Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 28165 times)
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #105 - 30.07.2003 at 22:24:01
 
Quote:
Namo brahmanya-devaya go-brahmana-hitaya ca jagad-dhitaya krsnaya govindaya namo namah.



Ja mama, goveja župa je na mizi, čevapčiči so pečeni, burek pa pride za desert.

Go brahma, go, go, go Johnny go, go cuk ti bo pobegel.

PS: Tvoja sestra je res the best, kdo bi si mislil ob takem bratu!
Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #106 - 31.07.2003 at 10:28:16
 
to kar se je zdej razvil ne pelje nikamor!

tapru kr eden: povem ti to, da ti samo neki izivaš skoz, dej se zber, ne provicirej, ne mej se za več, en žali in ne obsojaj, kdo pa misliš da si?

na tvoje poste že dlje časa sploh ne odgovarjam so čist brez vsakega spoštlivega odnosa, razumevanja in spoštovanja stvari... pol pa to pripelje do sem, kjer smo sedaj veš ???

in čudi me to da se maš za budista... res ne vem ali si sploh prebral kdaj kaj od njih? je buda širil nestrpnost, je druge obsojal, jih poniževal, zasmehoval... pomoje da  ???

exorcist, te razumem ampak ne odobravam, sem se tud o tem pomenu z kolibrijem, sem mu reku če maš kaj za povedat povej in bomo naredl kaj skupi, ne pa da druge obsojaš zraven, kako naj zdej kaj naredimo pa čeprav je bla plemenita stvar, k se je tole razvil... sva se pol oba strinjala, je reku da res zaznava vonj pri teh ki se overdozirajo z mesom, za ostale ne, sem reku tam ga tud jaz sam to je povsod tud če se overdoziraš z alkotom, al pa banano pa zato ne bom nikogar zasmehoval in žalil... sem to tud povedu ker mi je blo tumač da nekdo na nas lep nalepke in nas obsoja in ponižuje, sem reku to je pripeljal do druge svetovne in poboja 2.000.000 miljonov teh, ki so nosil rumeno nalepko... tam so nekoga označl kot nekoga drugo razrednega, tud zdej eni še vedno majo tako pristop do čefurjev in črncov, to so rasisti in nimaš kaj, pol jih dobijo čefurji kje na samem in pol zakaj se mi je to zgodil...  

enako bi se spraševal kr eden čeprav kao dojema karmo in misli, da si vse lahko dovoli, prvič že s tega vidika se raje izogibej tem stvarem, v drugo pa zaradi tega ker je zadnji čas, da gledaš na vse ljudi z vidika duše.

enako pa to velja tudi zate excorcist, ti si javna osebnost(maš page se pojavljaš na forumih...), zate to da pišeš take stavri ni lepo in se v to sploh nebi smel spustit, tud mene moti to da se je to zgodil da tisti ki bi moral pazit na besede tega niso naredil, sploh če se majo pri tem za več in boljše(kr eden ane?), sam dej no, mal glej kaj pišeš, pomoje po teh besedah in grožnjah ni potrebe, sej znaš tud na drug način to povedat, ni več to to veš esocist, res ne si šel kr mal čez... vem ja... a bom reku pametnejši odneha, sej veš

predlagam to, kar se v prejšnem postu, podajmo si roke, odpustimo si besede, pojdimo in se zavzemajmo za slovenske reke, naravo, živali, ljudi in planet kot celoto in s skupnimi močmi.  Wink Kiss

dejmo poskusit, naslov je bil reke umirajo, kaj lahko naredimo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #107 - 31.07.2003 at 10:36:58
 
exorcist wrote on 30.07.2003 at 22:24:01:
Ja mama, goveja župa je na mizi, čevapčiči so pečeni, burek pa pride za desert.

Go brahma, go, go, go Johnny go, go cuk ti bo pobegel.

PS: Tvoja sestra je res the best, kdo bi si mislil ob takem bratu!
Grin





Tukaj se vidi vso tvoje spoštovanje do sočloveka in mislim, da kakšnega imaš tukaj, kakšnega kažeš, da si takšen človek, pokvarjen.
Smiliš se mi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #108 - 31.07.2003 at 10:50:27
 
Quote:
to kar se je zdej razvil ne pelje nikamor!

tapru kr eden: povem ti to, da ti samo neki izivaš skoz, dej se zber, ne provicirej, ne mej se za več, en žali in ne obsojaj, kdo pa misliš da si?

na tvoje poste že dlje časa sploh ne odgovarjam so čist brez vsakega spoštlivega odnosa, razumevanja in spoštovanja stvari... pol pa to pripelje do sem, kjer smo sedaj veš ???

in čudi me to da se maš za budista... res ne vem ali si sploh prebral kdaj kaj od njih? je buda širil nestrpnost, je druge obsojal, jih poniževal, zasmehoval... pomoje da  ???

exorcist, te razumem ampak ne odobravam, sem se tud o tem pomenu z kolibrijem, sem mu reku če maš kaj za povedat povej in bomo naredl kaj skupi, ne pa da druge obsojaš zraven, kako naj zdej kaj naredimo pa čeprav je bla plemenita stvar, k se je tole razvil... sva se pol oba strinjala, je reku da res zaznava vonj pri teh ki se overdozirajo z mesom, za ostale ne, sem reku tam ga tud jaz sam to je povsod tud če se overdoziraš z alkotom, al pa banano pa zato ne bom nikogar zasmehoval in žalil... sem to tud povedu ker mi je blo tumač da nekdo na nas lep nalepke in nas obsoja in ponižuje, sem reku to je pripeljal do druge svetovne in poboja 2.000.000 miljonov teh, ki so nosil rumeno nalepko... tam so nekoga označl kot nekoga drugo razrednega, tud zdej eni še vedno majo tako pristop do čefurjev in črncov, to so rasisti in nimaš kaj, pol jih dobijo čefurji kje na samem in pol zakaj se mi je to zgodil...  

enako bi se spraševal kr eden čeprav kao dojema karmo in misli, da si vse lahko dovoli, prvič že s tega vidika se raje izogibej tem stvarem, v drugo pa zaradi tega ker je zadnji čas, da gledaš na vse ljudi z vidika duše.

enako pa to velja tudi zate excorcist, ti si javna osebnost(maš page se pojavljaš na forumih...), zate to da pišeš take stavri ni lepo in se v to sploh nebi smel spustit, tud mene moti to da se je to zgodil da tisti ki bi moral pazit na besede tega niso naredil, sploh če se majo pri tem za več in boljše(kr eden ane?), sam dej no, mal glej kaj pišeš, pomoje po teh besedah in grožnjah ni potrebe, sej znaš tud na drug način to povedat, ni več to to veš esocist, res ne si šel kr mal čez... vem ja... a bom reku pametnejši odneha, sej veš

predlagam to, kar se v prejšnem postu, podajmo si roke, odpustimo si besede, pojdimo in se zavzemajmo za slovenske reke, naravo, živali, ljudi in planet kot celoto in s skupnimi močmi.  Wink Kiss

dejmo poskusit, naslov je bil reke umirajo, kaj lahko naredimo?



A. kdo te pa sili, da moraš odgovarjat na moje poste in praviš, ne odgovarjam na tvoje poste, tukaj mi pa spet nekaj mečeš pod noge.
In kdaj sem jaz kje napisal, da se imam za več kot bilokateri tukaj ali sploh nasplošno.  ???
In kje vidiš provociranje, mar v tem kar napišem tisti trenutek kar mislim, vedi, da samo odgovarjam na postavljeno vprašanje in če je to provociranje ali žaljenje, potem enostavno povej, reči, takšnih telebanov tukaj gori ne rabimo, poberte se.
Ali pa bi mogoče tebi osebno pasalo, d ate vsi, ki smo tukaj lepo hvalimo in povzdigujemo v oblake, da boš nafilal svoj ego do kraja, če se sploh da nafilat do kraja ???
Pa še nekaj, kar očitno rad-i spregledate, jaz sem že nekajkrat napisal, da sem nihče in zato mislim, da je neumestno me vedno spraševat, kdo pa si ti ???
Čudi te to da se imam za Budista, res, sedaj mene čudi, kako ti je to prišlo na um ???
Jaz sem Budist, tudi to sem že povedal.
Kaj sem jaz prebral in kaj jaz vem je čisto moja osebna izkušnja, oglasiš se vedno ali pa vedno se oglasite, ko po vašem napišem neumnost, ko napišem kaj dobrega pa nikoli odziva, čudno, ali pa se napiše kaj neumestnega in potem jaz dodam še kaj neumestnega, na koncu pa spet pride ven, kot, da jaz širim neko nestrpnost.
Jaz se samo prilagajam trenutni situaciji.
In kje sem tebe osebno, ponižal, zasmehoval in vse ostale stvari katere mi pripisuješ ???
In kje sem jaz napisal, da sploh kaj dojemam in da si lahko jaz vse dovolim, mislim, da že dobro pretiravaš.

Mislim, d atebe osebno moti vsak, kateri se ne strinja s teboj.
Tudi jaz se včasih ne strinjam z nekomu in mo to tudi napišem, ko pa ocenim, da naj bi imel prav ga pa tudi podprem in to je tudi razvidno iz mojih postov, vendar, to se zelo lahko spregleda, aneda.

Predvsem pa, imejmo se radi, kot zamorci mladi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #109 - 31.07.2003 at 11:08:11
 
Pa še nekaj A.  Poglej si malo moje odgovore drugim in druge meni, samo za primerjavo v tem topiku, potem pa reči kdo pretirava in širi nestrpnost.

Mooče jo po tvojem širim jaz, ker ne piham v isti rog kot ti.

Kdor pa piha v isti rog kot ti, ta je pa angel, čprav..........
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #110 - 31.07.2003 at 11:22:22
 
vsak od nas nosi svoj del odgovornosti za to da smo zašli tako daleč, je tko? tud sam.

nebi blo treba sam zgleda, da se je to mogl zgodit da smo vidl kakšno moč imajo naše besede in smo spoznal to, da se s tem da, če želiš kaj povedat in skupi narest, ni enostavno igrat, bom reku pol sledi temu, ne na račun drugih ampak skupi z drugimi.

je pač tko vsi smo mal dodal in mal svoje napetosti in svojih stvari spustil, sem, exorcist je res šel predaleč tle ni debate, sem mu tud povedal in to jasno, ostali smo tud dal svoje zraven tle, tud ni debate...

tko da sem reku, bomo vedl za naprej.

tvoj stavek o tem da se imejmo radi se mi zdi da je tist tvoj pravi stavek, ki te res odraža, čeprav ga premalokrat izrečeš,.... ne vem zakaj sem ga začutil res ne, sam vem, da je zares iz tebe...

dajem ti roko  Wink

in kot sem reku dajmo sodelovat pri tem osnovnem vprašanju:

kaj lahko storimo, da bodo naše reke spet čiste in da se bodo v njih lahko kopali in plavali tako kot smo v svojem otroštu mi, tudi naši vnuki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #111 - 31.07.2003 at 11:41:49
 
Res je včasih težko, vendar malo dobre volje in vse se da razrešit.
Vračam ti roko.

Drugače pa o rekah takole, včeraj sem se peljal na kopanje in sem srečal pet mlajših ljudi ob reki ki so jo čistili, pobirali so smeti in vso nesnago vzdolž reke.
Že takoj so padli v oči, saj so imeli na sebi tiste flurostenčne jakne.
Sem se zaustavil in se malo pomenil z njimi.
No, hotel sem se pridružiti, da bi jim enmalo pomagal, saj včasih tudi sam gre kar tako in pobiram večje kose odpadkov iz rek in jih nosim v kesone.
Seveda so se mi lepo zahvalili, vendar nisem mogel pobirati smeti z njimi ker niso imeli še ene takšne jakne viška in obvezno morajo imeti tisto obleko gori, za vsak slučaj so zatrdili, če s ekaj zgodi, ker so baje plačani od občine, no, tako, da jim potem nisem pomagal in sem odšel svojo pot.
Zelo me je zainteresiralo, ko smo se menili glede svinjarije v rekah, da so vsi govorili, da s tem ne naredijo skorj nič, da bi bilo potrebno stvari urediti po tovarnah, raznih objektih, občinah in predvsem vladi, da bi se stanje rek izboljšalo.
Vendar kot smo prišli do skupnega sklepa, skoraj nikjer nimajo taprave volje za ureditev teh stvari.
No, kar s etiče naše občine je to dokaj dobro urejeno, saj ob vsaki manjši penitvi reke tkoj nastopijo policaji in okoljevarstveniki in poiščejo krivca, seveda so akoj na udaro malo večji objekti in elektrarna.
Krivca za takšna dejanja ni težko odkriti, težje je takšno dejanje spraviti naprej, sej je naša zakonodaja nedovršena in na strani, lahko bi temu rekel, uničevalcem rek.
Mislim pa, d abi s strani civilne pobude in ozasveščanja ljudi stopili korak naprej, sej bi se s tem tudi povečal pritisk na vlado in vse ostale institucije katere bi morale bolj enormno nastopiti proti takšnim kršiteljem.
Ker če pogledamo današnjo miselnost in obnašanje ljudi vidimo, da nismo daleč s temi stvarmi.
Tolk, enmal o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #112 - 31.07.2003 at 22:50:55
 
Quote:
Kaj sem jaz prebral in kaj jaz vem je čisto moja osebna izkušnja, oglasiš se vedno ali pa vedno se oglasite, ko po vašem napišem neumnost, ko napišem kaj dobrega pa nikoli odziva

nekateri med nami zbiramo znanje, da ga lahko uporabljamo, kar pametnege najdemo, delimo z drugimi. znanje nabiramo tudi iz izkušenj drugih. pri tem nastane težava, ali drugi govori resnico. in ko ti rata jasno, da vse kar je, je resnično, takrat te niti ne zanima ali se človk laže.
tko pač je.
on tak je.
kar spravi izpod prstov, to on je.
če spravi v živo iz sebe še kaj več ... the best.
če ne ... glih tko gut.
on to je ... taka je moja percepcija njega.

da skratim ... ko ti napišeš neki s čimer se jest strinjam, jest ne odgovarjam, če napišeš neki s čimer se ne strinjam, ponavadi odgovarjam ... edino, če je post tko zlo bolan, da je u bistvu škoda moje pozornosti zanj.

zakaj je meni in še nekaterim (upam) pomeben kvaliteten text in zakaj so nujno potrebni algoritmi za odkrivanje laži ... o tem pa kdaj drugič (ne da še nism napisu ...)



skratka, mi je žal, da na koncu nastane tak vtis, da če hočeš, da ti bo kdo odgovoru, da morš glih provocirat, al pa se preselit na ad hominem sceno, al pa clo ad kakšna skupina ... sceno.

temu je problem v tem, da se novinci ne pozanimate kam ste prišli ... v zadnjem času pa je energije zelo težko umirjat ... važno je da napredujemo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #113 - 31.07.2003 at 23:03:47
 
Ribica in pastirička (pravljica)

Bila je velika povodenj, ki je poplavila veliko travnikov. Voda upade in v jamici na travniku zaostane ribica. Bolj ko voda usiha, huje se premetava ribica in se od velike žalosti celo vrže na suho.
Priskaklja pastirička, prijazno maha z repkom in ribico lepo tolaži:
"Kaj boš toliko po kalni vodi žalovala," je dejala. "Le glej, kako prijetno je na suhem, kako lepo sije sonce, kako raste zelena travica, kako lepo rožice cveto; le pri meni bodi vesela."
"Oh, kaj ti veš, kaj je meni treba," je odgovorila ribica.
"Brez vode mi ni živeti."
To izgovori in umre.
Ubogim lepe besede malo pomagajo, če jim ne postrežeš s tistim, kar za življenje potrebujejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #114 - 01.08.2003 at 14:14:35
 
zdej pa od besed k dejanjem

1. Ministrstvo za okolje in prostor: Javni poziv za prijavo predlogov za sofinanciranje v letu 2004 - program LIFE - Okolje

Predmet poziva je sklop LIFE-okolje, na katerega se lahko prijavijo fizične in pravne osebe. Kandidirajo lahko demonstracijski projekti, ki pospešujejo uresničevanje razvoja inovativnih in celovitih tehnik in metod ter nadaljnjega razvoja okoljske politike Skupnosti in: vključujejo okoljske vidike in vidike trajnostnega razvoja pri razvoju in načrtovanju rabe zemljišč, tudi v urbanih in obalnih območjih; ali spodbujajo trajnostno ravnanje s podtalnico in površinskimi vodami; ali zmanjšujejo vpliv gospodarskih dejavnosti na okolje, predvsem z razvojem čistih tehnologij in poudarkom na preprečevanju, skupaj z zmanjševanjem emisij plinov s toplogrednim učinkom; ali preprečujejo nastanek vseh vrst odpadkov ter zagotavljajo njihovo ponovno uporabo, predelavo in reciklažo ter trajnostno ravnanje s snovnimi tokovi odpadkov; ali zmanjšujejo vpliv proizvodov na okolje s celovitim pristopom k proizvodnji, distribuciji, porabi in ravnanju z njimi ob koncu njihove življenjske dobe, skupaj z razvojem okolju prijaznih proizvodov. Rok prijave 20.10.2003 do 12.00 na Ministrstvo za okolje, prostor in energijo. Obrazci: www.europa.eu.int/comm/environment/life/funding/life-env_call2004/index.htm. Info: Dušan Vojnovič, 01 / 309 42 09, dusan.vojnovic@gov.si. (Vir: www.gov.si/mop/)

******************

2. Ministrstvo za okolje in prostor: Javni razpis za zbiranje in sofinanciranje projektov s programskega področja »Ohranjanje narave, LIFE III-Narava projekti«

Predmet razpisa je zbiranje in sofinanciranje projektov s programskega področja »Ohranjanje narave, LIFE III-NARAVA projekti« za leto 2004. Za kandidaturo so primerni naravovarstveni projekti, ki predvidevajo ukrepe za udejanjanje ciljev direktiv in prispevajo k ohranitvi, vzdrževanju ali ponovni vzpostavitvi naravnih habitatov in / ali populacij vrst ter k njihovemu ugodnemu ohranitvenemu statusu po pomenu iz Direktive 92/43 EEC. Koordinator projektov mora biti iz Slovenije, prijaviti pa je možno tudi projekte, v katere so kot partnerji ali sofinancerji vključene tudi druge države članice EU. Rok prijave 25.9.2003 do 10.00 na Ministrstvo za okolje, prostor in energijo. Info: www.europa.eu.int/comm/environment/life/funding/life-nat-call2004/index -.htm, www.gov.si/mop, Vesna Kolar - Planinšič, 01 / 478 73 88, 478 73 90, vesna.kolar-planinsic@gov.si. (Vir: www.gov.si/mop)
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #115 - 01.08.2003 at 14:22:59
 
Regionalni okoljevarstveni center za Osrednjo in Vzhodno Evropo (REC) in L'Umana DiMora: Usposabljanje za mladinske delavce/ke na področju varstva okolja

20.10.-15.11.2003 Trije tedni teoretičnega usposabljanja v večkulturnem okolju na sedežu REC na Madžarskem in enotedenski študijski obisk v Italiji. Vsebine: pridobivanje vodstvenih veščin, spoznavanje najnovejših metod varovanja okolja in izmenjava izkušenj. Sodelujejo lahko mladinski delavci/ke v starosti od 20-30 let, ki so aktivni na področju varstva okolja v srednji in vzhodni Evropi ter v svoji organizaciji. Delovni jezik angleščina. Stroške nastanitve, prehrane, prevoza in usposabljanja krije REC. Rok prijave 11.8.2003. Info: http://mladina.movit.si/razpisi.htm, http://www.rec.org. (Vir: http://mladina.movit.si



4. CNVOS: Pobude za okrogle mize

CNVOS vabi vse zainteresirane k pobudam za organizacijo okroglih miz. CNVOS poskrbi za organizacijo, promocijo in izvedbo dogodkov, vi pa za vsebinski del. Ena okrogla miza mesečno bo v Cankarjevem domu, druge v prostorih CNVOS, Knjižnice Otona Župančiča, na drugih lokacijah v Ljubljani ali izven nje. Info: CNVOS, mateja.zobaric@mail.ljudmila.org, 01 / 542 14 22.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #116 - 01.08.2003 at 18:39:21
 
Nic nas ne bo resila pescica, to bi moralo priti vsem v zavest, amapak se enim preprosto j.... za naravo in okolje. To jim je deveta briga, vazno, da je sit in uziva zivljenje s polnim zamahom. Zal je tako in to treba realizirati, da ljudje nimajo cuta za njih periferne zadeve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #117 - 02.08.2003 at 08:07:04
 
exorcist wrote on 01.08.2003 at 18:39:21:
Nic nas ne bo resila pescica, to bi moralo priti vsem v zavest, amapak se enim preprosto j.... za naravo in okolje. To jim je deveta briga, vazno, da je sit in uziva zivljenje s polnim zamahom. Zal je tako in to treba realizirati, da ljudje nimajo cuta za njih periferne zadeve.



če bi bil ti pravilno miselno usmerjen, poj ne bi rekel: NIČ NAS NE BO REŠILA PEŠČICA...

pusti druge pri miru, na vseh nivojih, in ti deluj tako kot je treba. Ko boš spremenil sebe, boš tudi svet spremenil. Ne rešuj najprej sveta. Če sebe ne spremeniš, nisi naredil nič.

pa en lep sončen dan ti želim

zdej grem pa sebe spreminjat na boljš... Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #118 - 02.08.2003 at 08:36:33
 
evo sem včeri bral v sobotni od podivjanega ribolova...

90% rib smo iztrebili, polovili, vedno dlje od obale je treba da kaj ujameš, pa še to je bojda full malo v primerjavi s tem prej..

na umeteno vzgajanje še niso popolnoma pripravljeni

kriza se že kaže v ribištvu, na ceni rib še ne, samo to ni realna slika, cena rib bo poskočila in to močno...

ribe roparice smo že iztrebili, v vseh oceanih, morske pse, tuno, mečarice, znanstvarnikom ni jasno kaj bo to pomenilo, vedo pa kaj pomeni če ni določenih rib v koralnih grebenih, tam to pomeni razvoj alg in nato mrtve korale...

hm hm...

tko da zdej se vsi zavzemajo za geldanje celotnih ekosistemov, tko kot sem tud jaz reku, celoto je treba gledat, ne le del a vsak del posebej uredit to je pa res.

kolibri, kali, damo, kr eden, ostali ekologi s foruma dejmo zbrat moči in se prjavimo na razpis
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #119 - 02.08.2003 at 09:47:46
 
Stanje voda in vodnih živali v svetovnem merilu je zaskrbljujoče. V Sloveniji še toliko bolj.

Mentaliteta, da pobito vodno življenje čez čas enostavno nadomestiš z vnosom (ne)avtohtonih vodnih živali v vode je blago rečeno dekadentna. In to se pri nas pojavlja kot jara kača že vrsto let. Zaradi poginov rib ni pretiranega razburjenja, saj ribiči nato "vložijo" ribe v reke...

Veliko lahko naredimo posamezniki in sicer pri sebi. najprej z razčiščevanjem pojmov v svoji glavi in nato s svojim odnosom do narave in vsega živega (tudi sočloveka). Ljudje, ki nimajo odnosa do sočloveka, ga nimajo niti do narave in nemočnih najmanjših - naših tihih spremljevalcev - živali.

Kot posamezniki lahko preverimo kaj in v kakšnih količinah uporabljamo in kam že uporabljeno zavržemo in v kakšni obliki.

Še enkrat zastavljam vprašanje:

Katera čistila, pralni praški, kozmetika in drugi proizvodi, ki jih uporabljamo v naših gospodinjstvih so bolj škodljivi za okolje? Katera manj ali najmanj?
Ali je opravljena že kakšna analiza v Sloveniji?
Ali ima kdo osebne izkušnje in bi jih delil z nami?

Če samo člani tega foruma in člani naših gospodinjstev pričnemo uporabljati proizvode, ki so najmanj obremenilni za okolje, je to že korak naprej.  

V končni fazi vse pristane v naših vodah in na naših mizah, ne glede na naše prehranjevalne navade.

Ali ima kdo izkušnje z gospodinjskimi aparati, kateri so bolj primerni in kateri ne (z okoljevarstvenega stališča)?

Zaželeni so vsi namigi, kako bi vsak pri sebi, kot posameznik, lahko prispeval k ohranitvi voda in širše narave.

Prijateljica iz Anglije je na moje vprašanje, če so tudi tam tako očitni pogini rib odvrnila da ne, so pa očitni balkanski obiskovalci, ki iz brežin kradejo labode in race...

Kar se tiče razpisa je v mojem interesu, da se tu najprej pomaknemo onkraj kanibalskih, upepeljevalskih in zdraharskih izpadov, da se pomaknemo naprej kot posamezniki in šele kot naslednji korak vidim projekte... vsaj kar se mene tiče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9