Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 32481 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #90 - 05.04.2003 at 13:48:38
 
Joj, Star 12, te tvoje muce so tako srčkane, da bi ti jih kar ukradla! Wink Škoda, ker še ne živim v huški z vrtom, pol bi takoj vzela enega. Tko pa, imam že 2 psa v stanovanju in muci svoji bodoči nameravam svobodno življenje, se pravi, da lahko hodi na lov...

Pa drugič... Wink Cheesy

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #91 - 05.04.2003 at 14:32:04
 
[Kali - mace -  cace So še res male, Vseeno, pa vem kaj naredi pogled nanje - jaz sem se takoj Zaljubila. In vem, da mi jih bo težko oddati in se ločiti od njih, ko bo prišel dan.
Tako ljubki so...
Tvojima kužkoma pa želim veliko lepega, moji mucki bodo imeli veliko svobode, tako kot Jo bodo imeli pri meni...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #92 - 05.04.2003 at 15:28:35
 
Kdorkoli se odloči, da bo domov pripeljal kakšno žival, naj najprej pomisli, ali si jo res želi, ali bo lahko skrbel zanjo in vedeti mora da žival ni kos pohištva.

Na žalost se dogaja tudi tole.
Sedim v Tivoliju tam ob jezercu, in pride kuža nemški ovčar. Prijazen psiček, še mlad, star kakšno leto. Za njim pridrvi možakar kakšnih 60. let in se dere že od daleč. Ko pride do psa, ga zgrabi za ovratnico, kriči, češ a ti boš meni pobegnil, itd in ga začne brcat v trebuh. Ja res je. Na vrtu nas je sedelo kakih 150 ljudi in on pred vsemi izkazuje svojo moč nad ubogim psičkom. In mi seveda začnemo tuliti nanj naj neha. On mu nato da še dve brci, ga pripne na povodec in odvleče za sabo. Naj povem še to, da je psiček ves čas gledal v tla in nemo sprejemal podarjene brce. Če tole bere kdo, ki ravna podobno, naj mu osebno povem, da je izmeček in gnoj.

Drugi primer. Mi pove mama, da je gledala na TV tisto oddajo o živalih na TV Slo2, in so povedali, da so nekje v gozdu našli dva kužka privezana za drevo. "Prijazni lastniki" so se ju naveličali in odpeljali v gozd. Seveda nista imela vode in ko so ju našli, sta bila tako dehidrirana, da je psička umrla, kužka pa so komaj rešili. Še en čudovit podvig "ljubiteljev živali". Ko bi jih vsaj pustili prosto, ne pa privezali.

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #93 - 05.04.2003 at 15:41:16
 
Bravo, Harry. En lep realen pogled vreden pohvale. Lahko je imet rad živalco dokler je majhna, ampak jo je treba met tud rad ko odraste! Isto je z otroci, rad jih je treba met tud, ko so najstniki in ne le, ko so majhni pa kjut pa ni še nobenih problemov z njimi. Ljudje, prevzemite ODGOVORNOST nad svojimi dejanji!

Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #94 - 05.04.2003 at 17:09:24
 
Quote:
... Za njim pridrvi možakar kakšnih 60. let in se dere že od daleč. Ko pride do psa, ga zgrabi za ovratnico, kriči, češ a ti boš meni pobegnil, itd..



Harry,
...me je kar stisnilo ob prebiranju na vse to, kar si napisal. Kot miren in zelo toleriran človek, jaz osebno prvega ne bi Zlepa prenašala. Povedala bi svoje tistemu 60 letniku, čeprav praviš, da JE priDRVEL do njega, pri njegovih letih... ??? Grin.. To je bilo na račun njega...in še to bi blo  Angry, potem pa za kužija, ki je vse mirno prenašal... Cry Cry Cry, le zakaj mu NI UŠEL, ko je imel PRILOŽNOST. Nemo gledanje v tla, mi je pomenilo, da JIH večkrat "dobi", to mu je že v navadi, ni pa edini psiček s katerim se tako počne - veliko je tega. Male živalice očitno ne vidijo drugega izhoda. Pa bi ga lahko. Saj so one divje po svoji naravi.

Ubogi psiček. Sedaj, ...

Ma šla bi prav zdele v Tivoli in ga počakala... Angry, saj vem, da bo znova tam... Sad. Pripela njega in mu " dala kako"... Vrnila enako, Angry SAMO DA OBČUTI kako TO BOLI.... Cry Cry Cry
Ja ja...
Tega pa ne Toleriram, sem že svoji sosedi isto "povedala", k je psička starega 5 mesecev z metlo tepla in brcala, pa mi je zamrela; "češ, saj ni tvoj pes, Brigi se za svojga, jaz mam svojga vso pravico tepst..."
Če je pa karkol druzga, pa me to najbolj zjeziiiii Angry.
Tko, da sedaj veste; Star12 je  v tem Pogledu " v energiji unilčevanja".

Že od nekdaj se zavzemam, da Se z živalimi ( in otroci), seveda lepo ravna. Ker so občutljivi....
Ne razumem Ljudi. Ki svojo JEZO tako "mečejo ven!"
Pa imajo kako korist od tega???
Živalici prikrajšajo delček lepote v njih. Mora spoznati, kako krut je ta svet, z njihove strani,ko pa je lahko še toliko lepega...

To jaz vem, Harry in pri meni ni Bojazni, da Bi moji MUCIJI se znašli v Takem okolju, povsod kamor jih dam, se prepričam v kakem okolju bodo rastli, čeprav me domači ne razumejo in ne podpirajo pri tem - pravijo naj  jih dam vsakemu, KI GA ŽELI, samo, da GREDO, ampak JAZ SEM JAZ, delam po svoji Glavi.
Želim jim Toplino in Nežnost.

Vsekakor res niso "kos pohištva", nad katerim bi se lahko znašali, pa tudi kos POHIŠTVA bi lahko običajno pustili pri miru, če bi vedeli koliko življenja je v drevesu, ker ima Tudi korenine ( ampak to je že druga tema ), ko ga " izkoreninimo", da  služi nam...

Sprašujem se, kaj Sploh ni živo na tem Svetu?
Kaj ne "diha in utripa življenje".

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #95 - 07.04.2003 at 01:52:09
 
...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #96 - 07.04.2003 at 20:49:39
 
Ko mi je oče umrl, sem moral do njegovega pogreba ostati pri mami da sem si lajšal bolečino.

Moja mama ima Nemškega ovčarja, starega cca: 16 mesecev.
Z imenom PINO.

Ko sem bil tisti čas pri mami, in da sem malo bolje prenašal bolečino, mi je PINO stal ob strani.
Enostavno se ni premaknil od moje strani, bil je samo za mano, obžaloval je enako kot sem to tudi jaz.

Zvečer ko mi je bilo najhuje me ji vso noč stal ob strani, me nežno ovohaval, si želel le da ga malo pobožam, tako kot je to on storil zame.
Vso noč je spal pri mojih nogah na tleh, ko je občutil mojo bolečino se je enostavno vstal se vlegel zraven mene in me z njegovo navzočnostjo tolažil.
Varoval me vso noč, nikogar ni pustil blizu mene.

Resnično me je tolažil, enstavno je vedel da nosim v sebi veliko breme, bolečino.

On je bil tisti ki mi je ob  najtežjih trenutkih stal ob strani.
On je bil tisti ki me je vso noč varoval, in me z njegovo navzočnojsto tolažil.

Žival je prvo živo bitje ki ti bo do konca življenja zvesta, in ki te bo z njenim življenjem obvarovala vsega hudega.
Žival te enostavno zna potolažiti, sam ve kako in kdaj.

Marsikdo od ljudi se tega ne zaveda kako nekomu pomagati v najtežjih trenutkih, žival to nagonsko ve.

Občudujem živali, in njihov prekrasni svet.

Jaz sem imel že kot hišne ljubljenčke:

Kot še prvošolski otrok sem dobil par CEBRIC
- LUKA
- LENA

V četretm razredu sem dobil prvega Morskega prašička, na koncu sem imel dva.
- MUKI
- MAJA

Ko je zadnji poginil sem dobil prelepega svetlo sivega pritlikavega zajčka.
- BUNNY
Ker sem ga imel tako rad je od debelosti poginil, moja napaka.

Potem sem imel velik 60L akvarij z polno ribic, ker pa mojemu očetu ni najbolj odgovarjalo sem jih moral oddati.

Kasneje sem dobil par Kanarčkov, in jih spet nisem smel obdržati, njina imena pa ne vem.

Malo kasneje sem dobil želvico Rdečevratko.
- Maja
Lansko leto si je moja mama zaželela da bi jo ona rada imela in sem mojo želvico oddal mami.

In sedaj sem trenutno brez vskršnih hišnih ljubljenčkov, ampak se s tem tolažim da sedaj nimam ravno časa zanj, ko se mi bo pa življenje ustalilo si pa strašno želim Sibirskega Malamuta.

Sedaj sem  še jaz nekaj dodal iz strani mojih izkušenj in pogledov na živali.
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #97 - 07.04.2003 at 20:55:35
 
Ali ni nekaj prečudovitega, ko te obdajajo živali.

Človek se počuti tako sproščenega, tako polnega pozitivne energije.

Žival prva živa stvar, ki ti lahko pomaga pri težavah.
Da ti občutek da nisi sam na svetu z težavami, daje ti občutek da je nekdo ki ti pa le zna prisluhniti.
Da je le nekdo ki ti bo lajšal bolečine, srčne bolečine.

Kakšen bi bil svet brez živali???

Pust, ne bi bilo toliko razumevanja, toliko ljubezni, toliko prelepih stvari ki si jih lahko z njimi delimo.

Hvala vsem živalim da so to kar so.

lp
frittzy
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #98 - 07.04.2003 at 21:48:54
 
Frittzy
Hvala ti za lepo PODELJENO ZGODBICO, ki si nam jo zaupal.
Tudi jaz imam še eno za deliti a trenutno, bi vam rada sporočila, kako rastejo MOJI KORENJAKI...

Gani - Ima že malo bolj svetlo dlakco, sicer glede na to, da je prvi PRAV NA TA DAN nekje v tem času prišel na svet, je še zelo majhen. Najmanjši od vseh -  malo manj je in je tako, drugače pa je pravi CUKERČEK, ma se nič ne dere - cvili, kot pravijo za macene. Me pa navdušuje, da je tako prijazen do svojih bratcev in sestrice, že sedaj jih umiva, ko se nekje jočejo-civilijo.

Gaj - On je sploh CAR, dlakca je še temnejša kot prej, in danes je prvi od vseh spregledal.No vidi še ne, to bo čez kak teden, je pa zelo luštkan z tistimi modrimi očkami, oh kako me je danes očaral, kar zaljubila sem se vanj. Je pa najbolj debel od vseh - očitno je da skoz "cuza seske"...  Cheesy. Navdušuje me to, da ima zelo veliko topline, vedno je topel in ko ga vzamem k sebi se nic ne dere, celo že po malem prede...  Cheesy

Kiš -  On, da ne govorim o njem, nekaj posebnega je na njem. Vedno bolj svetel je. Podoben je belo umazano sneženi kepi, ker je res tako zavalen. In ko se uleže, se uleže čez vse tri... navdušuje me to, da ima zelo razvit čut za voh, vse zavoha in je prvi, ko začne pihati, ko pridem do njih. Me že na 2 metra zavoha in piha. Ah potem pa še druge Zbudi...  Grin Pa še oni pihajo... Wink

Nika - mala mamčina nagajivka. In ima vse njene vrline. Nje ne bi kaj posebno omenjala, ker je zelo glasna, še vedno. Ednio kar me navdušuje je, da veliko spi, ko pa ne je stalno v pripravljenosti, kdaj bo napadla in pihala - mačka pač... Grin

E in tako sem vam opisala EN TEDEN stare moje LJUBJENČKE, ki sedaj zaenkrat še uživajo na toplem, a bodo kaj kmalu morali ven - SAMO TO POVEM SAMO VAM, da me oni ne slišijo, drugače bi imeli "žurko"... Grin

Mamica pa jih ima že sedaj počasi kar dost - vedno mi pravi, da naj jih čimprej navadim samostojnosti - No, čez kak teden pa res...  Grin Wink

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #99 - 07.04.2003 at 22:43:49
 
jest se večkrat spomnim na umrlo staromamo, ki ni kaj prida marala za mačke, čeprav so jih seveda na kmetiji imeli. Mački v hišo niso smeli. In potem je staramama  pred desetimi leti umrla, in to ravno na dan mrtvih. Ležala je na parah doma v dnevni sobi: na tla sta se dali dve gajbi za krompir, čezenj nekaj plohov, vse to pa so ljudje iz pogrebnega zavoda zakrili z blagom, nanj pa postavili trugo s staromamo. Mački so ugotovili, da se fino lahko skrijejo tam notri pri gajbicah pod mrtvo staromamo, pa da so tam lepo na toplem, pa še kaj prida jih nobeden ni upal preganjati zaradi ljudi, ki so hodili kropit. In mene je zmerom popadel smeh (ki sem ga sevede skrivala), kadar se je maček pod krsto pretegnil in so se pokazali izpod blaga mačji kremplji, pa še kakšna tačka zraven.

no, in je prišel dan za pogreb in smo vsi žalujoči stali ob trugi in je pogrebni zavod trugo zaprl, jo dvignil, pa še blago zraven - maček pod trugo pa je v trenutku ostal brez skrivališča. In kakšen vzdih presenečenja je ušel tistim, ki niso vedeli za mačje skrivališče.

In vedno ob tem spominjanju premišljujem, kako se je počutila staramama, ki je vedela, da pod njo vsi zadovoljni poležavajo muci - ona jih pa ni mogla spodit Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #100 - 09.04.2003 at 09:43:48
 
Lep članek o blagodejnih vplivih prisotnosti živali v naših življenjih Smiley :

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030406173125729
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #101 - 09.04.2003 at 13:27:51
 
m wrote on 09.04.2003 at 09:43:48:
Lep članek o blagodejnih vplivih prisotnosti živali v naših življenjih Smiley :

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030406173125729


Marjana, si verjetno mislila tale link:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030403200107378

Ker oni ne govori ravno o živalih. Grin 8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #102 - 09.04.2003 at 14:06:35
 
ups Grin

no pa sej oni članek je tud kul  Roll Eyes Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #103 - 09.04.2003 at 17:33:04
 
Harry

Zgodica male punčke z muckom mi je na moč znana.
Nekje je moja otožnost na meni,  vedno privabila moje k meni moje mucke.  
Imam 4
1 muco in 3 mačke.
Vsi pa začutijo bolečino, ko je v meni.
Če sedaj lahko opišem samo en primer, ki me je po tem dogodku pogrel...

Pred letom dni nazaj sem v istem dnevu izgubila mojo drago in cenjeno staro mamo, in še  strica v istem dnevu. Zelo smo  bili povezani. Njuna smrt me je presentila,  ker tega res nisem pričakovala. Obe dragi osebi na isti dan . Ko sem izvedela, da sta " odšla", nisem čutila, da bi se v meni kaj prebudilo. Nekje sem bila trdna v sebi. Nisem zmogla solz, ali pa jih pred drugimi nisem želela kazati. Tiščala sem v sebi, vsi drugi pa so kazali vse... Solze...  Cry

In odidem v svojo sobo. Za mano nehote gre moj ČRNI muc, ki me ima najrej. Vedno mi je za petami, celo dere se in me kliče ko me ni.O vem, da kliče; Simona, Simona, kje si, pa naj se sliši še tako smešno ali nelogično - KO BI VSAJ ZNALI GOVORITI, bi bilo vse drugače. Vendar njihov pogled pove vse. Meni vse...

Pridem do svoje sobe, zaprem jo in Mikija, tako mu je ime, ne spustim k sebi. Nežno zamijavka pred vrati in s tačkami krempa po vratih. Vse še tiščim v sebi, ko pa mu odprem pa Planem v JOK, nisem vedela zakaj je bilo temu tako. Solze so se kar ulile. Tekle so po mojem licu in se spominjale SREČNIH trenutkov, ko sva s Stricem Lovila gozdne živali,ampak tako za hec, ko mi je delil Viki - Kreme ( onega indijančka ) in O Mami, ko mi je nevede vedno dala kak sladkorček, ko mi moja mami tega ni dovolila in ko me je učila, da sama tega ne smem jemati brez vprašanja ali pa ko mi je vsako jutro pekla Jajčka s kruhkom, ker sem zelo rada prva vstala...
Ti dogodki so me spodbudili k joku... Spomini - sladki ampak grenki.
Miki mi je v trenutku Stopil k nogi in se Dobrikal, začel presti. Kaseje se je usedl kot jaz in me nežno gledal. Skočil je na stol, kjer sem sedela in se nežno dotaknil mojega lica, ter iz njega lizal moje solze. Tako me je zgečkalo, da sem se tako začela smejati. On pa je nevede še planil z obema tačkama k meni na vrat in me objel.
Ne morete vedeti, kako sem bila presenečena. Vse v meni je govorilo, da me zelo razume, da mi želi odvzeti Bolečino in mi jo je. V tistem danem trenutku mi jo je. Vesela sem bila, da mi je sledil, ne vem kaj bi bilo, če ga ne bi bilo za menoj. Nekako je vedel, da mora  - BITI OB MENI.
Še vedno je OB meni, Tudi danes.
In ko v meni vidi bolečino ali solze - včasih še on žačne mijavkati in sva dva, s tem mi pokaže, da nisem samo jaz ranljiva, da je tudi on in da je Bolečina nalezljiva, ZATO se jo moram Čuvati in Braniti, kolikor se je le da.
Njegova toplina mi pomeni vse.
V trenutkih, ko nekoga NI, mi on pomeni vse...

Lahko rečem, da so resnično pravi Balzam ZA DUŠO in Tudi moj Kuža je temu enak, če se jaz jokam, še on cvili ali pa me otožno gleda, enako kot mucek, želi odvzeti bolečino.

In ne PRAVIJO zaman -  DA SO DOMAČE živali Odličen Zdravitelj Bolečine. In imajo določen del energije v sebi, KI ZDRAVI, v to sem prepričana.

IMEJTE RADI ŽIVALI, S TEM BOSTE SVETU POKAZALI KOLIKO MU POMENITE in SAMI SEBI.
KDOR IMA RAD ŽIVALI ima RAD LJUDI.
To tezo zelo pogosto uporabljajo in je resnična.

Tudi psihologi se strinjajo, da so živali odličen zdravitelj za DUŠO.


To je moje mišljenje.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #104 - 09.04.2003 at 17:56:14
 
Še ena ZGODBICA

Bila sem stara 8 let. Navdušena nad tem, da IMAMO DOMA MUCKO, ki bo imela mlade.
Bila je črne barve in zelo prijazna. Pod vratom je imela belo liso in zato smo jo klicali Lisa.
Veliko je zahajala v naravo, ki jo imamo zelo blizu doma, skoraj nikoli je ni bilo doma. Ampak sem jo imela vseeno rada, kljub temu, da sem imela še eno mucko.
Ker sem imela zelo rada živali, sem menila, da ko odrastem bom Veterinar, da jih bom lahko zdravila in jim pomagala.
Ta želja je bila v meni vse od dne, ko sem dobila svojo prvo Mucko, kateti sem dala ime Pika, ter ji dala okoli vratu nek obesek s tem imenom, če se v slučaju Izgubi.
Vsak dan me je čakala pred vrati mojega doma, ko sem prišla iz šole.
Pike je bila tista, ki je imela kasneje Tudi Liso.
In Lisa je bila breja. Vedela sem, da bo imela Mucek in sem se tega dogodka že vnaprej veselila. Saj ko sem videla prvi dogodek, kako so mali mucki pokukali na svet - kako so se strili, mi je lepota narave za ta dogodek za vedno podarila Nasmeh na obraz. Začela sem drugače ceniti mucke.
Lisa je bila tretja mucka
Potem je prišel dan, ko se je začela vesti neprimerno. Takoj sem vedela kaj jo teži.
Zunaj je bilo Sonce. Sonce je sijalo in odnesla sem jo v neko košaro, kjer je bilo seno.
Lisa se je z vsemi močmi trudila, da bi prvega mucka strila in ga je. Bil je nedonošeček. To  mi je kasneje povedala mati, ker ni imel še skoraj čisto nič dlake, čisto malo. Poleg tega pa še dihal ni. Bil je mrtvo rojen.
Jokala sem, saj kot mala deklica nisem še nikoli doživela tako smrt in ji zrla iz oči v oči.
Lisa se je umirila, za trenutek sem mislila, da ne diha več in se je še nekako premaknila. Je, to sem opazila, nato pa je OTRPNILA, to sem videla na lastne oči.
Želela sem si da se premakne a se ni in ni hotela, potem pa mi je mami rekla, naj grem stran. A nisem hotela. Jokala sem. Nekaj časa je bil v meni jok. A me je nekaj pomirilo.
Ko mi je mami naročila, da naj grem k sosedu in mu povem, kaj se je zgodilo, sem to tudi naredila. Vse ZA Liso sem si rekla, čeprav nisem vedela, zakaj?
S prijateljem, ki je bil nekje 4 leta starejši od mene, pa tudi še otrok, sva storila tako kot nama je velela mami.
Liso in njenega mrtvo rojenega mucka sva položila v neko posodico in ju odnesla v gozd blizu Hiše. Tam sva skopala jamico, pod prekrasnim drevesom in ju položila v " pomladno prebujajoče se zemljico". Jaz sem iztočila pred tem že vse solze. Zato se v danem trenutku ko  se je to dogajalo nisem mogala jokati. Bedela sva nekaj časa nad njima, ker sem si jaz tako želela in delila par besed. Prijatelj je bil močan, saj so bili doma taki, da so "živali jemali bolj trdno kot jaz". Niso preveč čutili do njih. Tudi moj prijatelj, zato bi bila vsaka solza odveč, to sem vedela.

Ta spomin mi ne bo nikoli zbledel, ker še vedno se živo spominjam vsega, ko stopam mimo tega kraja, ko grem na sprehod...

Lisa je še vedno v mojem spominu...
In še vedno sem imela željo, da bi bila veterinarka, po tem dogodku, dokler nisem spoznala, da " imajo tudi drugo delo", pa čeprav je humano...
Nisem več sledila svoji Želji.

In toliko dogodkov je še...
Ampak so lepi Spomini, ki jih vedno znova pričarajo NOVE IN NOVE živalice, ki prihajajo v moj DOM.

Lep dan želim, vsem LJUBITELJEM MALIH in VELIKIH ŽIVALI
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9