Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 41192 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #150 - 24.09.2003 at 12:39:31
 
Quote:
wau, ze drugic dons se razodevas ten-nej. Wink

(ti si itak v bistvu ze razsvetljen, neomejen in vsemogocen, ampak le iz socutja do nas "nevednih" uporabljas besede in raznorazne omejene instrumente, da nam lazje razlozis in nas povabis v Vzviseno sfero v kateri prebivas ti, kjer nic od tega ni vec potrebno).

uh, men se je pa skoz zdel, da si ti tak?!? Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #151 - 24.09.2003 at 12:46:20
 
wau, tud men se potrjuje,  da se drug drugmu trudmo pomagat  pahnit  čez njegov  rob v prepad,  da bi se pol lahko  škodoželjno med sabo opazoval, kdo bo štrbunknu na zemljo, komu bo pa uspel past mim...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #152 - 24.09.2003 at 12:54:02
 
titud wrote on 24.09.2003 at 12:46:20:
wau, tud men se potrjuje,  da se drug drugmu trudmo pomagat  pahnit  čez njegov  rob v prepad,  da bi se pol lahko  škodoželjno med sabo opazoval, kdo bo štrbunknu na zemljo, komu bo pa uspel past mim...

zakaj skodozeljno? sej se lahko tudi socutno opazujemo, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #153 - 24.09.2003 at 12:55:43
 
Men se pa bolj zdi, da pomagamo drug drugmu lastni paradox razkrinkat...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #154 - 24.09.2003 at 13:12:23
 
Quote:
zakaj skodozeljno? sej se lahko tudi socutno opazujemo, a ne?


Tkole se zmenmo:  do roba magari škodoželjnost oziroma vse, kar nam lahko prav pride;  pod njim pa smo sočutnost, saj tam na itak nč več ne more prav prit.  

Na tak način  bo razrešen tud paradox, saj ne moreš bit škodoželen in sočuten obenem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #155 - 24.09.2003 at 13:20:20
 
titud wrote on 24.09.2003 at 13:12:23:
Na tak način  bo razrešen tud paradox, saj ne moreš bit škodoželen in sočuten obenem.  

ko dohtar daje injekcijo z zdravilom bolnemu pacientu je hkrati socuten in skodozelen. socuten zaradi tega ker ga bo ozdravil bolezni, skodozelen pa ker bo pacienta zabolelo ob "špiku" in pa tudi skodozelen bolezni.

ce pogledamo iz sirsega vidika v tem primeru socutje vseeno prevlada nas skodozelnostjo.

ce gledamo iz vidika vecnosti, je kakrsnokoli omejevanje in klatenje po zacasnem laznem-egu bolj socutno kot pa skodozelno. ko bomo "ozdravel" bomo lahko te stvari lazje razumel in sprejel, kot bolnik, ki ga je malo zabolelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #156 - 24.09.2003 at 13:22:03
 
Življenje je samo po sebi paradox vseh paradoxov. Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #157 - 24.09.2003 at 13:23:50
 
Quote:
zakaj skodozeljno? sej se lahko tudi socutno opazujemo, a ne?



tako kot policaj, ko ti napiše kazen  Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #158 - 24.09.2003 at 14:33:16
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 08:55:16:
Ozaveščanje! Primarij bi mogla biti družina, ki bi vzgajala otroke, jim "vcepla" tudi duhovne in moralne vrednote, ne pa da jih samo finančno podpre in si misli, da je problem z vzgojo rešen.


točno tko, in to ti hočjo eni povedat, ozaveščanje ne pa prohibicija in prepovedi in ta sranja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #159 - 24.09.2003 at 15:23:56
 
1723 wrote on 24.09.2003 at 14:33:16:
točno tko, in to ti hočjo eni povedat, ozaveščanje ne pa prohibicija in prepovedi in ta sranja.


Jest nism čist ziher, da 'vecepljanje' duhovnih in moralnih vrednost ne vključuje po exotu tud prepovedi in prohibicije in podobnih sranj. Ozavšečanje je tko raztegljiv pojm, da bi se dal vanjga vse te prepovedi vključit, če ne v izohodišče kot grožnjo  pa  magari na konec za  vsak slučaj,  kot zadnjo varovalko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #160 - 25.09.2003 at 08:26:19
 
1723 wrote on 24.09.2003 at 14:33:16:
točno tko, in to ti hočjo eni povedat, ozaveščanje ne pa prohibicija in prepovedi in ta sranja.

A ne razumete, da ni problem v tem, da starši otrokom nočejo nič povedat, al pa da samo prepovedujejo.  Bistvo je, na kakšen način predstavit drogo in njene posledice, da bo znal sam izbrat kaj je dobr in kaj ne. KOlk od vas, ki razpravljate tole, ima otroke, da bi vedu, v čem je point? A veste, kaj je sploh bisvo, če imaš pubertetnika doma, ki zavija z očmi vsakič, ko hočeš kaj povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #161 - 25.09.2003 at 08:45:58
 
Quote:
ko dohtar daje injekcijo z zdravilom bolnemu pacientu je hkrati socuten in skodozelen. socuten zaradi tega ker ga bo ozdravil bolezni, skodozelen pa ker bo pacienta zabolelo ob "špiku" in pa tudi skodozelen bolezni.

ce pogledamo iz sirsega vidika v tem primeru socutje vseeno prevlada nas skodozelnostjo.

ce gledamo iz vidika vecnosti, je kakrsnokoli omejevanje in klatenje po zacasnem laznem-egu bolj socutno kot pa skodozelno. ko bomo "ozdravel" bomo lahko te stvari lazje razumel in sprejel, kot bolnik, ki ga je malo zabolelo.


Aryan, škodoželjen se mi ne zdi primeren termin, v tem kar opisuješ. To, kar mislim, da misliš, zahteva velikega človeka, da lahko komu drugemu naredi (ali ne) nekaj, kar 'ostali' morda vzamejo kot boleče in škodljivo. To zahteva človeka, saj smo lahko le to, kar smo in le s tem lahko zdravimo. To je pravo sočutje. Ta pravica, ki si jo lahko odgovoren (svoboden) človek vzame. Vse ostalo je ego. Veliko doktorjev pa tudi ni sočutnih. Ali si, ali nisi, kar ne pomeni, da če do nekoga nisi, da si s tem škodoželjen.  V tem primeru si pač sočuten le do sebe





Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #162 - 25.09.2003 at 09:04:18
 
littlestar, mene sam neki zanima, in prosim, ce mi odgovoris z resnostjo.

a v koncni fazi (najvisji Resnici, Spoznanju) obstaja se kdo "drug" razen ti, in samo izkljucno ti?
Back to top
« Last Edit: 25.09.2003 at 13:36:41 by aryan »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #163 - 25.09.2003 at 10:20:47
 
titud wrote on 24.09.2003 at 12:12:43:
Čar  droge je v tem, da spremeni zavest.  Spreminanjanju zavesti pa bi se z drugimi besedami lahko reklo razvoj, če se zavest šri oz. dviguje. Experimentiranje z drogo čustveno zgrajenmu človeku v tovrstno kultivirnem okolju lahko pomen igro z zavestjo ali   ene vrste pomoč pri dvigovanju zavesti. Kastaneda pa huxlej sta o tem dost napisala. Temna  plat droge pa je, da zavest zafikisra na tej spremembi, ki jo je sama povzročila in jo edino ona lahko vzdržuje. To je v bistvu isti učinek, kot ga ima 'kemija' ljubezni, zato je droga na ravni zavesti tako ustrezen substitud zanjo. Zato tistmu, ki ma čustveno plat življenja pokrito, ki lajf procesira skoz ljubezen, droga ne predstavlja tako čarobne spremenbe zavesti, v kateri bi si želu obtičat in je bolj pozoren na njene temne plati, ki jih ma tud ljubezen in jih je že naučil  razpoznat tud prek nje. Od romantičnega  slikanja visokih idelaov do morbidnih odvsnosti in agresivne posesivnosti. Tist otrok, ki ne  zraste v  tej pestri paleti ljubezni, ga droga potegne vase z eno od svojih čarobnih dimenzij. Zanimv, da še najbolj tiste, ki odraščajo v idealnih familjah, ki jih ljubeči  starši v imenu ljubezni skušajo obvarovat pred temnimi platmi ljubezni na način, da jim ljubezni  v bistvu sploh ne izakazujejo  v vsej paleti od črnega proti belemu  in jih dobronamerno ravzvajajo v (materialnem) ugodju. Ti v drogi iščejo ravno to temno plat, saj jih ta najbolj avtentično 'zadane'. Tko da bolj ko starši in okolje drogo ignorirajo ali satanizirajo, bolj pritegne. In bolj ko družena/verska zavest  odmaknjene od pestre čustvene  palete real-lajfa, bolj avtentična je zavest, ki jo lahko nudi droga.  


Sory, tole povezavo med drogo pa ljubeznijo moram še mal obrazložit skoz lastno izkušnjo. Mojmu tastrmu je bil alko  droga, skoz katero je je izživu  tist, kar iz odnosa do moje mame ni zmogu dobit, zato je bla tud ona tolerantna do njegove pijače, ker kje naj pa sicer dobi tisto, kar mu ona ni zmogla dat. Men je zo  tko zgledal, da mu tega ni zmogla  dat zarad pjače, pa sem krivil pjačo, da v bajti ni blo ljubezni. Odsotnost ljubezni pa je bla  bla po moje bolj kulturno pgojena nesposobnost izkazovanja pozitivnih ljubezenskih čustev, saj je med njima špetir in sovraštvo naravnost cvetelo. Pozitivna čustva so se v familji izkazovala kvečjemu v materilanem smislu, saj družina kot taka kljub fotrovem utapjanja nezadovljstva v pijančevanju ni bla nikol v finančnem  razsulu. Evo, sem dobil en vzorc odnosa, da  ljubezen sicer nekje iz ozadja spaja, ampak jo v praksi ni možno izžvet. Sem jo zato romantično v duhu transcedentiral, v materialnem svetu pa nihal od zavestne vzdržnosti/celibata do seksa brez čustvenega angamžmaja. V tem obdobju sem bil  za okolico kao  normaln fant, ki ga občasno malo meče, ampak ga bo že minilo.   Ko se mi je spričo po moje predvsem zunanjih okoliščin (materine prezgodnje smrti) zgodl, da sem uspel transedentno povezat s čutnim (ali obratno?) v totalnem partnerskem odnosu, sem za okolico postal sumljiv. Fanta ni blo več za spoznat, se je čist spremenu, živi v eni iluziji: zihr je na drogi al pa je padu v eno sekto, k ma tko čudaško babo.    So se mi v hipu materialno odrekl, ker sem čist neodgorn do življenja in da jim ne bo treba živet mojih mulcov, ki sem si jih namrdov med študijem. Sem se več kot deset let trudu  fotru pa žlahti dokazovat, da je koncept percepcije življenja skoz ljubezen možen. Kljub formalno  akademski izobrazbi, totalni finančni samostojnosti in dveh uspešno šolajočaih  otrocih sem veljal  za neodgovrnega, od babe zasvojenga fanta, ki živi v eni iluziji, da je ljubezen možna. So kar naprej čakal, kdaj bo tega konc, da bo  ta droga pospustila in da mi bodo sprani možgani naredl reboot  in bom prijokal nazaj v njihov real-lajf.

Ampak zdej, po dvajsetih letih se dogaja  en prebrat, zdaj oni iščejo pot, kako bit udeleženi v moji percepcepciji življenja. Mam občutek, da  se hočjo kot vampirji prisesat na toploto, ki jo še vedno izžareva moja familja, medtem ko so sami strogo formalno odživel svoj lajf bolj ali manj v prazno. Se jim njihov lajf kaže kot eno samo odrekanje pa mater v primerjavi z mojmu, ki naj bi bila ena sama (nezaslužena?) uživancija, malodane na njihov račun (čeprav z njimi nisem imel skor nobenga stika - ali pa prav zato?). Zdej noben ni sposben videt, da sem se kot cigan s celo famljo  ene destkrat selu po podnjemniških  sobah, ene petkrat menjov službo in bil tud brez nje, medtem ko so oni dočakal penzijo v istih službah in tistih bajtah, do katerih so prišli s pomčjo tastarih. To zame itak ni blo kao nč težko, ker je sem bil cajt  'high', nerazsodn, neodgovorn, zaslepjen, zadet od ljubezni kot od droge...  Ampak kot rečen, ker so v živo, na men spoznal, da tud tko v bistvu znese, zdej bi blo pa oni men ta haupt prjatli, me ful vabjo, da bi se družl, požirajo vse, kar rečemo, nas hočjo  prodajat okrog svojim prjatlom kot eno eksotično čudo,  kopirajo clo naš  kao njuejdževski slog, ker to je zdej ratal modern...
Bi se zapijal za nami  pa kakšno travo prismodl, ker to kao paše zravn, ker jim zapolnjuje odnos, ker jim še zmeraj ni jasn, da si tega psihičnega luksuza  jest nism nikol pogrešov niti rabu nisti si ga nism mogu špogat, ker sem s polno zavestjo moral v študiju pa poslu pa pri svoji familji bit, če sem hotu lajf skoz ljubezen perceptirat.  Jebeš vse to od njih zdej, jest hočem imet zdej mir pred njimi kot so ga oni imel pred mano, ko bi rabu njihovo pomoč pa podporo.  

Evo sem spet  mal pojamral, ampak tko si jest iz svoje izkušnje predstavljam enačaj med drogo pa ljubeznijo. Dokler bo prohibicija veljala za ljubezen, bo morala veljat tud za drogo, če ne ravnotežja ne bo. Se je sicer v šestdesetih pa sedemdestih zgodl obratno, da je nehala vejat za drogo, pa se je skoz špranjo, ki jo naredla droga, uturila ljubezen (še pomite tovariši: al you need is love?), ampak ker ni blo pravga vrstnega reda, je droga ljubezensko gibanje  zadušila, namest da bi blo obratno. V osemedestih je vsaj  men nekak ratal to obratno, takrat je blo to utopično in pionirsko, zdaj bi moral to it končno že enkrat  čist realno, tko rekoč serijsko   8) Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila (nadaljevanje)
Reply #164 - 25.09.2003 at 11:55:59
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12