Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 26272 times)
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #30 - 26.06.2003 at 09:17:51
 
Quote:
In Zakaj potem ti Aryan potrebuješ Bhagavad Gito in ostale svete spise katere uporabljaš ?

jaz pravim da je verodostojni ucitelj potreben za vsakogar, in ne le zacasno, prav tako verodostojni sveti spisi kot so Vedska literatura.

Quote:
in zakaj hodiš v svojo versko sekto, ali ti izpopolnjuje tvoje srčne zadeve?

seveda, v skladu z mojimi kapacitetami in kvalifikacijami.

Quote:
ali ima Gita sploh kakšno povezavo z tvojim srcem  ?  ali jo imaš zato, da slediš neki nauk, da se učiš ?

iz Bhagavad-gite lahko izves teoretski koncept in tud sovpadajoco prakso, s katero lahko dosezes vecno zadovoljstvo in popolno izpolnjenost v vecnem odnosu z Absolutno resnico/Bogom/Sri Krishno.

Quote:
In zakaj bi ti potreboval Gito in ostale svete spise, če ti nobena od teh stvari ne da tvojega srčnega zadovoljstva?

kot si lahko zgoraj prebral jo zelo potrebujem.

Quote:
Razen, če je to le začasno tvoje skrivanje pred nečem?

Gita govori o vecnosti, ki jo je potrebno realizirat, torej ne o zacasnosti. z zacasnostjo in stalnim spreminjanjem imamo tko al tko vsakdanje izkusnje, pa nismo kej prevec mirni ali zadovoljni ob tem.

Quote:
Ne sekta, ne sveti spisi, nič te ne zadovoljuje, te sploh kaj zadovoljuje?

zadovoljuje me lahko le delovanje v skladu z mojo vecno naravo/identiteto. pri razpoznavanju te moje vecne dolznosti pa mi zelo koristijo sveti spisi, in vse osebe, ki delujejo v skladu z njihovimi navodili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #31 - 26.06.2003 at 09:40:38
 
Težko je odgovoriti tistemu, katerega cilj je samo postavljanje nesmiselnih vprašanj

in katerega tu zapisani odgovori sploh ne zanimajo.

Tudi razumevanje in jasnost je darilo Boga človeku,

kakor je človekova zmeda njegovo darilo samemu sebi.

Torej, če hočeš v svojem življenju še naprej ostati zmeden, ti tega prav nihče ne brani.

Kvaliteta tvojega življenja, je tvoja izbira.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #32 - 26.06.2003 at 10:05:05
 
stoychi wrote on 26.06.2003 at 09:40:38:
Težko je odgovoriti tistemu, katerega cilj je samo postavljanje nesmiselnih vprašanj

kaksna pa so pol po tvoje smiselna vprasanje na katere si pripravljen odgovarjati?

Quote:
Tudi razumevanje in jasnost je darilo Boga človeku,
kakor je človekova zmeda njegovo darilo samemu sebi.

torej Bog nam daje razumevanje in jasnost, sami sebi pa dajemo zmedo.

Quote:
Torej, če hočeš v svojem življenju še naprej ostati zmeden, ti tega prav nihče ne brani.

men se je dostkrat nehote zazdel, da bi mene (in ostale) ti na vsak nacin rad "odresil" te moje zmedenosti s pomocjo video predstavitev gospoda M., z predlogi o sledenju njegovim naukom itd. je on pol tisti Bog zgoraj, ki daje razzumevanje in jasnost?

zakaj mi pol s temi predlogi tako entuziasticno in na trenutke agresivno "onemogocas" mojo zmedenost, ce pa pravis da mi nihce ne brani ostat zmeden?

Quote:
Kvaliteta tvojega življenja, je tvoja izbira.

torej zakaj bi pol jaz (ali kdo drug) poslusal tvoje nasvete ali nasvete gospoda M., saj si lahko le sami izbiramo kvaliteti svojega zivljenja, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #33 - 26.06.2003 at 10:26:11
 
Smiley
tole si lepo napisal kreden. No nekaj podobnega sem mu napisal že sam. Ugotovil sem, da je ta človek, ki se skriva pod dvemi imeni samo provokator.
Zanimivo je, da smo v bivši državi v udbi imeli službo, katere dolžnost je bila nadzirati naše društvo in po potrebi ustvarjati zmedo.
Ne bi se čudil, če še vedno obstaja kaka taka služba, saj tudi ta sistem, ki je podaljšek prejšnjega potrebuje čim več poslušnih in prestrašenih ovc in čim manj nekih ljudi, ki se upajo javno povedati to, kar čutijo in mislijo.
Ker se sam nikoli nisem skrival, moj mail je objavljen na mnogih mestih tu in drugod, celo številka mojega mobija je objavljena na pozitivkah, se mi sploh ne zdi čudno, da sem v zadnjem času dobil precej mailov  s prijazno vsebino, češ da je že skrajni čas, da se fentam itd,
da o prijaznih pošiljalcih virusov sploh ne govorim.
Tako pač je, vsak opravlja svoje poslanstvo in dobiva svoje plačilo.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #34 - 26.06.2003 at 10:39:05
 
Quote:
Potem se pravi, da so zate sveti spisi tisti tapravi, ki ti lahko dajo večno zadovoljstvo in te združijo z Bogom.

kot sm ze napisu. sveti spisi sami po seb niso dovolj ce ne sledis njihovim navodilom. pravilnih navodil iz tam notr pa ne bos nasel drugje kot le tam, ali pri samorealiziranih osebah, ki natancno delujejo v skladu z njimi.

Quote:
Mislim, da sveti spisi učijo enmalo drugače kot pa ti delaš.

kaj po tvoje jaz drgac delam kot ucijo sveti spisi?

Quote:
Nauči se že enkrat in predvsem, nauči se pravilno brati in razumeti svete spise, potem ne boš streljal takšne oslovske do nekega M-ja, katerega sploh ne poznaš in ne do Stojchija, katerega tudi ne poznaš, seveda, vse to kar streljaš proti tema dvema so tvoje iskrivljene sektaške bedarije.

tok kokr jaz poznam stojchi-ja, in gospoda M, tok ti poznas mene, pa vseen pises takele tukile spodi...

Quote:
Samo, zanima me nekaj, ker vidim, kakšne neumnosti in kaje in čeje in vse ostale tvoje svete besede namenjaš drugim, ali bereš pravilno te svete spise ? ali veš kaj bereš ? ali razumeš kaj bereš in navsezadnje, ali te pravilno učijo v tej vaši verski sekti ?
Mislim, da je odgovor na vse, NE.

...me poznas dovolj, da lahko tako prepricano govoris o meni?

ze ene parkrat se je opazl pr teb da govoris in predlagas eno, sam delas pa drugo. sej ni cudno da pol na vsake tok casa dozivljas take ali drugacne izbruhe jeze, ki jih nisem opazil le jaz tukile na forumu.

Quote:
Mislim, da tebi ne morejo sveti spisi pomagati kaj dosti, dokler te nekdo ne bo naučil pravilno brati, razumeti in uporabljati svete spise.

npr. kdo po tvoje?

Quote:
Meni osebno se zdi, da tvoje nezadovoljstvo izvira prav iz nepoznavanja svetih spisov in grobo izkoriščanje v neprave namene le teh svetih spisov,

se enkrat, podobno kot zgoraj. ali si lahko mal bolj konkreten? za kaj jih izkoriscam in kaksen je pravi pomen svetih spisov po tvoje, da si lahko opazil moje odmikanje od njihovega smisla in navodil?

Quote:
zraven doda pa še ves pečat na to tvoja sekta, v kateri pa tudi ne morejo biti kaj sveto spisemsko podkovani ljudje, ker ti ne morejo in ne znajo ponuditi tisto zadovoljstvo katerega iščeš in ga še dolgo ne boš našel, vsaj na takšen način ne.

pa ne da ti tud (tako kot "pokvarjen" jaz) govoris o nekaterih ki jih sploh ne poznas, in obenem ves kaj oni nudijo kaj pa ne?

Quote:
To kar delaš ti delajo pokvarjenci, ki vidijo v sebi najbolj sveto osebo vse ostale pa vidijo v podrejenem in grešnem položaju.

ce jaz kdaj za koga smatram da je v podrejenem ali bolj gresnem polozaju kot jaz, mu ponavad poskusam prikazat kje se to opazi (da bo opazil tud on sam), zakaj je do tega sploh prislo in kako se to lahko odpravi. ce me kdo poslusa prav, ce pa ne pa tud prav.

Quote:
Ali te ni sram in ali te ne zaboli srce, ko izgovoriš sveto ime Sri Krsne, seveda v primeru, če sploh je Gospod Sri Krsna zate sveta oseba.

Sri Krishna je zame Absolutna resnica/Bog. ce te zanima resnica o njem, pa pozorno in s poniznostjo ter iskrenostjo prestudiri Bhagavad-gito in Srimad Bhagavatam v druzbi tistih ki so samorealizirani, po milosti prav Sri Krishne.

Quote:
Jaz ne poznam tega M-ja in niti ne poznam Stojchija in vso natolcevanje glede M-ja, vse kar se mu pripisuje, to in ono, te sprašujem, ali si bil zraven da to veš ? ali imaš zato 100% dokaze, ali pač le govoriš kot stare babe, rekla, kazala ?

ceprav ne poznas niti stojchija niti gospoda M-ja, jih tako entuziasticno branis kot da bi jih poznal. ali pa ju branis le zarad tega ker nasprotujes men, ceprav mene tud ne poznas?

ko ze govoris o 100% dokazih, o starih babah, itd. najprej poglej o katerih osebah, ki jih ne poznas govoris slabo (recimo o men) in govoris dobro (recimo o stojchi-ju in M-ju), ceprav ne poznas nbenga od nas?

al si se sam mal vmesal zraven, ker si pac zasvojen z drogo ki se ji rece "jaz hocem biti v srediscu pozornosti", ali po domace kronicno ljubosumje?

Quote:
In navsezadnje, zakaj in kaj te moti ta M.
Si mar ljubusumen, te jezi ker je mogoče boljši kot ti, te ego fila in se ne da ob pomisli, da je nekdo boljši kot ti sveti spisemski sektaš, ali pa je le to navsezadnje tvoja popolna zabloda izgubljenosti?

pri gospodu M-ju me motijo stvari kot so razglasanje sebe za Boga s podporo monisticne filozofije ki se da razbrat iz njegovih besedil ali besedil stojcija ki jih pise. ce te pa zanima kaj je to "monisticna" filozofija in kje se ta kaze v govorjenju in obnasanju gospoda M. in stojchija, pa ti bom odgovoru ce te bo kdaj zanimal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #35 - 26.06.2003 at 10:57:36
 
Smiley
zanimivo, kali me je vprašala od kje moje zgodbe, ki jih objavljam tu in na pozitivkah. Večino njih sem slišal od svojega mojstra, on pa od svojega, nekaj sem jih nekje prebral, nekaj pa sem si jih izmislil kar sam. Vsaki pa vedno dodam svojo poanto, svoje videnje, oziroma svoje razumevanje, tako da so precej avtorske.
Zadnjič sem začel malo brskati po internetu, ne bi li kje morda našel kakšno od teh zgodb in glej, glej, na moje veliko presenečenje, to zadnjo o papigi sem našel pri Rumiju, ki je bil rojen 1207 na območju današnjega afganistana.
Čeprav je večino svojega življenja preživel v turčiji sem prepričan, da je tudi on sam to zgodbo o papigi nekje moral slišati, saj govori o trgovčevem potovanju v indijo in jo seveda tako kot jaz, priredil po svoje.
Le zakaj sem prepričan, čeprav je med nama 800 let razlike, da oba govoriva o istem učenju.
Kar je pomembnejše od same zgodbe, je njeno razumevanje, prenos v današnji čas in seveda jasnost njenega podajanja.  
Tu imaš možnost primerjanja moje zgodbo z njegovo, imaš možnost ugotoviti njune podobnosti in razlike.
Lahko mi napišeš katera ti je bolj všeč in zakaj.    

Rumi: The parrot  

There was a merchant setting out for India. He asked each male and female servant what they wanted to be brought as a gift. Each told him a different exotic object: a piece of silk, a brass figurine, a pearl necklace.

Then he asked his beautiful caged parrot, the one with such a lovely voice, and she said: "When you see the Indian parrots, describe my cage. Say that I need guidance here in my separation from them. Ask how our friendship can continue with me so confined and them flying about freely in the meadow mist. Tell them that I remember well our mornings moving together from tree to tree. Tell them to drink one cup of ecstatic wine in honor of me here in the dregs of my life.

"Tell them that the sound of their quarreling high in the trees would be sweeter to hear than any music."

This parrot is the spirit-bird in all of us, that part that wants to return to freedom, and is the freedom. What she wants from India is herself!

So this parrot gave her message to the merchant, and when he reached India, he saw a field full of parrots. He stopped and called out what she had told him.

One of the nearest parrots shivered and stiffened and fell down dead.

The merchant said: "This one is surely kin to my parrot. I shouldn't have spoken."

He finished his trading and returned home with the presents for his workers.

When he got to the parrot, she demanded her gift. "What happened when you told my story to the Indian parrots?"

"I'm afraid to say."

"Master, you must!"

"When I spoke your complaint to the field of chattering parrots, it broke one of their hearts. She must have been a close companion, or a relative, for when she heard about you she grew quiet and trembled, and died."

As the caged parrot heard this, she herself quivered and sank to the cage floor. This merchant was a good man. He grieved deeply for his parrot, murmuring
distracted phrases, self-contradictory - cold, then loving - clear, then murky with symbolism. A drowning man reaches for anything! The Friend loves this flailing about better than any lying still. The One who lives inside existence stays constantly in motion, and whatever you do, that king watches through the window.

When the merchant threw the "dead" parrot out of the cage, it spread its wings and glided to a nearby tree!

The merchant suddenly understood the mystery: "Sweet singer, what was in the message that taught you this trick?"

"She told me that it was the charm of my voice that kept me caged. Give it up, and be released!"

The parrot told the merchant one or two more spiritual truths. Then a tender goodbye.

"God protect you," said the merchant, "as you go on your new way. I hope to follow you!"
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #36 - 26.06.2003 at 11:40:51
 
ce mi sveti spisi (Vede) in verodostojni svetniki predlagajo naj v Kali-yugi (zdejsni dobi) stalno ponavljam sveto ime Sri Krishne bom to se naprej pocel, ne glede na to kaj mi ti predlagas in kaj ne.

kar se pa tice mojih vprasanj stojchiju, jih bom pa po moje se naprej reseval le z njem, ko/ce bo tud on pripravljen sodelovat. ce pa ne, pol pa ne. vsak lahko na ta forum napise svoj mnenje. tud ti si ga in ga po moje tud se bos. se pa strinjam s tem da "tisto kar sejes, to zanjes".
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #37 - 26.06.2003 at 12:08:45
 
ce koga zanima o cem stojchi govori...(ceprav napisano od praktikanta ki ni ucenc od M-ja).

Anahata Sounds: The Mystical Internal
Sounds Heard During Meditation

Anahata sounds are the mystic sounds heard by the Yogi at the beginning stage of his meditation. This subject is termed Nada-Anusadhana, an enquiry into the mystic sounds. This is a sign of purification of the Nadis due to the practice of Pranayama. The sounds can also be heard after the uttering of the Ajapa Gayatri Mantra, "Hamsah Soham', one hundred thousand times. The sounds are heard through the right ear with or without closing the ears.The sounds are distinct when heard through closed ears. The ears can be closed by introducing the thumbs in the ear through the process of Yoni-Mudra. Sit in Padma or Siddha Asana. Close the ears with right and left thumb and hear the sounds very attentively. Occasionally you can hear the sounds through the left ear also. Practice to hear through the right ear only. Why you hear through the right ear only or hear distinctly through the right ear is because of the influence of the solar Nadi, Pingal. The anahata sound is also called Omkara Dhvani. It is due to the vibration of prana in the heart.

Back to top
« Last Edit: 26.06.2003 at 14:05:25 by aryan »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #38 - 26.06.2003 at 12:13:19
 
pa se tole... (nadaljevanje prejsnjega posta)

Visions of Lights in Meditation

Various kinds of lights manifest during meditation owing to concentration. In the beginning, a bright, white light, the size of a pin's point will appear in the forehead in Trikuti which corresponds tentatively to the Ajna Chakra of the astral body. When the eyes are closed, you will notice different colored lights such as white, yellow, red, smoky, blue, green, mixed color, flashes like lightning, like fire, burning charcoal, fire-flies, the moon, the sun and stars. These lights appear in the mental space, Chidakasha. These are all Tanmatric lights. Each Tanmatra  has its own specific color. Prithvi (earth) Tanmatra has a yellow light; Apas (water) Tanmatra has a white light; Agni (fire) Tanmatra has a red light; Vayu (air) Tanmatra has a smoky light; and Akasha (ether) Tanmatra has a blue light. Yellow and white lights are very commonly seen. Red and blue lights are rarely noticeable. Frequently there is a combination of white and yellow lights. In the beginning, small balls of white light float about before your eyes. When you first observe this, be assured that the mind is be coming more steady and that you are progressing in concentration. After some months the size of the light will increase and you will see a full blaze of white light, bigger than the sun. In the beginning these lights are not steady. They come and disappear immediately. They flash out from above the forehead and from the sides. They cause peculiar (nenavaden, cuden) sensations of extreme joy and happiness and there is an intense desire for a vision of these lights. When you have steady and systematic practice for two or three hours of meditation at a stretch, these lights appear more frequently and remain steadily for a long time. The vision of the lights is a great encouragement in Sadhana. It impels you to stick steadily to meditation. It gives you strong faith in superphysical matters. The appearance of the light denotes that you are transcending the physical consciousness. You are in a semiconscious state when the light appears. You are between the two planes. You must not shake the body when these lights manifest. You must be perfectly steady in the Asana. You must breathe very, very slowly.

One whose food is moderate, whose anger has been controlled, who has given up all love for society, who has subdued his passions, who has overcome all pairs of opposites (Dvandvas) and who has given up his egoism, gets a vision of a triangular light during meditation.

Sometimes during meditation you will see a brilliant dazzling light. You will find it difficult to gaze at this light. You will be compelled to withdraw your mental vision of this light. This dazzling light is the light emanating from the Sushumna.

You will see forms in the lights - either the lustrous forms of demigods (Devatas) or physical forms. You will se your Ishta Devata or chosen deity in handsome dress with four hands and weapons. Siddhas, Rishis and other Devatas appear before you to encourage you. You will find a huge collection of Devatas and celestial ladies (Apsaras) with various musical instruments in their hands. You will also see beautiful flower gardens, fine palatial buildings, rivers, mountains, golden temples, sceneries so lovely and picturesque as cannot be adequately described.

The experiences vary with different individuals. What one man experiences, may not be experienced by another man. Many erroneously believe that they have realized the self when they get these experiences, stop their Sadhana and try to move in the society to preach a new cult and religion in the name of Loka-sangraha. This is a serious blunder.

This is not realization at all. These are simple encouragements from your Ishta Devata to convince you of a higher spiritual life and push you on in your steady, systematic and incessant practice of meditation with zeal and enthusiasm. You will have to ignore these things and drive them away. You must not care a bit for the vision of lights. You must fix your attention on the Lakshya,  the goal, viz., Brahman. These visions appear in some persons within a few days, while in others within six or nine months. It depends upon the state of the mind and degree of concentration.

Back to top
« Last Edit: 26.06.2003 at 14:06:07 by aryan »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #39 - 26.06.2003 at 14:18:47
 
Kreden, tud jest zastrižem z ušesi, ko se kdo začne skilcevat na svete spise pa njihove interprete. Sm preveč anarhičen karakter, da bi si prizanl, da kašna stvar deluje samo zato, ker je ta al pa una avtoriteta tko zapovedala. Mam koj sum na pranje mozga al pa kakšno sugestivno magijo, s kaktero ma kdo koga namen nafintirat za svoje interese. Tud če komu verjamem, se če se  le -da izgonem temu,  da bi si pri predajnaju izkušnje vnaprej skliceval na njegovo avtoriteto. Če sam res verjamem, sem tud avtomatsko segustiven, čer ne, džabe meni avtoriteta, magari vrhovna/božja.

Po moje sta se  stojči pa aryan prišla sem gor utrdit v svoji veri. Ziher sta avtoretite vsak v svoji sekti, ampak takle nanetni misijon te utrdi v veri bolj kot skupnost enako misličeih, ki oblikujejo eno homogeno psihosocilano skupnost, znotraj katere se vera ziher samouresničuje, magari zard spranih mžganov, ki povsod vidje le znake verske samoresničitve. Utrdit se v veri pa pomen tud, da vera deluje tud izven te skupnosti, tkorekoč na splošno, t.j. tud v okolju, ki nima posluha za njihove avtoritete, ma pa to okolje  vsaj osnoven  posluh  za možnost, da ma iskrena vera potenco samouresničitve. Katerakoli in kakorkoli, tolk posluha boš pa moral tud ti pokazat, kreden, če ne zgubljaš cajt tle gor in ne delaš nobenmu dobrga, tud seb ne,  ampak krneki.    Tongue Undecided Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #40 - 26.06.2003 at 15:03:57
 
titud wrote on 26.06.2003 at 14:18:47:
Sm preveč anarhičen karakter, da bi si prizanl, da kašna stvar deluje samo zato, ker je ta al pa una avtoriteta tko zapovedala.

a pol ti je lastna izkusnja najvecja avtoriteta? men tud.

Quote:
Mam koj sum na pranje mozga al pa kakšno sugestivno magijo, s kaktero ma kdo koga namen nafintirat za svoje interese.

tud to se dogaja in se je velik ze dogajal. ce iz tega pol posplosimo in zakljucmo, da so vse "avtoritete" goljufi in prevaranti, ponavad tud nismo ciz zihr, a ne? to se opaz ker se se zmeri "neopazno" in potihem sukamo okol njih, in pozorno okol gledamo da nas kdo ne vid. pred drugimi skrit se ni tok tezko, ampak povej mi dragi titud, a skrit pred sabo se da?

Quote:
Po moje sta se  stojči pa aryan prišla sem gor utrdit v svoji veri. Ziher sta avtoretite vsak v svoji sekti, ampak takle nanetni misijon te utrdi v veri bolj kot skupnost enako misličeih, ki oblikujejo eno homogeno psihosocilano skupnost, znotraj katere se vera ziher samouresničuje, magari zard spranih mžganov, ki povsod vidje le znake verske samoresničitve.

se zmeri se ti zdi da se vse dogaja le v psihi in to se ponavad da lepo zmanipulirat s velikim kolektivom, a ne? Wink

heh, sej po en stran je good bit skeptik, ce ne druzga zelo tezko prides pod kontrolo prevarantom, ampak s tem se avtomatsko izognes tudi "socutnikom" v pravem pomenu besede.

sicer pa bomo itak scasoma ugotovil, da se sami sebe (ko smo pogojeni, torej ne vemo ciz tocn kdo smo) bolj okol prinesemo kot pa nas lahko drugi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #41 - 26.06.2003 at 15:43:45
 
Smiley
ko človek takole bere tole besedno solato, (tudi tisto v angleščini), ki nima nobene veze z umetnostjo notranjega spoznanja, s čutenjem božanskosti neumrljivega srca, z notranjim zadovoljstvom, bi bralcem najraje kar predlagal, naj raje kliknejo samo na stojči in preberejo mojih zadnjih 10 postov tega topica.
Dokler nimaš tega točno določenega notranjega spoznanja, o katerem ves čas pišem, lahko o njem samo ugibaš in sanjaš in nič več. Da bi ga dobil, se pa moraš zanj potruditi in priti na določeno mesto, brez tega enostavno ne gre.
kot sem že napisal:
...in dokler ne začutiš
te božanske ljubezni,
tega neverjetnega miru,
ki je tvoja edina resnica,
nimaš na žalost,
nikoli ničesar...
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #42 - 26.06.2003 at 15:49:05
 
Smiley
...in še misel, ki mi je ravnokar prišla:

"Največji greh vseh grešnikov je,
da so spoznali, da so grešniki"

Hvala Bogu, da jaz nikogar od takih ne poznam. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #43 - 27.06.2003 at 08:43:55
 
Quote:
Pa še nekaj me zanima dragi Aryan, ali ti sovražiš ženske?

ne.

z zenskami ni nic narobe. narobe je le z naso koncepcijo, da so zenske namenjene nasemu uzivanju oz. namenjene zadovoljevanju nasih potreb (oz. za zenske moski, ali moski-moski, zenska-zenska).  taka misel pa mi je sovraznik, ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #44 - 27.06.2003 at 10:17:05
 
Smiley
Mojster in učitelj Spoznaja, oziroma Samospoznanja kakor ga tudi sam imenuje:

Prem Rawat Maharaji

je potrdil naše povabilo:

in bo 19. in 20. julija govoril v veliki Galusovi dvorani Cankarjevega Doma v Ljubljani.

O sami prireditvi in prijavi za prireditev lahko izveš več na:

http://www.ustanova-elanvital.si/

pri prijavi pa ti lahko pomagam tudi sam, če mi pustiš tvoje osebno sporočilo pod stojchi.
Vstopnina za vsako prireditev bo 3 000 sit, verjetno  pa bo možen tudi brezplačen ogled prireditve iz Linhartove dvorane
vkolikor bo seveda ostalo še kaj prostora
lp

ps: vse vas, ki pišete na tem topicu prosim, da se tu ne oddaljujete od predmeta pogovora. Hvala.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8