Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 28167 times)
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #75 - 29.07.2003 at 10:44:02
 
Quote:
Kdaj si pa ti mene vohal? Si pa res ekspert. Potem me pa še pouči, katera čistila itd. lahko uporabljam v gospodinjstvu, da bodo še reke malo manj smrdele. Razsvetli me prosim.


Ah, ti mi tudi smrdiš, čeprav si vegeterijanec (tvoja sestra pa ne). Mi mesojedci se ovohavamo kot psi in nam ravno tako smrdite vegeterijanci, kot mi vam! Pes pesa pozna! Grin


Nekaj me je zajebaval seneni nahod par mesecev nazaj, ampak mi kljub temu "dišijo" punce veketerijancev, kot mesojedcev. Mater, kaj je z mano narobe, saj se počutim kot med dvema ognjema? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #76 - 29.07.2003 at 10:58:35
 
Quote:
prav dva frenda, ki sta v tem že par let sem šel vprašat zarad vaja in bom reku to eden je vegan celo, drug pa velik strokovnjak s tega področja in ima za sabo številne publikacije, članek, predavanja s tega področja in bio kmetovanja...

pa sta oba rekla stari kdor je to spisu ne dojema vrjetno stvari od bodijov, lahko da bi eventuelno nekateri, ki res pojejo velik mesa imel drugačen vonj(določen del toksinov, a to bi blo dost neznatno, sam to kadar smo pdo stresom vsi proizvajamo tako da težko rečeta) ampak bi prej rekla da bo to morda bolj zaradi kuhanja ali neumivanja bolj kot kaj drugega...

sama pa nista zavohala bistvenih razlik in tud jaz pa poznam velik vegetov in mesojedcev še nikol nisem opazil razlike, med njihovim vonjem in vonjem ostalih.

tudi ko smo skupi delal in se je švical, smo vsi enak smrdel...

drugač pa tud kakšen sadje in zelenjava, men ne sede, mi ne diši in ko grem mim me ne potegne in nima tapravega vonja pa jo eni vseen jejo pa zato ne bom tolk bedaka da jih bi obsojal in jim lepu nalepke zato..., eni jejo celo sadje, ki je na meji zrelosti, se pravi že skoraj gnije, pa kaj... in še to kolk gnilega in pelsnovega sadja se poje po svetu in kolk nedozorelih plodov se odtrga, kolk solate pobijete preden je zrasla, za vašo prehrano pa noben, mesodjedec nič ne teži kot to počneta vidva...

tko da spet ta zgodba, da se mate vegiti za več in da mesojedci smrdimo, je žigosanje druge strani, ne glede na argumente in se bi morala močno zamislt nad svojim početjem, take nalepke itd so pripeljale vedno do nestrpnosti in ubijanja(druga svetovna)... za kar sta tako proti a tu gor tega žal ne kažeta,... bodita odgovorna za svoje besede in ravnanje, to od vaja pričakujemo oz bi reku bi to morala met če sta res tolk dojemljiva, ker kot sem reku širita nestrpnost namesto sprave in sodelovanja in spoštovanja.

pomoje smo vsi za humano ravnanje z živalmi in rastlinami in naravo.

to pač eni bolj upoštevajo drugi manj, največje vprašanje ni vege ali mesojedstvo, pač pa humano ravnanje z vsem in ne gensko spremenjena hrana.

ostalo je stvar posameznika in bi želel, da se tega tudi držimo in ne obsojata in zasmehujeta drugih, sploh ker sta kao full duhovno razvita?

bom pa reku eno stvar, ali imata pralni stroj? ta je največji izvor nitratov v vodo in podtalnico.
je pa še ena stavr res pomembna to so zdravila, ker kao pijemo koktail, sam ne mi zdej da so vegeti bolj zdravi... ker je vsaj po mojih infotih...  avtor knjige, proč s kuhinskim loncem zadnjič reku po ne vem kol letih, da njegova teorija ne drži popolno, je on in tudi neki njegovih sodelavcev sodelavci zbolel za nekaj in tud velik delež teh, ki se tega držijo.
stvar v zdravju je v ravnotežju in tud sam sem mesojedec in nisem bil vsaj par let pri zdravniku in sem bil zdrav večino časa, a ko se mi podre ravnotežje takrat zbolim za kakšen dan dva, ne glede na to kaj jem... je pa sadje in zelenjava, minerali in rudnine res velikega pomena v prehrani, ampak ni pa odločilen ali edini faktor v zdravju in poslanstvu.

kar se tiče pesticidov, vsi vemo da se da pridelek povečat na neškodljiv način kot so to recimo švicarji naredil...
drugo kar se tiče palstike, jo ne uporablajta? po čem tipkata?

pa še to če bi se prepričeval kdo ma prav in kdo ne, pol bi moral it živet nazaj v gozdne oz travne skupnosti, brez vseh umetnih stvari in met samo naravne zadeve, e do takrat pa mislim da je vsaka debata nesmiselna, ker hodimo v paradokse.

pa tudi tam je blo tko eni so jedl meso eni ne... indijanci naprimer, nekateri pa so bili poljedelci... neka ljudstva v polineziji... pa je bil svet in ljudje čist v ravnovesju ane?

torej skupno nam je to da smo za humano ravnanje z planetom, naravo, ljudmi, živalmi in rastlinami kot celoto.

za to se zavzemajmo, ne prepričujmo drugih v svoj prav, konec koncev ne vemo točno kaj so prišli na zemljo izkusit... morda prav to kar delajo? kdo ve?

zato si podajmo roke in naredimo kaj v tej smeri, da bomo bližje humanemu ravnanju... tu so res pereči problemi, ne pa v tem kdo je sir? to je postransko, če je krava na veliki planini, pomeje ne bo noben nobenmu nč reku če bo pojedu kos sira a?

se pa strinjam humane kmetije, humane rastline negensko spremenjena polja, humano z zemljo(kamnolomi, nafta...)

in velik ljubezni, kajti ljubezen je vse in ta tudi premika vse in tudi ko je ljubezen v ljudeh, takrat ni več tega kaj in kdo si, takrat veš da smo enkratni in vsak je nekaj posebnega otok svetlobe...  Kiss



A eden frend ti je celo vegan, lepo, samo, jaz vprašam moje frende, bodo rekli tako, ti sprašuješ svoje frende, bodo rekli tako, a ne ?
Prazno slamo mlatiš tuki.
Jaz nimam nič, ne raznih člankov, ne bio kmetovanja, nič, pa vem, da mesojedci zaudarjajo malo drugače.
Čudno, aneda.
Mogoče res ne dojemamo stvari vegiji, po tvoje in po tvojih frendih, ali pač samo jaz ne dojemam, nikol se ne ve.
Neumivanje tud pripomore k temu, samo, vedi pa nekaj, da tudi intezivno umivanje ne spravi vseh mrličev iz tebe katere si pojedel.
In tako je, mrtvaki jedo mrtvake, samo, seveda se postavljajo v bran, nikoli ne boso priznali, da so mrtvaki, ki jedo mrtvake, s tem se pa tudi vidi stopnja duhovnega razvoja.
Pa si ju vprašal, če sta slučajno venomer prehlajena, da ne zavohata bistvenih razlik ?
Čudno, da ste vsi enako smrdel, vidiš, to ti je čista laž, lažniva obramba, da obraniš sebe in sebi enake mesojedce.
Nikoli nihče ne smrdi enako, vsak človek oddaja drugačen vonj, ali si bil prehlajen ali pa lažeš kakor pes teče, da obraniš svoj neki prav.
Seveda ti ne sede sadje in zelenjava, če si poln mrtvakov, kako le ti naj sede sadje in zelenjava ?
Diši ti ne zato ker, ko se nafilaš mrtvih stvari ti zmeša vonj in okus in ti več nič ne diš, razen seveda kakšen mrtev kos propadjočega se mesa.
Pa smo spet pri mrtvakih, ki jedo mrtvake.
vegiji se nimamo za več, recimo vsaj jaz ne, imaš se pa ti in to nekot povdarjaš in mečeš na vegije kot celoto, seveda se boš branil in boš branil svojo prehrambeno navado, pač ješ mrtvake in kaj je tu zdej tako hudega ?
Ko bo čas, boš prešaltal na višjo stopnjo, kaj boš potem pljuval in kaj boš potem govoril o drugih, da se imajo spet za nekaj več ?
Nestrpnost vidiš ti, ker si nestrpen do vsega drugačnega od tebe, nestrpen si do vegijev, ker nekje v podzavesti veš, d imajo le nekot prav, nestrpnost je v tebi in ne v meni ali nekomu ki kaj reče ali napiše, mislim, tolk se delaš pametnega pa niti osnovne stvari ne poznaš.
Po tvojem smo nekateri za humano ravnanje z živalmi in vsem ostalim, samo, ti nisi, kako le, če zaradi tvoje požrešnosti umirajo živali.
Mislim, da kvasiš bedarije, ti nikakor nisi za mir in sožitje na svetu, dokler zaradi nekoga nekdo umira.........

Bedasto se mi zdi odgovarjat.
Mešaš nekaj iz pred stoletij nazaj in se zgleduješ po nečem kar ni več, potem pomeni, če bi neko ljudstvo reklo, da je zdravo jesti svoj lastni drek, bi ga ti jedel ???

Zresni se, mislim, da ti že full špilajo angelčki.

Pokvarjenost pa taka...........

Pa dej povej, a si vse to kar si napisal resno mislil ???
Ali te je pa le enmal zaneslo v tej tvoji vsevednosti ???

Sramota.

Sej zato pa je tako na svetu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #77 - 29.07.2003 at 11:18:23
 
Quote:
Ti si pa resda skoraj vidovit, kako pa veš, da imam mlajšo sestro. Ti si ekspert.
Mislim da se zelo motiš, natolcevanje ti gre, vse ostalo je pa v fuču.
Zmeden si ja, to se vidi, zmedla te je povsem ta tvoja zmedena vera, še te mede in te bo še kar lep čas medla, pa kaka nemestna riba te bo tud še dolgo medla.
Daleč vohaš, a maš tako velik nos, ali pa si vohalni stručnjak ???

Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Ja res je, danes bomo jedli vampe!

Dober tek!
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #78 - 29.07.2003 at 11:47:22
 
ja dečki moji, ste si pa skočili v lase!

da ne bo kdo rekel, da se Slovenci ne zanimamo za naše vode...

Dragi A. razumem tvoje ogorčenje nad mojimi "čutilnimi sposobnostmi". Ni namen koga žaliti. samo če človek živi na določen način in uživa oz. ne uživa določene vrste hrane, se tudi čuti močno izostrijo. Takšne vonjave pa oddajajo ljudje, ki se resno predozirajo z mesom, sami jih ne zaznavajo, težje tudi tisti, ki sami uživajo meso. To ni mišljeno kot žalitev.
Saj ne trdim, da sem neki duhoven tip. Samo zaznavam nepotrebno trpljenje živali bolj kot nekateri in si drznem to tudi povedati. Tudi onesnažene reke in pogini rib so zelo očitni. Zato hote ne žalim nikogar. Z namenom najti neko skupno pot in nek konstruktiven pogovor, ki bi vodil v neko določeno smer, je tudi odprta ta tema. Res imamo različna mnenja, saj je prav, da smo različni, samo vsi smo na istem planetu...

Harry - tema gre res na momente na široko. Velik odziv pa govori o tem, da nas tema o zastrupljanju rek teži, samo nismo (še) čisto na istih vibracijah. malo potrpljenja z nami.  Hvala za odgovor o čistilih, samo vseeno me zanima ali ima kdo osebne izkušnje? Že s pralnimi stroji in pralnimi praški je problem! Ne vem kaj vse gre v naše vode ampak če hočte mi verjemite - po Ljubljanici so plavale med ribjimi trebuhi tudi crknjene podgane!
V srednjem veku smo pa pristali, ker se naš ljubi izganjalec tako opira na svete besede in sledil je namig o zmotljivosti prepisovalcev svetih besed.

Že res, da je Jezus hranil množice z ribami, le s čim bi jih nahranil danes? Ob takšnem stanju planeta kot smo mu priča danes, gotovo ne bi bil ravnodušen.

Res imamo to poletje sušo in je tudi to dodaten razlog za slabo stanje naših voda - samo klimatske razmere so v zadnjih letih vse bolj ekstremne in nekaj moramo  narediti v smeri zaščite okolja in nemočnih živali.

Fantje, mirne živce!

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #79 - 29.07.2003 at 13:09:35
 
exorcist wrote on 29.07.2003 at 11:18:23:
Ja res je, danes bomo jedli vampe!

Dober tek!



Mrtvak bo pojedel neki delček mrvaka.

Pa dober tek.   Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #80 - 29.07.2003 at 13:46:06
 
exorcist wrote on 29.07.2003 at 11:18:23:
Ja res je, danes bomo jedli vampe!

Dober tek!


Mi smo pa jetrce in ledvicke na cebuli. Njams. Ze dolgo nisem jedla kaj tak dobrega.  8)
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #81 - 29.07.2003 at 14:03:04
 
Hehe,

nekateri so dandanes že tako daleč, da jim tudi drek diši

(samo, če je klobasa padla iz vegeterjanske danke in če je danka njihova)

(na kaj že to spominja?)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #82 - 29.07.2003 at 15:55:35
 
Quote:
A ni to povezano s tem, ko je Kristus nasitil lačne z ribami, se mi zdi da je naredil nek čudež in so ribe kar same skakale na obalo in govorile, jejte nas. Grin Mogoče je to, to.


Harry, danes ribe tudi same skačejo na obalo, samo ne zaradi Jezusovih čudežev - vode so tako zastrupljene.

Že prej je omenjen ljubljanski primer, kjer so mrtvi ribji trebuhi pobelili bregove in to se ni zgodilo pred nekaj tisoč leti temveč v tem poletju.

Čudeže delamo kar Slovenci sami s svojim dekadentnim pristopom do narave in vsega živega.

Pa dober tek.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #83 - 29.07.2003 at 17:18:46
 
Me zanima kako bi bilo bolje pripravti vegeterijanca pečenega na svinjski masti ali pa kuhanega, morda ražnjič ali pa čevapčiči? Kateri bi bil boljšega okusa?

Imamo katerega prostovoljca na tem forumu, bom jaz igral mesarja?

Vegetarjanec človek, ki nima dobrih zvez z mesarji.
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #84 - 29.07.2003 at 17:35:28
 
Iz Preroka. List resnice "Prerok" št. 16, str.42
...
Če se ljudje tudi tokrat ne bodo zmenili za Moje besede, če spet govorim vetru, se bo zanje začel vihar, svetovna usoda, in pomorila stotisoče - umirali bodo zaradi svetovnih naravnih nesreč ter zaradi bolezni, ki se bodo zgrnile nadnje podobno kot kužne bolezni, ki so jih zaradi svoje odvrnitve od vsakršne duhovne etike in morale naložili živalim, ki jih trenutno na tisoče sežigajo. Kdor se ne bo spreobrnil, se mu bo godilo podobno.
Izgovoril sem svojo besedo. Svetovna apokalipsa je v teku. Kdor noče slišati, bo v vedo krajših presledkih svoje ustvarjene vzroke občutil kot posledice. Jaz sem zemljo z rastlinami, živalmi in minerali povzdignil k Sebi. Kdor se bo kljub temu spozabil nad materjo zemljo z vsemi njenimi življenskimi oblikami, bo občutil posledice. Prenehajte mučiti, ubijati in moriti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #85 - 29.07.2003 at 18:21:38
 
Quote:
Iz Preroka. List resnice "Prerok" št. 16, str.42
...
Če se ljudje tudi tokrat ne bodo zmenili za Moje besede, če spet govorim vetru, se bo zanje začel vihar, svetovna usoda, in pomorila stotisoče - umirali bodo zaradi svetovnih naravnih nesreč ter zaradi bolezni, ki se bodo zgrnile nadnje podobno kot kužne bolezni, ki so jih zaradi svoje odvrnitve od vsakršne duhovne etike in morale naložili živalim, ki jih trenutno na tisoče sežigajo. Kdor se ne bo spreobrnil, se mu bo godilo podobno.
Izgovoril sem svojo besedo. Svetovna apokalipsa je v teku. Kdor noče slišati, bo v vedo krajših presledkih svoje ustvarjene vzroke občutil kot posledice. Jaz sem zemljo z rastlinami, živalmi in minerali povzdignil k Sebi. Kdor se bo kljub temu spozabil nad materjo zemljo z vsemi njenimi življenskimi oblikami, bo občutil posledice. Prenehajte mučiti, ubijati in moriti.





Boljše kratko živeti pa dobro, kot pa dolgo pa slabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #86 - 29.07.2003 at 18:56:22
 
Ostala sem brez besed.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #87 - 29.07.2003 at 19:33:35
 
Quote:
Iz Preroka. List resnice "Prerok" št. 16, str.42
...
Če se ljudje tudi tokrat ne bodo zmenili za Moje besede, če spet govorim vetru, se bo zanje začel vihar, svetovna usoda, in pomorila stotisoče - umirali bodo zaradi svetovnih naravnih nesreč ter zaradi bolezni, ki se bodo zgrnile nadnje podobno kot kužne bolezni, ki so jih zaradi svoje odvrnitve od vsakršne duhovne etike in morale naložili živalim, ki jih trenutno na tisoče sežigajo. Kdor se ne bo spreobrnil, se mu bo godilo podobno.
Izgovoril sem svojo besedo. Svetovna apokalipsa je v teku. Kdor noče slišati, bo v vedo krajših presledkih svoje ustvarjene vzroke občutil kot posledice. Jaz sem zemljo z rastlinami, živalmi in minerali povzdignil k Sebi. Kdor se bo kljub temu spozabil nad materjo zemljo z vsemi njenimi življenskimi oblikami, bo občutil posledice. Prenehajte mučiti, ubijati in moriti.



Gledal sem dnevnik, toča je pustošila marsikje, ljudje pa ob kameri jočejo in se sprašujejo, mar ne vedo, čisto prav jim je, sploh se mi ne smilijo, pa če točijo krokodilje solze.

Kar je kolibri napisal, drži.

O "čebelarju" pa ne bom izgubljal besed. Le uživaj kratko in jedernato, to ti je edino kar ti je preostalo, pa trošenje bedarij po forumih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #88 - 29.07.2003 at 22:10:59
 
sva se s kolibrijem slišala mal prej po telefonu, sva ugotovila, da imava velik skupnih in stičnih točk in da se zavzemava za iste stvari ne glede na način prehrane.

sva ugotovila, da se nisva razumela, oz je spet to da se bere drugač kot se piše, glede vonja sva rekla da to nima tolk veze in da on pač zazna določene stvari, jaz pač ne in obratno in da gledava na ljudi itak z duhovnega stališča in smo vsi enakopravni in enakovredni.

tko bom reku, da sva postala nekak frenda, da naju je ta izkušnja povezala, morda je vidt bla težka, morda je razdelila neki forumovske energije, a nam je dal tudi uvide in pokazala pot naprej...

ekologija je povezana z načinom življenja in je res od posameznikov odvisno kaj in kako bomo počeli.

sva se zmenila da za enkrat pustimo to kaj kdo je ob strani in se posvetimo ostalim vprašanjem in to brez tega, da obsojamo kogar koli, ker bi lahko v teh dveh dneh že dost naredil namesto, da smo tel zgubljal e, poleg tega pa sva se odločila da poskusimo sodelovat naprej in to predstavit tudi širši javnoti na ančin da se lahko pridruži in kot to nam je ta izkušnja veliko dala.

skupi se bova zavzemala za to, da se pravi stanje rek, da se humano ravna z živalmi, da se gleda na stanje voda v celoti in da skrbimo za vse dele ekosistema enakopravno.

to je to iz tu naprej gremo zdej.  Ostalo se bomo menil v drugih topicih, ta pa naj bo namenjen ekologiji.

exorcist vem, da se je kar samo od sebe to napisal in da si se zezu a v drugo bodi tudi tibol previdn pri besedah, ni potrebe po tem, da greš na enak nivo kot ostali, vsaj glede na to da drugač razumno in z nekim globjim dojemanjem stvari spoštuješ pisanje drugih in znaš stvari povedat na pozitiven način.

zdej pa k naslovu in od tam naprej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #89 - 30.07.2003 at 08:41:27
 
a naprej se bosta pa po telefonu menila?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9