Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 18158 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
O mačjih morilcih
01.04.2002 at 01:23:54
 
Ubogi nedolžni fantje, ki so čisto "nehote" pobili več kot 40 mačk, so bili oproščeni sojenja zaradi nepravilnosti policije pri njihovem prijetju oz. samem postopku.

Boj Davida z Goliatom?

Torej, dajmo se še mi malo poigrati. Vsak od vas je sodnik, kakšna je vaša kazen?

Ko bi jaz imela to čast, da jim izrečem kazen bi to storila na pozitiven način, kar pa naše vzgojnovarstvene ustanove niso.

Moja kazen se glasi:

Vsi trije fantje morajo opravljati delo pri Mileni Močivnik v njenem zavetišču vsak dan 3 ure vsaj 5 let.

V podrobnosti se ne bom spuščala, saj mislim, da ste vsi dojeli v čem je stvar.


KAJ PA VI?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #1 - 01.04.2002 at 08:36:24
 
Ne vsak dan, vsak dan v vikendu in ob praznikih. Je treba bit milosten Smiley). Vsak delovni dan morajo redno hoditi v šolo, ter poleg tega 1 uro na dan brati knjige o živalih.

Smiley))
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #2 - 01.04.2002 at 13:01:36
 
jest bi pa najprej rad slišu od njih zakaj so to počeli sploh
pol naj starši povejo kje so zajebal
pol okolje
in ko bo vse kristalno jasno, ko bo vse ozaveščeno ... bo to zadostna kazen, pogojno do konca življenja
najboljš bi blo da oni do nakako doživijo, to kar so povzročili, čene bodo morali v naslednjem življenju to doživet in to ne bo fajn ... za njih ... mi bomo pa spet mel možnost za sprejemanje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #3 - 02.04.2002 at 09:40:38
 
Niso nedolžni, so pa nezreli. Kdo je kriv? Kaj pa jaz vem. Vem samo, kakšne sem jaz kvasila, ko sem bila njihovih let, pa sem do spoznanja prišla šele proti tridesetim. S tem jim seveda ni kar odpuščeno, ampak jaz jih nenako probam razumet.

Drugač se pa strinjam z Gapeom, ko (če)  bodo dejanje ozavestli, jim bo to kazen do konca življenja, ker nič ni težjega, kot glas lastne vesti.

Kako pa jih pripraviti, da bodo to ozavestli, je pa druga svar. Najbrž bi blo najučinkovitejše tako, kot predlagata Kali in Mike. Če sodnija ne, bi jih morali pa starši poslat na kakšno takšno prostovoljno delo.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #4 - 02.04.2002 at 10:10:16
 
prisdilno - prostovoljno delo ???
če jih pošljejo starši ni prostovoljno, če jih pošlje institucija glih tko ni ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #5 - 02.04.2002 at 10:24:31
 

Ja, tu imaš point. Res je tko. Torej??

Kaj pa če začnejo s prisilnim, in  jim to potem enkrat spontano preraste v prostovoljno? Ko stvar ozavestijo!
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #6 - 02.04.2002 at 10:31:51
 
sama mislim, da ni kazni (za katerokoli dejanje) na tem svetu, ki bi jo lahko označili za pravično. Samo tisto, kar ozavešča, je pravilno. Sama sankcija ponavadi ne deluje pozitivno.
Ni kaznovanja, ki bi odvzelo trpljenje žrtvam.

Že pred leti, ko so fante odkrili, sem bila v firmi napadana, ker sem trdila, da je treba v prvi vrsti obsoditi dejanje samo  in ne fantov. Sodelavka je šla celo tako daleč, da je trdila, da mi bo tak izprijen fant nekoč lahko posilil in ubil hčerko.
Vsak (tudi zločinec) nosi v sebi kaj dobrega. Če mi tega ne vidimo, še ne pomeni, da tega ni. To moje razmišljanje seveda ne pomeni, da fantov ne bi smeli soditi v pravnem smislu in jih tudi obsoditi.
Prostovoljno delo s psi? Pa saj imajo mogoče fantje pse radi, samo mačkov ne marajo.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #7 - 02.04.2002 at 20:54:16
 
Priznati moram, da mi zavre kri, samo če se spomnim na njih. V takem stanju bi jih zelo kaznoval.

Če premislim trezno, razumsko, potem se moram strinjati z Ano.

Po drugi strani pa se moram strinjati tudi z Anino sodelavko - na nek način. Ne namreč, da se bo kaj takega zgodilo njeni hčerki (ker se ne bo), ampak to, kako bi Ana govorila, če bi se to res zgodilo. Naravno je, da človeka, ko je neposredno prizadet, razvnamejo čustva in ne more reagirati razumsko.

Lahko torej samo poskušamo vplivati, da se to ne bo več dogajalo. Tipi so se kaznovali že sami, saj jih preganja strah vedno, ko gredo med ljudi. Kakšne vesti ali česa podobnega pa verjetno ne premorejo. Morda imajo tudi dobre lastnosti, ampak... verjetno bodo prišle do izraza šele v njihovih naslednjih življenjih.

Starši, družba? Seveda vplivajo na človeka, toda vzrok dejanja je vedno v človeku samem, zato taki izgovori v tako ekstremnih primerih niso na mestu.

Ne vem, kaj bi s tistimi tipi. Vem pa, da mačke takrat, ko so jih mučili, niso filozofirale.

Bile so žive in umrle so na strahovit način.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: O mačjih morilcih
Reply #8 - 02.04.2002 at 21:57:32
 
torej naučimo jih meditacije, dajmo jim možnost da se pozdravijo
kaznovanje je đabe ... zakaj ... pozabu .. osho tko pravi, jest mu verjamem

mogoče so imeli pa modeli nalogo ... da nam dajo možnost da sprejmemo ... dejmo razumet ... mogoče so jim ble pa mačke dolžne od prej ... kaj pa mi vemo ... sprejet ne obsojat, kogarkoli obsojat pomeni obsojat sebe ... kdo smo mi da bomo sodili ???

Q
Lahko torej samo poskušamo vplivati, da se to ne bo več dogajalo.
Q
kako ???
samo z ozaveščanjem
imho

Q
Bile so žive in umrle so na strahovit način.
Q
kaj so jim pa delal točno?
da so umrle na strahovit način?

a so delal tko kt so učasih mulci u šiški tlačl čmrlom slamce u riti, da so pol letel k avijoni?
jest se še dons zasmejem k se spomnem na to ... a sm zato slab ... a morm rajš obsojat ... se jokat, bit žalostn, jih policiji prjavt ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #9 - 03.04.2002 at 07:28:59
 
Q
Po drugi strani pa se moram strinjati tudi z Anino sodelavko - na nek način. Ne namreč, da se bo kaj takega zgodilo njeni hčerki (ker se ne bo), ampak to, kako bi Ana govorila, če bi se to res zgodilo. Naravno je, da človeka, ko je neposredno prizadet, razvnamejo čustva in ne more reagirati razumsko.
Q

ja, Miro, mene je najbolj šokiralo dejstvo, da so fantom ljudje takoj prilimali en kup grozodejstev še zraven, poleg tistih, ki naj bi jih fantje res storili (kaj je bilo res in kaj ne, itak vemo samo iz cajtngov). Kaj je tisto, kar v ljudeh takoj sproži domišljijo v negativno smer in nalimajo na ljudi en kup grehov, domnevno storjenih in nikoli storjenih?

sicer pa imam doma mačko in še danes vedno, ko jo pogledam, pomislim, kaj se je dogajalo tistim več kot 40 mačkom, ki so prišli v neprave roke. In mi je žal zanje in mi je hudo, a linča za fante vseeno ne bi zahtevala.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #10 - 03.04.2002 at 08:29:17
 
Gape, mačke dolžne od prej ??? Halo? Samo človek oz. njegov ego je zmožen tako krutega dejanja. Mi res morda fantov ne potrebujemo obsojat, narava sama bo za to poskrbela skozi ljudi, ki to potrebujejo. Fantje in vsi bodo dobili kar si 'zaslužijo' itak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #11 - 03.04.2002 at 12:05:55
 
Ana,

se strinjam, linč je brez veze. Govoril sem o tistem občutku, ki človeka prevzame, ko zve za kaj takega in seveda popizdi.

Zvezdica,

res. Žal je samo človek zmožen česa takega. Žival ne ubija iz užitka, človek pa na žalost da.

Gape,

danes zvečer na Reikiju dobiš slamico v rit Angry

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: O mačjih morilcih
Reply #12 - 03.04.2002 at 15:10:29
 
Grin

Ja se kr z gapeom strinjam, boljš se je eni stvari smejat, kot pa se morit zard tega, ker mislm da je vsakmu jasno kaj je "prav" in kaj ne
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: O mačjih morilcih
Reply #13 - 03.04.2002 at 15:23:09
 
Misliš, da je vsakemu jasno? Ne ni, niti približno. Če se smeješ npr. otroku, ko naredi kakšno neumnost, si bo to predobro zapomnil in v nadalje podobne stvari počenjal, da bo vzbujal pozornost, ki jo potrebuje. Saj se ti ni treba morit zaradi tega, ampak vzpodbujat s smehom pa tud ne. Vsekakor to ni smešno, vsaj meni ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: O mačjih morilcih
Reply #14 - 03.04.2002 at 16:19:43
 
Sem vesela vašega odziva. Sem želela načeti vprašanje smiselnosti kazni v naših sistemih. Zapor, denarna kazen-se kdo sploh, kaj nauči iz tega? Kaj je pravzaprav lekcija, ki jo potrebujemo?
Pač če trenutno kazan s strani sistema mora biti, naj bo v pozitivnem smislu, da se vsi nekaj naučimo in je tudi v poduk ostalim. Zapor, smrtna kazen, prisilno težko celodnevno delo ipd. to po mojem mnenju definitivno ni.

Sem pa prepričana, ko bomo vsi spoznali kaj je ljubezen, ko jo bomo dajali vsem okoli nas, se ljudje ne bomo več dokazovali v negativnem konceptu.

Ko bo vsak prejel dovolj ljubezni, ne bo več kriminala, sovraštva..., saj verjamem, da se človek ne rodi zloben.

Love is all we need
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6