Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 20028 times)
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #15 - 26.11.2003 at 08:58:57
 
Quote:
Ja to sem si kasneje razjasnila . . da so impersonalisti . . ce takrat sem kr brez kaksne teoreticne podlage prisla tja in delala jogo . . zdaj bi menda vse to bolj razumela
. . samo sem tak ugotovila da mi je  personalisticna teorija dosti blizja
tak da ni nujno da se spuscam v spoznavanje njihove

pohvalno. Smiley

ampak vseen mormo vedt neki. Absolutna resnica se razodeva na tri nacine, glede na pristop spoznavanja. ena nedeljiva substanca se imenuje brahman, paramatma in Bhagavan. spoznanje Bhagavana (Bog kot vseprivlacna osebnost) zdruzuje znanje tako o brahmanu (vseprisotnost) kot o paramatmi (lokaliziranost). Absolutna resnica ima hkrati neosebni in osebni aspekt, ki sta v popolni harmoniji.

umski spekulatorji na koncu pridejo do spoznanja Bozje vseprisotnosti (vse je eno), meditativni jogiji spoznajo paramatmo, Bozji lokalizirani aspekt, ki prebiva povsod, v vsakem atomu in tudi v njihovih srcih, kjer ga na koncu lahko preko meditacije "vidijo". tisti, ki pa prakticirajo bhakti, vdano sluzenje Bogu pa ga spoznajo kot Bhagavan-a, vseprivlacno osebnost s svojimi sladkimi aktivnostmi, sebe pa spoznajo kot njegovega vecnega slugo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #16 - 26.11.2003 at 13:00:11
 
samo nekaj tak neskoncno lepega je to ce lahko kdo iskreno sluzi bogu
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #17 - 26.11.2003 at 13:02:07
 
Quote:
samo nekaj tak neskoncno lepega je to ce lahko kdo iskreno sluzi bogu

tud jz si zelo zelim, da bi prisel do takega spoznanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: joga
Reply #18 - 26.11.2003 at 17:39:44
 
Quote:
tud jz si zelo zelim, da bi prisel do takega spoznanja.

Potem se pa takrat oglas, ko boš imel kaj iz sebe za povedat, namesto, da s piflarijo utrujaš  Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #19 - 27.11.2003 at 11:27:17
 
sidha wrote on 26.11.2003 at 17:39:44:
Potem se pa takrat oglas, ko boš imel kaj iz sebe za povedat, namesto, da s piflarijo utrujaš  Wink

se ti iskreno oproscam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: joga
Reply #20 - 27.11.2003 at 14:58:36
 
sidha wrote on 26.11.2003 at 17:39:44:
Potem se pa takrat oglas, ko boš imel kaj iz sebe za povedat, namesto, da s piflarijo utrujaš  Wink


Jest tudi. Wink

Grin Grin Grin
Mogočni unikat SIDHA, ponižno in vneto čakam tvoje edinstvene unikatne besede.  Grin Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: joga
Reply #21 - 27.11.2003 at 15:02:38
 
Poslušte, da ne boste spet zajadral v neke visoke duhovne sfere!

Joga - za povprečnega zahodnjaka - ni nič drugega kot način, kako zbrati in obdržati čim več energije.

Vse ostalo bluzenje pozabite!

Zaradi tega je smiselno, da joga postane način življenja, ne pa samo prijetna razgibalna vaja za dušo in telo. Vendar: dokler boste gojili zahodnjaški način življenja, še več, dokler ne boste živeli v Indiji, sploh ne boste mogli postati pravi učenec joge. Tu, pri nas, na tak način, nimate pogojev za to!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: joga
Reply #22 - 28.11.2003 at 08:46:15
 
Quote:
Grin Grin Grin
Mogočni unikat SIDHA, ponižno in vneto čakam tvoje edinstvene unikatne besede.  Grin Grin Grin


Mogoče sem res malce žaljivo to povedal, zato se ti aryan opravičujem.  Embarrassed
Toda čudi me kako se ne naveličate ponavljanja enih in istih stvari. ???
Po svoje smo verjetno vsi unikatni, toda delujemo kot kloni.  Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #23 - 29.11.2003 at 12:48:21
 




unikati smo samo v tem smislu, da se lahko odlocimo katere stvari bomo ponavljali od drugih


Back to top
 
 
IP Logged
 
jani42
Guest




Re: joga
Reply #24 - 08.04.2004 at 20:59:58
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.11.2003 at 15:02:38:
Poslušte, da ne boste spet zajadral v neke visoke duhovne sfere!

Joga - za povprečnega zahodnjaka - ni nič drugega kot način, kako zbrati in obdržati čim več energije.

Vse ostalo bluzenje pozabite!

Zaradi tega je smiselno, da joga postane način življenja, ne pa samo prijetna razgibalna vaja za dušo in telo. Vendar: dokler boste gojili zahodnjaški način življenja, še več, dokler ne boste živeli v Indiji, sploh ne boste mogli postati pravi učenec joge. Tu, pri nas, na tak način, nimate pogojev za to!


Dobr povedan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DMD
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Re: joga
Reply #25 - 28.09.2010 at 18:04:26
 
"Pozdravljeni!

Prosila bi vas, če mi lahko kdo svetuje, kam na jogo. Slišala sem za Joga v vsakdanjem življenju, pa na viču je klub Namaste kolikor vem... Ima kdo kake izkušnje? Še kak klub? Se joge po klubih razlikujejo?
začela bi jeseni, z novo sezono.

Hvala
."

Navadno priporočam Sadhano ali Mojetelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2