Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15
(Read 123867 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #165 - 06.01.2010 at 20:00:51
 
omg
xyz
kdo si ti??
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #166 - 06.01.2010 at 20:17:51
 
Quote:
ful bi mi blo kul da bi vedla točn to sm jaz to bo zdej in to bo pol

Bolj, ko boš razumela sebe in svet okrog sebe, bolj boš to vedela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #167 - 09.01.2010 at 10:49:18
 
Alojz sej jst to vem, da nism še čist kul, sm če mene odnese je važn da se pol znam tud prizemljit, ni pa važn kje sm bla jaz tokat (sej sploh ne vem če sm te prov razumela ta prostor in čas;)). Ampak lih pred enimi parimi meseci se pogovarjam z eno punco in mene po tistem zagrab taka panika in strah da sm halucionirala-tokat sm teoretično bla shizofrenik. In pol po tednih "poglabljanja" jaz ugotovim da bojo pa to punco zlorabl(se mau lepše sliš kot ....). Pomoj je to to da če ti enkat sebe razumeš pol lahk tud druge oz. kaj bo pol.
Sm mau je problem k jaz za to včasih rabm tud en let in to pomen en let agonije pa še z nobenim se nimam o tem za pogovarjat oz. od tistih k se jaz družm z njimi me mata samo moja zdravilca za jasnovidno in ne zmešano.
Tko k tista punca k jo išče interpol, pa ne ve da se je ona povezala samo z enim drugim človekom in da to ni ona. Sm problem k nam leva možganska polovica ful slabo deluje desna pa ful dobr, če pa tuki ninaš logike si mrzu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #168 - 09.01.2010 at 11:37:12
 
Poznam eno shizofreničarko, ne, celo dve in obe sta popolnoma nepokvarjeni po duši. Bolezen se pa da obvladovat z zdravili, takole da lahko normalno živiš. Je bolezen kot druga, le napadi so zoprni, ker ti govorijo glasovi v glavi, pa imaš preganjavice, da ti hoče nekdo škodovat, zdaj v srednjem veku bi temu rekli posedenost z duhovi in bi rabli enega eks orcista.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #169 - 09.01.2010 at 12:40:07
 
Ja čudn to, mata tablete pa še zmeri imata napade? Sej pomagajo zdravila, da ti sej malo umirijo živčni sistem, na pa čist zato pa jih jemljejo cel življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #170 - 09.01.2010 at 17:55:15
 
Ne, če tablete primejo, se napadi omilijo, ne izginejo pa v celoti, baje imaš še vedno prisluhe, le navadiš se živeti z njimi.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #171 - 29.01.2010 at 12:36:59
 
satis wrote on 09.01.2010 at 11:37:12:
Poznam eno shizofreničarko, ne, celo dve in obe sta popolnoma nepokvarjeni po duši. Bolezen se pa da obvladovat z zdravili, takole da lahko normalno živiš. Je bolezen kot druga, le napadi so zoprni, ker ti govorijo glasovi v glavi, pa imaš preganjavice, da ti hoče nekdo škodovat, zdaj v srednjem veku bi temu rekli posedenost z duhovi in bi rabli enega eks orcista.


Poznam ene dva shizofrenika...en mi ni tok blizu tadruzga pa zlo dobr poznam... In shizofrenije ne bi mogla proglasit niti za dar niti za bolezen.
Kot samo stanje je pa shizofrenija izredno zanimiva...
Sem brala eno knjigo lsd, v kateri je opisan pogovor s shizofrenikom...
in je zlo lepo povedan da naša osebnost pa to kar dojemamo mi od okolice pa sebe zavestno je sam vrh ledene gore..
In ta shizofrenik tm je kr grščino začel govort ker je mislil da je aleksander veliki xD Prej pa grščine pač ni znal...
Tko da možn da tudi kot dar lahko odkleneš par stvari sam to se pomoje ne da nadzorovat no...
Tko da bom rekla lih tok kokr je bolezen tok je dar...kokr vse v lajfu nekak  Smiley

Drugač pa tablete nrdijo človeka zaspanga okornga enostavno nehaš razmišljat in si... je pa žalostn ja ker se mi zdi da to "bolezen" fašejo lih uni nekak najbol občutljivi, čisti ljudje...
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Apokal11
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #172 - 23.11.2010 at 02:46:51
 
Pozdravljeni imam diagnozo paranoidna shizofrenija prav tako moj brat im mama. Izkušnje, ki jih dobivam v tem življenju skozi bolezen so zame vsekakor dar, bolj težko pa je govoriti o daru, ko rabiš delodajalca. Tu pa postane ovira in bolezen.

Zanimiva povezava:

http://www.youtube.com/watch?v=Db8AYSrs2kk&feature=related
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #173 - 24.11.2010 at 17:14:06
 
Apokal11 wrote on 23.11.2010 at 02:46:51:
Pozdravljeni imam diagnozo paranoidna shizofrenija prav tako moj brat im mama. Izkušnje, ki jih dobivam v tem življenju skozi bolezen so zame vsekakor dar, bolj težko pa je govoriti o daru, ko rabiš delodajalca. Tu pa postane ovira in bolezen.

Zanimiva povezava:

http://www.youtube.com/watch?v=Db8AYSrs2kk&feature=related

Pozdravljen Apokal11 med nami, daj napiši kaj več o tem tvojem daru, mene to kar precej  zanima, saj se še nisem nikoli srečal z tebi podobnim človekom. Predvsem me zanima o kakšnem daru je tu govora in kaj dogaja, rad bi slišal iz tvojih ust in ne od drugih svetnih učenjakov. Hvala.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #174 - 26.11.2010 at 10:38:09
 
kolk pa čist norga filmaaaaaaaa

1.The REAL Cause of Bipolar Mania / Bipolar Disorder (Upgraded for 2010)
http://www.youtube.com/watch?v=Db8AYSrs2kk&feature=related


hudo odlična primera (u filmčiču)
jo morm prow zapisat

ego in to ...
nepravi jaz in to ...

je isto kt piščanc dokler je še u jajcu ... on misli da je on tud lupina ...
ko pa enkrat vn pride ... vidi da ni

Tongue


ego biti lupina od jajca pri vsem tem - in dejansko zelo podobno deluje - sam da čez jajčno lupino piščanc ne vidi nič, mi pa skoz ego useen neki vidmo - ampak je popačeno


pa tud jest bi prečitu od koga kako je shizofrejina dar Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #175 - 26.11.2010 at 12:21:35
 
gape wrote on 26.11.2010 at 10:38:09:
kolk pa čist norga filmaaaaaaaa

1.The REAL Cause of Bipolar Mania / Bipolar Disorder (Upgraded for 2010)
http://www.youtube.com/watch?v=Db8AYSrs2kk&feature=related


hudo odlična primera (u filmčiču)
jo morm prow zapisat

ego in to ...
nepravi jaz in to ...

je isto kt piščanc dokler je še u jajcu ... on misli da je on tud lupina ...
ko pa enkrat vn pride ... vidi da ni

Tongue


ego biti lupina od jajca pri vsem tem - in dejansko zelo podobno deluje - sam da čez jajčno lupino piščanc ne vidi nič, mi pa skoz ego useen neki vidmo - ampak je popačeno


pa tud jest bi prečitu od koga kako je shizofrejina dar Wink

To je navadno časovno gledanje.
Ko je piščanec v lupini, on tudi je lupina. To je realnost. Če lupino razbiješ, vse skupaj umre. Šele po določenem času je piščanec piščanec, ki je tudi tako imenovan.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Apokal11
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #176 - 27.11.2010 at 00:30:54
 
No pa gremo, za zacetek bom začel pisat o svoji mami, njena diagnoza je delna shizofrenija. Je invalidsko upokojena I. kategorije je zelo verna, dan preživi z vsakdanjimi opravili, kuhanje, pospravljanje, pranje, itd. Zelo malo časa preživi v družbi, v bistvu vse kar je v družbi je vsakodnevni nakup in nedeljska maša. Kot otrok sem velikokrat imel težave s tem kar ji verjamem in kar ne, saj so pri njeni shizofreniji prisotni prisluhi. Ti prisluhi se pojavaljajo od živih oseb ali oseb, ki so v resnici obstajale to je njene mame, sestre drugih poznanih oseb z njene preteklosti, itd. Pri njej gre verjetno za uglasitev svojih misli. Te misli niso zlonamerne in ne samomorilne narave (kot so bile pri meni) temveč so povečini neke svetovalne narave.

za primer en tak vsakdanji dogodek: ko se posedemo za mizo, da bi opravili kosilo začne mama govoriti o tem kako je danes slišala glas njene mame, ki ji je govoril kdaj in kako se sadi paprika

dejstvo je, da je njeja mama ob tem dogodku bila oddaljena 7 km v drugi vasi in je bilo fizično nemogoče, da bi se slišale.

kot otrok sem to težko doumel kaj se dogaja z njo in jo večkrat obtoževal, da si izmišljuje, ona pa je trdila naprej, da je to res in smo se skregali, zdaj si to razlagam kot uglasitev njenih lastnih misli in jo s temi glasovi sprejemam in so del naše vsakdanjosti.

začel sem se bolj ukvarjati s psihologijo prej sem se veliko ukvarjal z fiziko in matematiko

Se mi pa pojavi zanimivo vprašanje od kod naše misli?

 http://www.zbudise.net/blog/2007/10/kdo-misli-v-tvoji-glavi/
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #177 - 27.11.2010 at 09:22:25
 
Apokal11 wrote on 27.11.2010 at 00:30:54:
No pa gremo, za zacetek bom začel pisat o svoji mami, njena diagnoza je delna shizofrenija. Je invalidsko upokojena I. kategorije je zelo verna, dan preživi z vsakdanjimi opravili, kuhanje, pospravljanje, pranje, itd. Zelo malo časa preživi v družbi, v bistvu vse kar je v družbi je vsakodnevni nakup in nedeljska maša. Kot otrok sem velikokrat imel težave s tem kar ji verjamem in kar ne, saj so pri njeni shizofreniji prisotni prisluhi. Ti prisluhi se pojavaljajo od živih oseb ali oseb, ki so v resnici obstajale to je njene mame, sestre drugih poznanih oseb z njene preteklosti, itd. Pri njej gre verjetno za uglasitev svojih misli. Te misli niso zlonamerne in ne samomorilne narave (kot so bile pri meni) temveč so povečini neke svetovalne narave.

za primer en tak vsakdanji dogodek: ko se posedemo za mizo, da bi opravili kosilo začne mama govoriti o tem kako je danes slišala glas njene mame, ki ji je govoril kdaj in kako se sadi paprika

dejstvo je, da je njeja mama ob tem dogodku bila oddaljena 7 km v drugi vasi in je bilo fizično nemogoče, da bi se slišale.

kot otrok sem to težko doumel kaj se dogaja z njo in jo večkrat obtoževal, da si izmišljuje, ona pa je trdila naprej, da je to res in smo se skregali, zdaj si to razlagam kot uglasitev njenih lastnih misli in jo s temi glasovi sprejemam in so del naše vsakdanjosti.

začel sem se bolj ukvarjati s psihologijo prej sem se veliko ukvarjal z fiziko in matematiko

Se mi pa pojavi zanimivo vprašanje od kod naše misli?

 http://www.zbudise.net/blog/2007/10/kdo-misli-v-tvoji-glavi/

No, če jaz povem od kod po mojem prihajajo misli.
Naše misli se porodijo v našem srcu, in šele potem preidejo v možgane, kjer jih možgani udejanijo. Zato je po moje zelo pomembno nadziranje misli, da se ne odločamo napačno in to napačno tudi udejanimo.

Lahko mislimo kar hočemo, vendar če našemu srcu neurejena misel ni po godu, s tem še ne moremo delati napak. Če pa nam je takšna slaba misel všeč, tedaj svojo voljo že tudi povežemo s slabo mislijo brez ljubezni do bližnjega, in potem nismo več daleč od tega, da bi takšno misel, ki sta jo dopadenje in naša volja oživila, uresničila, če se nam zdijo okoliščine ugodne in brez zunanje nevarnosti dopuščajo dejanje.

Zato je vendar modro in nadvse pomembno nadzirati misli, ki se porajajo v človekovem srcu, z iščiščeno lučjo razuma in čistega uma, kajti misel je seme dejanja. Ko nas začne močno skominati, je naša misel že oživljena z našim dopadenjem in z našo voljo in potem bomo takšno oživljeno misel v sebi zelo težko zatrli. Misel in ideja je vendar seme dejanja, to pa je sad semena. Kakršno pa je seme takšen je sad.

Zato si lahko mislimo kar hočemo, toda ne oživimo nobene misli in nobene ideje do sadu, dokler je pošteno ne preizkusimo pred sodnim stolom svojega razuma in uma! Šele tedaj, ko misel tam prestane svetlobni in ognjeni preskus, jo lahko oživimo v sad ali dejanje, in tedaj nas že sme mikati kaj dobrega in resničnega; toda nekaj neurejenega, ki očitno nasprotuje ljubezni do bližnjega, nas ne sme mikati.

Dokler namreč človek ne postane popoln gospodar svojih misli, tako dolgo tudi ne bo gospodar svojih strasti in dejavnosti, ki iz njih izvirajo. Kdor pa ni gospodar in mojster v sebi in nad seboj, je še daleč od popolnosti in je ter ostane hlapec greha/napak, porojenih iz njegovih neurejenih misli in strasti, ki izvirajo iz njih, ter uničujejo vsega človeka.

Zato je po moje zelo pomembno vedeti od kod prihaja misel, pa lep pozdrav.
Back to top
« Last Edit: 27.11.2010 at 11:39:49 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #178 - 27.11.2010 at 13:30:35
 
M.L. wrote on 27.11.2010 at 09:22:25:
Apokal11 wrote on 27.11.2010 at 00:30:54:
No pa gremo, za zacetek bom začel pisat o svoji mami, njena diagnoza je delna shizofrenija. Je invalidsko upokojena I. kategorije je zelo verna, dan preživi z vsakdanjimi opravili, kuhanje, pospravljanje, pranje, itd. Zelo malo časa preživi v družbi, v bistvu vse kar je v družbi je vsakodnevni nakup in nedeljska maša. Kot otrok sem velikokrat imel težave s tem kar ji verjamem in kar ne, saj so pri njeni shizofreniji prisotni prisluhi. Ti prisluhi se pojavaljajo od živih oseb ali oseb, ki so v resnici obstajale to je njene mame, sestre drugih poznanih oseb z njene preteklosti, itd. Pri njej gre verjetno za uglasitev svojih misli. Te misli niso zlonamerne in ne samomorilne narave (kot so bile pri meni) temveč so povečini neke svetovalne narave.

za primer en tak vsakdanji dogodek: ko se posedemo za mizo, da bi opravili kosilo začne mama govoriti o tem kako je danes slišala glas njene mame, ki ji je govoril kdaj in kako se sadi paprika

dejstvo je, da je njeja mama ob tem dogodku bila oddaljena 7 km v drugi vasi in je bilo fizično nemogoče, da bi se slišale.

kot otrok sem to težko doumel kaj se dogaja z njo in jo večkrat obtoževal, da si izmišljuje, ona pa je trdila naprej, da je to res in smo se skregali, zdaj si to razlagam kot uglasitev njenih lastnih misli in jo s temi glasovi sprejemam in so del naše vsakdanjosti.

začel sem se bolj ukvarjati s psihologijo prej sem se veliko ukvarjal z fiziko in matematiko

Se mi pa pojavi zanimivo vprašanje od kod naše misli?

 http://www.zbudise.net/blog/2007/10/kdo-misli-v-tvoji-glavi/

No, če jaz povem od kod po mojem prihajajo misli.
Naše misli se porodijo v našem srcu, in šele potem preidejo v možgane, kjer jih možgani udejanijo. Zato je po moje zelo pomembno nadziranje misli, da se ne odločamo napačno in to napačno tudi udejanimo.

Lahko mislimo kar hočemo, vendar če našemu srcu neurejena misel ni po godu, s tem še ne moremo delati napak. Če pa nam je takšna slaba misel všeč, tedaj svojo voljo že tudi povežemo s slabo mislijo brez ljubezni do bližnjega, in potem nismo več daleč od tega, da bi takšno misel, ki sta jo dopadenje in naša volja oživila, uresničila, če se nam zdijo okoliščine ugodne in brez zunanje nevarnosti dopuščajo dejanje.

Zato je vendar modro in nadvse pomembno nadzirati misli, ki se porajajo v človekovem srcu, z iščiščeno lučjo razuma in čistega uma, kajti misel je seme dejanja. Ko nas začne močno skominati, je naša misel že oživljena z našim dopadenjem in z našo voljo in potem bomo takšno oživljeno misel v sebi zelo težko zatrli. Misel in ideja je vendar seme dejanja, to pa je sad semena. Kakršno pa je seme takšen je sad.

Zato si lahko mislimo kar hočemo, toda ne oživimo nobene misli in nobene ideje do sadu, dokler je pošteno ne preizkusimo pred sodnim stolom svojega razuma in uma! Šele tedaj, ko misel tam prestane svetlobni in ognjeni preskus, jo lahko oživimo v sad ali dejanje, in tedaj nas že sme mikati kaj dobrega in resničnega; toda nekaj neurejenega, ki očitno nasprotuje ljubezni do bližnjega, nas ne sme mikati.

Dokler namreč človek ne postane popoln gospodar svojih misli, tako dolgo tudi ne bo gospodar svojih strasti in dejavnosti, ki iz njih izvirajo. Kdor pa ni gospodar in mojster v sebi in nad seboj, je še daleč od popolnosti in je ter ostane hlapec greha/napak, porojenih iz njegovih neurejenih misli in strasti, ki izvirajo iz njih, ter uničujejo vsega človeka.

Zato je po moje zelo pomembno vedeti od kod prihaja misel, pa lep pozdrav.



ideja da se misli porajo v srcu je samo še ena misel
srce je samo misel kot so možgani misel
tako da ideje kje se misli porajajo ne moreš locirati
ker vsakič ko omeniš lokacijo iz kje izvirajo je samo še ena misel
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #179 - 27.11.2010 at 16:47:59
 
Quote:
gape wrote on 26.11.2010 at 10:38:09:
ego in to ...
nepravi jaz in to ...
je isto kt piščanc dokler je še u jajcu ... on misli da je on tud lupina ...
ko pa enkrat vn pride ... vidi da ni

To je navadno časovno gledanje.
Ko je piščanec v lupini, on tudi je lupina. To je realnost. Če lupino razbiješ, vse skupaj umre. Šele po določenem času je piščanec piščanec, ki je tudi tako imenovan.

men se zdi da je čist useen kako to gledaš
če gledaš u času je pač lupina del tebe - neki časa
če gledaš brez časa pač lupina ni del tebe ... ker odpade
u obeh primerih
imho


Apokal11
tebe sm čaku
Smiley
ne mi zgint prehitr pls

če sm dobr razumel zadevo na blogu si hotu rečt da so misli sprožene izven nas ... od drugih
strinjam



Quote:
Naše misli se porodijo v našem srcu, in šele potem preidejo v možgane, kjer jih možgani udejanijo.

na 'srce' je prklopljena povezava na višji jaz - ta sprejema misli od drugih, jih pošilja do srca, ta pa do ega s katerim se večina poistoveča

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15