Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 48418 times)
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #30 - 09.07.2003 at 14:59:02
 
Quote:
Ja, ampak samo Bog ve, ali bo v vsej svoji polnosti dovolj prazna, da bo tud On lahko prisoten. Smiley

Bog je vseprisoten. od nas (nase predanosti) in od Njega (njegove milosti) pa je odvisno ali ga obcutimo kot radost ali tesnobo.

Bog je tudi vecen. spet je od obeh zgornjih pogojev odvisno ali so obcutki radosti nad vplivom casa (vecni), ali pa izpuhtijo pod vplivom casa. torej so ti minljivi obcutki "radosti" le slaba imitacija in nam (ki smo tudi vecni) nezadovoljujoca oblika radosti.

v vsakem trenutku mormo prevert naso iskrenost in ta pa je tudi edini instrument s katerim lahko dokoncno spoznamo sebe in tudi Boga, ter nas medsebojni odnos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #31 - 10.07.2003 at 00:35:55
 
stoychi wrote on 09.07.2003 at 14:00:03:
Smiley
kaj se po tvoje zgodi tistim, ki imajo informacijo da bo gospod M. v CD in vseen ne pridejo?

Nič, samo izgubijo eno priložnost, ki se jim lahko še kdaj v življenju ponovi, ali pa tudi ne. To je vse. Smiley

kar se pa drugega odgovora tiče NAJ ne skrbi, ker:
je še vedno BIL, JE in BO, tako je to. Kiss

ps: je pa res, da ljudje, ki so polni sebe, nimajo znotraj sebe nič prostora za še kaj več, tudi tako to je,
je vedno bilo in bo, a ne? Smiley


bl k gledam tole stojči bl se mi zdi, da je to vprašljivo?

men tole tko deluje amwey stojči in sory sam tvoje prepričevanje in diskutiranje me spominja prav na to...

če bi bil tvoj m tak car bi bil cd za vse zastonj oz bi blo vseen kolk ljudi pride..., tko pa izpadate smešni s tem prepričevanjem...

in zgubljate kredibilnost....

in pa še neki, zadnjič sem prebral en stavek, dober mojster ni tisti, ki ima veliko učencev ampak tisti, ki veliko učencev naredi za mojstre.

in zakaj bi učenci zdej folk zbiral za mojstra, on pride ljudje zvejo in jih naj bi potegnil...
sam po drugi strani ap vsak ima svojo pot, če ga ne pol ga ne prepričuj ane?

in kje si ti?

stojči ne mi zamerit sam kot frendu rečem da si mogoče
že čist preveč not padu, kot da si nekak full odvisen od tega in kot da vidiš samo to...

bi reku še neki, kar sem tudi bral pomoje v svetem pismu, zakja bi kupovali vrče z vodo pred reko, če pa imate za hrbti trgovcev reko na voljo.

in to pomeni to zakaj bi se opiral na mojstra če imaš na voljo boga?

te je strah... ali te mojster ni pripravil da sta enakovredna... vsak mojster uči učence v smeri da ga presežejo in to v najkrajšem možnem času

in kje si ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #32 - 10.07.2003 at 02:06:44
 
A.to si odlicno napisal.LittleStar enako velja zate.Stojan ne vem ce poznas "postenega" guruja Baba Fakir Chanda.Meni so se v spomin vtisnile predvsem naslednje izjave:1.Resnica vedno zmaga.Druga gre nekako takole:Nisem videl dveh ljudi,ki bi se prepirala cez njuno neznanje.Videl pa sem vojne ter miljone ljudi mrtvih zaradi ljudi,ki trdijo, da vedo.Tretja pa se glasi:Pravo znanje je vedenje, da ne ves.Prava modrost je vedenje, da tudi drugi ne vedo.
Dodal bi se eno:Čas pokaze vse.
Vsem,ki se boste pridruzili g.M v CD predlagam  ocenite ga ter primerjajte s samim sabo ter ljudmi ki jih poznate.Preprican sem, da boste nasli vse tisto posebno ze v ali na sebi oziroma na vasih prijateljih ter druzinskih clanih.
Jaz osebno verjamem ljudem ki so g.M poznali ter pravijo, da je alkoholik,da je uzival marihuano,da je razsipen,da ima rad sex pa tudi, da zna biti zelo duhovit prijazen, darezljiv...Verjamem, da je samo clovek.Clovek, ki ima dva poklica:kot pilot ter ucitelj meditacije, ki ji pravi samospoznanje.
Se enkrat.Bog ne potrebuje posrednika.Sicer pa izraz samospoznanje pove vse.
Vse o koristnosti njegovih tehnik za samorazvoj pa povedo dogajanja v njihovi organizaciji.
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #33 - 10.07.2003 at 05:27:08
 
Smiley
poglejte dragi moji,

vsak ima pravico, da verjame v to kar verjame. Smiley

Vsak izhaja iz svojih znanj in spoznanj. Smiley

Vsak ima svoj prav. Smiley

Vsak je svoje sreče kovač. Smiley

Če je kdo mislil, ali misli,

da kogarkoli hočem prepričati

v karkoli, se je motil in se moti. Smiley

Če kdo misli, da je Maharaji alkoholik, prav. Smiley

Nimam nič proti. To kaj kdo misli je njegova stvar. Smiley

Vedno sem pisal, pišem in bom

o Maharajijevem učenju kot o možnosti spoznanja

lastne duše, ali srca. Smiley

Če si ti to že dovolj spoznal kje drugje fino. Smiley

Če si dovolj notranje izpolnjen fino, Smiley

Če misliš, da lahko svojo notranjo izpolnjenost

podeliš z mano in nami fino,  Smiley

Komaj čakam na to in sem odprt

za blagodati tvoje duše. Smiley

Odpri svoj topic in nam nalij svojega mojstrsrva. Smiley

Vidiš prijatelj moj, vsa stvar je v tem,

koliko notranje svetlobe ti vidiš zase,

to je tvoja realizacija tvojega Boga,

tvoje Ljubezni, Miru in občutene Resnice. Smiley

Eni se postavijo na stran svoje notranje svetlobe,

ki izhaja iz čiste jasnosti in pozitivnosti,

drugi pa na stran svoje notranje teme,

ali svoje negativnosti in nevednosti. Smiley
Back to top
« Last Edit: 10.07.2003 at 10:39:39 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #34 - 10.07.2003 at 09:27:45
 
jaz bom reku stojči tole, poglej tle na forumu smo tvoji frendi ane je res? ok.

pol poglej tako frendov ne rabiš prepričevat, da bi bli tvoji frendi je tako, kvečem zgubiš jih in nekak se odmaknejo od tebe če jih prepričuješ v to.

prijateljstvo torej temelji na nečem drugem ane?

potem pogelj še iz te strani, vsi na forumu imajo svoje mnenje in življenje, svojo pot, vsi jo izbiramo sami, tako kot prijatelje ane?

e zdej pa poglej, svojim prijateljem 1x poveš kaj delaš in če jih zanima te bodo spraševali naprej in morda boste tudi skupi sodelovali.

in ko spoznaš nove prijatelje jim v 1 s ne začneš razlagat o sebi in tem kar vrjameš ampak jih poslušaš ane?

enako pa jim ne razlagaš vsak dan od tega kar ti delaš ane? zakaj bi jim? misliš da njihovo delo ni enako pomembno kot tvoje, misliš da njihovo znanje ni enako veliko kot tvoje, misliš da njihova pot ni enako dobra kot tvoja.

prijatelji so ti v vseh pogledih enakovredni in jih ne boš prepričeval vsak dan v neki, ne z njimi si zaradi tega kar ti je lepo z njimi osebno.

ne zato da jih prepričaš v neki ane?

torej samo v razmislek, morda bi lahko forum spet postal eno območje brez prepričevanj teh, ki so na forumu...

eno območje prijateljstva
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #35 - 10.07.2003 at 10:27:28
 
lepo si to napisal Aleš Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #36 - 10.07.2003 at 11:14:38
 
problem nastane zarad ekstremnosti. srednja pot (ki je gapetu tako ljuba) mora bit poiskana.

ce jaz nekaj imam, sta pol dve moznosti kaj bom naredu s tem.

al bom zadrzval pri sebi (ekskluzivna sebicnost), izkljucna "enost" itd. tj. takrat ko ne opazim nbenga drugega razen sebe. oz. v koncni fazi pride celo do tega da zacnem razmisljat da sem samo JAZ tisti ki obstaja in nihce drug. to izkljuci moznost ljubezni, in je v koncni fazi ta moznost neprijetno obcutenje tko zase kot za druge.

druga moznost pa je, da tisto kar imam "silim" v druge naj sprejmejo. ljubezen ne pozna prisile, ampak le predlog, oz. ponujanje. in ker to spet izkljuci moznost ljubezni je v koncni fazi ta druga moznost naprijetno obcutenje tko zase kot za druge.

sicer pa to kar stojchi tukile vcasih "ponuja", vcasih "sili", vcasih "zadrzuje pri sebi s ponosom" itd. pa je tko al tko samo po sebi neki zacasnega, tko da tud ce bi ze to stvar ki jo ima pravilno (ljubece) distribuiral, bi se na konc izkazala za neki ne kej prevec prijetnega ali izpolnjujocega, tko kot se bo tud njemu samemu scasoma izkazalo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #37 - 10.07.2003 at 12:00:25
 
In kaj ti Aryan ti distribuiraš in nudiš ljubečega in izpolnjujočega  ???

Ali ti ne siliš in vsiljuješ na nek bolj podel način nekaj kar nekomu ali nekaterim pač ne paše.

Stojči piše o tem kar ga interesira, ti Aryan in tebi podobni pa silite v njega in s tem povzročate vse replike in zmešnjave, ki se pojavljajo na formu, zakaj enostavno ne prezreš nekaj kar smatraš da ni zate, zakaj se vedno vsiljuješ z svojimi dopisi v vsak zapis, ki ga tukaj gor pusti Stojči, si mu mar faušen, si mar tako podel, da bi hotel deskriditirati nekoga, da tvoja obvela, te mar uči to tvoja sekta ???

Mislim, da je problem glih v tem, Stojči ima svojo pot in jo pelje kakor misli, da je njemu prav in s tem tudi ker ima možnost napiše na forum svoja videnja in doživetja, če pa komu ne paše kar Stojči ne piše, lahko prebere in, ko vidi, da to ni to zapusti ta zapis in gre naprej, brez, da dopiše in izrezuje stavke in besede, ki potem dobijo popolnoma druga namen in izkrivijo kar je nekdo napisal.

Mislim Aryan, da ti delaš prav to, od dolgega časa in od pokvarjenosti tebe in tvoje sekte drezaš v vsako Stojčijevo zapisano besedo, le kje je sedaj tista tvoja vera, katera te uči poštenja in vsega dobrega, jo mar zanemariš, ali si misliš, da si že tako visoko, da že Gospodu Sri Krsni ližeš jajca in, da si lahko privoščis malo več.

Pa predvsem, tojči napiše marsikaj uporabnega, od tebe Aryan, še ni bilo nič uporabnega in izpolnjujočega.
Kvečjemu samo kaj, zaka, kako, kdo, kje, kdaj itd.

Če te Stojči tako moti in njegov Gospod M, potem je najbolje, da se zamisliš kje si, Aryan, in seveda tebi podobni, kako bi že rekel, pikatorji.

Lep dan, predvsem sončen in nasmejan vam želim, posebno tebi Aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #38 - 10.07.2003 at 12:19:14
 
kreden, zakaj pa ti pol ne sledis svojemu lastnemu nasvetu (ki si ga predlagal men tuki zgori) in ce ti kej ni vsec pri mojih postih enostavno prezres in gres naprej?

sicer je pa velik topikov napisanih se preden si ti prisel na ta forum kjer so moja opazanja dost nazorno opisana, tko da bi ti predlagu da gres brat topik "avtosugestija 1, 2" na samozdravljenje, pol gres lahko pogledat topik "Kdo smo 1, 2" na splosno, ali "resnica o Sai babi" itd.

ce bos pa mel kaksne dvome, vprasanja ali nestrinjanja glede mojega opazanja/menja in pisanja pa ves kam moras to naslovit in bi blo lepo od tebe ce bi blo to v konstruktivni in argumentirani obliki, ne le v emocionalnih izbruhih kot se to ze kr neki casa dogaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #39 - 10.07.2003 at 12:39:36
 
Poglej, pogledal sem avtosugestija, kjer pišeš še kot gost, in kaj sem prebral in razbral, to ti je lahko že jasno, vprašanja, večna vprašanja,nič konkretnega, tvojega, življensko preizkušenega, škoda, aneda.

Jaz pa ne sledim svojemu lastnemu nasvetu zato, ker vidim, da ti, ki si tako Krišnevsko visoka oseba, duhovno na zelo visokem rangu in predvsem sektaško pravična takšen in zato sledim tebi.

Vedi, da vedno se najde negdo, ki ti daje tisto kar ti daješ.
Ne vem kaj in zakaj imaš tolko proti Stojčiju in Gospodu M, če te tako vse to moti, kar piše Stojči, bi se lahko lepo umaknil, ali ti ne piše v svetih spisih, da delaj dobro, ti, a delaš dobro s tem, ko sumiš druge in pišeš neke nepreverjene zgodbe.
Tudi jaz si lahko nekaj izmislim in mi bo sigurno nekaj ljudi verjelo, potem pa, sej veš, rekla, kazala in tako pride do slabih novic in vseh ostalih bedarij.

Zato Aryan, piši o svojih izkustvih, piši o sebi, piši o svoji sekti in svojem doprinosu k bolšemu življenju sebe in ostalih, piši kar ti doživljaš in seveda, piši o svetih spisih.

Stojči piše o tem kar je njemu dobro, kar je za njega koristno, o čem pišeš pa ti, malo poglej Aryan, mar te to učijo sveti spisi, Krishna, ali res ne vidiš kaj počneš.
Zato pa si tako nezadovoljen ker z takim načinom se ne da napredovati, malo odpri oči in poglej, takoj boš videl, samo potrudi se.

Ali si pa tukaj gori le zato, da delaš zmedo, ker ti je zgleda v službi dolgcajt in ti predvsem paše ker si ga lahko potem veselo žuliš, ko bereš replike.

Nekaj je............
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #40 - 10.07.2003 at 12:52:17
 
Quote:
Ne vem kaj in zakaj imaš tolko proti Stojčiju in Gospodu M, če te tako vse to moti, kar piše Stojči, bi se lahko lepo umaknil

tud o tem sem ze pisu kaj me moti pri stojchiju in gospodu M. pa si zgleda spregledal.

sicer se bos pa lahko hmal (19, 20. julij) tud sam preprical v zivo skupi s stojchijem in ostalimi o koristnosti gospoda M. in njegovega nauka/tehnik, tko da bojo vajina izkustva hmal ze tok zasencila moje pisanje da me nben ne bo vec bral ali resno jemal, tko da se nimas kej prevec sekirat, le malo potrpezljiv bodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #41 - 10.07.2003 at 13:08:09
 
Kako kratka je pamet v nekaterih pogledih, aneda Aryan.
Kaj ti misliš, ali se celo bojiš, da bova sedaj kar dva po tvojem čečkala po forumu o Gospodu M in, da potem ne boš ti viden.
In zakaj bi ti moral biti viden, si kakšna legenda, avatar, prinašalec luči, celo sam Krishna ???
Kdor te ima namen brat, te bo bral, kdor pa ne, te pač ne bo, in kaj tako pomembnega daješ, razen svoje nečimernosti, svoje žalosti itd ???
Sekiram se pa res ne, le zakaj ???

Izgleda pa, da se ti vse bolj sekiraš, kajti bogi Aryan, tvoj glas, tvoji zapisi bodo postali nevidni, neslišni, to bo kot samo en krik v prazno nebo, ubogi Aryan, kako si že zaveden.

Potepržliv, sej sem, vendar, ne veš nič o meni, in o nikomur, ker pač gledaš samo svojo žalost, jaz grem zato tja, da vidim in se na lastne oči prepričam kaj govori ta Gospod M in da poberem tisto, kar bo zame koristno.

Ne se bati Aryan, jaz sem še vedno Budist, to je zame najlepši način življenja.

In predvsem vedi, naj te ne pokoplje lastna žalost, ubogi Aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #42 - 10.07.2003 at 13:30:38
 
Quote:
jaz grem zato tja, da vidim in se na lastne oči prepričam kaj govori ta Gospod M in da poberem tisto, kar bo zame koristno.

dobr zate.

Quote:
Ne se bati Aryan, jaz sem še vedno Budist, to je zame najlepši način življenja.

zanimivo je to, da na verstva in religije se ni topika o budizmu, mogoce bi pa lahko ti kej o tem napisu in marsikomu pomagal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #43 - 10.07.2003 at 18:14:05
 
Aleš se strinjam s tabo glede napisanega. No, kar se tiče posiljevanaja, moram napisat, da je stojči mene vprašal samo enkrat če grem in sem rekel, da bom še videl. Ko so bile na voljo vstopnice, me je vprašal še enkrat in ko sem rekel, da ne grem, me ni več spraševal.

Glede PRM tule na forumu, pa tako samo še aryan pali stojčija in tega že dolgo ne prebiram več.

lp iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prem Rawat- Maharaji v Ljubljani 19. 20.
Reply #44 - 11.07.2003 at 03:22:37
 
mene je stojči prepriču
in m tud
mam tud še vsaj 2 prjatla
onadva sta me tud prepričala
vsak po svoje
tko kt me je po svoje prepriču sai baba
pa jezus
pa še marsikdo

vsi govorijo o isti stvari
ampak
vsak na svoj način

in to je vse kar je

in če pride mojster v ljubljano, ga grem slišat, videt in občutit ... in če morm za to kej malga plčat, mi zihr ne bo problem.


se predobr spomnem kako je blo, ko smo mel topic o sai babi. me preprosto ne morte prepričat v to da so ti ljudje, te duše, slabi.

dobri so. mnogo boljši od mene ... pa tud jest nism slab.

pa zlo mal dražm. oni vražjo mnogo bolj. egiče. močne egiče - mnoge duše, ki so v zmoti in se poistovečajo z egom - telesom, kot bi vedu povedat aryan.

in je delovanje.

za neki se odločš da boš deloval in za neki se odločš da ne boš deloval. nedelovanje je dbest ker ne dela karme, ampak včasih je treba delat karmo. večina nas rabi večino dobre karme. in tako skušamo delat ... najbolje kot znamo.

in to ne pomeni da ne smemo uživat telesnih - zemeljskih užitkov ... kako je osho reku ... če si tolk popedenu svoje telo, da je zadost čisto, si lahko privoščiš karkoli ... dobiš izkušnjo, se očistiš in je.

pomoje se lohka tud mojster napije ... zakaj ne ... če je kanal (v človeku) čist se ja lahko premikaš po nivojih zavesti kamorkoli želiš in delaš kar želiš ... in delaš kar hočeš ... da je le nedelovanje ... delovanje, to mora bit pa dodeljeno od boga, saj rekcija zalo hitro sledi akciji v delovanju hkrati na (tudi) višjih nivojih zavesti. in napačna akcija povzroči?



težava nastane, ker se mojstri ukvarjajo z egiči in tuki ni akcije, ki bi povzročila lepo reakcijo ... so ... nedelovanje ... spet.


in ko je enkrat fidbek tolk bolj slab kot dober si ej treba pomagat ... nekako se spravt nazaj v pozitivne filinge.
zdej kako to narest vsak izbere sam.
najlažje je prekint stike.
presekat vezi.
se popolnoma odvezat.

če je pa na tebe navezanih velik ljudi ???

pol reč rata bolj zakomplicirana.
od delovanja so se nekateri čustveno navezal nate ... al jim je uspel in ti poiljajo dobre misli, al pa jim ni in ti pošiljajo slabe.
da se zamaskirat. skrit
vedno.
to pač kuri energijo.


skratka sporočam vam

T E Ž K I   S T E



človek hoče pomagat, je model pomagu menda 12.000.000 ljudem, sai baba gradi bolnice kot za šalo, v njih je vse zastonj ... vi jih kurcate ... skoz ... bog se vas usmil.



kaj vas motijo ljudje, ki pomagajo drugim ljudem ???

ne štekam.

res ne


pa sej sm kr neki tega prebral ... dons se je treba zavedat ... reklama se drago plača in če si jo znaš narest, jo pač maš ... đabe ... drugi ti jo delajo, ker te kurcajo ... in ti se ne sekiraš in jih ne prepričuješ da temu ni tako ...

eni si izberejo tako pot ... lonely rider ... eni pa imamo radi družbo ... eni smo pač čudni


eni smo biliverji

drugi so pa skeptiki

spet tretji pa imajo izkušnjo

ti VEDO to je to ... to si bom ufura za vsak dan ... kar pa ostane časa, bom pa izkoristu za še boljše izkušnje ... in filinge ... in stanje zavesti ... in mir ... in ljubezen ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9