Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12134 times)
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: spanje in duša:)
Reply #15 - 26.10.2003 at 11:14:52
 
ja jest tud spim ful velik 10+ , samo se ne obremenjujem pretirano. Sploh pa ne mislm delat na tem, da bi man spal raj izkoristim ta cajt k spim in se naučim lucidno sanjat  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: spanje in duša:)
Reply #16 - 26.10.2003 at 17:15:55
 

 Smiley
ne vem če povedam nazorno, pa vem da sicer slabo pišem slovenski  ( niti ne berem veliko bolje Roll Eyes )

sorry ...
Zdi mi se da fiz. telo ne izčrpava dušo, ( morda duša izčrpava dušo?!) amapk fiz. telo potrebuje nočni odmor ker tedaj   etersko teleso (del duše), rabi spanec za zdravljenje f. telesa.

Fizične možgane delaju tudi v spanju, ampak mal tudi možgane potrebuju drugače aktivnosti nego v dnevu...  

Kdaj rečem  ''jaz hočem'',  mislim:  'moja duša (ali del višjeg jaza ki je tukaj pri duši ?) hoče'

Duša rabi fiz. telo ker drugač ne more delati v fizičnem svetu, f. telo omoguča obstanek v f. svetu.

Sparkle, ali je verjameš da obstaja življenje po fiz. življenju ?

Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
LittleStar
Guest




Re: spanje in duša:)
Reply #17 - 27.10.2003 at 09:53:09
 
indigo wrote on 25.10.2003 at 15:28:46:
       Zdaj - zakaj postavljati učenje (duhovno rast...) in 'srečo' v opozicijo?  

Mnenja sem odgovor je v tem kaj nami pomeni izraz  'sreča'.
Če je nižji ego 'gazda' v  življenju in sreča pomeni samo kaj je meni všeč, in kljub temu da se tega zavedam ne delam dovolj  (ali nič ???)  proti ... to tedaj seveda ni  učenje, ali duhovni rast

če pa dovolim tudi drugem da odluča, ali ... ,  Sad , tedaj mu dam, manj ali bolj, tudi moč vpliva na moje življenje ker lahko tedaj imam (duša) najmanj  'neprijaten občutek'  ??? Wink  [ moje mnenje Grin ]

Kdo je na poti duhovnega rasti vedno ima boj proti nižjeg ega...

to ni nekaj prijatnega, ampak veliko lažje je če pokusimo imeti, razviti občutek ljubezni do vsakega človeka in živega bitja
       Kiss  Kiss  Kiss  


Helo, indigo!

Men je najbližja definicija kaj je sreča - sreča je naravno stanje.

Mislim, da dobro razumem, kar pišeš, ampak zakaj ??? tisti neprijeten občutek, ko odločanje (sebe) predamo, kot praviš, drugemu?

Zakaj sploh polagati moč drugemu, drugim? Zakaj se ne obrniti k samemu Bogu? Je možno oboje?

Je ta prostovoljnost ljubezen?
Zakaj potem boli duša?
Je ego duša?
Se s tem "prečiščuje"?
Se lahko učimo le skozi dušo (ego)?

Zelo me zanima, ali je moč gledati takole, da mi v bistvu le drugim odvzemamo bolečino in je to tisto kar nekako boli?

Preveč vprašanj? Grin

So samo nekako v razmislek...

LP
Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: spanje in duša:)
Reply #18 - 27.10.2003 at 20:09:04
 

Helo, indigo!
      Hello LittleStar!

Men je najbližja definicija kaj je sreča - sreča je naravno stanje.  
      Ti si srečno bitje Tongue

Mislim, da dobro razumem, kar pišeš, ampak zakaj  tisti neprijeten občutek, ko odločanje (sebe) predamo, kot praviš, drugemu?  
      Mislim ker naš nižji ego želi vedno vse sam odločat, če ne odloča .... Undecided

Zakaj sploh polagati moč drugemu, drugim? Zakaj se ne obrniti k samemu Bogu? Je možno oboje?  
       Bog ljubi vse ljudje.  Mi moremo pa vplivat, moremo drugemu vzeti slobodo,ali....,.. Embarrassed

Je ta prostovoljnost ljubezen?  

      Morda, mogoče..

Zakaj potem boli duša?  
      Tudi ljubezen nekdaj boli...

Je ego duša?  
     hm... mislim da, del duše, ali del višjega jaza- višjega ega pri duši ???

Se s tem "prečiščuje"?  
      Seveda !

Se lahko učimo le skozi dušo (ego)?  
      Ja, (če sem dobro razumela vprašanje)

Zelo me zanima, ali je moč gledati takole, da mi v bistvu le drugim odvzemamo bolečino in je to tisto kar nekako boli?  
      Bolje- mi ščitimo druge, varujemo od nevarnost mojega nižjeg ega  ( ???)

Preveč vprašanj?  
       Ne  Grin

So samo nekako v razmislek...  

LP

lp Smiley Smiley
Back to top
« Last Edit: 28.10.2003 at 13:05:13 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2