Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 59178 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #90 - 16.09.2003 at 11:35:29
 
exorcist wrote on 16.09.2003 at 11:27:10:
Povej mi eno samcato svetovno religijo, ki tolerira uzivanje drog in vidi v njej nek dusevni potencial. Morda bodizem, NE bato....... Spririzualizem, pa droge sta ko pes in macka.



KRŠČANSTVO - župnik ga pije sredi maše: krščanstvo tolerira in uporablja droge (pa ne mi pametovati, da alkohol ni droga)

Vsaka religija ima svoje droge - sicer je pa religija že sama opij za ljudstvo (tudi pri maši ga pije samo župnik - ostali (ljudstvo) se ga pa zadevajo z mašo)


uživaj!

(alkohol je v krščanstvu postavljen v samo bistvo obredja in ti tega ne vidiš - prohibicija slepi)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #91 - 16.09.2003 at 11:42:27
 
t wrote on 16.09.2003 at 11:35:29:
KRSCANSTVO - Zupnik ga pije sredi mase: krsčanstvo tolerira in uporablja droge (pa ne mi pametovati, da alkohol ni droga)

Vsaka religija ima svoje droge - sicer je pa religija ze sama opij za ljudstvo (tudi pri masi ga pije samo zupnik - ostali (ljudstvo) se ga pa zadevajo z maso)

uzivaj!
(alkohol je v krsčanstvu postavljen v samo bistvo obredja in ti tega ne vidis - prohibicija slepi)


Zelo lepo povedano Ten-nej. Pa razmisli malo o tem Exorcist. Pa se zmotil si se ko si govoril da te stvari ne gredo skupaj.


Pa se eno vprasanje, zakaj nicemur ne mores verjeti oz nicesar sprejeti, vedno samo isces nova nasprotovanja in samemu sebi kopljes luknjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #92 - 16.09.2003 at 11:43:55
 
exo:




In zakaj je Jezus vodo spreminjal v vino (mamila)?




a?

(in ziher se ga je totalno zakadil, ko je hodil po vodi)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #93 - 16.09.2003 at 11:47:00
 
gape wrote on 03.03.2002 at 12:11:37:
kaj verjamem in kaj ne; tko je vse kar nekdo doživi, vidi al pa se mu samo zdi in sem mu zadost zdi da je to tko, je to njegova resnica. možno je da je izkrivljena, to pa je tudi vse. ona je njegova resnica. in če je to njegova resnica, potem mora bit to tudi del moje resnice. tko da jest probam vedno nove reči uštemat u svojo resnico (sej smo ja eno, in zato mi gode da drugi delijo svojo resnico z mano (nami)); če mi le rata.
npr okrog duš ... lahko da so ble vse naenkrat ustvarjene, lahko pa da se njih 'starost' šteje po tem koliko časa so že preživele na zemlji. pa je. zdej točno kako je niti ni pomembno. važn da veš da duša je, da ti nisi ego ampak si celotna duša. in da je treba delat na sebi ne pa na egu. ne grebst na kup zase, ampak za vse, in ko je kup ki je za vse večji, je tud tvoj kup nujno večji.

da rastline moči dvigujejo zavest je v bistvu 99% res, kolkr jest vem. če gledaš slike od iboga tripa, vidiš točno kako se človek energetsko prestavi v višje nivoje zavesti, in na prvem nivoju nima več aure, vsaj tako nam kamera pokaže. ista slika menda namreč nastane če se neki mojster v ezorečeh dvigne na višji nivo zavesti s pomočjo neke tehnike in ga potem slikaš. te slike sicer niso v javnosti, sm pa iz prve roke slišu da je tko. dejstvo pa je tudi da so še pred časom rekli da če aure ni si mrtu, al pa tolk bolan da boš glih kar umrl. ker manj kot imaš aure bolj si kao bolan in na tistem mestu kjer ti je manjka, tm te najbolj jebe. nekako tko.
kar se pa trave tiče bom pa samo tolk reku (k ostalo sm že povedu) ... kaj misliš kakšni bi bili ti ljudje ki so na travi taki in taki (kakršni že so, kot jih ti dojemaš) če bi bili brez 'pomagala' al pa recimo na alkotu al pa horsu, ker ni trava slaba, u pizdi je človek, ki 'rabi' njeno pomoč, al pa pomoč kakšne druge droge, da sploh obstane tukaj in zdej, da se mu glih ne 'scufa'.

nootropiki pomoje tud niso glih kul, zihr so pa boljš kt hors al pa koka, v namen tega da odkriješ kaj je tam 'čez', dokler ne prerastejo v navado seveda, ker vse substance ki jih vnašaš v telo (in preko filingov v duha) bo treba enkrat spucat in ene so lažje za pucat kt druge ... še vedno verjamemo v to.

jest sm precej bližje resnici kot pa sm bil 10 let nazaj, sicer pa ... več ko veš, več novih vprašanj se ti odpira in ugotavljaš da manj veš ... ker pač vidiš, da več ko veš, več je znanja ki ga še ne veš ... al kako bi to sploh povedu ... več ko osvetliš večja prostranstva se ti odpirajo ...

sicer pa ... tisto kar naredi kemija vnešena od zunaj, lahko neredi tudi kemija ki jo sprožiš sam od znotraj ... če znaš - veš!



http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1016...


http://www.gape.org/gapes/ganja/rastafari.htm

http://www.gape.org/gapes/legalizacija.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #94 - 16.09.2003 at 12:23:58
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 19:23:40:
Vstopite skozi ozka vrata,
kajti široka so vrata
in prostorna je pot, ki vodi v pogubo,
in veliko jih je, ki vstopajo po njej.
Kako ozka so vrata
in kako tesna je pot,
ki vodi v življenje,
in malo jih je, ki jo najdejo.







DOBRO POVEDANO!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #95 - 16.09.2003 at 12:28:28
 
Že čez par strani berem vaše kritike vseh tistih ljudi (ali pa tistega človeka Grin), ki so proti drogi.

Mene pa bolj zanimajo vaši argumenti, ZAKAJ DROGA JA.

Pa ne govoriti o uporabi v medicinske namene, ker to mi je znano. Zanima me, kaj droga lahko doprinese kvaliteti življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #96 - 16.09.2003 at 12:34:20
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 19:23:40:
Vstopite skozi ozka vrata,
kajti široka so vrata
in prostorna je pot, ki vodi v pogubo,
in veliko jih je, ki vstopajo po njej.
Kako ozka so vrata
in kako tesna je pot,
ki vodi v življenje,
in malo jih je, ki jo najdejo.






Mene pa zanima zakaj nam bi stvarnik tako zakompliciral to pot v življenje.Ali ni bolj logično, da bi nam naredil pot široko in dal okoli ogromno varnostno ograjo,ter opozorilno tablo, da bi skoznjo prišli le tisti katerih je taka svobodna volja?Ali je najvišja zavest res tako omejena, da ne pozna in noče spoznati odstopanj?Ali je omejena samo tvoja ekso?Ali je bog prisoten tudi v tistem čemur pravimo zlo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #97 - 16.09.2003 at 12:37:49
 
mal se zamisl (lilith) kaj od vseh pripomočkov, tistih, ki nam jih je dal bog in tistih ki smo jih iz njegove substance naredili ljudje, uporabljaš sama.
da preživiš.
da ti je lažje v življenju v bistvu.

pač pripomoček kot vsak drug.

navezava kot vsaka druga.

jest na to temo ne bi preveč tipku ... sm že zadost ... kr poglej si moj pogled na to reč.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #98 - 16.09.2003 at 14:01:09
 
Lilith wrote on 16.09.2003 at 12:28:28:
Mene pa bolj zanimajo vaši argumenti, ZAKAJ DROGA JA.


ZATO KER TAKO JE!


Quote:
Pa ne govoriti o uporabi v medicinske namene, ker to mi je znano. Zanima me, kaj droga lahko doprinese kvaliteti življenja.



Kaj pa sploh je to droga?







Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #99 - 16.09.2003 at 14:20:44
 
t wrote on 16.09.2003 at 14:01:09:
ZATO KER TAKO JE!




Kaj pa sploh je to droga?




Te ney Lilith je vprasala po argumentih in ti si ji dal nezadosten odgovor.  
Tudi mene zanima zakaj se vsi tisti, ki travo tako hudo zagovarjate obenem izmikate realnemu pogledu na posledice uzivanja trave. Izogibate se diskusiji da trava je droga pa naj bo mehka ali kakor koli ze droga je, vsaka droga pa lahko pelje dlje. Bolj ko je trda, bolj si blizu prepada.




Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #100 - 16.09.2003 at 14:29:09
 

Andres, Lilith



Dejstvo je, da droga JE

NE, dejstvo je, da droge SO


in kar je, ima nek SVOJ NAMEN (svojo uporabo)


Ko se sprašuješ o nečem je pač svoje vprašanje potrebno formulirati na pravilen način.


(edina DROGA, ki trenutno obstaja kot taka, je samo Droga Portorož)


Droge so in se jih pač uporablja (tako ali drugače) - bolj ali manj za dviganje kvalitete življenja.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #101 - 16.09.2003 at 14:32:21
 
V S Afriki poznamo Rose du sable. Pescene kamnite roze. Tudi te so pa jih ne uporabljamo, niti ne za dvig zavest, kaj sele za fiskanje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #102 - 16.09.2003 at 15:01:05
 
mogoče se kdo izmika andres ... po drugi strani pa se nam nekaterim ne da (jest niti nimam časa v rezervi v ta namen) že ta tristopetinosemdesetič tipkat kako in kaj je s temi rečmi ...

jest mislm da če bi kogarkoli od vas zanimalo, bi si prečital, tko pa ... jest ne vem ... žgete pozornost al kwa ...

včeri mi je duh dal info o raziskavi v ameriki, sm vam ga predal ... kaj bi še?
ostali infoti so že gor ... na netu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #103 - 16.09.2003 at 15:01:12
 
t wrote on 16.09.2003 at 14:29:09:
Andres, Lilith




Droge so in se jih pač uporablja (tako ali drugače) - bolj ali manj za dviganje kvalitete življenja.



uživajte!


Kaj bi lahko nekdo od pristašev droge končno že argumentiral to "dviganje kvalitete življenja."

In končno že iniciiral nas - neposvečene -v THE SKRIVNOST.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #104 - 16.09.2003 at 15:06:40
 
iniciacija ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem

preberi in verjemi ... druga opcija je pač da probaš ...

tretja je pač da nas vse po vrsti, ki smo v ta dir prispevali svoj čas in energijo in izkušnje, določiš za lažnivce ... zaslepljence ... or WHATEVER ... AS YOU WISH

it's your choice ... you _have_ to CHOOSE
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12