Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 38324 times)
A.
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #45 - 24.08.2003 at 12:51:46
 
pevka pošli mi ms, da ti nekaj stvari napišem.


ex spet te berem in spet opažam, da kažeš svoje neznanje, samo se mi zdej od drog ne da pisat.

ex tko, da si vsaj mal si dovol, da ni vse tako kot misli da je in ti bo velik bolje šlo.

sej te razumemo drugač, sam vseen osnove so pa osnove, veš in tle se je treba mal potrudit, izobraževat in bit radoveden.

vzem si kakšen teden in samo beri tale forum, samo beri nč drugega ne deli, samo beri, čez en teden si reč da boš takrat prvi post spisal, boš verjetno pisal drugače.

če pa rabiš več infotov pa:
http://www.drogart.org
http://www.erowid.org

to je pa tud za še en mesec branja  Wink

sej veš kako je, če si se izobraževal v eni smeri, se je potrebno tudi v ostalih, sam tolk, da boš mal razširu obzorja, sej ne zaradi drugega.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Guru
Guest




Re: Pejotl
Reply #46 - 12.09.2003 at 13:22:52
 
Samo eno vprašanje za vse, ki zagovarjate uporabo drog: Ali lahko z zaužitjem substance spremeniš sebe, saj to je končni cilj ne?
Ali je treba tudi nekaj bolečine, truda...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pejotl
Reply #47 - 12.09.2003 at 13:30:21
 
ne gre se tolk za droge kot za rastline moči, če ne zameriš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #48 - 12.09.2003 at 15:57:30
 
Quote:
Samo eno vprašanje za vse, ki zagovarjate uporabo drog: Ali lahko z zaužitjem substance spremeniš sebe, saj to je končni cilj ne?
Ali je treba tudi nekaj bolečine, truda...


..ce se spreminjas vsak dan, ..vsako sekundo, ..spreminjas se ob gledanju TVja, ..ob poslusanju radia, ..ob branju tega foruma, ..ob plesu v dezju,   - zakaj se ne bi spremenil ob rastlini moci?


Da, lahko se spremenis.


...brez truda pa itak ni NIC. Life ni kremsnita.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Pejotl
Reply #49 - 12.09.2003 at 18:40:28
 
DylanDog wrote on 12.09.2003 at 15:57:30:
..ce se spreminjas vsak dan, ..vsako sekundo, ..spreminjas se ob gledanju TVja, ..ob poslusanju radia, ..ob branju tega foruma, ..ob plesu v dezju,   - zakaj se ne bi spremenil ob rastlini moci?


Da, lahko se spremenis.


...brez truda pa itak ni NIC. Life ni kremsnita.






Hvala za podporo v razumevanju...  Smiley
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Pejotl
Reply #50 - 12.09.2003 at 18:41:59
 
Quote:
Samo eno vprašanje za vse, ki zagovarjate uporabo drog: Ali lahko z zaužitjem substance spremeniš sebe, saj to je končni cilj ne?
Ali je treba tudi nekaj bolečine, truda...


Enim pač ni dano razumeti...  Undecided
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Guru
Guest




Re: Pejotl
Reply #51 - 13.09.2003 at 01:09:12
 
Pevka, Gape,...
Jaz dobro vem kaj je Pejotl - ne vem pa zakaj ga imenujete  rastlina moči? Ravno toliko moči ima kot kamilica ali čaj, kanabis ...
In ne,ne moreš se spremeniti ob gledanju televizije niti ob živanju drog - če bi bilo to mogoče potem že zdavnaj ne bi bilo več vojn, trpljenja...
Ajde, recimo, da je samo peljot od vseh drog prvič konzumiran dober za prebujanje, ampak drugič se že počasi navajaš - ne mislim na odvisnost, ker za to pri peljotu ni nevarnosti- kar naenkrat ekplozija smisla, lepote... potem je tega konec in kaj? vse gre po starem, greš v službo, prekolniš šefa, ... se ne spremeniš, pač veš je še nekaj -  to ni vse, vendar jaz nisem tam , s pomočjo droge sem pokukal- vendar so se vrata za mano zaprla. Ni nobene bližnice, rastline moči, ki bi naredila vaše življenje bolj zavestno.
L. P.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Pejotl
Reply #52 - 13.09.2003 at 08:16:42
 
Quote:
Pevka, Gape,...
Jaz dobro vem kaj je Pejotl - ne vem pa zakaj ga imenujete  rastlina moči? Ravno toliko moči ima kot kamilica ali čaj, kanabis ...
In ne,ne moreš se spremeniti ob gledanju televizije niti ob živanju drog - če bi bilo to mogoče potem že zdavnaj ne bi bilo več vojn, trpljenja...
Ajde, recimo, da je samo peljot od vseh drog prvič konzumiran dober za prebujanje, ampak drugič se že počasi navajaš - ne mislim na odvisnost, ker za to pri peljotu ni nevarnosti- kar naenkrat ekplozija smisla, lepote... potem je tega konec in kaj? vse gre po starem, greš v službo, prekolniš šefa, ... se ne spremeniš, pač veš je še nekaj -  to ni vse, vendar jaz nisem tam , s pomočjo droge sem pokukal- vendar so se vrata za mano zaprla. Ni nobene bližnice, rastline moči, ki bi naredila vaše življenje bolj zavestno.
L. P.



Občutek imam, da veš kaj je pejotl le teoretično, v praksi pa ne...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pejotl
Reply #53 - 13.09.2003 at 10:34:12
 
če tebe prebujenje ni spremenilo, potem to pač ni tvoja pot.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Guru
Guest




Re: Pejotl
Reply #54 - 13.09.2003 at 12:16:16
 
Pevka,
Imaš prav, meskalina nisem konzumiral.
Sem pa bral Vrata zavedanja.  
Samo povej mi, a se izkušnja po končanem učinku nadaljuje ? Seveda se ne. No to je vse kar rabim vedet.
Ko substanca izgubi učinek je vse po starem, nisi se spremenila
A se je mogoče tvoja kvaliteta zavedanja izboljšala po izkušnji z meskalinom - lahko da se je, vedar  ne zaradi sustance, lahko da te je prebudil,  spodbudil -  
ni te pa spremenil. Veliko novega lahko zveš, ne more pa tebe spremenit.
Se strinjaš z mano?
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Pejotl
Reply #55 - 13.09.2003 at 17:48:41
 
Quote:
Pevka,
Imaš prav, meskalina nisem konzumiral.
Sem pa bral Vrata zavedanja.  
Samo povej mi, a se izkušnja po končanem učinku nadaljuje ? Seveda se ne. No to je vse kar rabim vedet.
Ko substanca izgubi učinek je vse po starem, nisi se spremenila
A se je mogoče tvoja kvaliteta zavedanja izboljšala po izkušnji z meskalinom - lahko da se je, vedar  ne zaradi sustance, lahko da te je prebudil,  spodbudil -  
ni te pa spremenil. Veliko novega lahko zveš, ne more pa tebe spremenit.
Se strinjaš z mano?



S spremembo kvalitete zavedanja se seveda spreminjamo. Kako pa?! A ni glih v spremembi zavedanja, prebujenju,... point.  
Meni se je to dogajalo, ja. Veliko, veliko se je odprlo; novih spoznanj, zavedanj, uvidov, prebuditev spečega... kar sem kasneje prenesla oz. to še prenašam v prakso.  
In to se mi ne zdi nič slabega...




Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pejotl
Reply #56 - 13.09.2003 at 19:36:56
 
Quote:
In ne,ne moreš se spremeniti ob gledanju televizije niti ob živanju drog - če bi bilo to mogoče potem že zdavnaj ne bi bilo več vojn, trpljenja...


Seveda se spreminjas....    ..vsaka misel ki ti preleti glavo te spremeni, ..vsak pogled na ulici, ..vsi vtisi, ..vse prebrano, ...vsak forum, ..vsaka rastlina moci, ..vsaka TV odaja, vsaka "dorga", ...ni pa nujno da zaradi tega ni vec vojn, trplenja...   ... tu! pa pride do tega - trud in to, nič ni dano, folk se spreminja, ti tudi, ..sam da se v to smer, je potreben trud in volja......      ..namera?
Seveda se spreminjaš. Edino morda ne če si res totalno zabetoniran v vzorce, v kalupe, tak totalno da joj. ..pa tud takrat se spreminjaš, pač v okvirjih ki ti jih vzorci dopuščajo.

Trud, Volja. Vsaj pri meni , ker nisem rojen kot en sam velik PLUS+...    ...in delam vsak dan, vsak dan da razčistim z sabo, da lomim kalupe, da fobije in komplekse mečem v koš, ...da se spreminjam,  ..pa ne kr tak, da se spreminjam v smer ki mi je všeč, ...v smer ki sem jo izbral......

Seveda se spreminjaš.  Tud zdaj ko si to prebral si se za kanček spremenil...

LP
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #57 - 13.09.2003 at 20:47:51
 
Zakaj se drogirati? To je tu zdaj vprasanje?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Pejotl
Reply #58 - 13.09.2003 at 20:48:53
 
jst se strinjam z Gurujem. Mogoče ti lahko droga odpre vpogled v določena spoznanja, ampak nadaljevati moraš vseeno po stari, trezni poti.

Kaj ti pomaga ce si razsvetljen za nekaj ur, po tistem si pa spet en drek kot si bil pred tem.

Zavedanje je vseeno bolj mocno kot vsaka rastlina moči
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Pejotl
Reply #59 - 14.09.2003 at 08:39:43
 
DylanDog wrote on 13.09.2003 at 19:36:56:
Seveda se spreminjas....    ..vsaka misel ki ti preleti glavo te spremeni, ..vsak pogled na ulici, ..vsi vtisi, ..vse prebrano, ...vsak forum, ..vsaka rastlina moci, ..vsaka TV odaja, vsaka "dorga", ...ni pa nujno da zaradi tega ni vec vojn, trplenja...   ... tu! pa pride do tega - trud in to, nič ni dano, folk se spreminja, ti tudi, ..sam da se v to smer, je potreben trud in volja......      ..namera?
Seveda se spreminjaš. Edino morda ne če si res totalno zabetoniran v vzorce, v kalupe, tak totalno da joj. ..pa tud takrat se spreminjaš, pač v okvirjih ki ti jih vzorci dopuščajo.

Trud, Volja. Vsaj pri meni , ker nisem rojen kot en sam velik PLUS+...    ...in delam vsak dan, vsak dan da razčistim z sabo, da lomim kalupe, da fobije in komplekse mečem v koš, ...da se spreminjam,  ..pa ne kr tak, da se spreminjam v smer ki mi je všeč, ...v smer ki sem jo izbral......

Seveda se spreminjaš.  Tud zdaj ko si to prebral si se za kanček spremenil...

LP


Se na moč strinjam s teboj!
Občutek imam, da tisti, ki na sebi naredijo bore malo ali nič, tisti kritizirajo in ne garajo kot mi vsakodnevni garači, ki vemo, da se vsako sekundo spreminjamo!
Lep pozdrav!
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6