Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 32480 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #60 - 10.10.2002 at 21:56:21
 
Itak....kakorkol že.... BonSens....seveda.... Cheesy

....samo na  štiri, a ne???


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #61 - 11.10.2002 at 08:06:20
 
Amstel wrote on 10.10.2002 at 16:10:03:
Oj, Anni!
Maški sem pustila, da si je po prvi kotitvi dala duška in se gonila... uspešno. Torej, je bila par dni breja. Po pravici, nisem še vprašala, a so ji odstranili tudi maternico. Glede na praznino v trebuščku, bi rekla, da so ji jo.
Sem pa brala, da je bolje vse vzeti ven, ker samo z zvezanimi jajčniki, se lahko še vedno goni (ne oplodi) in tudi bolezni so možne.


našo Saliko je hči prinesla domov spotoma iz šole iz nekega kontejnerja, ko je imela kake tri ali štiri mesece. Dva meseca kasneje je že imela veselico z mački. Jest sem bila tako nesrečna, da to tud za povedat ni. Nisem se spoznala na mačke (čeprav sem kot otrok rasla z njimi gor, a na tisti kmečki način: mačke se pobija, mačkam se razen mleka ne daje nič za jest - naj lovijo itd...), ampak nisem hotela nadaljevati vloge iz otroštva, ko sem bila neskončno žalostna zaradi očetovega pobijanja majhnih muc - a zdaj naj bi pa še jaz to delala  ??? Pa sem poklicala prvič v življenju veterinarja in me je lepo potolažil in vse razložil. Drug dan sem muco že peljala k njemu. O tem, kako mi je Salika  že po 1 km vožnje raztrgala izhod iz pletene mačje košare in skakala po avtu in kako sem jo sploh uspela pripeljati do veterinarja, ne bi zgubljala besed  Grin
Veterinar je po opravljeni operaciji rekel, da je že imela spremenjene jajčnike, se je že gonila (kar je bilo za njeno starost res zgodaj), vendar pa odstranitev maternice ni bila potrebna, ker se zadevica kot splav sama odstrani iz telesa.
Kot sem razumela veterinarja, je to, da mački ostane maternica, bolje zanjo. Strinjam pa se s tabo, da je prenos bolezni med mačkami zato večji. Letos poleti je ta naša Salika zelo hudo zbolela zaradi mačje viroze. Seveda ni cepljena. Vendar je veterinar rekel, da niti v primeru cepljenja ni rečeno, da ne bi zbolela. Ta bolezen
je pri mačkah rada smrtna - ne zaradi same viroze, temveč zato, ker se ji ustna sluznica itd zaradi ran (razjed?) zagnoji, jesti ne more... Muco smo lepo pozdravili, o ceni rajši ne govorim, in navadila sem se, kako muci (naša Salika je pač divjakinja) stlačiti tabletko v gobček in jo prisiliti, da jo pogoltne. V prvih dveh dneh je dobila skupaj sedem injekcij, nato sem ji 10 dni dajala še tabletke.

ehhhh - kot da ne bi imela dovolj dela že s svojimi tremi otroci Grin

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #62 - 11.10.2002 at 08:59:45
 
Boge male zivalce... Embarrassed
glavno da so zdaj v redu...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #63 - 11.10.2002 at 15:52:00
 
ana wrote on 11.10.2002 at 08:06:20:
našo Saliko je hči prinesla domov spotoma iz šole iz nekega kontejnerja, ko je imela kake tri ali štiri mesece. Dva meseca kasneje je že imela veselico z mački. Jest sem bila tako nesrečna, da to tud za povedat ni. Nisem se spoznala na mačke (čeprav sem kot otrok rasla z njimi gor, a na tisti kmečki način: mačke se pobija, mačkam se razen mleka ne daje nič za jest - naj lovijo itd...), ampak nisem hotela nadaljevati vloge iz otroštva, ko sem bila neskončno žalostna zaradi očetovega pobijanja majhnih muc - a zdaj naj bi pa še jaz to delala  ???



Ana…

Tudi jaz se nekje vidim v tej tvoji kratki zgodbici. Jaz sem  že kot mali otrok bila velika ljubiteljica živali, sploh pa muck. Ko smo se preselili , sem zelo pogrešala živali, ki sem jih lahko božala tam, kjer smo prej stanovali. Čutila sem, da sem z njimi nekako povezana, pa to še danes čutim. Kakor tvoja hči, sem tudi jaz prinesla k naši na novo zgrajeni hiši MUCKO. Prišla je za mano in mi sledila čisto do doma. Bila je čisto drobcana in zanemarjena. Čutila sem, da ji moram pomagati. Vzela sem jo v naročje in od takrat se nisva več ločili. Bilo mi je 6 let… tu pa je bil tudi moj oče… Nasprotoval je temu, da bi muca ostala, vendar še danes ne vem, kako mi ga je uspelo prepričati… On je namreč sovražil mačke, vendar, kaj kmalu je spoznal » ali jaz ali mačka« in omehčal se je… Navezala sem se na Pikico, tako sem ji dala ime, in ji dala okrog vratu pašček v primeru, da se izgubi. Vedno me je čakala pred vrati, ko sem prišla domov. Po 5 mesecih je strila mladičke in imeli smo ŽIV-ŽAV doma, ampak samo 2 leti. Potem pa smo začeli mucke utapljati. Ne morem Ti povedati kako mi je bilo hudo, vse se ja takarat obrnilo v meni… Sovražila sem očeta, ker jih je utapljal in mucko ker je strila … Takrat sem bila jaz premajhna, da bi kljubovala, da jih raje peljemo k veterinarju, kot pa tako… nehumano dejanje se je zatopilo v mojo dušo… Kljub temu me je oče miril in govoril, da je bolje tako, kot, da je mačkov polna hiša… Ni me pomiril…Ostali so grenki spomini na takrat in sedaj….

Vse se je spremenilo… Moč imam, da vse to sedaj preprečim in delam po svoji volji. Sedaj se lahko borim proti temu in mucke ohranim pri življenju, jih oddam dobrim in prijaznim ljudem. Nadvse sem povezana s temi živalimi, nasploh…

Njihova toplina je tako brezmejna… rada jih imam… neizmerno… Cheesy


Od tod izvira tudi moje prizadevanje, da ljudem, ki imajo mucke ali psa, ki bi ga radi oddali, pomagam… Smiley



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #64 - 13.10.2002 at 17:42:27
 
Star12, v imenu vseh muck in kužkov, ki jim je zaradi tebe lepše živeti:  Kiss

moje mnenje je, da bistvo človečnosti ni v tem, da pomagaš (samo) sočloveku, temveč v tem, da pomagaš vsem bitjem, ki so  potrebna pomoči

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #65 - 13.10.2002 at 19:32:36
 
ana wrote on 13.10.2002 at 17:42:27:
moje mnenje je, da bistvo človečnosti ni v tem, da pomagaš (samo) sočloveku, temveč v tem, da pomagaš vsem bitjem, ki so  potrebna pomoči



Cheesy.... da, Ana

Hvala Ti , za to...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #66 - 15.10.2002 at 15:34:47
 
Ana, kako je kaj s tvojimi mucki...

jaz še vedno držim pesti, da bodo našli prijazne lastnike... Cheesy

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #67 - 16.10.2002 at 07:49:13
 
Moonlight wrote on 15.10.2002 at 15:34:47:
Ana, kako je kaj s tvojimi mucki...

jaz še vedno držim pesti, da bodo našli prijazne lastnike... Cheesy




hvala Ti
bomo vsi skupaj še naprej držali pesti - vsi so še pri nas
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #68 - 21.10.2002 at 11:48:24
 
"Pomagajmo psom, odvzetim Mileni Močivnik!

Psi so bili v soboto, 19. oktobra končno odpeljani s posestva v Dolu pri Borovnici.
Tako je zdaj napočil čas, ko jim lahko resnično začnemo pomagati.

Tukaj vas bom poskušala sproti obveščati o dogajanju, o telefonih, o oblikah pomoči..., skratka o vsem, kar bom v zvezi s temi kužki izvedela.

Za začetek sta tukaj dve številki, na katerih se lahko dogovorite kaj, kje in koliko ste pripravljeni pomagati.

041 / 514 572 in 041 / 751 722

Drugi telefon je v tem trenutku izklopljen, saj imajo polne roke dela.

Dela je ogromno in aktivisti Društva za zaščito živali Ljubljana, ki skrbijo za živali, bodo izjemno veseli prav vsake pomoči! Nič zato, če je to mogoče samo kakšno popoldne ali nekaj ur! Tudi to bo pomenilo veliko! Načinov, kako se da pomagati, je zelo veliko, zato vas pozivam, da razmislite, kje lahko pomagate, pokličete eno od zgoraj navedenih številk in se dogovorite za obliko pomoči."

http://www.mojpes.net/obvestila/borovnica.html
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #69 - 05.11.2002 at 14:35:52
 

STVARI, KI SE JIH LAHKO NAUČIMO OD PSOV

1 Nikoli se ne odreci možnosti peljati se z avtom.
2 Naj bo doživetje svežega zraka in vetra na obrazu čista ekstaza.
3 Kadar pridejo ljubljeni domov, jih vedno teci pozdravit.
4 Kadar je potrebno, bodi vedno ubogljiv.
5 Ostalim daj vedeti, kdaj ogrožajo tvoje ozemlje.
6 Vsak dan zadremaj in se pred vstajanjem vedno pretegni.
7 Vsak dan teci, skači in se igraj.
8 Jej s tekom in navdušenjem.
9 Bodi zvest.
10 Nikoli se ne pretvarjaj.
11 Če je tisto, kar si želiš, zakopano, koplji toliko časa, dokler tega ne dobiš.
12 Če je kdo slabe volje, bodi tiho, usedi se poleg njega in ga samo nežno objemi.
13 Uživaj v dolgih sprehodih.
14 Priteguj pozornost in dovoli, da se te ljudje dotaknejo.
15 Izogibaj se ugrizom, če je dovolj že renčanje.
16 V vročih dneh veliko pij in leži v senci.
17 Kadar si srečen, pleši okrog in pokaži to z vsem telesom.
18 Tudi če si večkrat okregan, ne drži mule, ampak steci nazaj in se pobotaj.


iz knjige Kurja juhica za dušo ljubitelja malih domačih živali
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #70 - 06.11.2002 at 11:06:31
 
Ana, iz izkušenj z našo koker španjelko bi dodal še tole:
-ko gdo je, ga vseskozi proseče gledaj, čeprav si sit.
-če te ne opazi, ga pobaraj z roko(tačko)
-ko gdo pozvoni, se razburi
-če ti kdo ponudi nekaj, česar ne maraš, ga poglej očitajoče in potem se vsaj  kakšno uro ne pogovarjaj z njim
-če te kdo poboža, se nemudoma vleži na hrbel in daj vse štiri od sebe

Takšni so naši kosmatinci. Kljub vsem muham jih imejmo radi. Kiss

LP Harry



Back to top
« Last Edit: 16.11.2002 at 23:15:03 by Igor P. »  

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #71 - 16.11.2002 at 23:05:15
 
ŽIVLJENJSKI  NAUKI PRITLIKAVIH PAPIG

1 Če preveč časa preživiš pred ogledalom, lahko izgubiš ravnotežje.
2 Vedno ohrani vesel izraz na obrazu, pa čeprav je tvoja kletka potrebna temeljitega čiščenja.
3 Če si tvoj partner želi deliti drog s tabo, se mu umakni in mu to dovoli.
4 Do resničnih pojedin prideš navadno šele, ko streš nekaj lupin.
5 Za stiskanje sta potrebna dva.
6 Včasih lahko tvoj partner opazi pršico, za katero sploh nisi vedela.
7 Petje pritegne več pozornosti kot kričanje.
8 Šele kadar ti odpade perje, pokažeš svoje prave barve.
9 Preveč igrač te lahko spravi ob pamet.
10 Če imaš v srcu ljubezen, bodo vsi okoli tebe veseli tvoje navzočnosti.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #72 - 21.11.2002 at 13:53:25
 
V včerajšnjem Uradnem listu (UL št. 98/02 z dne 20.11.2002) je objavljena Uredba o zatočišču za živali prosto živečih vrst, če koga to zanima.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #73 - 21.11.2002 at 21:18:31
 
Za hčerino muco - Pepa stara 6 M, angora plava (temno siva) - bi rada povprašala naslednje; vem da ste okrog sterilizacije že govorili, povsem možno da sem spregledala ta podatek, ki me zdajle zanima:

Ali je pomembno za mlado muco, ki še ni skotila, da prvič ima otročke mačke, pa šele potem sterilizacija? Ali je to kaj vpliva na zdravje muce? Prvič ima muca enega ali dva mladiča - največ? Torej še enkrat - zanima me - ali ima kak pomen, da se poseg sterilizacije muci opravi šele po prvi skotitvi maldiča-ev?

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #74 - 21.11.2002 at 22:00:03
 
Če je kdo pripravljen pomagati, da se bodo nekatere nujno potrebne stvari pri nas tudi zakonsko uredile ali pa tam, kjer so že urejene tudi izvajale, si lahko pogleda na forumu mojpes.net PETICIJO, kjer je vse tudi podrobno razloženo!


http://www.mojpes.net/obvestila/peticija.html


Že v naprej hvala! Nataša
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9