Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 59195 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #105 - 16.09.2003 at 15:23:45
 
Lilith wrote on 16.09.2003 at 15:01:12:
Kaj bi lahko nekdo od pristašev droge končno že argumentiral to "dviganje kvalitete življenja."

In končno že iniciiral nas - neposvečene -v THE SKRIVNOST.



Kako naj ti argumentiram, soljenje in popranje svoje juhe?

boljša je - ne gre drugače


(edino, kar ti preostane je, da gledaš in cediš sline - saj ti ne bom rekel, da poskusi)


pa bog požegnaj!


haugh
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Gape forum in mamila
Reply #106 - 16.09.2003 at 15:30:57
 
Pozdravljeni!

Zelo lepo je povedala Kali. Tu se vidi odprtost uma in srce na pravem mestu.  Smiley

Vsi se učimo. In kar je za nekoga prav je za drugega narobe. Vedno bo tako, ker smo različni in prav je tako. Vsak se lahko od vsakega nekaj nauči.

VSE JE RELATIVNO!!!! Tudi resnica je relativna.  

Sama sem prepričana, da je dobro, če ne pretiravaš. V nobeni stvari pa ni dobro pretiravati. (droge, hrana, sex, učenje...)

Vsak ima svojo resnico in ni se treba nobenemu opravičevati in razlagati in dokazati. Če komu ni všeč, da smo ljudje drugačni je to njegov problem!!! Nikoli ne bo vsem prav. Vedno je nekdo, ki misli drugače in če bi vsakega poslušal in mu hotel ugajati...  Undecided

In še nekaj, tukaj nismo zato, da bi se prepričevali v svoj prav ampak, da bi se spodbujali in pomagali.

Vsi imamo napake dejmo jih popravt, dejmo TO NEGATIVNOST USTAVT.

Želim vam lep sončen dan  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha1
Guest




Re: Gape forum in mamila
Reply #107 - 16.09.2003 at 15:38:00
 
no js mam med drugim tut dobre izkusnje z drogami.. predvsem
je bil to zame korak do "sveta duhovnosti", ..
kar se tica pa dvige kvalitete zivljenja bi pa res dal po narekovaj, ker je tako sirok pojem:)


droga , kot je extasy , te zna dobro odpret...
naredi te brez ovir, najsrecnejsega na svetu,.. dobesedno mislis da si in dejansko si najbl srecen..
zakaj je  to res,je verjetno zaradi fizincih ucinkov ane.. posledice so pa precudovite..  prvo je to da si ful odprt , si brez zapor, nic te ne omejuje, v vsaki situaciji vids samo dobro, .. ma enmu bi jurja dau, ce bi biu veseu tut on (ampk RES bi dal, ne kot "pretiravanje),.. ce ksnmu kej ni ql, mas blazne sposobnosti ga spravt v dobro voljo, in tako, dejansko misel postane tko mocno orodje v stanju zadetosti..
imas zelo mocno vizualizacijo.. zamizis, in lahko vidis tocno to kar hoces v vseh barvih odtenkih vse do potankosti,.. lahko se ti en "film" vrti iz podzavesti, in ga gledas, .. vse se ti zdi simpl enostavno lepo..

dejansko se mi je ze dogajal, da sm se z nekom razumel tut brez besed.. med pogovorom seveda.. kd doumel nekak oz cim je bla ksna tezava si takoj dojel kaj je mislu, se predn je povedu .. oz nevem kako nej recem.. kt da bi bla ksne telenevemkaj ..
predvsem pa odprtost in pa verjetno gre tudi za dajanje ljubezni.. pmoje si tako srecen, ker mas vse rad okoli sebe, vsem bi dau lupcka in jih objel.. .kot vsakega so tudi mene potegnile v svoj svet ..
ampak potem sm zgleda dojel sporocilo oz nevem kaj, enostavno mi ne pase se ga vec tok zadevat.. (konkretno rave partiji Grin)
kar ne pomeni da ne obiskujem vec,.. samo ne pomeni mi vec toliko da bi vsak teden recimo sel se zabavat..

zame so bila dobra izkusnja, ker sem dojel, kam moram pridet.. in tudi vem ,kaj me caka, (kaksni obcutki kot posledica "duhovnega razvoja")
zdej to je malo utopicno da bi brez drog dosegel tocno ista obcutja (seveda kot posledica), da se pa pomoje pridet blizu.. samo pol se spet sprasujem a je lahko to sploh nek smisel..
ce itak se vse enkrat placa, torej tud k te spustijo droge si pol v "minusu", glih tok k si biu prej v "plusu"..
zdej nevem tocno ce je dalaj lama ta, ki pravi da je "fino" zivet cimbolj zmerno al nevem kako nej recem(ce si recimo predstavlate graf, da ne niha tok gor pa dol:) Smiley..  ker itak
ce si enrkat srecen, se more to enkrat nehat pa it mau v minus, da pol res ves da si biu srecen..  skos srecen potem zal ne mores bit, k bi se navadu..
to me ful bega in me zanima kaj je "boljse" ( kot lahko reces da je bolse ce se ne prepiras tok)


tukaj gre za razlicne pojme.. zloraba drog oz uporaba..
seveda ni zdej tist.. cista uporaba, ker itak da se mau unicis ob "uporabi" , samo vsaka stvar ma neki slabga..
sej ful velik stvari ni zdravih, pa vseen pocnemo, .. sam droge so dobile posebno mesto zaradi zasvoljivosti ipd.

samo zgleda da nekateri  morjo padet med droge  v svojem lajfu da ga nadaljujejo, ker drugace tega nebi delali?
torej it nad folk z NE VZET DROGE - (v mojem primeru sicer extasy, kajti v primeru heroina, bi se morda tudi sam strinjal s tem, da ne vzet, in potem se sprasujem, a nisem potem isti kot oni, ki pravijo za vse droge ,da ne vzet? kaj iz tega sledi , hmm) je mau napacen nacin, mogoce sem jaz ravno zaradi tega probal, malo experimentacije, firbec..  sploh pa da predstavis samo slabo plat drog, kar gre za neke vrste  manipulacijo.. al zavajanje.. sicer ne pravim da je "vzemi drogo" pravi nacin - absolutno ne.
dal bi se razpredat kako se stem ukvarjat..

slabih strani ne bom omenjal ker ze vse veste.. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Drejomir
1
*
Offline


Posts: 2

Re: Gape forum in mamila
Reply #108 - 16.09.2003 at 17:39:08
 
ok najprej droge in duhovnost. Nesmiselno je tako posploševat, ker npr. kava ali aspirin ali pa meskalin imaja povsem različne učinke in posledično različne uporabe, pa so vse droge. O drogah in duhovnosti je po webu ogromno teksta.
Samo dva linka z bolj zgoščeno informacijo:
http://www.erowid.org/spirit/spirit.shtml

http://www.csp.org/practices/entheogens/entheogens.html

Tudi na gape forumu je dosti topikov, ki odbdelujejo uporabo konkretnih drog in čemu lahko koristijo.


Lahko pa pozabim na temo in samo odgovarjam Lilith.
Recimo da od nobenih drog ni nobene koristi in da so samo nepotreben razvrat. Na vprašanje "zakaj droge" je povsem legitimen odgovor "zakaj ne". Tako smo navajeni na katoliško moralo, da je užitek sam po sebi nekaj grešnega, in da ne bi smeli početi nič, kar nas ne nasiti, zasluži kakšen tolar ali je kakorkoli drugače koristno. Seks brez namena prokreacije, uživanje nelegalnih drog... sami hudi grehi. Za mene niso, sem drugačnih prepričanj, in zato lahko pržgem en špinel brez slabe vesti. Ne rabi tebi argumentirat tega, zakaj to počnem, tako kot ne zahtevam od tebe argumenta  zakaj tega ne počneš. Oba pa veva, da imaš dobre svoje razloge, in ravno tako jih imam tudi jaz.


Predvsem pa, eni uporabljamo nelegalne droge, drugi ne, in nobenega razloga ni za "posvečenje" tistih ki drog ne uporabljajo in tudi nihče jim uporabe ne zapoveduje, zato so take debate nepotrebne.
Nasprotno pa je za preganjanje uporabnikov vzdževan cel sistem represije. Kako bi se počutil exo, če bi mu policijski špicelj ponudil joint, v trenutku ko pa bi vrli Exo  odklonil pa mu pokazal izkaznico, odpeljal na postajo in spisal kazensko ovadbo zaradi preprečitve omogočanja uživanja mamil Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #109 - 16.09.2003 at 17:50:43
 
Miha1, najlepša hvala za tvoj prispevek, kaj ti je bilo na extazyju cool. Sem se pred tem že počutila kot v kakšni kafkovski sceni, ko kar čakaš, pa čakaš... folk pa nič.

Drejomir, če si boš malo nazaj pogledal, boš videl, da folk, ki je proti, navaja argumente, medtem ko folk, ki je ZA, bluzi bolj nasplošno (izjema je Miha). Jaz samo hočem na malo bolj provokativen način pokazat, da folk večinoma sploh NE VE, ZAKAJ SE GA ZADEVA.

Samo to.

Pa lep dan vsem (ne) uporabnikom! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #110 - 16.09.2003 at 18:09:50
 
Quote:
Hej, Gape.

Zelo rada bi prebrala tvoje mnenje o drogah.
Kje naj berem?

Bye



ta thread, danes ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1063...

včeraj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1063...
Trava ne povzroča trajnih poškodb možganov

kele sm mal pregledu šamanizem, tko na pamet, nimam časa na pretek namreč:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem

Marihuana marš ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9886...

Marihuana marš 2002
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1016...

Ali je mogoče da so šamani ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9883...

ibogain - rastlina moči ?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9883...

THC in energija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9894...

nove - alternativne - neprepovedane droge
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1045...

kukiji
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9893...

Droge in misli
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9977...

******

Marijuana Marš 2003
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=105153...


***********



http://www.gape.org/gapes/ganja/rastafari.htm

http://www.gape.org/gapes/legalizacija.htm


************

http://www.gape.org/iboga/



****************


drgač pa ... search ... besede ... by user admin ... in bo bogata bera texta ... imho ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #111 - 16.09.2003 at 18:58:36
 
Preberite si vsaj eno izpoved odvisnika! Menite, da bo rekel, da so mu droge dvignile zavest, prej so ga poslale v svet agonije in trpljenja, samega sebe je izgubil, svojcem povzrocil gorje, jih prizadel, se izgubil, pa da bo flancal, da marihuana ni skodljiva mu niti na kraj pameti ne bo preslo..... Ne, ne, niti ena religija ne podpira jemanje droge. Torej, se 1x ponavljam, kako lahko povezete spiritualizem in drogo? Ne mores recti, da si budist, duhovnez, spiritualist, ce se drogiras!

Niti enega samcatega argumenta se nisem dobil, prej podtikanja in odcepe od glavne poti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #112 - 16.09.2003 at 19:03:30
 
IZPOVED ODVISNIKA:

Kam gre vse to? Zakaj sem prišel sem? Kako je sploh ves to možno? Dve leti in pol že bluzim po svetu. Res je že vse težko. Ne vem kako naj neham. Sem odvisen. Odvisen od droge. Sicer ne jemljem heroina, ker mi je edina anti droga in kokaina, ker je predrag. Jemljem pa zato veliko drugih drog. V bistvu nisem odvisen od le od ene droge. Vsaj na vsake štirinajst dni moram zaužit neko kemijo in vseeno ali je to ekstazi, speed, ghb, kapsule,… Najbolj sem pa odvisen od trave. Če vsak dan ne pokadim vsaj dva jointa, že ne morem prav spati, trosijo se mi roke, sem živčen in totalno depresiven. Mislim, da je to že močna psihična odvisnost. Telesno na srečo nisem. V glavnem ne vem kako naj neham. Že tisočkrat sem rekel da je zdaj dovolj, a nikdar nisem zdržal. Problem je tudi v tem, da sploh več ne poznam ljudi, ki se ne drogirajo. Zdi se, da že to počnejo prav vsi. Če pa malo bolj pomislim vidim, da sem se jaz tako močno odtujil od vseh »normalnih« , da sploh več nimam pravega stika z njimi oziroma v resnici sploh več ne vem kakšno je normalno življenje. Kje so tisti časi, ko sem šel v Soboto ven, se ga s prijatelji napil in imel tri ženske v eni noči? Kje so tisti časi, ko sem se še lahko do ušes zaljubil, se smejal povsem normalen do solz, znal izkazovati čustva malo drugače. Zdaj ko to pišem sem šele spoznal kakšen bednik sem postal v tem času. Včasih sem lahko bil z ljudmi po tri štiri ure in se pogovarjal o vsem mogočem. Kaj sedaj? Samo ko smo zadeti smo skupaj, drugače pa itak ali iščemo drogo, ali pa vsak sam doma leži v depresiji in komaj čaka da dan mine in bo spet kakšen party na obzorju.

Shujšal sem že v kosti, obraz mam bled, ponočnjaki plavi in napadajo me mozolji. Včasih me bolijo ledvica. V glavi je kruto. Vrtoglavico imam že par mesecev, zmeden sem preveč, pozabljam vse, če se hočem spomniti kar je bilo včeraj, moram prekleto pomisliti. Jebe se mi dobesedno za vse okrog mene. Od družine sem se tudi že totalno odtujil. Vse kar še od njih hočem je samo denar.

V glavnem postal sem bednik. Sploh ne vem, kako še ljudje z mano zdržijo. Če pa so enaki. Vsi smo enaki. Vsak dan se dobimo, se zadenemo in gremo spat.  To je naš ritual življenja. Vedno jamramo, kako preveč kadimo, kako se preveč drogiramo, ampak še vedno delamo to. Ne moremo nehati. Nimamo moči. Drogeriaši si ne moremo pomagati sami, to je dejstvo. Vsakdo izmed nas bi rabil nekoga, ki bi mu lahko vse zaupal. Tudi tisto, kar si še sam noče priznati. To je to, kar pišem zdaj jaz.

Torej naj zaupamo staršem? Da nas do smrti prizadeti vse pomečejo iz hiš?! Ne njim bi zadnjim povedali. Naj pokličem na DrogArt? Kako naj zaupam neznancem, ki jih niti nikdar nisem prav videl (samo na partyjih)? Verjamem, da jim lahko zaupaš, vendar jaz želim pomoč nekoga, ki me ima rad in ki me zelo dobro pozna. Mislim, da si vsakdo želi take pomoči. Mogoče bi mi lahko pomagala kakšna prijateljica ali pa ljubezen. Samo kaj, ko se ne znam več it teh stvari z ženskami. Sploh več ne vem kako je biti zaljubljen in kako je imeti nekoga resnično rad, še manj pa kako je ko ima nekdo rad tebe.

Večkrat, ko spoznam kakšnega novega člana elektronske glasbe, ki ves zafleširan srečno skače po partyjih in se dere: »Kje sem hodil prej? To je najboljše v mojem življenju?«, pomislim da sem tudi jaz tako razmišljal na začetku. Kaj si mislim zdaj? Prej sem živel in zdaj počasi umiram. Vedno bolj tih sem in vedno bolj se zapiram vase in vedno bolj beden sem in vedno bolj čuden sem. Še party me več ne razveseli. Zakaj? Ker sem dal že vse šuse mamil skozi in sedaj ko sem se naveličal in hotel prenehati, sem skapiral da sem že tako daleč v dreku, da se ne da nehati kar tako. Misel te dela živčnega, nespečnega in tresočega. Zaradi misli si odvisen in misel je ravno tista, ki se je ne da kontrolirati.

In kaj mislim kreniti proti vsemu napisanem? Ne vem. Ni mi jasno. Nehati poskušam že lep čas, pa mi najbolje ne uspeva. Moral si bom poiskati nekoga, ki bi mu lahko zaupal. Droge te naredijo nezaupljivega. Ko pa enkrat pridem k sebi bom pa samo zdravljen odvisnik, ker ozdravljen biti je skoraj nemogoče. Spomin in z njim tudi misel na drogo bosta ostala v meni vse življenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #113 - 16.09.2003 at 19:13:46
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #114 - 16.09.2003 at 19:15:07
 
exorcist wrote on 16.09.2003 at 18:58:36:
Ne, ne, niti ena religija ne podpira jemanje droge.

rastafari ni religija v pravem pomenu besede ?
men se zdi da je bla učasih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #115 - 16.09.2003 at 19:18:42
 
..huh, zelo globoka in zalostna zgodba  Embarrassed ...

Hej exo, kje sem jaz to ze 1x bral?
Samo res ful ganljiva storija, ..si jo printam.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #116 - 16.09.2003 at 19:23:47
 
aha, klik on the link,  tuuu sem jo bral. Mhmm....
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #117 - 16.09.2003 at 19:42:35
 
gape wrote on 16.09.2003 at 19:15:07:
rastafari ni religija v pravem pomenu besede ?
men se zdi da je bla učasih ...


Bolj nazor zivljenja kot religija. Skoraj bi ti uspelo najti eno, kaj?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #118 - 16.09.2003 at 19:55:40
 
exorcist wrote on 16.09.2003 at 18:58:36:
Preberite si vsaj eno izpoved odvisnika! Menite, da bo rekel, da so mu droge dvignile zavest, prej so ga poslale v svet agonije in trpljenja, samega sebe je izgubil, svojcem povzrocil gorje, jih prizadel, se izgubil, pa da bo flancal, da marihuana ni skodljiva mu niti na kraj pameti ne bo preslo.....


huh, pa ne spet....

(Nekdo si brunda predse:"Poznam nekaj tipov/tipinj, ki so bili, niso vec, ne rabim brat o tem, ..pa so ne rekli da jim je dvignilo zavest, jim je pa odprlo oci. Niso se izgubili, nasli so se, sedaj se poznajo bolje. In poznajo druge. In grass, ..ja, vecina teh ti bo rekla da grass ni nic.. ")

Samo ne bom s tabo o tem.   Ker ne vidim smisla. Ne, res ne..  Vsaj jaz ga ne vidim.

Je pa res globoka, in - ganljiva zgodbica ...... ... in zdaj sem videl, ti imas prav.


...

LP
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #119 - 16.09.2003 at 20:05:11
 
DylanDog wrote on 16.09.2003 at 19:55:40:
huh, pa ne spet....

(Nekdo si brunda predse:"Poznam nekaj tipov/tipinj, ki so bili, niso vec, ne rabim brat o tem, ..pa so ne rekli da jim je dvignilo zavest, jim je pa odprlo oci. Niso se izgubili, nasli so se, sedaj se poznajo bolje. In poznajo druge. In grass, ..ja, vecina teh ti bo rekla da grass ni nic.. ")

Samo ne bom s tabo o tem.   Ker ne vidim smisla. Ne, res ne..  Vsaj jaz ga ne vidim.

Je pa res globoka, in - ganljiva zgodbica www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/crying.gifwww.gape.or... ... in zdaj sem videl, ti imas prav.


www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/aleluja.gif

LP


Protiargumente  rabim, ne napad na snovalca posta! Kje so tvoji argumenti za uzivanje drog, raje reci, nimam jih, pa se potrkaj na srce ter izgovori MEA CULPA.

Res je bolje molcati in odnehati, ko vidis, da nalogi nisi kos in nikoli ne bos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12