Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11915 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jezus in Satan
Reply #30 - 21.08.2003 at 10:33:29
 
krščanski aspekt je to glih poblodu, zakaj ne vem, praš svojga duhovnika zakaj so moral personificirat zlo, da se zdej lahko borijo proti njemu in jim pol zmanjka energije za borbo za dobro.

se reče ... krščanski aspekt je do konca poblojen, mislm da ti je blodnjo (in nje nastanek) čist zadost dobr predstavu te-nay.

probi se poučit kaj gape imenuje ego in pol pejd v tej luči brat un prvi quote od tena ... na prvi strani se mi zdi ... nujno se je treba zavedat, da je biblija glih tko kt vse ostalo, samo metafora za Resnične dogodke (gito izvzemam, da se ne bojo fatje name spravl, k se mi res ne da) ... it's all about the metaphores.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Jezus in Satan
Reply #31 - 21.08.2003 at 10:50:53
 
Quote:
Aha, pol se pravi, nekdo ubije zaradi svojega užitka, ker se mu je pač tako zahotelo in gre v vašo bedno cerkev in se spove vašemu bednemu župniku in na koncu je čist pred bogom in pred zakonom, samo prosit mora, lepo, čudno, da se še niso začeli križarsko spovedni pohodi ???

Sam vseeno, palicaji te pa zaprejo, sodišče te pa obsodi, če ga preveč serješ, kako, to, če si se pa recimo spovedal, kaj so palicaji in sodišča nad vašim bogom, ja kakšen je pa pol ta vaš bog ???


Ti pricakujes brezmadezno idealizirano Cerkev, ni ga cloveka, ki ne bi gresil, vsi delamo napake. Res pa je, da imam tudi sam obcutek, da vcasih da INSTITUCIJA potuho, protektorat oziroma zascitnistvo nekaterim, uzivajo imuniteto, kar pa ni v skladu z Jezusovim naukom. Jaz ne scitim cerkvene institucije, ampak vsi verniki pa niso slabo, imas tudi dobro klasje.

Boga si ne more nihce prilascat, Bog je samo en in od vseh nas, vsi smo enaki pred Bogom. Eni mu pravijo Alah, drugi Buda, tretji zopet nekaj drugega

Ce se ze skusas poboljsati, da bi delal dobro si KRISTJAN, ker se dejasnko drzis 10 univerzalnih bozjih zapovedi. Eni se imajo za verne pa sploh niso verni, drugi se tolcejo po prsih, delajo pa povsem drugo, tretji pa zopet ne hodijo k masi pa so globoko verni.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jezus in Satan
Reply #32 - 21.08.2003 at 13:37:15
 
exorcist wrote on 21.08.2003 at 10:19:00:
Zlo je v prvobitni obliki v nas samih,




No vidiš, saj gre  Roll Eyes


Zlo je v nas samih in njegovo pravo ime je NEUMNOST

(neumnost ali ignoranca, nezmožnost oziroma nezainteresiranost za iskanje spoznanja, nezmožmnost opiranja na lasten um in mišljenja s svojo glavo)




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Jezus in Satan
Reply #33 - 21.08.2003 at 15:33:23
 
gape wrote on 21.08.2003 at 10:33:29:
... it's all about the metaphores.

Cel moj svet je tako v pretežni meri sestavljen iz metafor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
formless
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Jezus in Satan
Reply #34 - 24.10.2003 at 12:30:03
 
exorcist wrote on 13.08.2003 at 13:59:37:
Pogostokrat sem zasledil na vasem forumu, da ne verjamete v zle demone - Satana, ker mi ustvarimo sami sebi ali drugim pekel z mislimi, slabimi dejanji, negativizmom, etc.... OK, se bi strinjal, ker je v tem veliko resnice, ampak zakaj recimo Jezus izganja zle duhove iz ljudi, ki so bili obsedeni, ti so ga celo rotili naj jih poslje v trop svinj, ki so se nato utopile. Pravzaprav je dosti govora o Satanu v Sv. pismu. Ce ne bi eksistirali jih ne bi izganjal? Torej, kako pa si tole razlagate, namrec nekatere vase trditve se mi zdijo protislovne?
Wink


Zame je Satan resničen, vendar Satana ne vidim kot nekaj personificiranega, individualnega. Kršanstvo je naredilo to napako, da je tako boga kot satana poosebilo.
Satan je zame materija treh nižjih svetov, torej fizične, astralne, mentalne. Ker vsaka stvar premore neko stopnjo zavesti in volje, lahko skupek vseh sil te nižje materije imenujem Satan. In kaj se zgodi... duša se inkarnira v ta trojni svet maje in se obda z nižjo materijo. Ta materija premore lastno voljo, ima lastne silnice in tako deluje na človekovo zavest. Na mentalni ravni nastane ego, na astralni sebičnost, na fizični pa pestijo raznorazni nagoni in bolezni. Če človek ne premore dovolj stika z višjimi svetovi, ga satan tako močno prevzame, da pozabi na svoj pravi jaz, svoj izvor in vse plemenito v sebi (kar izvira iz višjih svetov). Postane orodje Satana in izpolnjuje njegovo voljo.
Demoni so v razmerju do satana to, kar je človek v razmerju do boga. Individualiziran del satana. Delček nižje materije z lastno zavestjo. Demoni se limajo na človekovo auro in vsiljujejo svojo voljo, saj človek na ta način napaja demone. Ezoterika jih imenuje elementali.

Evo, tko da je nekdo, ki verjame v Satana na objektiven način.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Jezus in Satan
Reply #35 - 24.10.2003 at 13:18:12
 
formless:
Quote:
Kršanstvo je naredilo to napako, da je tako boga kot satana poosebilo.
Satan je zame materija treh nižjih svetov


jaz nekako razumem Satana kot materialno manifestacijo duše, to se pravi pojavitev izvorno čiste duše v materialnem svetu

dušo torej zaradi "neznanja" prekrije materija

naša (materialna) zavest je je prav tako obdana/prekrita z materijo

vendar pa se ne strinjam glede nepersonaliziranega Boga  

materialni svet je posledica, duhovni svet je izvorni svet

nekaj kar obstaja v posledici more prav tako obstajati v izvoru

mi (individualne duše) imamo v nepogojenem stanju (ko se duša ne manifestira skozi materijo) prav tako svoje aktivnosti, svojo individualnostr, svobodno izbiro, svojo osebnost

tako ima tudi Bog svojo osebnost, s to razliko da je On Vrhovna oseba, saj iz Njega vse izhaja (tudi mi ) in se vse v Njega vrača

pogojenosti se lahko duša reši le z osebno/peronificirano ljubeznijo do Boga, ki ni materialno pogojena ampak je duhovna/transcendenalna/večna

formless:
Quote:
Če človek ne premore dovolj stika z višjimi svetovi, ga satan tako močno prevzame, da pozabi na svoj pravi jaz, svoj izvor in vse plemenito v sebi (kar izvira iz višjih svetov). Postane orodje Satana in izpolnjuje njegovo voljo.


človek se lahko na podlagi svobodne volje odloči služiti Njegovi zunanji (materija) ali Njegovi notranji duhovni energiji

če se duša odloči (zaradi nevednosti) služiti Njegovi zunanji energiji jo prekrije Satan (materija)

tako pogojena duša služi materiji, se poistoveča z materialnim (grobim fizičnim in subtilnim telesom), skratka živi v iluziji, vednar iluzija ni mišljena kot neresničnost ampak je to dejanskost

ker je duša pogojena z materijo, se lahko izraža samo na podlagi egota, materialnega telesa

če se torej odločimo (s pomočjo egota) služiti Njegovi notranji duhovni energiji je to mogoče le z ljubeznijo

ta ljubezen, če je iskrena, ni materialne narave saj so čuti in um usmerjeni na Njega, naš Izvor

gre torej za zadovoljevanje Njega, ne nas

zavedat se je potrebno, da izključno z našim trudom ne moremo dosečt te ljubezni, potrebna je tudi Njegova milost, ki jo lahko pridobimo z iskrenostjo in ponižnostjo

krščanstvo po mojem mnenju dela "napako" s tem, ko usmerja človeka v lastno zadovoljstvo na podlagi ljubezni do Boga in sicer v smislu "daj nam naš vsakdanji kruh, odpusti nam naše grehe, daj nam zdravje, zadovoljstvo itd..itd..." kjer pozablja, da je naš namen služiti/zadovoljiti  Njega in ne obratno

v iskreni ljubezni namreč ne sme biti potrebe po lastnem zadovoljstvu (poželjenje) ampak gre predvsem za zadovoljevanje drugega, na podlagi česar smo v končni fazi tudi sami zadovoljni





LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jezus in Satan
Reply #36 - 24.10.2003 at 23:48:12
 
hvala hvala hvala
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3