Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 32477 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #15 - 06.08.2002 at 09:39:16
 
Danes (6.8.2002) v Dnevniku (urk)

Pripravljajo posvojitveni dan v nedeljo, 25. avgusta 2002

Razmere na posestvu Milene Močivnik v Bistri pri Borovnici so se, zagotavlja avstrijsko-nemško društvo Tierhilfe Suden, ki pomaga Mileni od avgusta lani, precej izboljšale. Psi so cepljeni proti steklini, imajo dovolj hrane in vode, veterinarji pa vsak teden sterilizirajo po tri psičke. Nezadovoljni so le z nizkim številom oddanih psov, zato bodo konec meseca skupaj s koordinacijskim odborom, ki ga vodi svetovalka vlade Irena Megušar, pripravili posvojitveni dan.

Predstojnik klinike za kirurgijo in male živali prof. Dr. Zlatko Pavlica je povedal, da si veterinar vsako sredo ogleda živali in naredi triažo. Psi so na splošno zdravi: ker živijo skupaj, mora veterinar običajno oskrbeti nekaj ugriznih ran. Le ena mačka je imela hudo poškodovano oko. Nobene živali pa ni bilo potrebno evtanazirati.

Zaradi nizkega števila oddanih psov so se odločili, da se pripravi posvojitveni dan , kjer si bodo ljubitelji živali lahko izbrali psa. Avstrijsko-nemško društvo bo poskusilo za nekaj psov najti nove lastnike tudi v Nemčiji in Avstriji.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #16 - 26.08.2002 at 08:40:11
 
Ste že slišali, kako je potekal posvojitveni dan za kuže in muce na posestvu Milene Močivnik?
Moram reči, da sem bila prav pretresena. Res, da imam novice samo iz branja današnjega Dnevnika, a so verjetno dokaj resnične.

Na kratko: če so člani društva Tierhilfe Suden razočarani, mora biti res hudo. Niso več optimistični. Menda so se kljub zagotovilom  koordinacijskega odbora ministra za kmetijstvo razmere samo malček izboljšale, kljub  vloženemu času in denarju. Društvo plačuje veterinarja, ki bi naj živali pregledal vsak teden  - Močivnikova je v štirih mesecih pripeljala na pregled samo štiri pse. Psi na posestvu so poškodovani, imajo vnete oči, eden ima velik tumor na taci. Program sterilizacije je uspešno deloval, do sedaj so sterilizirali 34 živali, vendar pa sedaj že dvakrat niso pripeljali psov na sterilizacijo. Na posestvu je opaziti več brejih psic. Higiena v pesjakih je slaba (kljub temu, da društvo plačuje dva delavca) – člani društva so včeraj videli celo dva poginula mladiča. Sprašujejo se, kje so mladiči, skoteni na posestvu? Domnevajo, da so jih požrli drugi psi. Društvo sicer redno pošilja hrano za pse in ni videti, da bi bili psi lačni. Število psov ni nič manjše oz. na posestvu so se pojavili novi psi. Obstaja pogodba, da mora Močivnikova vsak mesec oddati 15 psov. Z društvom je Močivnikova dogovorjena, da jim pošilja kopije posvojitvenih pogodb, toda za julij so dobili samo štiri, za junij pa še nobene. Vsi psi nimajo mikročipov, to pomeni, da sploh niso cepljeni proti steklini.

Za Dnevnik sta naredila fotoreportažo Urška Kmetec in Jaka Gasar


Ob vsem tem pa še vedno ostaja sramotno dejstvo, da mesto Ljubljana nima svojega azila za zapuščene živali, čeprav bi ga morala že davno imeti.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #17 - 26.09.2002 at 10:11:10
 
Pred časom je v Dnevniku pisalo

Že zgolj navzočnost mačke je koristna za zdravje, je pokazala raziskava, ki jo je nedavno opravil nemški psiholog Reinhold Bergle.

»Mačke so izvrstno zdravilo proti takoimenovanim civilizacijskim boleznim, kot so stres, glavobol, nespečnost, depresija ter bolezni srca in ožilja,"«je pojasnil znanstvenik.

V raziskavi so sodelovali lastniki mačk in ljudje, ki nimajo mačke. Raziskava je pokazala, da mačke pozitivno vplivajo na svoje lastnike, saj so ti bolj uravnovešeni, srečni in tudi bolj zdravi od ljudi, ki nimajo mačke za hišnega ljubljenčka. Poleg tega ljudje, ki dolga leta živijo z mačkami, nimajo težav z določenimi strahovi in se ne počutijo osamljene, imajo pa tudi nižji krvni tlak kot drugi ljudje, še navaja psiholog Bergler.


Vsi poznamo tisti pregovor, ki pravi, da imajo mačke devet življenj. To seveda ni res, je pa dejstvo, da imajo mačke visoko zmožnost samozdravljenja. Vzrok je menda v tem, da znajo močno prevajati življenjsko energijo oz. v marsikateri knjigi o reikiju je rečeno, da mačke obvladajo reiki.
In ne samo to: mačke znajo pretvarjati negativno energijo v pozitivno, kar jim ne škodi. Zato mačke ležijo brez posledic tudi na mestih, ki za druga živa bitja niso priporočljiva zaradi negativnih sevanj.



In sedaj naj povem še svojo željo: imam pet mladih muc, starih osem tednov, navajenih na mačje stranišče, spijo v hiši, čez dan pa se igrajo skupaj s svojo mamo na terasi, ki se razširi v majhen vrt. Njihovo mamo so otroci rešili pred poginom, ko je bila zapuščena in breja, in jo imamo namen obdržati (le kdo bi jo sploh maral?). A ker je pred dvema letoma starejša hči že prinesla iz kontejnerja eno zapuščeno muco, mladih muc ne moremo obdržati – že dve stari sta veliko. Zato vas prosim, da mi pomagate najti nov in prijazen dom za mlade muce.


malo nevšečno mi je, a kljub temu objavljam št. mobija:
041 55 99 21

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #18 - 26.09.2002 at 12:54:27
 
sem poslusal zadnjic enega veterinarskega inspektoreja po TV, povedal je nekako takole:

...za zivali je sedaj dobro poskrbljeno, se zdravijo, in bodo kmalu okrevale in kmalu tudi primerne za ZAKOL !

pred tem pa je govoril kako je lastnik grdo ravnal z zivalmi (šlo je za krave), kako niso imele zagotovljenih osnovnih potreb,itd...itd...

sprasujem se kako lahko  nekdo v enem mahu govori o pomoci zivalim potem pa tale beseda ZAKOL!

mocno razmisljam o vegetarjanstvu zadnje case in nevem...kaj pa vem....bomo vidli..

LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #19 - 26.09.2002 at 14:06:35
 
Si me ravno spomnil, 1. oktober je dan vegetarijanstva. Si bom kar sposodila tekst, ko je nekdo že tako lepo pripravil Wink :

Svetovni dan vegetarijanstva se praznuje od leta 1977 in združuje vegetarijance z vsega sveta okoli skupnega interesa. Organizacije vegetarijancev se na ta dan posebej posvečajo seznanjanju ljudi z etičnimi, ekološkimi, zdravstvenimi in humanitarnimi prednostmi vegetarijanskega načina življenja, pa tudi s tem, kako naj bo taka prehrana zdrava in uravnotežena.  

Mednarodno vegetarijansko združenje (International Vegetarian Union) je proglasilo oktober za mesec spoštovanja življenja, saj so prepričani, da je postopno priznavanje in spodbujanje (delnega ali popolnega) vegetarijanstva pomemben ukrep pri reševanju mnogih kritičnih problemov, ki grozijo samemu obstoju človeštva, zlasti naslednjih:

* vsako leto umre na milijone ljudi zaradi kroničnih bolezni, ki so povezane z uživanjem mesa
* vsako leto umre na milijarde živali, da bi služile človeku za hrano
* nepotešljive kmetijske zahteve terjajo masovno uničenje prsti, vode, gozdov in drugih nenadomestljivih vitalnih naravnih virov


Ana, ti držim pesti (beri: nameravam, da bodo tvoje mucke dobile dober dom). Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #20 - 26.09.2002 at 14:52:10
 
m wrote on 26.09.2002 at 14:06:35:
Ana, ti držim pesti (beri: nameravam, da bodo tvoje mucke dobile dober dom). Smiley


hvala, Marjana, ti mucki pošiljajo Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #21 - 03.10.2002 at 00:23:38
 
[quote author=ana link=board=general;num=1024614381;start=15#20 date=09/26/02 at 14:52:10]

HiHiHi.... jz tud iščem topel in prijazen dom za moje mucije.... daj še zame držte pesti.......  Grin Cheesy

bi kdo hotel imeti prijazne, male, nagajive, ornžne mucije... ?Smiley Cheesy

Držte pesti....!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #22 - 03.10.2002 at 07:40:16
 
bomo držali pesti, Star12
Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #23 - 03.10.2002 at 11:32:44
 
..........hvala.............. Smiley

....mucki pravijo enako....!!! Smiley
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #24 - 08.10.2002 at 13:29:14
 
pa je res pomagal..... Cheesy

....mucki so že vsi oddani in imajo prijazne lastnike...


Hvala!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #25 - 08.10.2002 at 13:32:28
 
ana
kako pa tvoji mucki?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #26 - 08.10.2002 at 13:40:41
 
na žalost niti en naš mucek še ni našel novega lastnika
mi jo zelo žal in mi je zelo obremenjujoče in delam na temu vsak dan, da bi bilo drugače

pa je včeraj zato zginil ptič: ni imel občutka za nevarnost, zato so se ga otroci, ki so hodili mimo na igrišče,  radi lotevali in dražili, ker se je rad kregal na njih in se šel celo tepst z njimi

saj golobjo hišico ima drugače na drugi strani hiše, a pred hišnimi vrati je rad čakal, da bi kdo prišel in ga spustil v hišo
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #27 - 08.10.2002 at 14:22:20
 
čudno

pa tolk smo nameraval

mogoče bi ti pa star12 pomagala
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
:DRe: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #28 - 08.10.2002 at 16:25:46
 
[quote author=ana link=board=general;num=1024614381;start=15#26 date=10/08/02 at 13:40:41]

na žalost niti en naš mucek še ni našel novega lastnika
mi jo zelo žal in mi je zelo obremenjujoče in delam na temu vsak dan, da bi bilo drugače

res je.... gape ima prav...pomagala ji bom... Cheesy

moji so bili stari 1 mesec in sem se morala zelo potruditi, da sem jih oddala...in sem se ... Cheesy

ana, smo zaupaj mi kaki so ... in vse kar sodi skupaj, pa ti napišem kaj, da jih boš lažje oddala... res... Cheesy

verjamem v to, da bodo našli dobrega lastnika...moji se že crklajajo in se jim dobro gode!!!

ne pozabi... zaupaj mi nekaj njihovih lastnosti!!!


Hvala TI!!!


.....pomoč je dobrodošla in jaz si želim, da bi tudi tvoji našli to kar so moji....

....če ti zaupam, so šli v roke malim dušicam, ki jim bodo krajšali trenutke v njihovem mačjem življenju!!! Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KAJ PA ŽIVALCE?
Reply #29 - 09.10.2002 at 08:40:34
 
Star 12, vesela sem, da se tvoje muce lahko radostijo življenja pri novih lastnikih in da so si v obojestransko zadovoljstvo

naše muce bodo jutri stare 10 tednov. Pred njihovim osmim tednom jih niti nisem imela namena oddajati, ker to, da že znajo samostojno jesti in ne pijejo več mleka pri mamici (ki smo jo že dali sterilizirati), še ne pomeni, da so pripravljeni na življenje brez matere in bratcev ter sester. No, sedaj so pa postali pravi gavnarji in se podajajo na raziskovanje sveta tudi posamično: če je lep dan, jih preselim na teraso, od koder gredo dalje med mojo endivijo in radič in pod ograjo k sosedom (eden od njih je že tulil, da jih bo zastrupil).

Njihova mamica ni navadna kmečka mačka - njen kožuh je po otipu izredno mehek, pepelnato sive barve z malo močnejšim črnikastim vzorcem: na eni bočni strani ima izrisano @ in je kratkodlaka. Niti ni navajena zunanjega življenja, niti ne zna loviti miši in ptičev. Zato tudi svojih mladičev ne navaja na lov. Ker živijo večino časa v hiši, je seveda jasno, da vse muce obvladajo pojem 'mačje stranišče'. Tako z njihovo čistočo sedaj ni več problemov. So seveda izredno igrivi in živahni. Kot živo srebro. Vsi so sive barve, od svetlo sive do temno sive, štirje so samčki, samo ena (Julija) je samička. Rečem jim Wiskass muce, ker je sploh najsvetlejši mladiček  podoben tistim mucam, ki propagirajo Wiskass hrano za mačke.

eto. niso cepljeni ali kaj podobnega. Vsi so zdravi, nobeden ni imel nikoli nobene zdravstvene težave.

mi boš lahko kaj pomagala?

Star 12, saj veš, da tvoje pomoči nikoli ne bom mogla povrniti, a vem, da veš, da se dobra dejanja vedno vrnejo na nek način k človeku nazaj.
Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9