Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 35794 times)
% kolibri %
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
29.08.2003 at 20:32:32
 
ekorit, a te je župnik tako učil, ali misijonarita po tem forumu s tako ogabnimi fotografijami? Se vidi kaj ješ in kako funkcioniraš... precej zaskrbljujoče...

Saj ti je meso že itak na zdravo pamet usekalo, škoda besed. Mogoce se bosta od ztojchija se kaj naučila...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #1 - 29.08.2003 at 20:42:15
 
Quote:
ekorit, a te je župnik tako učil, ali misijonarita po tem forumu s tako ogabnimi fotografijami? Se vidi kaj ješ in kako funkcioniraš... precej zaskrbljujoče...

Saj ti je meso že itak na zdravo pamet usekalo, škoda besed. Mogoce se bosta od ztojchija se kaj naučila...


Veš kaj, lahko se midva 1x srečava, če rabiš prodoren nasvet mladega fanta, vse ti bo bolj jasno?  Grin Me zanima, kaj ste to za kalibri? Koliko pa si stara, če smem vprašat, po moje izredno mlada?

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri ...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #2 - 29.08.2003 at 23:15:31
 
v razmislek : Lev N. Tolstoj – Prvi korak
Vir: http://vegescena.kiss.uni-lj.si/tolstoj.html

Veliki ruski filozof in eden najbolj branih pisatelj na svetu se je potem, ko je prebral knjigo Howarda Williamsa “Etiko prehrane” končno odločil, da obišče moderne klavnice v Tuli. Vedno si je želel videti od kod prihaja človeška hrana, vendar ga je zadrževal odpor, ki spreleti človeka, ko ve, da bo doživel strašno trpljenje, pa ga ne bo mogel več preprečiti. Zaradi nekega svojega doživetja se je za obisk vendarle odločil – v visoki starosti – in ga ovekovečil v knjigi “Pervaja stupanj” (Prvi korak), v kateri razlaga zakaj bo človeštvo stopilo na pot miru, ko bo nehalo ubijati.
Odlomek:
Pred nekaj dnevi sem obiskal klavnico v mestu Toula.
Zgrajena je po načrtih novega, izboljšanega sistema, kakršnega uporabljajo v večjih mestih. S tem sistemom naj bi zmanjšali trpljenje živali do najmanjše možne stopnje. Bil je petek pred Sv. Trojico. V klavnici je bilo polno živine.
Dolgo pred tem sem bral odlično knjigo The Ethics of Diet. Takrat sem si zaželel, da bi lahko obiskal klavnico in tako na lastne oči videl odgovore na vprašanja, ki se pojavljajo v razpravah o vegetarijanstvu. Vendar me je bilo tega sprva sram, kot je sram vsakega človeka, ki gleda trpljenje – ve, da obstaja, a ga ne more preprečiti. Zato sem odlašal z obiskom.
Pred kratkim pa sem na cesti srečal mesarja, ki se je vračal v Toulo z obiska pri svojih domačih. On še ni izkušen mesar oz. klavec. Vprašal sem ga, ali mu je žal živali, ki jih ubije. Popolnoma brezbrizno je odvrnil: “Žal! Tako pač je. To je nujno. “ Rekel sem, da mesna prehrana nikakor ni nuja, temvec luksuz. Tokrat se je strinjal z mano in tudi priznal, da se mu živali smilijo. “A kaj lahko jaz naredim? Vsakdo mora zaslužiti za svoj kruh. Na začetku me je bilo strah ubijanja, moj oče vse zivljenje ni ubil niti piščanca.” Večina Rusov ne more ubijati. Živali se jim smilijo in ta občutek opišejo z besedo “strah”. Tudi ta človek se je vcasih “bal”, včasih! Na koncu mi je povedal še, da je ob petkih v klavnici najvec dela.
Nedolgo tega sem se pogovarjal še z nekom – upokojenim vojakom, mesarjem. Tudi on je bil začuden, ko sem dejal, da se mi smilijo pobite živali. Rekel je, da je to pač potrebno, a kasneje se je strinjal z mano:”…predvsem, ko je žival tiha, pohlevna. Uboga bitja pridejo polna zaupanja! Takrat se ti resnično zasmilijo.” To je grozovito – ne samo trpljenje in smrt živali – temveč, da človek v sebi čisto po nepotrebnem zatira najvisjo duhovno zmožnost – zmožnost sočutja in usmiljenja do drugih živih bitij. Ko tako zatira svoje občutke, postaja nasilen. In kako globoko v človeskem srcu je ta zapoved, da ne vzamemo življenja drugemu živemu bitju!!
V petek sem se odločil za obisk v Touli. Na poti sem srečal prijaznega znanca mehkega srca in ga povabil s sabo. “Da, slišal sem, da je klavnica zelo dobro urejena. Tudi sam bi jo rad videl, toda, če ravno pobijajo živino, ne grem noter.”
“Zakaj ne? Jaz hočem videti ravno to! Če jemo meso, morajo nekoga ubiti.”
"Ne, ne! Ne morem!"
Ta človek je, mimo grede povedano, tudi sam športni lovec in ubija divjad ter ptice.
Skupaj sva šla v klavnico. Ze pri vhodu se je čutil močan, ogaben smrad – kot po lepilu za les ali po barvi na lepilu. Bolj sva se bližala, močnesi je postajal vonj. Zgradba je zgrajena iz rdečih opek, izredno visoka, z oboki in velikimi dimniki. Desno od vhodnih vrat se je na tretjini hektarja raztezalo veliko zaprto dvorišče. Tu dvakrat tedensko prodajajo živino. Levo od vratarjeve lože so bile komore – tako imenujejo prostore z obokanimi vrati, poševnim asfaltnim podom in pripravami za prenašanje in obešanje trupel. Zunaj je na klopi sedelo šest mesarjev. Njihovi predpasniki so bili prepojeni s krvjo, zavihani rokavi pa so razgaljali mišičaste, prav tako krvave roke. Pol ure pred najinim prihodom so prenehali z delom in zato sva ta dan lahko videla le prazne komore. Čeprav so bile z obeh strani odprte, se je čutil vsiljiv vonj po topli krvi. Tla so bila svetleče rjava, s strjeno črno krvjo v razpokah. Eden od mesarjev nama je opisal celoten postopek zakola in pokazal prostor, kjer to delajo. Nisem ga ravno najbolje razumel in ustvaril sem si napačno, čeprav zelo grozno predstavo o tem načinu ubijanja. Menil sem, da bi, kot se dostikrat zgodi, realna slika name naredila veliko blažji vtis kot lastna domišljija. Toda tokrat sem se motil.
Naslednjič sem prispel ob pravem času. Bil je petek pred Sveto Trojico – topel junijski dan. Vonj po lepilu in krvi je bil še močnejsi, zaudarjalo je celo bolj kot ob prvem obisku. Dela je bilo ogromno. Zaprašeno dvorišče je bilo polno živine in živali so gnali v vse ograjene prostore ob komorah.
Vsi mesarji so delali v komorah, na dvoriscu ni bilo nikogar. Tega dne so zaklali priblizno sto glav živine. Bil sem na tem, da vstopim v eno izmed komor, vendar sem se v trenutku ustavil pred vrati. Ustavil sem se zato, ker je bil prostor poln premikajočih se trupel in zato, ker je kri kapljala od zgoraj in tekla po tleh. Vsi mesarji so bili umazani od krvi in zagotovo bi bil kmalu tudi jaz, če bi vstopil. Eno obešeno truplo se je pomikalo proti vratom, zaklan vol je z dvignjenimi belimi nogami ležal, mesar pa je z močnimi rokami paral njegovo čvrsto napeto kožo.
Skozi nasprotna vrata so prignali rdečega, dobro rejenega vola. Vlekla sta ga dva možakarja in komaj da so vstopili, sem videl mesarja, ki je nad njegovim vratom zavihtel nož in takoj zabodel. Vol je, kot bi mu naenkrat odpovedale vse štiri noge, padel na trebuh, se takoj za tem zvrnil na stran in začel z nogami brcati v vse možne smeri. Drug mesar se je vrgel nanj s hrbtne strani, ga zgrabil za roge in mu pritisnil glavo ob tla, dokler mu ni prvi z nožem prerezal vratu. Izpod glave je pritekel potok črno - rdeče krvi, ki jo je nek deček lovil v vedro. Vol je ves ta čas vztrajno trzal z glavo in z nogami mahal po zraku, kot da skuša vstati. Vedro krvi se je hitro polnilo, a vol je se vedno živel. Močno je sopel, s prednjimi in zadnjimi nogami pa je tako sunkovito brcal, da so se mesarji rajši umaknili. Ko je bilo eno vedro polno, ga je deček na glavi odnesel v oddelek za beljakovine, drug deček pa je nemudoma pristavil novo vedro. Toda vol je še vedno trzal in brcal z nogami.
Ko je kri prenehala teči, je mesar volu dvignil glavo in začel odirati kožo. Vol se je se naprej zvijal. Odrta glava je ostala v položaju, kot jo je namestil mesar; bila je rdeča, z belimi žilami, z leve in desne pa je od nje visela koža. Žival se še ni nehala zvijati. Nato je en mesar zgrabil eno nogo, jo zlomil in odrezal. V preostalih nogah in trupu so se nadaljevali trzljaji. Odrezali so mu še ostale noge in jih vrgli na kup poleg drugih nog, ki so pripadale volom istega lastnika. Potem so trup odvlekli do dvigala. Ko so ga obesili so se trzljaji ustavili.

se nadaljuje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #3 - 29.08.2003 at 23:20:35
 
Tako sem od vrat gledal drugega, tretjega, četrtega vola. Vsakič isto: rezanje glave s pregrizenim jezikom in trzljaji. Edina razlika je bila, da klavec ni vedno iz prve tako zadel, da bi žival takoj padla. Včasih je zgrešil svoj cilj in vol je skočil, zatulil, ves krvav skušal pobegniti. Toda potem so mu glavo potegnili pod ograjo, mesar je znova zabodel in vol je padel.
Zatem sem šel do vrat, skozi katra so prignali vole. Tu sem videl enako sliko, le bolj od blizu, natančneje. Videl pa sem tudi nekaj, kar prej nisem mogel – kako vole prisilijo, da vstopijo. Vsakič so vola ujeli v ogradi in ga vlekli naprej z vrvjo, ki so jo ovili okoli rogov. Žival je zavohala kri in ni hotela naprej, včasih je zatulila in rinila nazaj. Sila dveh moških je premajhna, da bi lahko vlekla enega vola, zato je en mesar stopil nazaj, zagrabil vola za rep in ga zvil tako nasilno, da je hrustanec počil. Vol se je takoj pomaknil naprej. Ko so zaključili z živino enega lastnika, so pripeljali drugo. Prvi v novi skupini ni bil vol, temveč bik – lep, dobro rejen, črn (z belimi lisami na nogah), mlad, mišičast, poln energije. Vlekli so ga naprej, on pa je sklonil glavo in se odločno uprl. Mesar je zgrabil rep tako rutinsko, kot vlakovodja potegne ročico sirene, ga zvil, hrustanec je počil in bik je tako skočil naprej, da je vznemiril tiste, ki so držali vrvi. Zopet se je ustavil in gledal naokoli s svojimi črnimi očmi. Beločnice je imel popolnoma rdeče. Toda v repu je znova počilo, spet je bik poskočil in pristal na željenem mestu. Pristopil je klavec, nameril in udaril. Toda udarec je zgrešil cilj. Bik je skočil, otresel z glavo, zatulil, se ves okrvavljen osvobodil in pohitel naprej. Vsi ob vratih so skočili vstran, a mesarji so izkušeni – hitri in učinkoviti. Ne meneč se za nevarnost so ujeli vrv, ponovili “operacijo rep” in že je bil bik v komori. Zvlekli so ga pod ogrado, izpod katere tokrat ni ušel. Klavec je hitro ciljal točko, kjer se dlaka deli v obliki zvezde in, ne da bi ga motila kri, jo je našel, udaril in lepa žival, polna življenja je padla. Glava in noge so trzale, dokler ni izkrvavel in so mu odrli glavo.
Pet minut kasneje je bila glava nameščena – rdeča namesto črna, odrta; oči, ki so zarele s tako izjemno barvo, neme in steklene.
Kasneje sem šel v tisti del, kjer pobijajo manjše živali – zelo velik prostor, asfaltna tla in mize s pregradami, na katerih ubijajo drobnico in teleta. Tu so z delom ze zaključili… V dolgi komori, prepojeni z vonjem po krvi sta bila le dva mesarja. En je pihal v nogo mrtvega jagneta in mu z roko trepljal napet trebuh; drugi, mlad fant v s krvjo prepojenem predpasniku, pa je kadil zvito cigareto. Nihče drug ni bil v tej dolgi, temni komori, polni ostudnih vonjav. Za mano je vstopil še nekdo, verjetno upokojen vojak. Prinesel je leto dni starega ovna, črnega, z belo liso na vratu in z zavezanimi nogami. Žival je polozil na eno od miz, kot bi jo polagal v posteljo. Stari vojak je pozdravil mesarja, ki ga je očitno poznal in ga vprašal, kdaj imajo dopust. Fant s cigareto je zdaj pristopil z nožem, ga nabrusil na robu mize in odgovoril, da so prosti ob praznikih. Živi oven je ležal enako tiho kot mrtvi, le da je malce mahal z repom in dihal hitreje kot navadno. Vojak je nežno, brez sile, potisnil na mizo njegovo privzdignjeno glavo. Mesar se je se naprej pogovarjal; z levo roko je zgrabil ovnovo glavo in mu prerezal vrat. Oven je trznil, mali rep je otrdel in se nehal premikati. Fant si je medtem, ko je čakal, da priteče kri, še enkrat prižgal cigareto, ki je bila ugasnila.
Pritekla je kri in oven je začel trzati. Pogovor se je nemoteno nadaljeval. Bilo je grozno ostudno.

Želim reči le, da so za kvaliteto življenja neizogibno potrebna dobra dejanja. Če se človek resnično trudi pravilno živeti, bo zagotovo sledil določenim smernicam. Pri tem bo prva vrlina, ki se jo bo človek trudil doseči, samokontrola in samoodrekanje.
Pri prakticiranju samokontrole bo človek neizogibno sledil določenemu redu in prva stvar pri tem je samokontrola pri hrani oz. postenje. Če bo resno in iskreno iskal kvalitetno življenje, bo prva stvar, ki se ji bo odrekel, uporaba mesne prehrane. Ne da bi sploh omenjali strast, ki jo povzroča taksna hrana, je sama uporaba le-te preprosto nemoralna. Nemoralna, ker vsebuje dejanje, ki nasprotuje moralnim občutkom – ubijanje. Vzrok ubijanja je le pohlep in želja za nekim okusom.
Zakaj je odrekanje od živalske hrane prvi korak poštenja in moralnega življenja, je zelo natančno in čudovito opisano v knjigi The Ethics of Diet. Tu ne govori le en človek, temveč vso človestvo prek svojih najboljših predstavnikov zavestnega življenja.

“Toda, če je nepravilnost, t.j. nemoralnost takšne prehrane že tako dolgo znana človestvu, zakaj potem ljudje še vedno tega ne priznavajo in ne upoštevajo?" bodo vprašali tisti, ki jih navadno namesto razuma vodi splošno javno mnenje.

Odgovor na to vprašanje je, da je moralno napredek človestva, ki je temelj vseh vrst napredka, vedno počasen. Znak resničnega, ne le slučajnega napredka, pa je nemotena ter ponavljajoča se rast.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #4 - 29.08.2003 at 23:25:38
 
Kolibri lahko poveš zakaj si tak radikalec in zavzemaš skrajne poglede in stališča? Srednja zlata pot je najboljša pot. Hodiš po rezilu noža in se lahko kaj hitro vrežeš. Da, ti povem, ti se držiš načela, da se klin s klinom zbija, zakaj ne zavzameš bolj miroljubne metode in stališča? Morda simpatiziraš z islamski fundamentalisti?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
.*. kolibri ...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #5 - 30.08.2003 at 07:27:31
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #6 - 30.08.2003 at 10:08:58
 
Quote:


Kolibri to je napisano pod vplivom ekstremizma. Temu človeku se je že vse gor postavlo, ker je živel v takšnem pomanjkanju in videl toliko ubijanja, ampak ne živali, temveč ljudi. To je velika razlika.

Po čem sklepaš, da ne ljubim zivali, ker sem mesojedec? Verjetno sem že več za živali storil skupaj z dedekom, ki je bil lovec , saj sva po zimi gazla v pol meterskim snegom, da sva prišla do 1. postojanke, kjer sva nakrmila te divje živalce, za razliko od tebe, ki pasivno ždiš v svojem stanovanjskem bloku?

OK, spoštujem to, če si budist, ampak ti moraš tudi druge sprejet, ne smeš biti toliko samozagledana in si misliti, da imaš ti edino prav, drugi pa so nori, ker ne živijo tako kot misliš ti, da je prav, potem te bodo ljudje še bolj zasovražili in te ne bo nihče maral.


Pa dober tek! Wink
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #7 - 30.08.2003 at 10:26:43
 
o ljubi bog, da se razjokaš ko otrok Cry Cry
kak se lahko to sploh dogaja?
nehat je treba mučit in izkoriščat boga živa bitja, ne samo živali, tudi rastline, tudi ljudi.
kak smo sploh prišli do tega, da smo zabredli tak daleč, da živimo v taki poblazneli in brezčutni civilizaciji?

Spremenit svet, vsak pri sebi, zdaj takoj!
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stirzvezde
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #8 - 30.08.2003 at 14:22:52
 
Exo, a ti mogoc ves, de je prevec testosterona slabo za mozgane?
Se prav... ce mas mozgane?

In kje je prednost v krscanskem fundimentalizmu pred islamskim???????? Dej mal pomisl, predn kej napises.
(Aja, mas probleme z mozgani...  sej se mi kr mal smilis.)

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #9 - 30.08.2003 at 14:56:15
 
Smiley
exo čestitam ti za tvoje duhovite fotke,
res so genialne,
v naslednji pričakujem sendvič
in seveda vmes
glavo tvoje mame Grin
pa dober tek Tongue
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #10 - 30.08.2003 at 16:26:12
 
Quote:
Exo, a ti mogoc ves, de je prevec testosterona slabo za mozgane?
Se prav... ce mas mozgane?

In kje je prednost v krscanskem fundimentalizmu pred islamskim???????? Dej mal pomisl, predn kej napises.
(Aja, mas probleme z mozgani...  sej se mi kr mal smilis.)

lp


Seveda preobrazli bomo celotno zemeljsko oblo, vsi bodo vegetarijanci, ne bo več ubijanja, mir in ljubezen bosta prevladala in zavladala, pa hašiša bo na pretek, renesansa 70-let se začenja s tvojo BIOREVOLUCIJO dragi Kolibri - otrokov cvetja živiš v iluziji, postavi se na trdna tla. Zakaj podnevi sanjaš, realnost je drugačna?

Kako si to predstavljaš, da nas živali pojejo, če ne bi delali selekcije v divjini? Da se živali preenakomerno razmnožijo, pa nam uničijo vse poljšine in pridelke... Torej je najboljše, da živimo od prane, lufta ali izumetničene božje štime kot Stojchy?

Bravo, fascinantni predlog s Stojchyjem vama ni pare. Naredita makete, plakate in letake ter jih z avionom razpošiljajta po celi Sloveniji: "NE UBIJAJTE ŽIVALI, PREKLETI MORILCI." Gotovo se bo svet začel vrteti v nasprotno smer, če bosta naredila dovolj močen veter.
Grin
Ah Kolibri, raje pojdi pisat kakšnih pravljic za lahko noč, ne pa citiraš Tolstoja iz prejšnjega stoletja. Pa hrani svojega fanta z ribami, te so dobre za potenco, da ne boš več tako zafrustrirana. Ali pa pridi k meni na dom, da ti dam en dober krščanski nasvet.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #11 - 30.08.2003 at 16:27:24
 
stoychi wrote on 30.08.2003 at 14:56:15:
Smiley
exo čestitam ti za tvoje duhovite fotke,
res so genialne,
v naslednji pričakujem sendvič
in seveda vmes
glavo tvoje mame Grin
pa dober tek Tongue


Ora et labora! Delo osvobaja.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #12 - 30.08.2003 at 16:56:07
 
Quote:
Jaz pa predlagam takole.

Kaj če bi se vi duhovneži, vi mesojedci in mi rastlinojedci, no, lepše, Vegiji, dobili na enem takem prijatelsko obarvanem večeru, nekje v eni nobl gostilni, pa res nobl, prva klasa in bi namesto tukaj udarli eno dobro debato za mesojedstvo in za vegetarijanstvo.
Prepričevanje enih in drugih bi bilo brez vsakih pravil ali omejitev.
Mislim, da bi natakaricam in natakarjem trebuhi poknali od smeha, ko bi slišali vsa ta veleumna razmišljanja in prepričevanja.
S seboj je potrebno prinesti skopirane pogovore iz sveta pogovorov, da bo vsak lahko vedel o čemu sploh teče beseda, vzunaj pred gostilno pa je potrebno postaviti velik zelo viden plakat, na daleč in blizu res lepo viden, TUKAJ TEČE POGOVOR SVETA DUHOVNOSTI O MESO, VEGI PREHRANI.
Edino kar bi bilo pa res prepovedano, je pa jesti meso.

       

Še posebej bi prosil, da se povabi naša Kolibrica in precednik A. pikica.

S seboj prinesite vso potrebno opremo za piknik.


Veš Kreden, smo se že večkrat dobili, vegiji in mesojedci in je pač vsak jedel kar mu je pasalo. Tako, da ne bi ravno prepovedovali kaj naj kdo je. Tole si preberi, je dobro napisano.

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030729134839509

Strpnost je lepa vrlina.

Pa dober tek, karkoli boš pač jedel.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
... kolibri !!!
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #13 - 30.08.2003 at 19:19:29
 
exorcist wrote on 30.08.2003 at 16:26:12:
Seveda preobrazli bomo celotno zemeljsko oblo, vsi bodo vegetarijanci, ne bo več ubijanja, mir in ljubezen bosta prevladala in zavladala, pa hašiša bo na pretek, renesansa 70-let se začenja s tvojo BIOREVOLUCIJO dragi Kolibri - otrokov cvetja živiš v iluziji, postavi se na trdna tla. Zakaj podnevi sanjaš, realnost je drugačna?

Kako si to predstavljaš, da nas živali pojejo, če ne bi delali selekcije v divjini? Da se živali preenakomerno razmnožijo, pa nam uničijo vse poljšine in pridelke... Torej je najboljše, da živimo od prane, lufta ali izumetničene božje štime kot Stojchy?

Bravo, fascinantni predlog s Stojchyjem vama ni pare. Naredita makete, plakate in letake ter jih z avionom razpošiljajta po celi Sloveniji: "NE UBIJAJTE ŽIVALI, PREKLETI MORILCI." Gotovo se bo svet začel vrteti v nasprotno smer, če bosta naredila dovolj močen veter.
Grin
Ah Kolibri, raje pojdi pisat kakšnih pravljic za lahko noč, ne pa citiraš Tolstoja iz prejšnjega stoletja. Pa hrani svojega fanta z ribami, te so dobre za potenco, da ne boš več tako zafrustrirana. Ali pa pridi k meni na dom, da ti dam en dober krščanski nasvet.  Wink




... für dich    Roll Eyes :



www.fishinghurts.com




Back to top
 
 
IP Logged
 
stirzvezde
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #14 - 30.08.2003 at 19:52:18
 

Ej, Exo, zakaj je pa Kolibri kriva, ce jest mislim, da poskusat "mislit" s popolnoma napacnim organom?
So te to v cerkvi tako zmedli?

Kaj imas tako malo samozavesti, da mores punce lovit po internetu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8