Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12
(Read 55848 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #120 - 02.06.2003 at 21:54:44
 
tejka wrote on 02.06.2003 at 21:15:37:
se mal vmešam, čeprav nimam tle kaj iskat.

Glede na to da je to javni forum, in me nič ne briga kaj imata, se bi rajpi vidva na čaju dobila, pa zdebatirala do konca, a ?

A se bojita da si bosta v lase skočila? Roll Eyes

No, res je bolje, da se zmanita sama, kot da moramo to brat vsi, ker naslov je že tak, da kar prebereš.


Tejka, nič se ne boj, da bi si v lase skočila. Sta oba prijetna mirna dečkota v živo. Tole tukaj so samo konstruktivni pogovori.  Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #121 - 02.06.2003 at 23:39:44
 
Quote:
Tejka, nič se ne boj, da bi si v lase skočila. Sta oba prijetna mirna dečkota v živo. Tole tukaj so samo konstruktivni pogovori.  Wink

Najprej bosta morala še Tejko povabit, da ne bo mrtve tišine ob čaju. Ker tam verjetno ne bosta več tolk zgovorna. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #122 - 04.06.2003 at 00:37:18
 
Quote:
Živjo Amstel, se že dolgo nisva videla...  Smiley
.


Ja, ene 33,5 let  Grin.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #123 - 04.06.2003 at 01:15:30
 
tejka wrote on 02.06.2003 at 21:15:37:
naslov je že tak, da kar prebereš.

zihr ne ponesreč ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #124 - 04.06.2003 at 19:01:17
 
gape wrote on 31.05.2003 at 01:11:25:
moderatorkega kolegija ni
če bi prebral vsaj moje poste v tem threadu, bi to že vedu

No, gape, saj sem nekaj prebral, prav vsega pa pač nimam časa prebrati. Še vedno pa mislim, da magari neformalen moderatorski kolegij obstaja, sicer nebi mogli ne vem kako funkcionirati. Pa četudi gre le za mail ali telfonske seje! Omenim naj ponovno le to, da doslej nisem opazil, da bi bil moderatorski tim kot celota zares do vseh vsaj približno enak, razen kakšne častne izjeme, ki jo seveda razločno vidim.

gape wrote on 31.05.2003 at 01:11:25:
pravičnosti ne moreš pričakovat od mene.
pravičnost zagotavlja sistem.

in nepravičnost, ki jo očitaš sistemu (in posredno meni) je do danes ostala nespremenjena.

O pravičnosti mislim drugače. Res jo mora zagotavljati sistem, sicer je pogosto šepava, toda osnova sleherne pravičnosti kateregakoli človeškega sistema je v srcih ljudi. In če v srcih tistih ljudi, ki sistem vodijo, ni pravičnosti, je niti sistem ne bo mogel zagotavljati.

gape wrote on 31.05.2003 at 01:11:25:
fajn topik
kr trije, ki ste se po precejšnjem udejstvovanju odpovedali sodelovanju na forumu, ste se oglasili.
in sami spoštovanja vredni fantje.
jest še vedno nameravam da se vrnete med nas.

saj vseeno nismo tako extremno
*usmerjeni v negativno in zavestno naravnani proti drugače mislečim.*

Se strinjam, res niste tako zelo ekstremni. Meni osebno ste vendarle zanimiva druščina. Ti pa moram povedati, da se niti nisem odpovedal sodelovanju na tem forumu zaradi kakšne zamere ali kapric, pač pa zaradi čisto objektine nuje. Preprosto res je, da kar dalj časa nisem mogel sodelovati na forumu zaradi objektivnih razlogov.

Sem pa vesel, da smo ti dobrodošli drugače misleči. Bi pa vendarle pripomnil, da se, kot si opazil, vsaj midva v mnogih zelo pomembnih stvareh v bistvu strinjava, pa si gotovo ne stojiva nekje nasproti.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #125 - 04.06.2003 at 19:13:27
 
Samson wrote on 04.06.2003 at 19:01:17:
Omenim naj ponovno le to, da doslej nisem opazil, da bi bil moderatorski tim kot celota zares do vseh vsaj približno enak, razen kakšne častne izjeme, ki jo seveda razločno vidim.

S tem se osebno ne bi strinjal. Meni (vsaj gape, za Aleša in še kakšnega pa imam občutek, da zna bit nekoliko bolj pristranski) delujejo kar enako do vseh, brez izjem. Res si naberejo o vsakemu svoje osebno mnenje in ga radi izrazijo, vendar to počnemo tudi sami. Vprašanje pa je le to, koliko pravilno/pravičen je sistem do vseh uporabnikov.

Quote:
Sem pa vesel, da smo ti dobrodošli drugače misleči. Bi pa vendarle pripomnil, da se, kot si opazil, vsaj midva v mnogih zelo pomembnih stvareh v bistvu strinjava, pa si gotovo ne stojiva nekje nasproti.

Hja, potemtakem pa le nisi toliko drugače misleč, kot se ti je zdelo sprva. Gape po mojih opažanjih nima ravno pretirane kapacitete do sprejemanja drugače mislečih, to je že večkrat opaženo dejstvo. Res pa je in tudi manjše pohvale vredno, da se pri tem dostikrat vzdrži delovanja in ostane trmast le pri svoji mišljenosti, kar pa je nedvomno posledica vedno napetega ega. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #126 - 04.06.2003 at 19:25:58
 
Quote:
No, pa so se začeli še zadrti rimokatoliki, kot je Samson, naslajati nad našo neenotnostjo.

Eh, Miro, pa ne da sem se kdaj "zadrl" vate. Oprosti, nisem tega hotel. Se pa strinjam, da je človek težko enoten s teboj. Si pač tak unikum, da je sila. Pa bi zmogel biti tudi drugačen, prepričan sem. No ja, saj ni potrebno biti drugačen, le odnos bi moral malo popraviti.

Quote:
Še en dokaz več, da je takšno javno pranje umazanih gat lahko koristno, pravzaprav dokaz, koliko smo boljši od onih, ki svoj gnoj pokrivajo pod bleščavo svojih obredov in navidezno enotnostjo. In se nenehno sprenevedajo in očitajo drugim natanko to, kar počno sami: "negativno in zavestno naravnanost proti drugače mislečim".

Ja, sem opazil, da se imaš za boljšega od drugih. Če malo pogledaš, boš takšne znake zapazil na izrazito obremenjenih ljudeh. Vendar ne samo na tvoji, tudi na moji strani. Kompleksi so res vrag, težko jih je obvladovati, še zlasti svoje lastne. Te pa obveščam, da je vsaj meni osebno sleherno sprenevedanje totalno tuje. Upam, da je tudi tebi.

Quote:
Zelo mi je žal, ampak celo skromni in precej neaktivni Miro je za drugače misleče naredil tisočkrat več, kot RKC v obeh tisočletjih svojega obstoja.

Ja, če k Mirotovemu delu štejemo vsa zmerjanja, podtikanja in sprevračanja preprostih dejstev. Hehe, si pa res sila! Smešno.

Quote:
Mogoče pa le ni bilo tako trapasto opozarjati na Aleševe "rimokatoliške" namere?

Ja, bilo je trapasto. No, hecam se...

Miro, pa ne kuhaj mule, saj včasih res pišeš zelo negativno, se pa trudiš postai bolj pozitiven. In to zares cenim tudi pri tebi. Naj nestrinjanje ne zastruplja najinih medsebojnih odnosov, ki kljub vsemu postanejo lahko še zelo dobri, če sva oba za. Saj vendar nisem prav nič zadrt...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #127 - 05.06.2003 at 00:05:02
 
Samson wrote on 04.06.2003 at 19:01:17:
Bi pa vendarle pripomnil, da se, kot si opazil, vsaj midva v mnogih zelo pomembnih stvareh v bistvu strinjava, pa si gotovo ne stojiva nekje nasproti.

brez skrbi da sm opazu ...

o ostalem si lahko zadost dobr približek preberš v mojih postih na tem threadu ... se mi zdi




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #128 - 05.06.2003 at 01:17:58
 
himynameis wrote on 04.06.2003 at 19:13:27:
Vprašanje pa je le to, koliko pravilno/pravičen je sistem do vseh uporabnikov.

Očitno vsak malo po svoje vidi. Nič zato. Mogoče tako še več in bolj pravilno vidimo. Glede pravičnosti pa sem bil še kar jasen.

himynameis wrote on 04.06.2003 at 19:13:27:
Hja, potemtakem pa le nisi toliko drugače misleč, kot se ti je zdelo sprva.

Prehiter zaključek. To, da se v mnogih celo bistvenih zadevah strinjamo, vsekakor ne pomani, da se strinjamo v vseh bistvenih stvareh. Ker gre vendarle za lepo paleto rekel bi bistvenih življenjskih pogledov in verovanj, v katerih se ne strinjam ne z gapeom ne z večino pišočih na tem forumu, smo si v mišljenju v teh pogledih močno različni. To je vendar jasno, kar ne pomeni, da je to vedno tudi nekaj slabega. Pa ja dovoliš, da imam tudi jaz včasih bolj pravilno menenje...  Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #129 - 05.06.2003 at 01:27:06
 
Samson wrote on 05.06.2003 at 01:17:58:
Pa ja dovoliš, da imam tudi jaz včasih bolj pravilno menenje...  Wink

Pravilno ali nepravilno ne obstaja. To je spet nekaj, kar so si izmislili ljudje (in vere) v namen ustvarjanja dvojnosti in delitve celote v človeku. Smiley

Več o tem tukaj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #130 - 05.06.2003 at 09:56:12
 
Quote:
Pravilno ali nepravilno ne obstaja. To je spet nekaj, kar so si izmislili ljudje (in vere) v namen ustvarjanja dvojnosti in delitve celote v človeku.


Se strinjam s tole izjavo Himi. Je pa res, da imamo ljudje različna mnenja. In treba je upoštevati različna mnenja.

Quote:
Prehiter zaključek. To, da se v mnogih celo bistvenih zadevah strinjamo, vsekakor ne pomani, da se strinjamo v vseh bistvenih stvareh. Ker gre vendarle za lepo paleto rekel bi bistvenih življenjskih pogledov in verovanj, v katerih se ne strinjam ne z gapeom ne z večino pišočih na tem forumu, smo si v mišljenju v teh pogledih močno različni. To je vendar jasno, kar ne pomeni, da je to vedno tudi nekaj slabega. Pa ja dovoliš, da imam tudi jaz včasih bolj pravilno menenje...  


Samson, nekoč ti sam nisi dopuščal različnih mnenj. Oz. si kar odšel, užaljen, ker smo nekateri podajali drugačna mneja kot ti. O pravilnosti pa je bilo že zgoraj napisano. Me pa veseli, da si začel dopuščati mnenja drugih. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #131 - 05.06.2003 at 10:52:02
 
Samson wrote on 05.06.2003 at 01:17:58:
Pa ja dovoliš, da imam tudi jaz včasih bolj pravilno menenje...  Wink


Se mi dozdeva, da večina konfliktov na tem forumu nastane zaradi mišljenja, da je neko mnenje bolj pravilno od drugega. Tudi jaz se ne strinjam s tem. Tako da:


himynameis wrote on 05.06.2003 at 01:27:06:
Pravilno ali nepravilno ne obstaja. To je spet nekaj, kar so si izmislili ljudje (in vere) v namen ustvarjanja dvojnosti in delitve celote v človeku. Smiley



Quote:
Je pa res, da imamo ljudje različna mnenja. In treba je upoštevati različna mnenja.



To se mi zdi ena od največjih vrlin tega foruma. In bi se veliko manj kregali med sabo, če bi to upoštevali, kar je pa itak svobodna volja vsakega posameznika.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #132 - 06.06.2003 at 04:42:22
 
Quote:
author=himynameis
Pravilno ali nepravilno ne obstaja. To je spet nekaj, kar so si izmislili ljudje (in vere) v namen ustvarjanja dvojnosti in delitve celote v človeku. Smiley

Popolnoma napačno mišljenje! Nekaj je ali ni, ne more istočasno v istem pogledu in biti in ne biti. Ta izjava manifestira poceni relativizem, ki ima za posledico v svojih skrajnih konsekvencah celo totalno neodgovornost za karkoli, saj je v tem primeru vse relativno in ne more biti npr. pobijanje nedolžnih ljudi nekaj neprimernega, obsodbe vrednega. Ali mogoče misliš durgače?

Seveda imaš legitimno mnenje, je pa napačno. Mogoče bi zadeve poskušal vendarle malo bolj razmisliti. Bi priporočil.

Mimogrede: Ti je to tvoje stališče razodel naravnost Bog, ali so si ga tudi izmislili ljudje? Wink Ponujeni naslov namreč pravilnost tvojega stališča v ničemer in prav nič ne dokazuje...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #133 - 06.06.2003 at 06:31:37
 
Samson wrote on 06.06.2003 at 04:42:22:
Ta izjava manifestira poceni relativizem, ki ima za posledico v svojih skrajnih konsekvencah celo totalno neodgovornost za karkoli, saj je v tem primeru vse relativno in ne more biti npr. pobijanje nedolžnih ljudi nekaj neprimernega, obsodbe vrednega. Ali mogoče misliš durgače?

Jezus je rekel: "Naj prvi kamen vrže tisti, ki nikoli ni grešil."
[size="-2"]RKC je vse njegove reke in nauke vzela narobe in povsem za svojo lastno materialno korist (sebična manipulacija)[/size]

Quote:
Seveda imaš legitimno mnenje, je pa napačno. Mogoče bi zadeve poskušal vendarle malo bolj razmisliti. Bi priporočil.

In kdo si ti, da lahko presodiš pravilnost mojega mnenja? Si mogoče sam božji poslanik? Kaj pa sprejemanje drugačnih, tudi mnenj? Kar naenkrat odpadlo, kaj? Mogoče še nisi spil kave, pa si malo pozabil na vse, kar si že prebral v Svetem Pismu.

Quote:
Mimogrede: Ti je to tvoje stališče razodel naravnost Bog, ali so si ga tudi izmislili ljudje? Wink Ponujeni naslov namreč pravilnost tvojega stališča v ničemer in prav nič ne dokazuje...

Ta kolač pa pojej kar sam. Hvala. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #134 - 07.06.2003 at 05:46:58
 
himynameis wrote on 06.06.2003 at 06:31:37:
Jezus je rekel: "Naj prvi kamen vrže tisti, ki nikoli ni grešil."
[size="-2"]RKC je vse njegove reke in nauke vzela narobe in povsem za svojo lastno materialno korist (sebična manipulacija)[/size]

In kdo si ti, da lahko presodiš pravilnost mojega mnenja? Si mogoče sam božji poslanik? Kaj pa sprejemanje drugačnih, tudi mnenj? Kar naenkrat odpadlo, kaj? Mogoče še nisi spil kave, pa si malo pozabil na vse, kar si že prebral v Svetem Pismu.

Ta kolač pa pojej kar sam. Hvala. Wink


Ali jih pa ti narobe razumeš ?
In kdo si ti ? da druge sprašuješ o pravilnosti tvojega neumja ?
Tvoje sprejemanje drugače mislečih, dej ne me nasmejavat.
Odpadlo je teb iz glave in to marsikaj.
Ko ni odgovora, potem pa najlažja pot, ta kolač pojej kar sam, Himi, pojej ga, mogoče se ti bo tista velika prizadetost v tvojem okamenelem srcu stopila.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12