Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 15
(Read 123868 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #150 - 11.04.2008 at 07:25:55
 
Good word , Ayla  Roll Eyes, podpis Cool.
Lp, by Boštjan Z.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Psyche
1
*
Offline

I Love Life!
Posts: 1

Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #151 - 20.05.2008 at 16:56:28
 
Najprej lep pozdrav vsem!

Moja mami ima postavljeno diagnozo "shizofrena paranoja" in v njenem primeru to ni noben dar. Diagnoza jo spremlja že dobrih 25 let in zadnje čase je negativna simptomatika te bolezni vse bolj pogosta.  Najhujše za njo so zagotovo blodnje, da ji hočejo ljudje okoli nje slabo. Mi, ki jo obkrožamo pa najbolj občutimo njeno pomankanje volje za vse. Vse ji je odveč, nima nobenih ciljeh in volje do nobene stvari. Pomagam ji po najboljših močeh... okoli domačih opravil, opravil okoli hiše in ostalo, čeprav nisem vedno prepričana da je za njo dobro, da postorim ogromno dela namesto nje. Poskušam jo prepričati, naj gre z mano na vrt, na sprehod... karkoli. Spremljati moram če je zdravila, saj je brez njih vse še slabše. Sama definitno ne bi mogla živeti. Je invalidsko upokojena in penzija je bolj kot ne simbolična. Trenutno se zdravi v psihijatrični bolnišnici. Trudim se jo razumeti, vendar vedno ne gre. Edina "dobra" stran njenih blodenj je, da  ji, kakor sama pravi, Bog stoji ob strani.
O shizofreniji sem prebrala že ogromno literature, dala čez miljon in en pogovor s psihijatri in zdravniki, z ostalimi, ki jim je postavljena ista diagnoza in pa z njihovimi svojci. Izvedela sem ogromno, pa še vedno se mi zdi, da ne vem nič. Letos opravljam splošno maturo, da se bom lahko upisala na študij psihologije. Upam da bom lahko pomagala vsaj nekaterim posameznikom, ki trpijo za shizofrenijo in ostalimi boleznimi. Sem pa sigurna, da bi zdravljenje poleg tega z zdravili moralo vsebovati veliko več ukvarjanja s posameznikom. Kar pa na žalost ni mogoče, saj je zdravnikov premalo (pa še polovica teh opravlja delo samo zaradi denarja, kar pomeni da se ne potrudijo popolnoma nič). Ko pridete v psihijatrično bolnišnico v Ljubljani vam je vse jasno. Okoli vas hodijo na pol mrtvi ljudje. Vsi so nafilani z zdravili, da komaj govorijo in se komaj premikajo. Ogromno je mladih.
Bolezen, oziroma zdravljenje le-te, vzame človeku življenje. Zaprti so v nek svoj svet, ki je nam neznan. Utapljajo se v svojih mislih, družba pa je taka, da se od takih raje obrne, kot da bi jim ponudili roko za povratek v resnični svet. Hvala Bogu, da se to ne zgodi vsem, še vedno pa je ogromno takih.
Se opravičujem za (pre)dolg post. To je pač del mojega sveta in mori me, da ne najdem ustrezne rešitve.

Srečno!
Back to top
 

Illiterate? Write For Help!
Psyche  
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #152 - 03.01.2010 at 17:21:05
 
Dragi shizofreniki!
Ja sm v bistvu že enkat pisala na tem forumu in sm sedaj že skoraj "ozdravljena", seveda ne s pomočjo tablet, ki jih drugače še vedno jemeljem. Šla sm k alternativnemu zdravilcama in sicer na Theta Healing ali zdravljenje. To pišem zaradi tega ker vem kašna je statistika, da večini ljudi tablete ne pomagajo, se sprašujem zakaj....Saj obstaja še knjiga Psihiatrija je nevarna za duševno zdravje, ki jo je napisal sam psihiater, eden redkih, ki mu je očitno pomembno še kaj drugega kot drogiranje ljudi z zdravili. Mogoče  bo še kdo s tem najdel rešitev za svoje stanje ali stanje kašnega sorodnika.
Meni je zdravilka pogledala zakaj sm bolna in sicer nekaj iz prejšnega življenja  in sem tudi dobila odgovor kako se bom pozdravila.Mogoče je nesmiselno za nekatere, da pišem to, za tiste ki pa verjemejo da v bistvu niso bolni ampak imajo samo toliko razvito intuicijo in preveč travm......bo mogoče to pravi odgovor zanje, res pa je da vsi ki pridejo do tega so bodoči zdravilci...
Zdaj pa še nekaj da popluvam mojega prejšnega psihiatra. Sm upoštevala nasvet nekoga na tem forumu, da bi jim morali v bistvu povedati resnico...ker samo tavajo v temi z opranimi možgani...da so v bustvu komunisti, ki jih je ustvarila že v srednjem veku Cerkev s sežiganjem čarovnic. Sm mu rekla, da pomojm k jaz mislem da mi drugi slišijo misli, da jaz v bistvu slišim njihove oz. vem kaj čutijo, samo da tega ne znam ločiti. In on meni a telepatija. Jaz njemu ja in mi da take tablete, da sm pol pa res skor prstala v norišnc, zgubla službo (študenstko).....Moja dva zdravilca sta mi mogla pa prov dat ukaz da je moje tretje oko v sorazmerju z drugimi čakrami, ker je blo čist "preveliko" sm nista mi ga pa hotla zapret....
Vprašanje za vas, da se kočno zbudite, komu boste bolj verjeli, zgrešenemu sistemu, ki pravi da ste nori, ali samemu sebi, pa mau logike in poglabljenja v svoje halucijonacije tud ne bi škodilo......
Sm brala enkat na forumu o eni anoreksični punci, ki jo je sorodnik posiljeval, psihiatri so jo nafilal s tabletami in kar naenkat jo išče interpol (v glavi seveda), ne vem a noben ne vidi, da je not pršla sorazmerno zdrava vn pa "zmešana"?

Srečno "Spremeniš lahko samo sebe in ne sveta"  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #153 - 03.01.2010 at 17:27:21
 
Super, da si se pozdravila.
Kakšen pa je bil postopek pri zdravljenju ?
Je to bilo analiziranje vzrokov ali kaj drugega ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #154 - 03.01.2010 at 18:07:52
 
V bistvu ti po sedmih čakrah energetsko spremenita DNK, oz. negativna prepričanja v pozitivna... Pol pa še pogledata vzrok tvoje bolezni, pa prvi zapis ljubezni sta mi nardila (ob spočetju to). Ful mi je všeč k sploh ne spoznavaš več samih kretenov, ampak prvlačiš same pozitivne ljudi Grin. Pa še manifestacijo želja ti lohk nardita, k zlata ribica;). V glavnem ful enih stvari znata....mi je pa všeč k poiščejo vzrok, in ne zdravjo samo posledice, tko k to počnejo zdravniki.
Me pa še zdej doskrat sama nardit na daljavo, da me ne odnese, oz. da sm sej večino časa prizemljena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #155 - 04.01.2010 at 13:23:39
 
sem ful vesela zate, da si prišla do teh spoznanj.

sem poslušala eno oddajo z nekim doktorjem psihiatrije, ameriškim, ki razlaga točno to. kako v bistvu amerika prav načrtno zdaj že predšolske otroke fila s temi raznimi tabletami, antidepresivi in kaj vem čim, zato, ker te tablete ti v bistvu prav uničijo možgane in ti lahko doživljenjso uničijo te povezave z višjimi energijami in svetovi. da v bistvu večina ljudi, z oznako duševen bolezni, sploh ni bolna.

v bistvu ful žalostno vse skupaj. Sad
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #156 - 05.01.2010 at 15:14:34
 
ful zanimiva zgodbica!
hvala, da si povedala, res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #157 - 06.01.2010 at 14:07:23
 
ola.Sej v Sloveniji je tud polovica osnovnošolskih otrok na antidepresivih, vsazga k je mau bolj divji otrok danes pošljejo k psihiatru, ne vem kaj je s temi ljudmi. Drgač sm pa tud jaz enkat probala antidepresiv in valda ful hud feelig, vsi problemi se ti kar neenkat zdijo rešlijvi. Sicer pa obstaja ena študija k so polovici folku dal bonbone drugi polovici pa antidepresive in vsi so govoril kok se dobr počutjo. K so jim pa povedal da so jim dal samo sladkorčke se jim je pa stanje kr naenkat poslabšal.
Sicer pa k sm jaz zbolela, k sm enkat v šoli zaspala in sm šla vn s telesa, so me pol poslal k šolski psihologinji češ da sm problematičen otrok. Ta psihologinja mi je pol en let ponavlala tisto mojo faco k sm jo nardila k sm spala in jest sm en let misnla da kamor koli grem, da me skoz tisti sošolci opazujejo. Pol se mi je pa dogodek še enkat ponovu, sm da me je pa tokat en fant tolk dolg cajta gledal da se me prov oči začele bolet. Od tokat naprej jaz nism mela več tiste psihoze.Zanimivo kako deluje psiha, pa tokat še nism bla na tabletah.

LP Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #158 - 06.01.2010 at 15:43:10
 
Saj to je bistvo zavedanja.
Da v drugem ali v sebi prepoznamo kdo smo.

Brez zavedanja, pa ni rešitve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #159 - 06.01.2010 at 17:04:09
 
Zavedanje kdo smo? To je zame mau precenjena vrednota.Jaz skoz mislem tisto kar drugi pol v resnic rečejo al pa o enem eno stvar premišljujem pol me pa pokliče in sm prej misnla točn to stvar ki se njemu dogaja. Tko da iz tega izhaja ta moja misel, k se men včasih zdi da mene sploh ni, da jaz kot oseba ne obstajam, sej mam ena svoja prepričanja, sm pol me spet zjebe, k na koncu ugotovim da so skupna z enim drugim? Ne vem zadnč sm bla na jogi in me pr eni asani ful zaboli trebuh in pol men ena kolegica pove točno isto stvar, ki se je v bistvu nji zgodila. Ma za znort?!
Sej drgač sm brala v dnevniku ravno to, da raziskujejo kako prenos misli vpliva na ljudi. Ne vem pa sicer a je to višje ali nižje zavedanje.
En duh mi je enkat rekel, da se on ne bo več reinkarniral, ker je že dosegel svoj najvišji jaz in da je tud on že lebdel na vodi...... ne vem jaz tud upam da se ne reinkarniram več, razn če drugo življenje ne bm tko  trpela, mogoče se mi pa uresniči želja Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #160 - 06.01.2010 at 17:09:53
 
Quote:
Zavedanje kdo smo? To je zame mau precenjena vrednota.Jaz skoz mislem tisto kar drugi pol v resnic rečejo al pa o enem eno stvar premišljujem pol me pa pokliče in sm prej misnla točn to stvar ki se njemu dogaja. Tko da iz tega izhaja ta moja misel, k se men včasih zdi da mene sploh ni, da jaz kot oseba ne obstajam, sej mam ena svoja prepričanja, sm pol me spet zjebe, k na koncu ugotovim da so skupna z enim drugim?

Ni treba , da je zavedanje vsega, kdo smo.
Včasih je dovolj le delček. Sestavljeni pa smo iz vseh teh delčkov, ki se jih zavedamo ali pa ne...

Ljudje nismo tako različni, kot si mislimo ali pa bi radi bili.
Saj nas vzgajajo na približno isti način, vsi hodimo in smo hodili v iste ali podobne šole....
Razlike so le v doživljanju občutkov, nekih prepričanjih....
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #161 - 06.01.2010 at 17:24:58
 
Pol je delček mene to, da se jez zavedam da mi včasih ni treba nič rečt in bom vedla kaj je z drugim in s tem se jaz v bistvu zavedam samo sebe in to sem jaz? Mogoče bi blo to zadovoljivo.
Čeprav je včasih težko mislt zravn se pa še poslušat, lažje je sm govort Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #162 - 06.01.2010 at 17:46:36
 
Quote:
k sm enkat v šoli zaspala in sm šla vn s telesa, so me pol poslal k šolski psihologinji češ da sm problematičen otrok.

o hudo kera izkušnja
hvala k si to povedala, zdj štekam

p.s.
pa ful sm občutila, kako sta obe _zgodbi o sugestibilnosti_
heheheheh
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #163 - 06.01.2010 at 17:48:45
 
men se zdi da si zadevo kr dobr shekala xyz

npr
Quote:
Ne vem zadnč sm bla na jogi in me pr eni asani ful zaboli trebuh in pol men ena kolegica pove točno isto stvar, ki se je v bistvu nji zgodila.

to se tolkrat zgodi, da nas neki boli/sekira/peče/whatever u istem trenutku al pa zlo bliz, kot nekoga s komer smo zelo povezani
(da o mislih ne govorim u tem kontextu)
jeba je pak v tem da se o tem zlo mal pogovarjamo
z bližnjimi ...
in zato ne veš ne ti, ne tisti ki je toisto občutu iz koga izvira, če ne kr iz sistema ... zato se je treba pogovarjat
čim več
z ljudmi s katerimi smo povezani
(za tiste na kere smo navezani obstajajo extra tehnike, pomaga pa tud pogovor)

skratka
mogoče boš ena prvih (za katero bomo vedl) da je zate to dar
in ne preklestvo


še kej nam povej
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #164 - 06.01.2010 at 18:18:13
 
Lepo da ste me poslušal GrinPol se bm pa še mau več pogovarjala, ful bi mi blo kul da bi vedla točn to sm jaz to bo zdej in to bo pol. Čeprov za tist pol sm rabla skor 5 let. vztrajnost se kr splača. k se trudm to izolirat že ful let, pa glede na mojo zdravilko je možno.
Ful mi je zanimiva ta jasnovidnost, čeprov to ni moj namen v tem življenju, sm si napovedala da bm zdravilka in sicer da bm samo roko položila na žensko in ji bm pozdravla raka. Moja zdravilka vedno pravi, da  je ona mela tok bolezni in tok pretrpela zato da točno ve za vsakega kako se počuti in ga razume.
Čeprov sm se vpisala na ta forum sm k sm hotla revolucijo Roll Eyes. Čez 40 let naj bi sicer shizofrenike drgač gledal, sej iz psihološkaga vidika zdravstvo vedno bolj izgublja zaupanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 15