Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 18348 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #30 - 17.04.2002 at 15:25:37
 
Quote:
No prav...povej mi samo nekaj Star...si mogoče mati?


Quote:
Ti povem pomemben podatek, Angel. Pomemben podatek je, da mi je skrajno antipatičen tvoj nastop in s tabo ne nameravam komunicirati.


Ne stališča, ampak pedagoško-pokroviteljski ton izražanja teh stališč, ki sogovornika ne samo seznanja z mojimi stališči, ampak od njega hkrati  terja, da jih ponotranji - to je tisto, kar po moje zvezdico odvrača od sodelovanja v tovrstnih debatah.

Imaš angel*ca po mojem napačen pristop do argumentacije svojih stališč, če jih utemjujejš na pomanjkanju osebnega  izkustva sogovornika.

Na tak način argumetiranja morajo moji otroci pristajati vsak dan v gimnaziji, zato so totalno alergični, če ga proti njim uporabim tudi sam. Mi dajo vedet, da sem tko kot prfoksi en 'poden'. Ker imajo ene ambicije, v šoli take argumentacije na srečo večinimo požrejo, doma pa jim tega ni več treba  počet. Se skregamo, a jim na koncu moram dat kar prav, še posebej, ker ima žena podobno stališče kot otroc. Samo me skrbi, da jim dajem potuho, da se bodo sploh nehal učit, da se bodo zase začel postavljat tud šoli že zdaj, na faksu pa v službi je pa z lastno glavo mislit itak pogreb.

Aja, še glede izkustva. Me tle gor vedno mika svoja leta pa izkušnje ven vlečet - kot da je to kaj važno. Zmerom bolj se mi zdi, da se  pod izkušnjami, izobrazbo pa to navalko skriva samo ena izgubljenost v posameznostih, ena izguba krilatično jasne misli, ena nesposobnost vrednotenja sveta z vsestranskega, celostnega konkretno življenjskega in trascednetnega stališča.

Evo, take  sposobnosti so nekateri otroc sposobni ohranjat in razvijat tud kot odrasli  ne glede na prisotnost ali odsotnost staršev ali njihove ljubezni in ne glede na na lasten starševski ali kakšen drugačen družbeni status.  Po mojem še toliko bolj, kolikor manj so obremnjeni z raznimi  svojimi statusi in iz njih izvirajočimi izkušnjami pri igranju vlog.

Pri unih  mulcih pa, ki so mačke pobijali, sploh ni blo nikol drugega blema kot ta, da so tastirim z uglednim družbenim stutsom kao  blamažo naredili. Zaradi  takih okoliščin je seveda treba cel  kup enih olajševalnih okoliščin in  opravičil ven potegnit pa zadevo čimprej 'družbeno sprejemeljivejšo' naredit  pa zataškat. Tle nimata niti priostnost niti odsotnost ljubezni nič zraven. Mulci so se pa definitvno naučil tega, da če bodo v življenju tako visok družben status kot tastari dosegl, se bodo lahko še naprej izživljal nad čemerkoli in  komerkoli se bodo hotli, ne da bi se jim blo treba česa bat.

Pravzaprav bodo ravno zato vsaj tako visoko kot tastari prilezli, ker se bodo nad vsakim brez slabe vesti izživljal...      

         
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #31 - 17.04.2002 at 16:59:00
 
Sem se spomnila, da nas mačke učijo individualizma, kako razvijati svojo osebnost in to... SEm pomislila, kaj če so podzavestno pobijali mačke ravno zato, ker jim starši... niso dovolili biti to kar so? ???
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
: O mačjih morilcih
Reply #32 - 18.04.2002 at 08:17:51
 
Quote:
SEm pomislila, kaj če so podzavestno pobijali mačke ravno zato, ker jim starši... niso dovolili biti to kar so?


Definitivno so s tem izrazil en svoj induvidualizem, mogoče celo upor. Sam po seb to ne bi blo tolk negativno, či bi bli zaradi  takega skrajnega izražanja induvidualizma poplačani z eno ustrezno družbeno izolacijo oz. razbremenitvijo teže enega družbenega statusa, ki je morda pritiskal nanje preveč in so se ga na ta način hotli morda celo znebit (saj skoraj ni druge razlage za to, da so moral tolk mačk pobit, da se tega ni moglo več skrit).

Ampak ne, tastari pa družba so ta njihov obupen  klic k induvidulaizmu razumevajoče pokrili in jih s tem še bolj stisnili  v  svoj primež. Do smrti bodo tako navzven lojlani državljani z ustrezno 'visokim' družbenim statusom, svojo  iduvidualnost pa bodo še naprej znali izražat  le na  perverzen način.

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: O mačjih morilcih
Reply #33 - 18.04.2002 at 09:33:02
 
...neuslišanost privede do stopnjevanja upora, le kdo bo naslednja žrtev ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #34 - 18.04.2002 at 10:00:54
 
Upam, da nisem Angela odgnala. Ne vem točno zakaj sem tako nerazumno postopala. Pa še svoje mišljenje sem zadnji čas čisto nezmožna izražat. Skratka, prizadelo me je čisto, kako ljudje kar z lahkoto določijo krivca, namečejo en kup argumentov zakaj je nekdo kriv in obsodba je tu. Tisti, ki to počnejo se ne zavedajo. Ne vedo. Upam, da bodo čim prej ljubili življenje dovolj, si odpustili, da bodo lahko s sočutjem ljubili tiste, ki to najbolj potrebujejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #35 - 18.04.2002 at 10:07:52
 
Quote:
Upam, da bodo čim prej ljubili življenje dovolj, si odpustili, da bodo lahko s sočutjem ljubili tiste, ki to najbolj potrebujejo.

Ja,res je.
Kot praviš si je treba najprej to dopustiti in se odpreti ljubezni. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #36 - 18.04.2002 at 10:32:40
 
[color=Blue][/color] Na nek način sem mogoče napisala nerazumljivo moje razmišljanje. Eden od najpomembnejših načinov, s katerim lahko spremenimo svet, je podpiranje rasti in širitve obzorij pri svojih otrocih. Vsi se rodimo v družini s katero smo prvotno močno karmično povezani. Vsak član družine naj bi izbral svoj življenski načrt. Eden po eden si izberemo vlogo očeta, matere, sestre, brata, hčere, sina, strica, tete in tako naprej...ko so vsi igralci na svojih mestih pa se igra, ki ji rečemo življenje, začne.
Vzgajanje otrok v današnjem svetu je zelo težko. Otroci so izpostavljeni nasilju, drogam, in spolnosti bolj kot kdaj koli prej. Zdi se, da so vrednote zvodenele. Včasih se zazdi, da nam je vse skupaj ušlo iz rok, v donih neverjetnih možnosti. Otroci svoje razumske zmožnosti lahko razvijajo hitreje kot marsikdaj prej. Posledica tega je, da lahko postanejo pametnejša bitja, ki se bolje zavedajo sebe. Ko se ljudje odločijo, da bodo imeli otroke, so odgovorni za njihovo življenje ne samo fizično, ampak tudi duhovno in čustveno. Na tej stopnji je dojenček kot psihična goba, ki željno vsrkava vse vtise, ki so prisotni v okolju. Starši bi se mogli zavedati, da so odogovorni za občutke in misli, ki jih oddajajo, ker ta energija prehaja naravnost v otroško psiho. To pogojevanje kot prtljago odnesemo s seboj v odraslost. Koliko nas še vedno sliši sporočila svojih staršev, čeprav so daleč proč ali pa so že umrli? Zaradi naše medsebojne povezanosti moramo svoje otorke s svojim zgledom začeti učiti dostojanstva, vrednost in ljubezni.
Z otoroki sem delala že v različnih vlogah, kot vzgojitelj v kolonijah, do raznih delavnic, sedaj pa je moja hči tisti otrok, na kateri delam delo matere, prijateljice, vzgojiteljice in še kaj...No vedno znova sem odkrila, da otroci posnemajo svoje starše. Ponavadi ponavljajo iste besede in dejanja, njihovi občutki negotovosti, manjvrednosti in nezaupanja izhajajo vedno iz vzgoje. V teh primerih starši niso izpolnili svoje vloge. In naj zaključim, vzpodbujati in negovati občutek dobrega mnenja o sebi je potrebno dajati našim otrokom, spoznavati ga, mu biti prijatelj, ga učiti samospoštovanja in odgovornosti, zapomniti si, da nas otrok vedno opazuje, naučiti ga samozadostnosti in ga spodbujati, da s svojo voljo spreminjajo stvari, ki jim niso všeč, da bi svet postal boljši. Naučiti jih, tako kot smo se mi sami, da morajo izhajati iz notranjosti iz njihovega lastnega zavedanja. In dolžni smo dati otrokom kljiuče do srečnega in izpolnjujočega življenja. In Star, ne zameri, da sem te vprašala ali si mati? Sodijo lahko vedno samo tisti, ki imajo otroke ob sebi, razumeti otroško dušu se ne da naučiti iz knjig in primerov. Vsak otrok je enkraten, drugačen in samosvoj, tako kot mi. Prekiniti komunikacijo z nekom iz užaljenosti ali z razlogom pa je primitivno. Vsak je vreden nečesa, vsak od nas je enkraten, posebno bitje nastalo iz neke višje ljubezni. Ta enkratnost mene vedno spodbuja, ne pa ovira, saj s tem uresničujemo svojo prisotnost na tej Zemlji.
Lep dan vsem skupaj!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #37 - 18.04.2002 at 11:04:59
 
Evo da dodam še svoje mnenje...čeprav ste že use obdelal in povedal...

Men so se fantje takoj zasmilil... Čisto preprosto... so naredili greh vreden obsojenja in so bili obsojeni...saj je cela Slovenija kazala s prstom na te tri fante, ki so naredili res nekaj nezaslišanega...
...Po drugi strani pa ima vsak, ki to obsoja en problem in sicer... ZAKAJ obsoja... zato da ne bi bil sam tako črn, tako grd kot so oni??? Česa se boji, kaj se mu tukaj pravzaprav gravža??? Trupla...ali pa sam način... al pa da ta trupla niso ljudje temveč nekaj  več - živali???

Sam...ko sem bil majhen sem lahko preživel počitnice na vasi pri babici in dedku in stricu in teti, s sestrično in bratrancem... Mislim, da sem imel ene pet let...
To je bla kmetija, s kurami, pujsi, psom, piščanci in mačkami...
v vasi pa so ble tudi račke... Nekega dne sem tri male račke ujel in jih nesel k nam in se z njimi igral... Ko sem je bilo kosilo kuhano, pa sem jih zaprl v posodo in podstavil palčko, tko da pokrov ni bil čist zaprt.... in račke k so hotle na prosto so skakale in skakale, dokler ni tista lesena palčka padla v posodo in posoda se je zaprla...
Če obsojate...obsojajte use... obsojajte mene, obsojajte fante, hitlerja, titota in use druge k so naredili umor...
Ne primerjajte... saj umor je umor in meso je meso in življenje je življenje...to so dejstva... in ni kao kle ena moralna integriteta pomemben faktor...saj vsi vemo da italijani JEJO mačke kot SPECIALITETO in oni bi videli v tsitih 40 mačkah le ŠKODO...(eni italijani - ne usi)...in vemo da NEVEDNOST (kao u mojem primeru) ne vpliva na odgovornost...

Vem pa nekaj...obsojanje ne pomaga...sam ne obsojam fante...obsojam pa svojega očeta... in ker obsojam sem obsojen...sam sem se obsodil in še vedno si... Toliko sem si navajen soditi, da sem že pozabil, kako bi blo če si ne bi sodil...
Obsojanje ne spremeni dejstva... mačke so še vedno mrtve... medtem ko fantje niso...
Izbira je vaša...in imate izbiro... SOVRAŠTVO ALI LJUBEZEN... sočutje ali prezir...empatija ali egoizem...

Bolnim pomagati...ne obsojati
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #38 - 18.04.2002 at 11:16:18
 
[color=Blue][/color]Tvoje pisanje mi je pa všeč. Odkrito je, zelo. Kot otrok sem imela možnost biti reševalka nekih ranjenih živali, ki jih je naš sosedov fant ustrajno pobijal...iz usmiljenja sem ga špecala še očetu in fant je vedno kako ujel...hvaležna sem še danes mojemu očetu, uni fant pa je zrasel v normalnega odraslega moškega. Kadar ga vidim, me stisne pri srcu...uspešen politik je in kot zakleto se zgodba ponavlja pri njegovih dveh mulcih...pišem mulcih , no pa sinovih...in moja mala ista jaz...neka usmiljena dušica, ki rešuje, kar se rešiti da...hecna zgodba, resnična in ne vem zakaj, se zgodba ponavlja...Presenetljivo je. Žalostno in nemalokrat se sprašujem, zakaj se zgodba ponavlja? Kako lahko moja mala nosi moj vzor in tisti mulčki očetovega...pa naj mi še kdo reče, da ne najdejo otroci vzor ravno v nas samih...
LP
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #39 - 18.04.2002 at 11:31:32
 
Se mi v tem kontekstu zdi primerno izpostavit primer enega fanta iz ene vasi nad mestom, kjer delam.

Je doma iz kmetije, na kateri je blo tastarmu zlo dost do tega, da bi fant kakšno šolo naredu. So že na osnovni šoli odkril, sa je fant odprte glave, pa so ga gimnazijio usmerli. Je fant v šoli eno ambicijo pokazal, ampak je bil kmet pa ga meščanski otroci niso za sebi enakega imel, čeprav je bil fant  v nasprotju z njimi zelo odprt in  simpatičen. Ker ni pristal na eno mestno anonimnost, se  je v šoli in mestu ves čas trudu nase pozornost pritegovat. Je začel učitelje po domače in nespoštljivo ogovarjat in se na ta način pred sošolci frajarja delat,  se ga je v lokalih začel s pijačo važnat in pretepe izzivat. Je ves doma prislužen dnar v motorje pa računalnike vložu in je sploh neprestano nekaj kšeftov. Je začel v šoli pri uspehu dol it, je začel zato tastarga krivit pa se delu doma upirat, se  je za en čas celo od doma v mesto preselil. Je takrat k men, ki mulcem razne posle rihtam, prijamral. Sem mu lepo razložu, da ne bo mogu redno šole pa posla obrihtat, naj  proba vsaj do konca leta zdržat doma  pa letnik naredit pa se pol magari izredno kam vpisat pa zraven delat. Je reku, da dnar ni problem, bolj tastari, zato smo se angažiral pri tastarmu, da je fanta nazaj domov sprejel. Smo mu lepo razložili, da mora fant doma predvsem študirat, ne pa delat, če hoče svojega sina kdaj do kakšne izobrazbe spravit. Je kazalo, da bo šlo, ampak se je fant že prej, ko je od doma begal, v eno izsiljevalsko družbo zaplezav, zato  ni minil niti  mesec, ko je šel fant  v stiski, da bi tipom en dnar vrnu, direktno banko oropat . Je okrog 4 miljone odnesu, a  so ga policaji  po par  minutah z dnarjem v rukzaku najdli. K sreč je imel samo strašilno pištolo pa še ni bil 18 let star,  zato ga niso takoj zaprli. Smo se spet nekateri, ki se nam je fant smilu,  angažiral, da ga ne bi s tretjega letnika vrgli, ker bi fantu s  kartoteko brez izobrazbe pa brez vplivnih tastarih res vse perspektive v življenju zaprli. Je fant res stisnu in letnik večinoma zdelal, kar pa ni, naj bi potem na izrednem vpisu v četrti letnik nadoknadu.  Se je ene par mesecev pol tud res na izredno gimnazijo v Ljubljano s fotrovim spremstvom vozu, a  pred kratkim smo pa zvedli, da je spet nekaj kradel in da so zdaj fanta definitivno zaprli.


Evo, kaj sem hotu povedat. Fejst fant, je blo z veseljem njegov optimističen odnos do življenja gledat pa se njegovi odprtosti čudit. Ker ni imel vplivnih tastrih odzad, je svojo induvidualnost sprot in brez zadržkov izražov, namesto da bi  na skrivaj kakšno škodo drugim zganjal. Je zarad tega pozornost nase pritegnu in se naivno z eno bando zapletu, ampak on še krast ni znal na skrivaj. Ko je zabredu, se ni skor noben zanjga potegnu, saj  ni nobenmu njegovga družbenega statusa ogrozu. Je svojo inuvidulnost v eni obliki protesta  do konca izrazu in - najebal.

S tragiko tega človeka, ki ni v bistvu nobenmu nič hudga naredu, se ni skor  noben interno niti  javno ukvarjal, čeprav smo z njegovim zaprtjem zgubil res en velik individualni človeški potencial. Unim mulcem pa vse šole pa sodišča pa cajtengi pa televizije skupaj ne bodo prišli do živga niti tolk, da bi iz njih napravli vsaj samemu seb odgovrne posameznike.  Za znort  Angry!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #40 - 18.04.2002 at 12:02:47
 
Quote:
In dolžni smo dati otrokom kljiuče do srečnega in izpolnjujočega življenja.


seveda, če jih imamo...

btw, da ne bo pomote, sam sem dva komada do polnoletnosti spravil, študirata oz. dijakirata kar solidno.

Nikoli z njima nisem imel problemov pri komuniciranju, kot jih opisuje Titud. Zato, ker se ju nikoli nisem trudil vzgajati, predvsem pa ne na način, kot ga opisuje Angel. Tisto gre namreč najstnikom na kozlanje.

Me pa namesto moje vzgoje velikokrat vprašata, kako bi postopal v določenem primeru. Potem pa ravnata tako, ali pa tudi ne, kakor se odločita.

Skratka, odnos med starši in otroki naj bi bil odnos med enakopravnimi človeškimi bitji, ne glede na starost. Pa bom tistim, ki razmišljajo zgolj na konkretni ravni še to povedal, da s tem ne mislim od dojenčkov zahtevati, da si sami brišejo riti.

Vsem pedagoškim nadobudnežem svetujem, naj s svojimi pedagoškimi prijemi pričnejo najprej pri sebi.

Sploh pa, kadar je učenec pripravljen, se pojavi učitelj. In ne takrat ko mama ali pa tršica to rečeta.

Tisti mulci pa so kljub temu sami svinjarije počeli. In se strinjam s titudom, da jih bodo še naprej, samo v drugih oblikah in zavite v lepšo embalažo.

Pa še citat Pankrtov, namenjen staršem, pedagogom in vsem podobnim:

Quote:
KVA BI SE PRETVARJAL, HOČETE KOPIJE VAS!

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: : O mačjih morilcih
Reply #41 - 18.04.2002 at 13:42:17
 
titud wrote on 18.04.2002 at 08:17:51:
(saj skoraj ni druge razlage za to, da so moral tolk mačk pobit, da se tega ni moglo več skrit).

ne vem če je blo tko, da se ni moglo skrit, sej dokler jih niso polcaji z mački v avtu ujel (na-ključ-no) ni noben sploh vedu da mačke zginevajo, sej mački itak ves cajt zginevajo ... pr nas ni razen prve nobena prov dolgo zdržala, pa nism nikol pomislu da bi mi jo kdo ubou, rajš da jo je avto zbou, pa je blo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #42 - 18.04.2002 at 14:01:24
 
[color=Blue][/color]Miro eno vprašanje, ker ne vem, kaj si hotel napisat s temle:"Nikoli pa ne na način...kot ga opisuje Angel?"...Vzgajat otroke, ker jim gre to na kozlanje...kakšen način? Sem o tem pisala? Lahko poveš bolj konkretno o kakšnem načinu vzgoje sem pisala, da jim gre na kozlanje?
Pisala sem, naj spodbujamo in negujemo občutek dobrega mnenja o samem sebi,
naj mu bomo najboljši prijatelji,
naj ga učimo samospoštovanja in odgovornosti,
naj bodrimo odprtost duha,
naj otroke učimo samozadostnosti...
in kaj jim gre tukaj na kozlanje? Nc jasn...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #43 - 18.04.2002 at 14:18:52
 
Ok. gape, sem se slabo izrazu. Sem hotu povedat, da so si morda podzavestno želel, da  jih kdo zaloti. Da samih sebe drgač sploh niso mogli v tem početju ustavit.  In so jih zalotli,  ustavli pa vprašnje, če.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #44 - 18.04.2002 at 15:53:47
 
Angel*ca, mislim da vem kaj žuli mirota, vsaj mene močno, zato sem se tud jest tako  agresivno zataknu. Ti smatraš, da ma vsak član družine en svoj življenjski načrt in 'ko so vsi igralci na svojih mestih pa se igra, ki ji rečemo življenje, začne'.  Mame pa ateki naj bi hotli otrokom samo dobro, jih učili, negovali, bodrili, otroci naj bi bli pa po svojem načrtu zaradi naših dobrih hotenj pridni, negovani, učljivi, ustvarjalni...

Glej, to je po moje lahko logika enega pedagoga, socialnega delavca al pa šolskega psihologa, ki so na šoli samo za to, da tisoče in  enih razigranih induvidumov naštelajo tako,  da inštitucija čim bolj brez problemov lavfa. Ampak ceno uskladitve plača posmeznik in ne istitiucija, ki take strokovnjake formalno plačuje. Oni bodo dejanske stiske otrok zataškal pa pometli pod preprogo pa  s silo zatrli, samo da bo učitelj ohranu avoriteto in šola ugled. Ok., zato so plačan, čeprav jest trdim, da bi blo stokrat boljš, če bi bli  taki strokovnjaki do šole neovisni in bi jih zato moral nekdo od zunaj plačevat, šole al pa otroci/starši pa bi jih samo po potrebi najemal. Bi vsaj človek vedu, za koga delajo  

Če samtraš družino za en inštitut, v katerem naj bi vsak igral vsak svojo vlogo, pol je njen edin cilj ravno tako lahko le notranji red in zunanji ugled, za katerega bo najvišjo ceno plačov pač tisti, ki je v tem teatru najšibkejši člen. En še tako dobronamren  straš lahko  v najboljši nameri naredi otrku tolk škode, da ta cel življenej ne bo pobral,   privzgojene vzorce pa bo še  svojim potomcem vcepljal. Občutljiv otrok takšno 'pozorište u kuči' zavoha na kilometer, je pa pol samo od njega odvsino, a se bo šel ta špil in probov iz njega potegnt kašno boniteto (tko kot v šoli), ali se bo kje na skrivaj nad šibkejšim od sebe izživljal  ali  pa bo na splošno zgražanje  vse skupaj polsal v tri krasne. Mi pa v jok, kako se je to moglo zgodit, saj smo mu samo dobro hotl..

Se pa strinjam, da je v družini pa nasploh potrebna samo ljubezen. Med svobodnimi posamezniki. Brezpogojna. Je še tako doterana inštitucija al pa  še tako briljatno odigran špil ne more nadomestit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6