Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 18341 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #60 - 19.04.2002 at 16:45:27
 
Angel, titud je komentiral tekst, ki ga je napisala Vida (se lepo citiral ga je v okvircku, da se vidi na kaj razpravlja) Wink

Ampak glede na to, da te je razburilo, je gotovo tudi v tebi nekaj na to temo?  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #61 - 19.04.2002 at 16:49:47
 
angel rileks ... a lot ... titud je citiral vido, ne tebe ;;; kot vidim da je že marjana opazila ... mi je ušlo ... res zgleda da maš nekako težavo s tem, da se ti zdi da kr nekdo tebe napada ... ampak (kot je že marjana ugotovila) če se te dotakne ... je tvoje Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #62 - 19.04.2002 at 17:05:18
 
Jah, jest bom še enkrat zatežu s svojo ljubeznijo.


Če bi bla ljubezen, velika brezpogojna ljubezen, čista do okolja (otrok, sodelavcev, prijateljev, sorodnikov), lahko vse probleme teoretično odmisliš.

In ker je človek bitje življenja in smrti, ljubezni in zla, je večno bolj ali manj ujet v ti dve skrajnosti. Vedno smo nekje vmes. In sami izbiramo koliko.

Ni ljubezen, da otroka vpišeš že v vrtcu v raznorazne krožke, ni ljubezen, da mu omogočiš vse kar si izmisli, ni ljubezen da mu nudiš materialno plat potešitve. Duševne pa ne.

Ukvarjanje, pozornost, ustvarjanje, razumevanje je tista ljubezen ki jo otrokom laho damo. Če pa se nam mudi zaslužit za nov avto, če gradimo osebne kariere, pa je tu manipulativni prostor, čas ki ga imamo na voljo precej okleščen. In ti otroci, so danes tako oropani vseh teh čustev. In kaj jim preostane, poiščejo si družbo, ki jim nudi takšno in drugačno zavetje.

In ker danes veliko staršev kompenzira duševno hrano z materialno, otrok izgubi stik z njo in slej ko prej stopi na zelo zelo podobna pota kot njegovi starši.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #63 - 21.04.2002 at 12:09:11
 
Quote:
Miro eno vprašanje, ker ne vem, kaj si hotel napisat s temle:"Nikoli pa ne na način...kot ga opisuje Angel?"...Vzgajat otroke, ker jim gre to na kozlanje...kakšen način? Sem o tem pisala? Lahko poveš bolj konkretno o kakšnem načinu vzgoje sem pisala, da jim gre na kozlanje?
Pisala sem, naj spodbujamo in negujemo občutek dobrega mnenja o samem sebi,  
naj mu bomo najboljši prijatelji,
naj ga učimo samospoštovanja in odgovornosti,
naj bodrimo odprtost duha,
naj otroke učimo samozadostnosti...
in kaj jim gre tukaj na kozlanje? Nc jasn...
lp
Angel


Oprosti, ker ti pozno odgovarjam, dva dni me ni na forumu, vi pa ste se blazno razpisali.

Torej, Angel, beseda način je vsekakor neustrezna in se opravičujem zanjo. Bolj sem imel v mislih tvojo željo iz otrok nekaj narediti.

Osebno namreč menim, da z vzgojo nevede posredujemo, poleg vseh lepih stvari, tudi temne strani naših osebnosti. Tako se otroci intuitivno tudi tega priučijo, čeprav jih nikoli ni nihče tako vzgajal. Saj veš, kolikokrat razočrane mamice rečejo, češ, tako lepo sem ga vzgajala, v takem in takem duhu, on pa zdaj tako...

Sicer pa se prenos lastnosti na naslednje generacije kaže skozi zgodovino, kjer se ni kaj prida na bolje spremenilo.

Če postaviš še tako lep sistem vrednot in potem poskušaš vzgajati otroke v tem duhu, delaš napako. Kajti ta sistem vrednot odgovarja le tistemu, ki ga je ustvaril. Psihologi, sociologi in pedagogi pa potem govorijo o neprilagojenosti. Najstnikom pa gre na kozlanje. Prav zanimivo je, kako ne marajo pedagogov, ki se trudijo in vse počno z najboljšimi nameni. Do njih so sicer prijazni, če pa poslušaš, kaj govorijo za njihovimi ritmi, ti je pa vse jasno.

Človek enostavno ni sposoben ustvariti takega sistema.

Evo, to je moje mnenje. Ob spoštovanju in upoštevanju vseh ostalih mnenj, seveda.

S tem tudi zaključujem moje pisanje glede mačjih morilcev.

Quote:
Duhovno ne moremo rasti s spreminjanjem drugih. (Lousie L. Hay)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #64 - 22.04.2002 at 10:28:33
 
[color=Blue][/color]Prebrala sem odgovore, pa mi je v bistvu še najbolj vešč MIKE. Kakor koli sem pisala o družini in starših, naj zaključim temo z enim lepim tekstom, ki je kot zaključek knjige "Mi, otroci s postaje Zoo." Pereč problem naše družbe so med drugim tudi droge, saj mačji morilci so le del najstniških zablod. Kako mladim pomagati na poti odraslosti ni samo problem družine, ampak družbe nasplošno. Miro, pedagogi, sociologi in ne vem kakšni strokovnjaki odpovedo skoraj vedno, ko imajo pred seboj konkreten primer zavožene najstniške osebe, potem se njihovo delo šele začne, namesto, da bi se začelo takrat, ko je otrok še brez najstniških perečih deliktov. Takle pa je zaključek prekrasne knjige...
" Najbrž ni staršev, ki svojemu otroku ne bi želeli le dobro. A dajejo mu lahko to, kar imajo sami. Tudi oni so samo ljudje, obremenjeni z lastnimi težavami in nezadovoljstvom. Iz svojih družin starši često prenašajo v življenju svojega otroka lastne neizpolnjene želje, opeharjena pričakovanja in zavrnjena čustva. Prepričani, da ne ponavljajo napak svojih staršev, jih sami, polni neporavnanih zamer in nepomirjenih bojazni, še podvojijo. Z njimi označujejo svoje partnerske odnose in vzgojo svojih otrok. Iz strahu, da ne bi v soočenju z lastnim pomanjkljivim starševstvom izgubili samospoštovanje in da bi v predstavi o sebi zadržali iluzijo, da so vendarle dobri starši, oslepijo za vse, kar bi njihovo samopodobo utegnilo ogroziti. Otrokovim stiskam ne upajo prisluhniti, ne vidijo očitnega in vedno najdejo izgovor, da puste otrokove nerešene težave mimo sebe ter tako preslišijo njegove klice na pomoč. Še takrat, ko je otrokova pot navzdol jasna in nedvouma, si zakrivajo oči, verjamejo prikrivanju in lažem, pustijo, da usmerja njihovo pozornost proč od svojega problema, vedno znova nasedajo njihovim obljubam in sprejemajo njihove pogoje, četudi jim je jasno, da mu vse to le olajšuje vztrajanje pri drogi."
Z namenom je prepisna tale del teksta, ker je razumen zaključek prelepe knjige je. Prepisla sem ga zato, da izključim moje mišljenej na to temo, mene pa izključi iz te debate. Tukaj so podane besede avtorja, z njimi se popolnoma strinjam, pa prav nobenih problemov nimam ne sama s seboj in ne vem kaj še. Kako bom sama vzgojija svojo malo, pa bodo pokazala leta...bo prav ona dokaz moje napačne ali prave vzgoje.
Lep dan!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #65 - 22.04.2002 at 10:38:16
 
[color=Blue][/color] Grin ej, ej, za slovnične napake pa se opravičujem! Se zgodi...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #66 - 22.04.2002 at 10:39:54
 
Quote:
Pereč problem naše družbe so med drugim tudi droge,


Droge ne morejo biti problem,tudi alkohol ne in podobno.

Vsak sam odloča o tem,ali se bo drogiral ali ne.O tem ne odločajo droge !!!!

Da so krive droge ali alkohol je samo znak človeške neodgovornosti.
In brez občutka odgovornosti ni možno rešiti problema.
Problem pa je v nas ,ne v drogah !!!!

Za začetek začnimo vsaj malo drugače razmišljati,če želimo ščistiti primitivne vzorce. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #67 - 22.04.2002 at 10:42:27
 
Quote:
ej, ej, za slovnične napake pa se opravičujem! Se zgodi...
lp


Angel !

Tu maš na razpolago "Modify",kjer lahko popraviš napake,ki si jih prepozno opazila Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #68 - 22.04.2002 at 11:05:49
 
tkole bom reku angel
prepisala si lep text, z njim se več ali manj vsi strinjamo, kot vidiš z vsem razen z DROGAMI, o njih imamo pač svoje mnenje ... si o tem lahko morje prebereš.
lepo je govort o problemih družbe, soseda, sosede, nacije ... mi smo tukaj da te probleme razrešimo. ampak svoje probleme in na osnovi teh izkušenj svetujemo drugim kako naj rešujejo svoje probleme.

očitno se vsem še vedno zdi da nas morate na probleme opozarjat, ker mi jih kao ne vidimo. vidimo jih, poznamo jih, in delamo na njih eliminaciji.
tud jest sm tko začel tipkat svoj sajt, z opozarjanjem na probleme ... ampak to nobenga ne zanima, sm kmal ugotovu, ljudi zanimajo rešitve problemov, rešitve konkretnih problemov, tko kt jon al kdo je že bil, k se mu lasje redčijo in ga v trebuhu stiska, pa je slišu za magijo ... in je pršu še nas vprašat.

skratka ne me narobe razumet, ti kr opozarji na probleme, ampak dej nam povej iz svojega (pro) stališča kaj točno naj delamo, al pa clo sama to nared ... pa se bomo premaknl na naslednjo stopnjo.

ker pa že glih rada pišeš ... dej nam en članek na to temo zlož. boš sicer majku uzela biznis pa bo že preživel.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #69 - 22.04.2002 at 13:14:31
 
Quote:
Miro, pedagogi, sociologi in ne vem kakšni strokovnjaki odpovedo skoraj vedno, ko imajo pred seboj konkreten primer zavožene najstniške osebe, potem se njihovo delo šele začne, namesto, da bi se začelo takrat, ko je otrok še brez najstniških perečih deliktov.


Moram na tej točki še enkrat svojo teorijo gnezda vskočit.

Po tvoje, aglel*ca, se strkovnjaki izkažejo le preventivno. Če dobro delajo,  najstnik ne zabrede v delikte. To si razlagam, da če bi  družine (kjer naj bi primarna socializacija potekala) delovale  kot bi jim svetovali strokovnjaki, najstniki ne bi zabredli. Se strinjam, kot najstniki morda res res  ne bi zabredli, ampak le, če bi jim že kot otrokom vzeli vso individualnost in kreativnost oz. bi jim   tako sprali možgane kot so jih znali spirati v kakšnih totallitarnih sistemih iz  polpretekle zgodovine. A kaj, ko  tak sistem pade, se taisti ljudje znajdejo v praznem in spet imajo delo strokovnjaki za prevzgojo, ki so v naprej spet obsojeni neuspeh.

Ne trdim, da za radi takšnih izkušenj  vsa družbena  vzgojna stroka ni potrebna. Priznam, je nujna, saj smo tako zakomplicirali družbene odnose, da družina enostavno ni več kraj, kjer bi ta socializacija lahko potekala do otrokove odraslosti. Ker smo v demokraciji, sistem deluje bolj subtilno. Strokovnjaki nam blagohotno svetujejo, da prevzemamo njihovo vlogo in se gremo hišne pedagoge. Hočejo, da se začnemo doma obnašat kot oni, da se pred rojstvom nabavimo vse zdravstveno in pedagoško literaturo. Država nas pooblašča, da sprejmemo njeno vlogo že ob otrokovem rojstvu. Kajti, če pooblastila in dobrohotnih nasvetov ne sprejmemo, bomo slej ko prej zaredili problem, ki bo slej ko prej na drogi in kriminalu ga bo morala reševat ona.

Dajmo si že enkrat vendar priznat , da družina ne more bit več kraj, kjer bi potekala primarna socializacija. Mislim, da je kot taka doživela svoj krah v fašizaciji patriarhalnega družinskega vzorca in v množičnem  'deviantnem'  obnašanju adolescentov iz jederskih družin sodobnega zahodnjaškega  tipa. Nikarmo  se farbat, da nam bo otroke rešilo znanje pa stroka. Saj ni čudno, da se skor nihče več ne upa otrok imet, ko je pa to tko strokovno pa finančno zahteven projekt.

Jest grem  rajši skozi en gnezdni  'projekt', čeprav še zdaj ne verjamem čist, da bo šel res skoz. Še vedno bi si tud želel, da bi bli otrc v šoli boljš, pa  pa v življenju bolj ambiciozni pa to.   Pa da jih ne bi tolk droge al pa kakšne  druge  'deviantne' pa underground al pa celo kriminalne stvari privlačle. Še kup stvari me skrbi pa imel rad boljš pošlihtane, ampak se k sreč tud vprašam, kaj bi konec koncev prazprav rad? A ni to  konc koncev taglavno to, da se  še zmeraj močno čutmo. Če enga podre podre vse, če se ma  dobro tega tud ne more skrit. Smo drug do drugega tud zlobni, ampak si damo vedet, da si naj vsak pri seb najprej stvari pošlihta, preden na drugem  svoje kompleske izživlja. Če bi se še enkart odločov, bi šel zavestno v to, kar mi je enkart  tkorekoč po naljučju (oz. ne čist po moji zaslugi)  kar dobro ratal.

Ga ni boga izven doma, ki bi mu moral odgovrjat pa račune za izvedbo 'projketa' polagat. Tko kot teb ni treba, angel*ca, men al pa nam tle gor pa sploh.  
   
Back to top
« Last Edit: 22.04.2002 at 15:01:05 by titud »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #70 - 22.04.2002 at 13:52:38
 
bom jest zdej tko reku kt je zadnjič reku majk
hvala ti bog za tituda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #71 - 24.04.2002 at 16:48:04
 
[color=Blue][/color] Naj najprej odgovorim Mirotu. Saj imaš prav, da mladim res gre že na kozlanje določen vzgojni načrt, pa zraven še teženje staršev. Popolnih otrok ne more imeti nihče, pa naj se še bolj trudi, nemogoče je. Comp piše, da so droge problem posameznika, da tisti, ki zabrede v njihov svet ima probleme sam s seboj, ne pa z drogami...imaš prav Comp, samo kako naj se najstnik zadrži vplivu okolice, ki ga k drogam še napeljuje in zavaja, pa je najprej stvar vzgoje, potam pa šele posameznika. Mladi, pa ne malo jih je, saj beremo še krute članke o tem, so danes podvrženi neki maniji, če pogledaš samo rave partije. Koliko je tam reciva najstnikov, ki sprva kot iz firbca in šele potem filinga vzame estazy, prestopi mejo resnične zabave z neko omamo, poje še večjo dozo in se znajde v bolnici. Brala sem sedaj pred kratkim zgodbo dekleta iz Velenja, ki baje ni bila nikoli uživalka drog, pa niti na reve partije ni nikoli hodila, pa je zaužila preveliko dozo in pristala v nezavesti...naj so ji drogo podtaknili ali ne, kdo bi vedel resnico? Zdržati nekaj ur pa še naslednji dan v nekem stilu rava, biti naspediran ali ne...saj mularija to sama se najbolj ve. Meni so všeč trenutni trendi in akcija :"Z glavo na zabavo", kjer mediji in celotna ekipa na zelo lušten način najstnike prepričuje v katastrofo alkohola, dela akcije po Sloveniji, deli reklamo in mlade usmerja v nek nov način razmišljanja, da se tudi brez alkohola da prav lepo zabavati, pa naj bo to diskoteka ali ne vem kakšen kljub. Vsaka čast organizatorjem, pa še sponzorjem, saj je njihov namen ne samo poučen ampak tudi občudovanja vreden. Torej vidite, da se tudi s pravilno vzojo da nekaj doseči. Družina pa naj bo kot osnovna celica, žal ni več to, kar je nekoč bila, starši zaradi preobilice svojih problemov ne vidijo niti sebe, kaj šele najstnika, ki se sam tolče na poti v odraslost. Vsaj prisluhniti mladim in jih razumeti, pa je osnova vsake vzgoje, saj zato pa otroke tudi imamo. Z vsako stvarjo je tako, če jo prepustimo usodi in sami sebi, veste, kaj sladi. Me ne bo nihče prepričal, da so mačji morilci imeli doma kakršno koli pozornost. Žal ne, pozabljeni so bili že v osnovni vzgoji ljubezni do živali, ki jim jo starši niso ne povedali ali kakorkoli posredovali. V zavodih z vzgojno moteno mladino so žal primeri mladih zasvojencev, ne samo drog, tudi alkohola. Pomagati mladim zasvojencem je sizifovo delo, saj ko zapuste obzidje zavoda ponovno zabredejo na ista pota...In nekaj, kar me je pred časom najbolj pretreslo je zgodba obupane deklice, nima niti sedemnajst let. O nasilju v družini beremo vsak dan, grozljivo pretresljive zgodbe so to. V družini kjer botruje alkohol, pretepa oče najstniško hči, lastno ženo in še dva njena mlajša brata. Vsi sosedje to vedo, ve socialna služba, vedo na urgenci, kjer je mlado dekle vsakodnevno na šivanju ran in glihanju polomljenih kosti...pa nihče ne stori nič. Ne socialna služba, ki kakor nima pristojnosti rešiti tako kalvarijo, ne sosedje, ne mati...Kaj naj k temu napišem? Samo to, da sem govorila s socialno delavko, ki pravi, da ima takih primerov v našem mestu blizu sto...In kako dragi moji, mi lahko kdo napiše-da ni družina osnovna celica mladih? V današnjem času? Kdo pa je kriv v teh primerih? Oče, ki je v deliriju alkohola vsakodnevno pretepal in zlorabljal lastno hči? Družba, ki je tako humana, da si zatiska oči? Bi si želela samo to, da se otroke takim staršem oduzame, ker niso vredni imena oče...ali pa mati!
In na koncu. Ja, lahko je naštevati samo pereče probleme, rešitev pa ne...je rešitev, vem, spremeniti v začetku v osnovi take straše, pa uno bedno socialno službo, ki tega imena ne zasluši in povrniti mladim tisti del življenja, ki so ga vredni živeti. Samo to.
lp
Angel*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #72 - 25.04.2002 at 09:23:05
 
Quote:
Me ne bo nihče prepričal, da so mačji morilci imeli doma kakršno koli pozornost. Žal ne, pozabljeni so bili že v osnovni vzgoji ljubezni do živali, ki jim jo starši niso ne povedali ali kakorkoli posredovali
.

Algel*ca, občudovanja vreden je tvoj trud, da bi čim bolj jasno obrazložila svoja stališča in za njimi trdno stala. Ampak vedno znova se izkaže, da odsotnost  sočutja pri mačjih morilcih  povezuješ s pomanjkljivo vzgojo in pomanjkanjem pozornosti, tega pa jest ne morem prebavit.  So bli po mojem fantje čist lepo vzgojeni, so vedeli, da se mačk ne sme pobijat, tko kot se v javnosti npr. na splošno ne sme grdo obnašat, da je treba v šol učitelje poslušat in da je treba čim boljše ocene domov nosit.  So straši v tem smislu dost pozornosti v svoje mulce vlagal, so jim po mojem kadar so imel pet minut cajata dopovedoval, da je to za uspeh v življenju zelo važno. So z njimi tud pri knjigah sedel pa pa skrbel, da bi  prosti čas v tem smislu čim bolj koristno porabil. Tud če ni blo ravno tko, kot tle teoretiziram, če so jim fizično manj pozornosti pa cajta namenjal, po mojem mulci niso samo zarad premalo nadzora al pa preveč prostega časa za neumnusti šli mačke pobijat. Zakaj se pa tko patološko avtomatsko vsi tisti ne obnašajo, ki jim tastari v tem smislu skoraj nobene pozornosti ne posvečajo, ki jim šola dol visi, ki imajo cajta ko blata, ki se na ulici vzgagajo, ki jim tastari nobenega tud nobenga standrda ne nudjo oz. jim ne morejo bit za zgled enih uspešnih pa uglednih ljudi?

Ponavljam: glavni šok pri mačjih morilcih je bil, da so gimnazijci, bodoči intelektualci z uglednimi starši, eni celo s pedagoških poklicev. In ta dejstva samo izkoriščam za potrjevanje prepričanja v edino smiselnost  obstoja ene gnezdne družine, v kateri se ne vzgaja pa ne pripravlja na uspešno življenje po enih ekonomskih pa drugih družbeno čislanih  merilih,  ampak se samo  soutripa, crklja in magari v enem sočutju tud trpi. Je namen takega doma, da se v njem čustveno sfiltrirajo in predelajo vsi modeli, ki jih katerikoli član družine prinese vanj od zunaj. Ne morem pristat na to, da bi  bil dom to, kar bi najmočnješi člani skopirali vanj od zunaj, pa če je pri tem še tako dobronamreni in uživajo vso družbeno stokovno in finančno podpro. Očitnu tud mulci v takih familjah to težko prenašajo, saj so  v takem domu  že iz dolgčasa al pa protesta (pa magari na skrivaj) po mojem sposobni kakšnega mucka pospravit, zunaj pa brez problema tud sto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: O mačjih morilcih
Reply #73 - 27.04.2002 at 22:30:05
 
... če je blo z vzgojo vse v redu, pa če Angeline navedbe o vzrokih tud zanikaš ... kje je sploh problem  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #74 - 28.04.2002 at 02:25:11
 
Sem slišala za nekega 8 letnega fanta, ki pravi, da ne mara mačk. Ker tudi njegovi prijatelji iz šole pravijo, da jih sovražijo in jim dajejo petarde v riti... Shocked Shocked Shocked
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6