Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 25545 times)
exorcist
Ex Member




Gape forum in new age
06.08.2003 at 12:42:25
 
New age in GAPE FORUM ponuja zgresen odgovor na kulturno krizo in jo zapolnjuje s svojo mislelnostjo ravno to duhovno vrzel sodobnega cloveka, ki je pri tem nastala ob negotovem vstopu v novo tisocletje, ko je nasa nadaljna usoda precej negotova, ce si pogledamo eksploracijo Zemlje, ozonska luknja, onesnazevanje, shizma nasega duha, vojne, gospodarski napredek, itd. Gre za renesancno prebujenje antike in njene poganske miselnosti (rasisiticne ideologije; primer vzgledovanje Hitlerja po nordijskih simbolih, npr. svastika - kljukasti kriz in genetska vecvrednost arijske rase) s hibridnim krizanjem vzhodnjaske "prvobitne" duhovnosti in gnoze. Prilasca in polasca se nase miselnosti s svojo izotericno ideologijo in oblikami energij, omejuje s svojimi misticnimi okultnimi praksami vrednost clovestva, ces vsak si je kriv za svojo usodo (fatalizem) in hkrati vzrok svoje nesrece, po tem takem degradira cloveka na edinstveni prvinskosti, saj naj bi slo le za vibracije energije - kozmosa. Pri njih je znacilen tudi odpor do kristjanov, ne sprejemajo krcanstva, Jezusa pojmujejo le kot njihov sestavni del in mojstra ene izmed svojih "orientalskih poti" in modrosti. Jezus iz Nazareta je samo eden od moznih izrazov, ki se lahko ponovijo in ponavljajo v razlicnih osebah, casih in krajih - maestro ala Stojchi. Zraven tega jim veliko pomenijo se razlicni vidiki miselnosti, prizadevanje za pozitivno misljenje, astrologija, horoskop, itd.

Verstvo kot tako poenotijo v panteisticni kult univerzalnega uma - Boga. Gre za obliko "supermarketa", kjer si postrezes s tistim, kar ti je vsec, se pravi, da povdarjajo prvine razlicnih religij z moznostjo izbire.

Drug njihov zmoten aspekt gledanja je ekolosko-poljedeljsko in kmetijsko pogojen s povezanostjo z naravo in Geo - materjo Zemljo in "pravilnim" nacinom prehranjevanja - vegetarijanstvo, ala Kreden.
Sicer je vse lepo in prav, ko se upraviceno uveljavlja zavest o potrebi in varstvu okolja, ampak obstaja velika razlika med ekoloskim kmetijstvom in biodinamicnim kmetijstvom, saj ga slednje povezuje z nekaterimi popolnoma nesprejemljivimi načeli kmetovanja. Posebno pozornost namenja tudi poljedelskim obredom, povezanim z rodnostjo (spolnostjo), ala EvaZh.

Ja gospodje, to ni bila kritika, ampak v redu bi bilo, ce bi tudi malo razmisljali v drugo smer in ne bi samo hlastali slepo za vsem, kar vam servirajo na krozniku oz. vam ponujajo vam vsecne filozofije Vzhoda. S tem se ne boste (od)resili, ne samega sebe, se manj pa druge, ne boste razresili razcepljenosti cloveka, niti osvobodili njegovih eksistenialnih strahov, razocaranj, ne njegove (ne)smiselnosti bivanja.... To je clovek, tezko ga je razumeti, kdo in kaj je, ce se sebe ne razumemo, kako boste potem delili nasvete?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Gape forum in new age
Reply #1 - 06.08.2003 at 13:11:14
 
Smo KAR SMO, VSAK je ČLOVEK ZASE in POVE kar ve ZASE.


Ko so nasveti - delijo se - DOsežejo tiste, ki jih potrebujejo in želijo sprejeti.

Spreminjamo se ITAK vsi in Svet z NAMI.

Lep je dan, ko poveš kar Tisto kar Si.
Vse kar se dogaja v svetu in tukaj, menim, da Izraža različnosti - a vse je zgolj ENO.

Lep dan in ustvarjajete lepoto tam kjer je potrebna - tudi tukaj MED NAMI, na tej strani...Smiley
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #2 - 06.08.2003 at 13:20:57
 
Moonlight wrote on 06.08.2003 at 13:11:14:
Smo KAR SMO, VSAK je ČLOVEK ZASE in POVE kar ve ZASE.


Ko so nasveti - delijo se - DOsežejo tiste, ki jih potrebujejo in želijo sprejeti.

Spreminjamo se ITAK vsi in Svet z NAMI.

Lep je dan, ko poveš kar Tisto kar Si.
Vse kar se dogaja v svetu in tukaj, menim, da Izraža različnosti - a vse je zgolj ENO.

Lep dan in ustvarjajete lepoto tam kjer je potrebna - tudi tukaj MED NAMI, na tej strani...Smiley


Vse v mejah "zdravega" in s pametjo, nic ne skodi. Ampak mnogim je to le zatekanje pred zunanjim "krutim svetom", pac drugace percepirajo realnost. Lahko se tudi manipulira z ljudmi, ce ti verjamejo, da si njihov voditelj, ala Stojchi. Kaj,ce jim rece naj se ubijejo in je jutri konec sveta, vidis kako je nevarno, da se sam proklamiras za razsvetljenca ali nosilca edine prave vere.

Zdi se mi, da nekateri krepko pretiravajo s temi new age nazori. Zmernost je kljuc do vsega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in new age
Reply #3 - 06.08.2003 at 13:23:38
 
exorcist wrote on 06.08.2003 at 12:42:25:
Verstvo kot tako poenotijo v panteisticni kult univerzalnega uma - Boga. Gre za obliko "supermarketa", kjer si postrezes s tistim, kar ti je vsec, se pravi, da povdarjajo prvine razlicnih religij z moznostjo izbire.

In kaj predlagaš namesto tega?

Mar ni ravno svobodna volja nekaj najdragocenejšega, kar nam je dano (pa od kogarkoli ali česarkoli že)?  
V zvezi s tem sem tudi jaz nasprotnik vseh sekt in religij, pri katerih je mogoče opaziti tendenco omejevanja svobodne volje posameznika.

Samo gibanje, poimenovano "New age", ki zaenkrat ni posegalo direktno v svobodno voljo ljudi, me pa kot tako dejansko ne moti. Če propagira veselje do življenja, odprtost do drugačnosti, pozitivno naravnanost in podobno, v tem ne vidim nič slabega.









Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #4 - 06.08.2003 at 13:29:42
 
Bardo_Thodol wrote on 06.08.2003 at 13:23:38:
In kaj predlagaš namesto tega?

Mar ni ravno svobodna volja nekaj najdragocenejšega, kar nam je dano (pa od kogarkoli ali česarkoli že)?  
V zvezi s tem sem tudi jaz nasprotnik vseh sekt in religij, pri katerih je mogoče opaziti tendenco omejevanja svobodne volje posameznika.

Samo gibanje, poimenovano "New age", ki zaenkrat ni posegalo direktno v svobodno voljo ljudi, me pa kot tako dejansko ne moti. Če propagira veselje do življenja, odprtost do drugačnosti, pozitivno naravnanost in podobno, v tem ne vidim nič slabega.



Ce ti je marketinstvo in trg v redu, OK. Zame Bog ne predstavlja posredniske borze - brokerja - trgovca , da bomo mesetarli z njim in kupckali s ceno, si izbirali tisto kar nam pase, ker gre zopet za subjektivno presojo.

Sicer zivi, kakor zelis, ampak jasno je,da je v zgornjem postu ogromno resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in new age
Reply #5 - 06.08.2003 at 13:33:59
 
exorcist wrote on 06.08.2003 at 13:29:42:
Ce ti je marketinstvo in trg v redu, OK. Zame Bog ne predstavlja posredniske borze - brokerja - trgovca , da bomo mesetarli z njim in kupckali s ceno, si izbirali tisto kar nam pase, ker gre zopet za subjektivno presojo.

To je sicer tvoja terminologija trgovanja, kjer je prisotno tudi pregovarjanje o ceni in "nategovanje".
Jaz govorim o nečem drugem, namreč o velikem daru svobodne volje.



Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #6 - 06.08.2003 at 13:43:34
 
Bardo_Thodol wrote on 06.08.2003 at 13:33:59:
To je sicer tvoja terminologija trgovanja, kjer je prisotno tudi pregovarjanje o ceni in "nategovanje".
Jaz govorim o nečem drugem, namreč o velikem daru svobodne volje.





To je prvinska sestavina skoraj vseh religij - svobodna volja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in new age
Reply #7 - 06.08.2003 at 13:49:30
 
exorcist wrote on 06.08.2003 at 13:43:34:
To je prvinska sestavina skoraj vseh religij - svobodna volja.


Načelno že, vendar se to v praksi večinoma ne upošteva.
Težko je naprimer že izstopiti (in prestopiti) iz kakšne sekte, religije ali podobnih organizacij, ne da bi bil zato takoj najbolj zaničevan, preklet, izobčen in ne vem kaj še vse, pa čeprav menda vsi častijo istega boga. (tistega vseprisotnega)


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #8 - 06.08.2003 at 14:00:44
 
Bardo_Thodol wrote on 06.08.2003 at 13:49:30:
Načelno že, vendar se to v praksi večinoma ne upošteva.
Težko je naprimer že izstopiti (in prestopiti) iz kakšne sekte, religije ali podobnih organizacij, ne da bi bil zato takoj najbolj zaničevan, preklet, izobčen in ne vem kaj še vse, pa čeprav menda vsi častijo istega boga. (tistega vseprisotnega)




Zato pa mi je Bog dal pamet, da drugim - instituciji in sebi postavljam meje, do sem pa nobenega koraka vec naprej. Nihce mi nic ne visljuje ali posiljuje, jaz zivim tako, kot mislim, da je prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #9 - 06.08.2003 at 14:24:16
 
exorcist wrote on 06.08.2003 at 12:42:25:
New age in GAPE FORUM ponuja zgresen odgovor na kulturno krizo ...

Drug njihov zmoten aspekt gledanja je ekolosko-poljedeljsko in kmetijsko pogojen s povezanostjo z naravo in Geo - materjo Zemljo in "pravilnim" nacinom prehranjevanja - vegetarijanstvo, ala Kreden.

No excorcist, ker ravno znaš ločiti prave od zgrešenih in zmotnih odgovorov na kulturno krizo modernega človeka, potem tudi veš kateri so pravi odgovori in verjetno tudi veš zakaj so nekateri odgovori pravi in drugi napačni.

Tako da bo zame gotovo še bolj zanimivo branje, ko boš podal najprej prave odgovore, potem pa še utemeljitev, zakaj so ti pravi, drugi pa napačni.

Čakamo, da nas razsvetliš.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Gape forum in new age
Reply #10 - 06.08.2003 at 14:27:48
 
exorcist wrote on 06.08.2003 at 14:00:44:
Nihce mi nic ne visljuje ali posiljuje, jaz zivim tako, kot mislim, da je prav.

In zakaj tega tudi drugim ne bi privoščil, namreč, da bi živeli tako, kot oni mislijo, da je za njih prav in ne tako kot ti misliš, da je za njih prav?


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Gape forum in new age
Reply #11 - 06.08.2003 at 14:49:49
 
ex:
Quote:
Zame Bog ne predstavlja posredniske borze


kot je te je že bp vprašal, bi blo dobro oz. zelo zaželjeno, de ne govoriš samo kaj NE ampak poveš tudi kaj JA




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #12 - 06.08.2003 at 14:53:45
 
exorcist z zadnjim stavkom si direkt zadel v bistvo, vsak živi kot se mu zdi da je prav.

hm, no tle ne gre tolk za trgovanje, na forum nič ne trgujemo, razne nekaterih ane  Grin

se pa pogovarjamo in izmenjujemo poglede in tako rastemo se ozaveščamo.

smo si izbrali določeno pot po kateri gremo in sproti odkrivamo stvari, nismo padl z lune, da bi vse vedl, niti ne sprejmemo vsega od vseh, pač pa rastemo in odkrivamo ter dopolnjujemo stvari.

več o forumu in okolju ter stvareh, ki jih omogoče bom spisal, upam da še ta teden, drugač pa da te pomirim, popolnoma si zgrešil namen fourma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Gape forum in new age
Reply #13 - 06.08.2003 at 15:08:17
 
aha še to a ti veš kaj je to new age? da najprej definicijo uskaldimo.  Wink

sem se spomnu čist tko, sem šel zdej gledat kam si vse stalču svoje stvari sem mi zdi da mal mešaš, hm no, rajš vprašam?  Wink Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Gape forum in new age
Reply #14 - 06.08.2003 at 17:12:46
 
Tole se mi malo hecno zdi, da nas takole v new age porineš... če nisi to pa nisi ono, pol si pa zihr tole... ko da nekej pa moraš bit.
No pa ne glede na to, kako si nas ocenil, se mi zdi, da ti je ušla ena svetla stvar, za katero se mi zdi, da se, karkoli že smo, tukaj gor še najbolj trudimo. Razumet se, se spoznat in prevzet odgovornost. Vsaj za sebe.
Ne vidim tu nič fatalističnega, trgovskega in zmotnega.

(Btw... vsekakor pa furamo tle mnogo manj politike ko na bilokaterem cerkvenem forumu, a ne Wink)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5