ne zdrži (kao kot posledica obiska pri skupini) ... njega bi nekam odpelal tko itak, tud če nebi tja pršu, sam mal kasnej ... in če bi se v svoji odpelanosti oglasu nazaj pri skupini (odpele se mu vedno naslednji dan+), ga ni vraga, ki bi skupini s svojimi zunanjimi znanci, prepreču prizemljitev tega odpelanca ... on se pač totalno userje (egič) in zbeži nazaj v prejšen lajf, tm pa je vse tko kt je blo da so pršli do sm inthefirstplace ... in ... via polje ... ali pak ... tamalo razsvetljenje


zdej kaj mi smo in kaj mi nismo ... to pač ve vsak za sebe in vsak ima o vsakomer svojo predstavo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Gape forum in new age
Reply #23 - 06.08.2003 at 23:38:13
 
Ko se imamo v sebi dovolj radi, tudi okoli sebe sprejemamo vse tako kot je.
Ko pa potrebujemo pomoč, bomo pač sprejemali tam, kakor nas bo vodila pot. Nikoli pa nas ne vodi v napačno smer, le odločitve na tej poti ne sklepamo samo prav.

Menim, da na taj strani vsi potrebujemo en drugega, nikomur nič ne vsiljujejmo, še manj-  ko nekdo " pametuje" zgolj se dela VELIKEGA, kar pa to ni NIHČE Wink.

Vedno pa najdemo odgovore - V Sebi...

Želim ti exorcist, da ne gledaš  toliko na to, KAJ DRUGI PIŠEJO  in o čem, predvsem se osredotoči na to - da daješ SEBE nam in ne TUJE misli, ki niso Ti.

Potem bo šele lepo te brati. S tem gradimo svet - Z dajanjem ljubezni iz sebe.

In ne glede na to, ali kdo je meso ali ne, ali kdo poje isto pesem kot jaz ali ne - smo SI vsi ENAKI.

In najpomembnejše vedno in povsod je VERJETI VASE...
Tvoje misli niso moje in moje niso tvoje...!




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #24 - 07.08.2003 at 00:26:33
 
soncnica wrote on 06.08.2003 at 22:32:22:
Dobro da so eni tko zelo pametni. To vse vejo kaj je dobro zate in kaj je prav...  

Ja, ja lih ti vse veš...

Cheesy  Cheesy  Cheesy   Da ne bo umrla od smeha  Cheesy  Cheesy  Cheesy

No kar povej mi kako si pameten in mi še kej napiš  Roll Eyes



Pri meni ne igra tako velike vloge intelekt, ceprav ga imam na pretek, ampak modrost.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #25 - 07.08.2003 at 00:39:07
 
Quote:
pomoje res ne ločuješ stvari med sabo, kr mešaš ene pojme in vse povprek blodiš, si padu v enega izmed forumovskih downov, ki govori o tem, da ma določen del folka svoje trenutke in spiše 100 do 200 postov kot nor in vse pove pol je umirjen in je zadovoljen, razčiščen, razdelan, vse povedan drugim, pol se šele da pogovorjat z njim prej ne... ja pred tabo so šli skozi to številni...

drugač ap hodiš v kontradikcije čist, obsojaš nas za neki v drugem stavku pa govoriš da bi ti isto svobodo, da si kdor si in da je to to, enako kot mi? v čem je razlika? tvoja alternativa? nisi še pojasnil kaj je new age?

ti povem da mam izkušnje z pojasnjevanjem tega pojma modelom, ki so bli na predavanju pri verouku.

da ti olajšam new age se ločuje od tvoje liberalne okarakterizacije tega foruma, sploh pa liberalnega tržnega gospodarstva, kamor bi rad zdej obesu svoje nezadovoljstvo in  ga obsodil za to da je svet kakršen je, niti ne pooseblja nobene od ekološke usmerjenosti in nobene od prehranbenih usmerjenosti, predvsem pa je posledica zgodovine, ko so rkc in ostali sistemi omejeval svobodo in različnost ljudi.

new age ravno tako ne podpira nikogar niti nikogar ne omejuje. pač pa vse združuje in vse dovoljuje. je kot mavrica vseh baru, a šele celota jo v popolnosti predstavlja.

tega kolk folka se odblod od new aga oz od rkc oz preveč pritiska v poslu ali doma bi se dal razpravlajt...

se pa new age kaže samo v eni stvari združevanje vseh pogledov z enakopravnega stališča.

če ti nadzorno povem, vsi smo enaki, vsi smo drugačni.

če nas je tvoj prijatel označu kot new age forum, se ni dost zmotu v tem sam da bi jaz dodal, mal primesi new aga je sigurn tle, mal pimesi krščanstva in drugih religij tud, mal primesi librealizma, socilaizma, zgodovine, modrosti in prastarih izkušenj itd tud vse pa se zliva v open sourcu.

če bi nas rad okarateriziral nas daj

smo open sourcarji


Obcutek imam, da ste ze kalup, modla za podobnomislece, pritegujete le te, ki se identificirajo z vasimi moralkami, se pravi, natanco se izoblikuje "mainstream" misel, kaj vam je vsec in kaj vas odbija. Torej sploh niste tako odprti, kot mislite, da ste: opensource - je povsem odprta koda, ker pa tezite - gravitirate predvsem k vzhodnjaskim filozofijam, nikakor pa "tuzemeljskim", ker vas nekaj bolj privlaci kot drugo, ste avtomatsko opredeljeni, ceprav se nimate za to, kar dejansko ste. Ze dejastvo, da se nimate za nic, vas klasificira, npr. med neopredeljene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #26 - 07.08.2003 at 07:30:37
 
exorcist wrote on 07.08.2003 at 00:26:33:
Pri meni ne igra tako velike vloge intelekt, ceprav ga imam na pretek, ampak modrost.  Grin



Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Brez komentarja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #27 - 07.08.2003 at 08:22:12
 
težka bo če misliš da nismo ozemljeni res res težka, vrjetno ne poznaš našega zemlskega dela, vrjetno pa niti ne razmišljaš, da mamo poslanstvo tako kot ti in da nas večina od tu gor svoje poslanstvo živi in uresničuje in to je pomoje največ kar lahko ane  Wink

zato ga spet sekaš mim. kolk si ti star exorcist? modrost sicer ni povezana s starostjo, sam v dobi neta bi si pa vseeno lahko mal razširil svoj pogled na stvari, men se zdi da ne dovoliš da bi pogledal v to smer v smer proti širini, proti temu da je nekaj v tem, da je morda to to, sam spusti se, dovoli in se prepričej govori potem.

predvsem pa vrjetno ne razumeš kolk je sveto pismo povezano z ostalimi religijami in da imajo osnovo vsi enako, da tle gor uporabljamo tako molitev kot meditacijo, da ima jezus enako težo kot buda, da je vse za nekaj dobro in v vsem je veliko dobrega, določene stvari pa se šele sedaj odkrivajo in jih prej v nobeni vedi niso zajeli ane?

da če ti kdo razloži, tu gor ne pomeni da je to prav ampak da nadgradi, da dodelaj, da najdi boljšo rešitev ali definicijo. Sej veš dobra rešitev zajema vse poglede, to ti je open source v njegovi najboljši osnovi.

drugač pa kaj naj ti rečem, vrjetno tud open soursa v teh vodah ne razumeš, ok pa dajva it še korak naprej v tje smeri.

open source če tako pogledava je korak dalje od new aga.
Če je new age recimo temu omogočil da so se vse potke do boga izenačile, da so se religije izenačile med sabo, da vsak človek drugače dojema enako stvar in samo nejmu nekaj pomeni in da ima vsak drugačno pot a so vse prave. Če je new age odpru stik z vsem kar obstaja, ker je obstajalo in kar bo obstajalo, se spravi z enostjo.

bi lahko rekla da je open source omogočil to, da se je vso to znanje ki je blo prej razdeleno po imenih sedaj izenačlo, nadgradilo in da se ga lahko dopolnjuje. To je še en korak naprej proti enosti.

a ja seveda pa lahko rečeš knjiga ki je izšla pred 2000 leti je zakon in je najboljše kar obstaja, lahko da, sam ne za ostalih 6 milard ljudi na svetu.

če bi bla bi svet bil drugačen..., precej drugačen,... ane?

e zdej pa poglej sledeče, svet gre v globalizacijo v eno samo vas, stvari se srečujejo, zlivajo, dopolnjujejo, opsen sorce je sigurno ena izmed svetovnih smeri ki so v tem času prave, saj upošteva tako tradicijo, enakost in omogoča, da se ti tokovi sedaj združujejo, nadgrajujejo, dopolnjujejo, razvijajo v nekaj novega, skupnega vsem ljudem in svetu a hkrati upošteva in spoštuje individualnost ter vse obstoječe znanje in tradicije in verjemi veliko je res dobrega znanja.  

Po moje je to res dobra pot naprej, saj v bodočem svetu indigo otrok vsega tega kar zdej poznamo ne bodo več obravnavali tako kot smo do sedaj.

evo zdej pa tvoj opis new aga aja pa še alternativo temu si dolžan, kaj je po tvoje smisleno in pametno delat in da bo za vse ljudi prav in bo hkrati dobro tudi za zemljo, z vsem kar na njej obstaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #28 - 07.08.2003 at 08:44:09
 
Življenje je celovito, zato moramo spoznanja prenašati z enega področja na druga, da bi se celostno razvijal.

Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #29 - 07.08.2003 at 11:13:37
 
Ja to je ravno o cem sem govoril, panteizem; zdruziti vse religije v eno. New age
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5