Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 26163 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
kobilica
25.07.2003 at 07:51:28
 
saj sem hotela nehat težit in če mi ne bo noben znal odgovorit, tud bom, a me vseeno zanima, če mi kdo zna povedat, kakšen pomen, bi lahko imela kobilica.

Tolikokrat jih srečujem, da imam skoraj občutek, da sem se znašla med tistimi nadlogami, ko jih je bog poslal nad Egipt, da so se ljudje rešili suženstva.

Samo včeraj zvečer, sem nesla iz stanovanja 2 ven,

torje, če bi mi kdo kaj povedal, da bi se počutila spet malo bolj pametno Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kobilica
Reply #1 - 25.07.2003 at 08:46:53
 
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: kobilica
Reply #2 - 25.07.2003 at 08:48:24
 
Po mojem kobilica pomeni, oz. res spominja na opustošenja, ki ga povzročajo roji kobilic pridelkom.

To da so kobilice rešile sužnje nisem vedel... trikrat hura za kobilice.

Mogoče so kobilice res poslanke boga, ki uničujejo tisto, kar je bilo ustvarjeno ali pridobljeno na nepošten način. Priletijo v roju in vse gre.

Se mi zdi da ima človek tudi neke svoje notranje kobilice, ki vsake toliko časa priletijo in ga do dobra oberejo, tako da se potem spet počutiš ponižnega vitkega in veselega...

No tolk mam zaenkrat za povedat o kobilicah k ste ravno načeli čist smešno temo.  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: kobilica
Reply #3 - 25.07.2003 at 09:13:13
 
[quote author=ten-nej link=board=samanizem;num=1059112289;start=0#1 date=07/25/03 at 08:46:53]

Po moje dve kobilici še nista božja kazen. Wink
[quote]

ko bi bile vsaj samo dve,....

smešna tema?
No, glaven, da se zabavaš
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: kobilica
Reply #4 - 25.07.2003 at 09:41:14
 
veronika wrote on 25.07.2003 at 09:13:13:
smešna tema?
No, glaven, da se zabavaš


Kaj tko hudega ti pa delajo kobilice, da je za tebe to tko resna tema?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kobilica
Reply #5 - 25.07.2003 at 10:04:41
 
Veronika, kobilice so bile šele osma nadloga, cela zadeva pa izgleda precej bolj divje:
Quote:
Kobilice
10
1 Tedaj je GOSPOD rekel Mojzesu: »Pojdi k faraonu, kajti zakrknil sem srce njemu in njegovim služabnikom, zato da napravim svoja znamenja sredi med njimi; 2 in da boš pripovedoval svojemu sinu in sinu svojega sina o tem, kako sem se poigral z Egipčani, in o mojih znamenjih, ki sem jih napravil nad njimi; da spoznate, da sem jaz GOSPOD.« 3 Mojzes in Aron sta prišla k faraonu in mu rekla: »Tako pravi GOSPOD, Bog Hebrejcev: ›Do kdaj se boš branil ponižati se pred menoj? Odpusti moje ljudstvo, da mi bo služilo! 4 Če ne boš hotel odpustiti mojega ljudstva, pripeljem jutri kobilice v tvoje pokrajine. 5 Pokrile bodo površino dežele, tako da je ne bo več mogoče videti. Požrle bodo ostanek, ki ste ga rešili in vam je preostal od toče, in objedle bodo vse drevje, ki vam raste na polju. 6 Napolnile bodo tvoje hiše in hiše vseh tvojih služabnikov in vseh Egipčanov, da česa takega niso videli ne tvoji očetje ne očetje tvojih očetov, odkar so na zemlji, do današnjega dne.‹« Mojzes se je obrnil in odšel od faraona.
7 Faraonovi služabniki pa so mu rekli: »Do kdaj nam bo ta v pogubo? Odpusti može, da bodo služili GOSPODU, svojemu Bogu! Ali še ne vidiš, da Egipt propada?« 8 Poklicali so torej Mojzesa in Arona nazaj k faraonu. Rekel jima je: »Pojdite, služite GOSPODU, svojemu Bogu! Kateri so, ki naj gredo?« 9 Mojzes je rekel: »Z mladimi in starimi pojdemo, s sinovi in hčerami, z drobnico in govedom pojdemo, kajti to je za nas GOSPODOV praznik.« 10 Rekel jima je: »Tako bodi GOSPOD z vami, kakor vas odpustim z otroki vred! Vidite, da imate v mislih slabe namene! 11 Ne bo tako! Naj gredo možje, da služijo GOSPODU; saj ste to terjali!« In izgnali so ju izpred faraonovega obličja.
12 Tedaj je GOSPOD rekel Mojzesu: »Iztegni roko nad egiptovsko deželo, da pridejo kobilice nadnjo in požrejo vsa zelišča, vse, kar je pustila toča!« 13 Mojzes je iztegnil palico nad egiptovsko deželo in GOSPOD je gnal vzhodni veter v deželo ves tisti dan in vso noč. Ko je napočilo jutro, je vzhodni veter prinesel kobilice. 14 In kobilice so prišle čez vso egiptovsko deželo in se usedle po vseh egiptovskih pokrajinah; tako velika množica kobilic, da jih ni bilo toliko do tedaj in jih tudi potlej ne bo. 15 Pokrile so površino vse dežele, da se je stemnilo. Požrle so vsa zelišča in vse sadje na drevju, kar je pustila toča; nič zelenega ni ostalo ne na drevju ne na poljskih zeliščih po vsej egiptovski deželi.
16 Faraon je tedaj hitro poklical Mojzesa in Arona ter rekel: »Pregrešil sem se zoper GOSPODA, vašega Boga, in zoper vaju. 17 Zdaj pa mi, prosim, odpustita greh, samo še tokrat. In prosita GOSPODA, svojega Boga, naj odvrne od mene vsaj to smrt!« 18 Mojzes je odšel od faraona in prosil GOSPODA. 19 In GOSPOD je zasukal veter, da je nastal silno močan zahodnik, odnesel kobilice in jih pognal v Trstično morje. Niti ena ni ostala po vseh egiptovskih pokrajinah. 20 GOSPOD pa je zakrknil faraonovo srce, in ni odpustil Izraelovih sinov.


nadlog je drugače deset:

Quote:
EGIPTOVSKE NADLOGE (7,8-11,10)
Voda se spremeni v kri (7,14-25)
Žabe (7,26-8,11)
Komarji (8,12-15)
Muhe (8,16-28 )
Kuga (9,1-7)
Tvori (9,8-12)
Toča (9,13-35)
Kobilice (10,1-20)
Tema (10,21-29)
Napoved smrti za prvorojence (11,1-10)


tako, da se ti zares ni potrebno sekirati Roll Eyes


uživaj!

(ali pa izpusti judovsko ljudstvo iz suženjstva)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kobilica
Reply #6 - 25.07.2003 at 10:16:25
 
še kulinarični poduk:


Quote:
Vse krilate živalce, ki hodijo po štirih, so za vas gnusoba. Vendar pa smete od vseh krilatih živalc, ki hodijo po štirih, jesti tiste, ki imajo nad nožicami še nogi, s katerima lahko skačejo po zemlji. Od teh smete jesti kobilico selivko po njenih vrstah, poševnolice, dolgoroge in kratkoroge kobilice. Vse druge krilate živalce, ki hodijo po štirih, so za vas gnusoba.
(3 Mz, 11, 20-23)


dober tek

pa

bog požegnaj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kobilica
Reply #7 - 25.07.2003 at 10:27:57
 
kolkr jest vem ti kobilce itak nč ne morejo ... niti nism nikol doživel da bi me ugriznla al pa kej ... tko da ... edin kar so so res mal nagravžne ...

ti jih kr pridno vn nos ... bojo že ponehale ... sam ne se pustit da te spravijo v slabe filinge ...

gape wrote on 24.07.2003 at 16:29:36:
HAPPINESS THAT COMES FROM WITHIN CANNOT BE LOST

The happiness that is generated within us cannot be taken away. If, however, we depend on outer things for our happiness, we lose it when those things change. As we are willing to keep generating the happiness within and give it, even in difficult times, the happiness in our relationship will never be lost. When we give love and happiness, especially in difficult situations, we heal and grow immensely; our joy is increased.

Today, look at any situation where your happiness seems to be dependent on outside things. With a little shift, give that happiness from within you. When you are generating happiness, everyone gets the benefit, everyone is nurtured, and everyone moves forward.


se reče ... ne smeš dopustit da bi ti zunanje reči upravljale lajf ... one pač so ... sprejmi jih take kot so ... spremeni svoj odziv na njih ... druzga itak ne moreš ...
kako češ spremenit odziv na kobilce recimo, brez da ti one skoz hodjo v vidno polje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




neki pokažejo. ošpazuješ jih, pa pogruRe: kobilica
Reply #8 - 25.07.2003 at 10:55:48
 
http://www.altavista.com/web/results?q=grasshopper+meaning+dream+%22dream+dictio...

tuki na hitrco zgleda da v sanjah kej slabega pomenjo kobilce
drugač pa ne vem, kdo mi je pravu: če se teb ful dogaja ena žival, jo ti opazuješ, se učiš od nje, in jo oponašaš, v bistvu, npr, kaj je,  pa ti to ješ.. al pa karkol, tud skakanje more bit fajn telovadba..,. so tam zato, da ti neki pokažejo, opazuješ jih pa pogruntaš, kaj.. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: kobilica
Reply #9 - 25.07.2003 at 11:14:06
 
t wrote on 25.07.2003 at 10:04:41:
Veronika, kobilice so bile šele osma nadloga, cela zadeva pa izgleda precej bolj divje:

nadlog je drugače deset:


tako, da se ti zares ni potrebno sekirati Roll Eyes


uživaj!

(ali pa izpusti judovsko ljudstvo iz suženjstva)


še dober, da sem pol tistih 7 preskočila!

ne vem, res mislim, da mi hočejo nekaj sporočit, ker pej če sem videla 1 na leto je bilo veliko, sedaj me pa spremljajo na vsakem koraku. Zadnjič sva celo eno s sabo v avtu vozila Grin

no, upam, da mi bo uspelo izvedeti kaj  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kobilica
Reply #10 - 25.07.2003 at 11:18:29
 

Živalski duhovi se sporazumevajo na različne načine. Za prikaz svojega sporočila ponavadi uporabijo govorico telesa. Smer iz katere prihajajo in smer v katero gredo, vam bosta povedali, na katero območje se sporočilo nanaša in na katero metodo se osredotočiti, ko se boste s tem ukvarjali. Ta bitja-učitelji pa so zmožna tudi telepatskega sporazumevanja in prenosa misli, v naš um lahko prenašajo podobe ali misli in tako prenesejo ogromno informacij. Lahko tudi govorijo v vseh jezikih, čeprav se to ponavadi zgodi na duhovnih nivojih sanjske domene, potovanj ali iskanj vizije.

Živalski duhovi ne prihajajo k nam kot živali same, temveč kot utelešenje duhovnega bistva živali. Če pogledate katerokoli vrsto, boste lahko videli, da ima značajske poteze, ki so edinstvene in se popolnoma razlikujejo od ostalih vrst. Hrana, ki jo jedo vam pove, kaj iskati in kaj potrebuje vaš duh za hrano, da bi lahko vzdržal. Načini, kako lovijo vam pokažejo postopke, ki jih lahko razvijete za iskanje vaših vprašanj. Njihovi sovražniki vam bodo pokazali kakšnih tipov posameznikov se morate paziti in poteze, ki so vaše lastne slabosti ter osebne hibe, katere morate nadzorovati in še mnogo drugih stvari. Kot vidite, se lahko od teh bitij-učiteljev mnogo stvari naučite že v tej običajni vsakdanjosti tega sveta.


več pa na

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030522205334837


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kobilica
Reply #11 - 25.07.2003 at 12:04:13
 
V šamanski simboliki pomeni kobilica: Quote:
Grasshopper/Locust/Katydid's Wisdom Includes:

   *

     Jumps across space and time
   *

     Leaps of faith
   *

     Jumping without knowing where you will land
   *

     Astral travel
   *

     Leaping over obstacles
   *

     New leaps forward
   *

     Ability to change careers quickly


http://www.geocities.com/RainForest/4076/index28.html


Razumeš anglešk al ti prevedem?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: kobilica
Reply #12 - 25.07.2003 at 12:36:42
 
razumem, hvala,....

zelo zanimivo,..
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: kobilica
Reply #13 - 28.07.2003 at 23:05:10
 
Hi,

Jest sem se zanc sprehajal po travniku in sem srecal cel kup kobilic.
Cist vse so bile zelene in skakale so. Pri tem so svoje skoke poskusale podaljsati s letenjem. A navsezadnje le niso ptici. Ali pac?

Hm... Le kaj to pomeni?



Lp
mislec Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: kobilica
Reply #14 - 21.08.2003 at 12:04:58
 
Kobilica, komar.. Cebelica naj bo. Direkt z nasega vrta.  Kiss

http://us.f1.yahoofs.com/msgr/spelca911/.tmp/Picture%2b026.jpgmspkQR_AiQEUiXgF
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Pages: 1 2