Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 19909 times)
olgica
Guest




joga
22.06.2003 at 12:49:49
 
Pozdravljeni!

Prosila bi vas, če mi lahko kdo svetuje, kam na jogo. Slišala sem za Joga v vsakdanjem življenju, pa na viču je klub Namaste kolikor vem... Ima kdo kake izkušnje? Še kak klub? Se joge po klubih razlikujejo?
začela bi jeseni, z novo sezono.

Hvala!
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: joga
Reply #1 - 22.06.2003 at 20:14:07
 
Zdravo Olgica.

Ti, kam boš šla na jogo ne vem, jaz sem šel parkrat tukaj pri nas, tolk, da sem videl kak se to zvija in razteza, pa da sem se dodobra nasmejal, fino mi je bilo, zdej pa sam doma delam in se učim največ iz knjig, drugače imam pa prijatelja, ki je že okoli deset let v tem poslu in če me kaj štihne v križu, grem pol celi zviti tja do njega, da mi pomaga. Še dober, da ni daleč stran doma.
Drugače mi je pa kar interesantno, no z jogo in nekaterimidrugimi vajami sem si pomagal, no bolje rečeno so mi pomagali, da sedaj lahko sedim v popolnem Lotosovem položaju.
Ja, najbolše je začeti jeseni, tudi jaz sem začel jeseni, res, bilo mi je fino in ne vem, če nebo spet šel letos na kakih par raztezanj, mi je tak lepo, ker še lahko zraven gledam kull dobre beybe.
Drugače mam pa frenda, ki je učitelj karateja in ima peti dan črni pas, ti mi je tud on pokazal nekaj vaj za raztezanje, sedaj pa še zraven uči neki tai, kaj vem kaj no, neki tai pa še neki zrav, ma ima kar nekaj teh tai učenj, je pa kul faca, kar naprej se reži, tak kot jaz.
Zdej bom na jesen vpisal k njemu mojo tamalo, da se bo začela učit te tai in še kak karate zraven, pa na jogo jo bom tud vpisal, da bo gibčna ko zraste, predvsem pa, da bo mirna in da bo znala sama zase poskrbet, ko zraste seveda.
Drugače pa, ti kar navali, joga je kull zadeva.

Čao    ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: joga
Reply #2 - 23.06.2003 at 17:37:23
 
hm, Tara yoga center bi bil še en, v Ljubljani, kul zadeva, predvsem pa strokovno vodstvo, folk je zadovoljen in zyogiran Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: joga
Reply #3 - 24.06.2003 at 08:36:17
 
A  ni joga bolj umetnost mirovanja kot umetnost gibanja? Vsej tko me je ucila Silvana Svara......
lp
brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
olgica
Guest




Re: joga
Reply #4 - 28.06.2003 at 21:13:44
 
Hvala vsem za odgovore! Bom se morala odločiti kam.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #5 - 05.11.2003 at 09:29:23
 
a se kdo redno ukvarja s ksno vrsto joge, hatha, raja, ... ?
Back to top
« Last Edit: 12.11.2003 at 13:52:18 by aryan »  
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: joga
Reply #6 - 05.11.2003 at 11:32:50
 
Že deset let vsak juter delam jogo, ki ji rečem Jakatova joga.

Bolš k' use une radže in hate in kva so že. Pa že zaston je blo...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #7 - 12.11.2003 at 13:51:29
 
se kdo drug?
Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #8 - 25.11.2003 at 11:56:53
 
Quote:
se kdo drug?


sem se nekaj ukvarjala z raja jogo (oz. jo se delam) . . no ne tak redno . . samo se mi ni nikoli zdelo da je to to

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #9 - 25.11.2003 at 12:09:00
 
Quote:
sem se nekaj ukvarjala z raja jogo (oz. jo se delam) . . no ne tak redno . . samo se mi ni nikoli zdelo da je to to

8 stopenjsko raja jogo?

yama, niyama, asana, pranayama, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi?

pod cigavim vodstvom (uciteljem) pa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #10 - 25.11.2003 at 12:23:31
 
Quote:
pod cigavim vodstvom (uciteljem) pa?


Paramhans Swami Maheshwarananda

(taka bolj mnozicna organizacija je to)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #11 - 25.11.2003 at 12:30:33
 
Quote:
Paramhans Swami Maheshwarananda

aha, poznam ja. kolk casa pa ze? in zakaj se ti zdi, da to ni to? kaj te je zmotil, oz. ti ne odgovarja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #12 - 25.11.2003 at 13:38:31
 
hm v tretjem letniku sem zacela – 3 leta nekaj takega . . kot prvic mi sploh ni blo prav jasno za kaj gre – sem bla takrat prevec zatopljena v moje lastne teorije . . to mislim takrat v srednji soli . . tak da se mi zdi da sem kr nekaj stvari kr spregledala (preslisala) . . takrat ko sem imela priloznost spoznavat . . (obiskala ashram ker pri sami vadbi joge skoraj nisi seznanjen z nobeno teorijo)
Drugace pa se mi je zdelo prakticno nemogoce -  resevanje vsega s prakticiranjem joge . . skoraj malo egoistico ceprav v bistvu naj ne bi blo . . samo taki obcutek pac . . ful poudarjanje joge in premalo govora o bogu  . . lahko pa da sem samo preslisala  Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: joga
Reply #13 - 25.11.2003 at 13:51:25
 
Quote:
ful poudarjanje joge in premalo govora o bogu  . . lahko pa da sem samo preslisala

kokr jz poznam njihov sistem oni kr dost govorijo o Bogu, ampak v smislu, da so to ultimativno kar oni sami in da ima vsak od nas potencial postat Bog. sledijo impersonalisticni mayavada teoriji od Sri Sankaracarye in v skladu s tem prakticirajo tko yogo kot teorijo.

drgac pa s samo raja yogo ni nic kej narobe. yama so moralna pravila, niyama so osebne regulacije, asane ti nardijo telo stabilno (za kasnejso meditacijo), pranayama ti ocisti in stabilizira zivcevje in umiri um, pratyahara, dharana, dhyana in samadhi pa so interne prakse meditacije. razlika med razlicni filozofijami nastane v teh zadnjih 4ih fazah. sicer je v kali-yugi zelo tezko kej vecnega dosezt s prakticiranjem raja yoge (ker za to ni primernih pogojev) razen stranskih ucinkov, kot so zdravje, vegetarijanstvo itd. za vecno dobrobitno spiritualno prakso pa je potrebno se kaj vec kot le to.

sicer je pa teorija o tem, da lahko nekdo Bog "postane" mal otrocja in nikol uresnicljiva, razen v umski imaginaciji nekaterih preponosnih oseb.


Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: joga
Reply #14 - 25.11.2003 at 15:59:14
 
Ja to sem si kasneje razjasnila . . da so impersonalisti . . ce takrat sem kr brez kaksne teoreticne podlage prisla tja in delala jogo . . zdaj bi menda vse to bolj razumela
. . samo sem tak ugotovila da mi je  personalisticna teorija dosti blizja
tak da ni nujno da se spuscam v spoznavanje njihove


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2