Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12133 times)
sparkle
Guest




spanje in duša:)
09.07.2003 at 10:47:33
 
No takole da ne bom sam na chatu klepetala bi tu nekaj malega napisala:).. vzvezi s spanjem in dušo, kar me že lep čas matra... Roll Eyes
No baje gre tako, da v spanju duša zapušča telo, zato da si nabere moči za 'življenje' v mojem telesu Shocked Naj bi dojenček spal zato tolko časa, ker pač duša še ni navajena nanj... no pa men so vseskozi govoril, kako priden dojenček sem bila, ker sem po cele dneve spala, in sem se zbujala samo takrat, ko sem bla lačna, ne vedoč, hmmmm, da je moja duša nabirala moči za življenje zntoraj mene ??? Nekaj takega?? No in potem ko je bilo obdobja dojenčka konec, sem še vedno rada spala.... Danes k sm že kr v zgodnjih srednjih letih Grin(kaj pa vem kako se reče tem začetnim dvajsetim:)) še kar spim na veliko... ponavadi, če je čas po 10-12 ur, drugače pa najmanj 8ur, pa sem še vedno zaspana... ok upoštevam lastno lenost in pasivnost, pa ne bomo posvečali posebne pozornosti moji zaspanosti tudi po dolgem spanju:) Pa sem se začela 'sekirat', kaj če se moja duša upira, mojemu telesu... Ok sej vem, da sem duhovno v skupini manj razvitejših, pa vseeno nism tako slabo razvita na tem področju, da bi moji duši bilo tako hudo... saj se razveselim metuljčka, čebelice, vonja cvetic in pomladi, šumenja rek, potokov, morskih valov,... tako da vrjetn mi ne gre na tem področju tako zelo slabo..Potem glede na to, da me je že kot otroka očitno na veliko zapuščala, se sprašujem, se mi mogoče upira, se je mogoče že od začetka pritoževala na kakih upravah za duše in telesa, da noče mojega:) (ok mal heca pa more bit)

Me pa resnično zanima, če kdo ve kaj več o tem... spanju in nabiranju moči duš. Bi bla zelo vesela, če bi se alo kaj več prebrat:) ...hvala....

Lp sparky:***
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: spanje in duša:)
Reply #1 - 09.07.2003 at 10:51:56
 
Quote:
1. Danes k sm že kr v zgodnjih srednjih letih Grin
2.Ok sej vem, da sem duhovno v skupini manj razvitejših,
3.Lp sparky:***

Cheesy
1. Grin
2.Shocked
3.:***
p.s. nameravam, da dobiš odgovore, ki jih iščeš
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spanje in duša:)
Reply #2 - 09.07.2003 at 12:22:55
 
sparkle, ni glih čist tko kt si napisala, je pa precej podobno temu. u bistvu ne gre duša cela vn iz telesa, ker tud nikol v njem ni bla, ampak ona samo obkroža fizično in vsa ostala telesa. ona je v bistvu vsebovalni vsega kar ima trenutno veze z inkarnacijo.
hec je pa nekako v tem, da s tem ko duša obkroža telesa in to, jih ona obkroža s svojo energjio, energijo brez katere ni življenja - obstoja.

center te duše pa naj bi bil višji jaz. on je pripet v telo preko srčne čakre, ki je na koncu, ko vse počistiš edina človekova čakra.

ta višji jaz se ves čas 'ubada' s tabo, ti daje napotke, navodila, dodaja ali odvzema energijo, jo prerazporeja ipd.

telo se zdravi samo med spanjem, ali pa med globoko meditacijo v budnem stanju.
takrat višji jaz nima nekega posebnega dela, saj takrat telo samo sebe popravlja, glede na dosedaj naučeno.
in takrat jo lahko višji jaz 'potegne' mal naokrog. takrat lahko potuje in dogaja stvari v drugačnem svetu kot pa je ta omejeni svet ali maya. tukaj je omejen na delovanje telesa, edino če ga je uspel pripravit na nedelovanje. ko telo zna nedelovat samo po sebi, takrat lahko telo nedeluje in višji jaz se ukvarja z rečmi na višjih nivojih, kamor telo pač uopšte nima dostopa.

ker pa seveda ti pogoji niso izpolnjeni in se mora višji jaz precej ukvarjat s svojo inkarnacijo, je pač tko kot je. izkoristi vsako nedelovanje telesa za pot na 'ono stran'.
v duši ti zapisi o teh potovanjih seveda ostanejo, dočim telo - vsa telesa, pač nimajo vpogleda v to dogajanje. dokler so zapacana. ko se ona spucajo, dobijo vpogled, saj se lahko višji jaz seli vedno nižje in um ima z njim vedno bolj odprto komunikacijsko pot.

no ja ... ko 'gre vn iz telesa' pač nikoli ne pobere vse energije s sabo. vedno pusti nek del energije v telesu, podobno kot pusti del energije v višjih svetovih ko se inkarnira v nižje svetove.
kolkr se spomnem je to zaradi tega, da najde pot nazaj in da obstaja stalna zveza z izvorom. če bi se višji jaz odloču pobrat vso energijo vn iz teles, nastopi pač smrt.

in ni rečeno, da višjemu jazu ni všeč tvoje telo, verejtno ima tako znanje, da pač uči druge v višjih svetovih, ali pač kej podobnega.

bi skor podvomu, da duša s tem nabira moč (ali pak višji jaz) ... kolkr se spomnem se duša inkarnira z določeno količino energije in edino kar je je ne more vse naenkrat 'nabasat' v telo.
bi lahko reku človk, da v začetku življenja, je skoraj vsa energija v telesih, potem pa to energijo začno izrivat raznorazni vzorci (ego). potem pride do neke prelomnice ko človeku rata jasno da je treba to energijo, ki ni naša lastna, ampak nas samo opozarja na naše napake, počasi zamenjat z našo lastno energijo. to se pa ne da kr tko, ampak se je treba najprej naučit s to energijo odgovorno ravnat. bi reku, če delaš pizdarije (kot človek) zaradi vzorcev katerih se ne zavedaš, še ni tolk hudo, če jih pa delaš kljub temu, da se jih zavedaš ... pol se pa 'karma mašin'  zakurbla v vsej svoji veličastnosti in si zapisuje in (sploh v teh časih) išče možnosti kako odslužiti to karmo ...



in še mal starih zapisov

Zapis duše
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=105609...

potovanje in usoda duš
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Usoda duš
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

POTOVANJE DUŠ
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Duše trojčice
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Domovanje duše
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102684...

Še o Duši, Dušah...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101351...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: spanje in duša:)
Reply #3 - 09.07.2003 at 12:25:36
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: spanje in duša:)
Reply #4 - 09.07.2003 at 13:05:20
 
Mah, jst tud kar dosti spim, sicer ne toliko kot ti, Sparkle, vendar potrebujem svojih 8 ur na noč,. Seveda včasih spim tud samo 4 ure in drugič spet 10, al pa 11 kak vikend...

In se s tem niti ne obremenjujem, so me bolj drugi hotli. Verjamem, da imamo vsi drugačnbe potrebe in se ne more reči, da je tok pa tok spanja dovolj za vse... Sama velik sanjam, se v sanjah sestavljam, pucam, razvijam, rastem, sproščam in rešujem težave... Mogoče moram ztarad tega več spat. Midva z mojim dragim sva si čist različna, on spi cel teden po 4 ure npr na noč, pa dela cel dan, pa mu ni panike. Men to pove, da ima več stamine od mene, v men je pa zato več kake druge energije. Itak imamo žblj teles v seb... In ni vse za vse.

Vsi drugačni vsi enakopravni. Smiley

Mogoče pa tvoja duša tako čuti, da to potrebuje,  in zato ostajaš dlje v drugih svetovih.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: spanje in duša:)
Reply #5 - 09.07.2003 at 17:01:45
 
wow gape&co. najlepša hvala.  bom pridno prebirala vse linkano:) 8)

Quote:
in ni rečeno, da višjemu jazu ni všeč tvoje telo, verejtno ima tako znanje, da pač uči druge v višjih svetovih, ali pač kej podobnega.  


no fajn sem ze bolj potolazena... drugače sm mela u mislih bolj to, ali moje telo res dela take neznosne reči, da moja duša trpi v njem? A moje telo res do tolke mere omejuje mojo dušo?
sicer sem pa zdej dobla še eno idejo. zdej k si omenu to učenje v višjih svetovih... se vrjetno naše duše, pač vseh nas, srečujejo na teh višjih mestih in se učijo, izmenjujejo izkušnje?Smiley  
sicer pa si bom najprej pridno tole vse prebrala, pa te bom pol mrbit še kj prašala:)
hvala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spanje in duša:)
Reply #6 - 09.07.2003 at 19:14:18
 
Quote:
se vrjetno naše duše, pač vseh nas, srečujejo na teh višjih mestih in se učijo, izmenjujejo izkušnje?Smiley  

hvala...

brez skrbi da se ...

ni za kej ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: spanje in duša:)
Reply #7 - 10.10.2003 at 21:41:26
 
Tkole si mislim zadnje čase, da ravno telo rabi spanec, ker duša je itak vseprisotna in ima veliko več energije, kot jo naša telesa lahko trenutno prenašajo. Zato spimo (telo), duša ga pa še naprej dogaja na astralu (sanje).

Drgač pa klele še en link enga članka, ki pravi:

http://www.ananova.com/news/story/sm_827034.html?menu=news.scienceanddiscovery
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: spanje in duša:)
Reply #8 - 16.10.2003 at 01:32:48
 

Jaz se strinjam
Nekaj sem še brala tukaj...

07.09.03 at 10:47:33, sparkle wrote:
 v spanju duša zapušča telo (....) priden dojenček sem bila, ker sem po cele dneve spala (....)
Danes (.....) še kar spim na veliko...(.....)
kaj če se moja duša upira, mojemu telesu (.......)
nism tako slabo razvita na tem področju, da bi moji duši bilo tako hudo... saj se razveselim metuljčka, čebelice, vonja cvetic in pomladi, šumenja rek, potokov, morskih valov,... tako da vrjetn mi ne gre na tem področju tako zelo slabo..Potem glede na to, da me je že kot otroka očitno na veliko zapuščala, se sprašujem, se mi mogoče upira, se je mogoče že od začetka pritoževala na kakih upravah za duše in telesa, da noče mojega (ok mal heca pa more bit)

Sparkle, če dobro razumem, povedaš o fizičnem telesu tako kot da je fizično telo samostalen... kot da more biti dobro ali hudo...
Jaz mislim da fizično telo ni ni dobro ni hudo, bolj - ni pomembno preveč ker je v duši (ali v enem delu) vsa uprava.  Mi smo v noči, tudi v dnevu, bolj duša temveč fizično telo, v dnevu sam vsa telesa sta skupaj.
Mislim da se strinjamo da teleso nič samostalen ne odloča..... duša pa odluča

Naloga je če duša ne ve ali slabo odloči kaj je treba delati pri fizičnem telesu in v fizičnem svetu. V fizičnem svetu duša more imeti lep občutek, lepo živlenje, ali more imeti drugač občutek.... ni tolik važen...ker... večinoma fizični  občutek ne pove nam nekaj kaj je men bolj pomembno - kaj bo duša čutila po koncu živlenja, kakšen občutek bo tedaj?  Za to je treba nekaj bolj Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: spanje in duša:)
Reply #9 - 22.10.2003 at 13:03:11
 
duša ni tuki (na tem svetu, v našem telesu), da bi ji bilo lepo, temveč da bi se naučila kar se ma še za naučit.

samo moje mnenje  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: spanje in duša:)
Reply #10 - 23.10.2003 at 13:07:38
 
1723 wrote on 22.10.2003 at 13:03:11:
duša ni tuki (na tem svetu, v našem telesu), da bi ji bilo lepo, temveč da bi se naučila kar se ma še za naučit.

samo moje mnenje  Wink

Smiley
1723,
točno to sem tudi jaz mislila,  zdi se mi najbolj važen  Smiley Smiley

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: spanje in duša:)
Reply #11 - 24.10.2003 at 13:06:11
 
1723 wrote on 22.10.2003 at 13:03:11:
duša ni tuki (na tem svetu, v našem telesu), da bi ji bilo lepo, temveč da bi se naučila kar se ma še za naučit.

samo moje mnenje  Wink


Zakaj imamo (imho zmotno) mnenje, da duša ni tukaj, da bi se imela lepo?

Zakaj postavljati učenje (duhovno rast...) in 'srečo' v opozicijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: spanje in duša:)
Reply #12 - 25.10.2003 at 15:28:46
 
ok , če 1723 neče jaz bom odgovorila,

     prvič kaj je tukaj o duši pisal gape:
    Quote:
....ona je v bistvu vsebovalni vsega kar ima trenutno veze z inkarnacijo...
...center te duše pa naj bi bil višji jaz...
..... ko 'gre vn iz telesa' pač nikoli ne pobere vse energije s sabo...
.. u bistvu ne gre duša cela vn iz telesa, ker tud nikol v njem ni bla...
.... če bi se višji jaz odloču pobrat vso energijo vn iz teles, nastopi pač smrt...

                                                                         ... v začetku življenja, je skoraj vsa energija v telesih, potem pa to energijo začno izrivat raznorazni vzorci (ego). potem pride do neke prelomnice ko človeku rata jasno da je treba to energijo, ki ni naša lastna, ampak nas samo opozarja na naše napake, počasi zamenjat z našo lastno energijo. to se pa ne da kr tko, ampak se je treba najprej naučit s to energijo odgovorno ravnat. bi reku, če delaš pizdarije (kot človek) zaradi vzorcev katerih se ne zavedaš, še ni tolk hudo, če jih pa delaš kljub temu, da se jih zavedaš ... pol se pa 'karma mašin'  zakurbla v vsej svoji veličastnosti in si zapisuje in (sploh v teh časih) išče možnosti kako odslužiti to karmo ...


   8)

       Zdaj - zakaj postavljati učenje (duhovno rast...) in 'srečo' v opozicijo?  

Mnenja sem odgovor je v tem kaj nami pomeni izraz  'sreča'.
Če je nižji ego 'gazda' v  življenju in sreča pomeni samo kaj je meni všeč, in kljub temu da se tega zavedam ne delam dovolj  (ali nič ???)  proti ... to tedaj seveda ni  učenje, ali duhovni rast

če pa dovolim tudi drugem da odluča, ali ... ,  Sad , tedaj mu dam, manj ali bolj, tudi moč vpliva na moje življenje ker lahko tedaj imam (duša) najmanj  'neprijaten občutek'  ??? Wink  [ moje mnenje Grin ]

Kdo je na poti duhovnega rasti vedno ima boj proti nižjeg ega...

to ni nekaj prijatnega, ampak veliko lažje je če pokusimo imeti, razviti občutek ljubezni do vsakega človeka in živega bitja
       Kiss  Kiss  Kiss  
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: spanje in duša:)
Reply #13 - 25.10.2003 at 16:49:31
 
Za mladega človeka je povsem normalno, da dalj časa spi, odvisno tudi od posameznika, saj ima vsak svoj notranji bioritem (uro) - eni bi lahko prespali cel dan, drugim pa so 4 ure več kot dovolj. Lahko je, da napake iščeš tam, kjer jih ni. Drug faktor bi lahko bil psihosomatski, če govoriš o akutnem pomanjkanju energije, ki se izraža na tem, da je vseeno, če spiš 8, 10 ali 12 ur, pa se ne naspiš, se ne spočiješ. Zbudiš se še bolj zbit/poklapan kot tedaj, ko si šla spat. K temu lahko prispevajo tudi trenutna stresna situacija, osebnostne težave, depresija... Vendar pri tebi verjetno to ne bo vzrok. Itak pa je 95% bolezni, za katere smatrajo zdravniki, da so organske narave, so dejansko psihičnega porekla. Ponavadi prvo zboli "duh", nakar s časoma še telo. Problem se lahko pojavi, če se ti tako stanje na daljši rok ne popravi, ampak se celo potencira. Imaš pa tudi različna huda bolezenska stanja, ki so potreba zdravljena.

Sindrom kronične utrujenosti:
http://www.skufmslovenija.org/
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: spanje in duša:)
Reply #14 - 25.10.2003 at 17:25:37
 
indigo wrote on 16.10.2003 at 01:32:48:
Sparkle, če dobro razumem, povedaš o fizičnem telesu tako kot da je fizično telo samostalen... kot da more biti dobro ali hudo...
Jaz mislim da fizično telo ni ni dobro ni hudo, bolj - ni pomembno preveč ker je v duši (ali v enem delu) vsa uprava.  Mi smo v noči, tudi v dnevu, bolj duša temveč fizično telo, v dnevu sam vsa telesa sta skupaj.
Mislim da se strinjamo da teleso nič samostalen ne odloča..... duša pa odluča

Naloga je če duša ne ve ali slabo odloči kaj je treba delati pri fizičnem telesu in v fizičnem svetu. V fizičnem svetu duša more imeti lep občutek, lepo živlenje, ali more imeti drugač občutek.... ni tolik važen...ker... večinoma fizični  občutek ne pove nam nekaj kaj je men bolj pomembno - kaj bo duša čutila po koncu živlenja, kakšen občutek bo tedaj?  Za to je treba nekaj bolj Wink



em indigo prvi odstavek sm slabše razumela, tako da niti ne znam odgovort... ne mislm pa da sta telo in duša ločena-kokr me je gape nauču Wink je duša v in okol telesa (eni pravjo da je duša posoda telesa).
sm pa brala, da naj bi med časom, ko človek spi, duša si nabirala moči za življenje-bom rajši rekla Z (kot v/znotraj:)) telesom. Pol je celo tko fajn pisal, da naj bi tisti duhovneži kao mn časa spal pa to in pol sm se jz zasekirala, da se moji duši ne dopade moj telo-v smislu da jo moje telo preveč izčrpava-ker pač tok preveč spim=rab duša tolk dle se filat... se zavedam da duša&telo nista ločeni-če bi bli ločeni pol tud mene ne bi blo v tej obliki (matr enga kompliciranja pr teh stvareh, če hočš neki povedat, pa še to ne moreš nazorno Grin)

Mi je pa zanimiv da more duša imet lep občutek sam pol se spet neki zakomplicira v unih stavkih, da mi spet ni vse skp nič jasn, pa bi te prosila, če bi lahko to mal razlozila...

Emm drgač od učenja in sreče-še mal mojga mnenja Grin Tongue
naj ne bi šlo za učenje, ampk za spominjanje... kao to si znal/znaš, sam osvezit je neki treba, kokr pred kaksnim testom Wink mislm pa da je sreča za dušo, da se karkoli nauči/spomne, pa nej bo tebi v fizičnem to sreča/nesreča duša je v vsakem primeru 'srečna', ker je pridobila izkušnjo več-sej ti v fizičnem bi pol tud mogu bit kao srečn, sam nisi (vsaj jz nisem) Tongue... In to zdej 'fizično srečo' in 'dušino srečo' dobit v 'fizičnodušno srečo' k je u bistvu pa SREČA-to je men cilj (pa sej pomoje vsak poskuša bit hvaležn tud za slabe izkušnje)
(zgleda ko da ločujem dušo pa fizično a ???)
ufff....


LP sparks Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2