Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3093 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Enost - NARAVA in ČLOVEK
17.07.2003 at 21:43:38
 
V teh vročih poletnih DNEH, ko določen del ljudi nekje v SENCI počiva in PIJE " bogve kaj vse " Smiley, se podajam v NARAVO. Prepoznavam koliko lepega lahko nudi - še posebno v času, ko IŠČEMO neko določeno POT v SEBI.

Včasih celo začutim, da mi podaja odgovore na moja vprašanja. Ob žuborečih rekah in potkah, ki so posute z drobnim kamenjem, ter neoknjeno NARAVO okoli - se vedno prebujena v sebi sprehajam.

Danes sem se sprašvala, koliko vsega tega opazimo, ko se zaganjamo za vsemi " materialnimi dobrinami". Opazimo, kot - ali sploh zaidemo v ta svet, ki nam ponuja več kot ( sedeti doma in zreti v Tv ali pa samo poležavati...)

Torej - narava in človek. Eno smo, o tem ne dvomim.
Želim si, da Tudi Ti, spoznaš koliko lepega je v njej - duša dobi svoj zaslužen počitek od vsega, kar jo notranje teži. Spočije si.

Res vam želim EN PRELEP SPREHOD SKOZI dele NARAVE, ki so vam najljubši.

Meni, kot sem omenila - reke in potoki, ter življenje v njih in na njih -  sprehodi ob njih, ob neokrnjeni naravi.

Lepo poletje v vsem TEM...

Ja, tudi morje večini pomeni enako.

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #1 - 18.07.2003 at 12:41:34
 
Lepe misli Simsi.

Vendar, dej povej mi, kje si pa ti našla tole neokrnjeno naravo, ali si le mislila napisati, neokrnjene smeti v naravi, kajti kamor koli prideš, še na tako nedostopen kraj, lahko najdeš izmečke naše prelepe civilizacije, kulturne in tako zelo razvite, da ji ni mar za nič več in ni ji sveto nič več.

Le kje je ta košček, neokrnjene narave ?

Drugače pa, lepe misli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #2 - 18.07.2003 at 13:32:03
 
DA RESNICNO LAHKO V NARAVI ZAČUTIŠ NEKAJ BREZČASNEGA TER POPOLNEGA.LEPO SI NAPISALA.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #3 - 18.07.2003 at 19:20:03
 
Quote:
Lepe misli Simsi.

Vendar, dej povej mi, kje si pa ti našla tole neokrnjeno naravo....


V mojem okolju - kreden. Ni smeti, vsaj pri nas ne. Ko se sprehajam se ob reki, kjer ni smeti, ali pa so - nekje niže, kjer je bliže mestu - torej, pri meni tega ni opaziti, zato je še toliko lepše se sprehajati ob vsem tem.

Res  - lepo - še lepši predeli pa so, ko greš proti Tolminu, ( Soča ...), kjer sem bila DANES.

Lep dan še naprej.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #4 - 18.07.2003 at 21:11:15
 
Moonlight wrote on 18.07.2003 at 19:20:03:
V mojem okolju - kreden. Ni smeti, vsaj pri nas ne. Ko se sprehajam se ob reki, kjer ni smeti, ali pa so - nekje niže, kjer je bliže mestu - torej, pri meni tega ni opaziti, zato je še toliko lepše se sprehajati ob vsem tem.

Res  - lepo - še lepši predeli pa so, ko greš proti Tolminu, ( Soča ...), kjer sem bila DANES.

Lep dan še naprej.



Res lepo, če je tako, si lahko srečna, da imaš blizu tako lep košček še neosvinjane narave.
Predvsem, uživi v njemu Simsi.

Enako ti želim lep dan in še več lepših dni v naravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #5 - 08.09.2003 at 07:59:44
 
Tudi jaz se strinjam z vsemi vami, tudi meni pomeni zatekanje k naravi sprostitev.

Vedno ko se zatecem samo cez cesto v gozd, ze zacutim energijo ki mi jo daje narava, da ne govorimo o tem kako se clovek pocuti ko se odmakne za viken kam dlje iz teh smrdljivih mest.

Meni narava resnicno regenerira telo in mi ga napolni z energijo mislim pa da bi morali malo bolj skrbeti zanjo in ji tudi mi kaj vrniti, ne da le jemljemo in jo unicujemo, saj vsi vemo s cim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #6 - 08.09.2003 at 23:45:29
 
Quote:
Meni narava resnicno regenerira telo in mi ga napolni z energijo mislim pa da bi morali malo bolj skrbeti zanjo in ji tudi mi kaj vrniti, ne da le jemljemo in jo unicujemo, saj vsi vemo s cim.


Še dobro da je narava tako milostna z nami. Da ne vrača v preveliki meri zla z zlom. Samo vprašanje je, kako dolgo bo še zdržala?  ??? Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Enost - NARAVA in ČLOVEK
Reply #7 - 09.09.2003 at 17:19:51
 
Quote:
Še dobro da je narava tako milostna z nami. Da ne vrača v preveliki meri zla z zlom. Samo vprašanje je, kako dolgo bo še zdržala?  ??? Undecided




Po moje, da do bridkega konca

(našega - ne pa tudi njenega)


bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1