Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 58671 times)
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #60 - 07.11.2003 at 15:52:48
 
t wrote on 07.11.2003 at 15:01:20:
jaka, da nisi ti česa pomešal

film je iluzija - budistično gledano samo zapolnitev praznine

(ne vem zakaj imam občutek, da te zanimajo samo "Resnične zgodbe")


Glih en tolk, kuker une zmešane matrike!

Mene zanima "Resnično življenje!"

Ki je - seveda, a ne, tej-nej - tudi iluzija! Torej imamo iluzijo na ravni iluzije in iluzijo na ravni t. i. "resničnosti". Ker pa vemo, da prva, iluzorna iluzija izhaja in druge, resnične iluzije, moramo vedno upoštevati razliko med obema!

Ki je?

Da skrajšam: če delaš jabolčni študelj, potem naribaj jabolka, ne pa jabolka in hruške skupaj! Ker potem to ne bo več jabolčni študelj, ampak jabolčno-hruškov študelj!

Se razumemo?

Menda ja, saj imamo filozofijo v tamalem prstu...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #61 - 07.11.2003 at 15:54:55
 
Vsekakor smo lahko tudi iluzorično butasti Cheesy Cheesy Cheesy.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #62 - 07.11.2003 at 19:03:50
 
jest bom mogla vsaj šenkrat pogledat
vse  Grin
mislim, da gre za sodelovanje uma s srcem - pomirita se med sabo
"dobro" se stalno izravnava s "slabim" da se ohranja ravnovesje, dokler ni enkrat samo še POK! (kaj tazadno pršajna Wink boste vidl) in se nekaj razsuje..
očitno še od pruga dela premal pozorna bla, da bi dojela, kaj točno je blo tisto, kar je na koncu ostalo, tko da nam nč rekla...
blo je pa kr fajn napet, sam tisto s trinitiy mi glih ne diši najboljš, sej mislim, da razumem, zakaj je tko, ampak  Tongue sej boste vidl  Grin Roll Eyes
poštemplejte se, ko boste pogledal, da bomo vedl, kaj se sme govort
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #63 - 07.11.2003 at 19:50:45
 
Svetski je, dost boljši ko drugi del... simboličen še pa še, ima boljši point, ko sem si misla Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #64 - 08.11.2003 at 22:34:21
 
http://www.cgjungpage.org/films/tomflynnmatrix.html

pa še tole, kar sva nakunštala z Mihom, ko sva šla iz kina domov, bom sprot dopolnjevala, akr se bom spomnla.

mi ni jasno, kaj točno je ta svet, med matrico in svetom ziona
???
tole s serafom jest ravn nism dojela, je miha reku, da je angel, in jest sploh nisem vedla, za kaj gre, ko pravi, da ko grejo k Merovingu, tam en stražar pri vhodu reče, da je brez kril, ko vidta prihajat tega Serafa.. pol men pošteka, da Serafini so dejansko eni angeli in sm rekla, da morm doma pogleadt, kaj sploh so, ker ta angel varuje Orakelj
in iz ene Thomasove knjige: angeli: tančica se odstira mam tole: "Serafin: izraža lastnosti čiste ljubezni, čiste topline in lastnosti višjega uma. S te ravni lahko slišimo božanso glasbo vsega življenja. na tej ravni so skladatelji, kot je Beethoven, sprejemali inspiracijo. Če se vam zdi, da niste ljubljeni, ali če potrebujete glasbeno inspiracijo, prikličite Serafina, da vas napolni z ljubeznijo in ustvarjalnostjo."

mašine so um ljudje so srce
(jest vlečem razlagae pretežno od thomasa)
ker um in srce je treba pomirit med sabo in jih pripravit do sodelovanja

tole s triniti in neom ko gresta v mesto mašin in letita tam po poti, ki jo ima neo v viziji, ko se poskuša prestavit iz tiste železniške postaje, mi ej ful v oči padl: on govori kam, ona pa podpira to in vse nardi, kar on reče... Thomas pravi - ženska vodi z intuicijo, moški podpira z močjo in sm se ejst čudila temu, da bi Neo moral bit ženska in ne obratno, čeprav se na koncu izkaže, da gre za ful dobro metaforo (beri proti koncu)
zdej zakaj je mogla triniti umret, na en način se mi zdi, da se je šlo tud za prikaz tega, kako ma neo oba pola: ženskega in moškega v samem sebi, kako je on sam celota One - Eno in ne potrebuje nečesa zunaj sebe, poleg tega skoz vrata srca, kot prav thomas, stopimo sami

tole s smithom, mi je dones ratalo jasno, da je to ego, tam proti koncu fajta, ko začne ful utrujat Neotu, zakaj se bo pobral zakaj bi se še boril, a zarad miru, a zarad ljubezni, a jo je slučajno doživel, da je to bedarija, da nima smisla... me je ful asociiral na neko notranje doživljanje, ki sem ga dones skoz dala in sm si rekla; ma to je ego zihr, ta najedljiv prasc !! In Neo reče: Because I Chose to.  Shocked (kar je blo prevedeno: Kar hočem., ampak Thomas skoz pravi Izbira: svobodna Izbira to mi je blo tko zakon... tačas ko un skače ko una miška iz vicev o slonu in miški), se neo počasi pobira in čeprav naj bi ga emithove besede kao zbile, on vstane in je še močnejši...
ceu gfajt je kao stalno izravnavanje svetlobe in teme.. enkra tje eden močnejši, enkrat drugi, tko da sta skoz oba vedno močnejša
In še ena ful zakon stvar, ki sm jo šele dons porajtala je, ko smith da roko v v neota da ga asimilira se neo čist prepusti - ker če se z nečim fajtaš, temu dovajaš energijo, in tuki se neo neha fajtat
in pol neo, ki naj bi bil ženska: Ko Je Neo sprememnjen v smitha, pokaže kader v svet mašin, kjer je Neo prklopljen na une cevi - zdej na začetku sm rekla, da so mašine um - moški del, ljudje pa srce, pa rečem intuicija - ženski del: in tukej gre za sodelovanje spet moškega in ženskega dela, ko se cevi zarukajo in pookaže un svetlobni efekt, kako po cevekah ride spet en val svetlobe in ga dokončno presvetli

tole je blo tud ful lepo: po fajtu pokaže v zion, ko mašince mirno letajo naokrog, kako morpheus reče nioby, da je tolk časa čakou na ta trenutek in da ni prepričan, če je to to... to ponazarja tist mir, ki ga iščemo (jest, npr.) in kako je, ko ga doživiš in pol se niobi vrže v morepheusa, kar ponazarja v ljubezen, ki ej isto, kot ta mir in pol se unedava obadva zahvalita neotu - hvaležnost, ki jo čutiš ob tem doživljanju čist sweet Cry Kiss
na koncu, ko v novi matrici, ki je za popedenat, sedi tam orakelj in uletita še Sati in Serafi sm se tud vprašala, kaj bi to pomenilo, da oni trije pridejo na kup : tvoja intuicija, otrok v tebi in bojevnik v tebi
dodajte , popravte...
pa uživajte
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #65 - 09.11.2003 at 00:06:23
 
Eva, tole je svetska interpretacija Cheesy

No, meni je bil najbolj fascinanten oni del, ko Neo oslepi, in zagleda vse kot energijo, oslepi za svet, ne vidi sploh, da je Trinity ranjena, da umira, lahko jo otipa, se pogovarja z njo, gleda pa nekaj povsem drugega, čez rob tega sveta, kjer zemeljske stvari več ne veljajo. Je tak budistično... na konec te lahko pripelje samo vera, slepa vera, nič s tega sveta ti ne bo pomagalo, na koncu si sam s sabo, samo s tem, kar je v tebi se lahko pokažeš in on verjame tolk močno, da reče, jaz sem tu, da to rešim, jaz to lahko in za to dam življenje. In ko pride do tja, kjer sta s Smithom že čisto na koncu bitke, ko se Smith zmede in reče, to sem že nekje videl, Neo ve, kako se dobri in slabi del vesolja lahko izravnata... zmagaš tako, da se predaš, žrtvuješ, brezpogojno sprejmeš temni del sebe, on da in Smith vzame, ker je to v njuni naravi, on ne sme jemat in ne sme napadat, to ni njegova vloga, mora prevzet svojo vlogo v igri, svoj pol in ko jo prevzame in se pola srečata, se stvari zbalansirajo, se pokrijejo in zgodi se točka nič, iz katere se lahko vse začne spet znova.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #66 - 09.11.2003 at 00:40:14
 
Toliko vsi tega Matrixa opevate, da me boste še v kino spravili. Preden si ga ogledam vas vprašam če je predpogoj gledati predhodne dele. Namreč še nobenega nisem videl.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #67 - 09.11.2003 at 00:47:20
 
full se splača prvi dve videt ... prej ... da sploh štekaš point ... čene ti zna zgledat kot neka akcija ...
čeprov čas za prvi dve je bil zdavnaj ... kje si se zgubu ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #68 - 09.11.2003 at 00:50:31
 
Devi, ja si me spomnla na skrajni konec: ko seraf vpraša Oracle, če je ceu cajt vedla, kak bo, pa prav
"No
but I believed ..
..I Believed..
Cheesy
Andres, pogledat vse, ja Undecided Wink priporočam
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #69 - 09.11.2003 at 01:01:42
 
gape wrote on 09.11.2003 at 00:47:20:
full se splača prvi dve videt ... prej ... da sploh štekaš point ... čene ti zna zgledat kot neka akcija ...
čeprov čas za prvi dve je bil zdavnaj ... kje si se zgubu ???


A kje sem se zgubu. Filmov sploh ne gledam, razen če je kak dober na tv. Video kaseto sem zadnjo vzel pred enim letom. ET, da sem jo z otrokoma gledal. V kinu sem bil ravno tako v zadnje pred kakimi desetimi meseci. Temu sldu, da nimam potrebe po dvd-ju, kaj šele po nekem dolby soroundu.
Zdaj ste me pripravili da bom šel jutri v videoteko. Ok. Grem po prvi del.  Nekako vsi tulijo o Matrixu, pa še v službi imamo novinca, ki je prišel z Matrix majico in smo ga tako začeli Matrix klicati. On pa je full en Samson tip, veren in ženo je dobil še nedolžno, mu pa nadimek Matrix nič ne paše. Ampak sedaj po nekaj mesecih kar pri nas dela se je tega že navadil.
Po kaseto bom šel pa itak.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #70 - 09.11.2003 at 13:36:10
 
Pa ono se mi je dopadlo, ko sta se na ono prvo jutro prvega dne srečala Oče in Mati in se je on zagledal vanjo ko v neko na smrt nevarno bolezen Grin in ji rekel: Nevarno igro se greš, ona pa je rekla: Spremembe so nujne... pa ji ni lih verjel, ker je on svet zgradil tako, da je v svoji negibnosti popoln. Sem rekla: glej, sta ko Shiwa in Shakti (Darko je skor umrl od smeha Tongue)... on je obstoj, ustvarjenje, red, ona gibalo, življenjska sila, kaos, njena namera je popeljat svet nekam dlje, skozi spremembe v boljšo možno prihodnost, ki jo vidi v svojih vizijah. On vdihuje in ohranja življenje, ona vnaša nered in nagibe in mu s tem daje smisel in zasledovanje nekega višjega smotra, napredka, izboljšanja.
Tudi tu gre za ono spiralo zavesti, ki se ciklično dviga skozi faze kriz in novih začetkov, skozi katero se družba in svet izboljšujeta in vse bolj približujeta tistemu najvišjemu, karkoli že to je.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #71 - 10.11.2003 at 12:14:59
 
Andres wrote on 09.11.2003 at 00:40:14:
Toliko vsi tega Matrixa opevate, da me boste še v kino spravili. Preden si ga ogledam vas vprašam če je predpogoj gledati predhodne dele. Namreč še nobenega nisem videl.


Moraš gledat prejšnje. Jaz sem šla gledat drugi del, brez da sem videla prvega, in sem med predstavo zaspala. Pa mi ni bil dolgočasen film, ampak ni podlage.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #72 - 10.11.2003 at 19:01:58
 
kaj pa vem
men se že od vsega začetka zdi vsa ta matrica nekako interpretacija dejanskega okolja v katerem živimo ljudje.

obstaja source - izvor
obstaja matrica
obstajajo duše ki se inkarnirajo
obstajajo telesa ki živijo
obstaja lep svet, v katerem sa da čist znosno žvet, amapk čim postane znosno, začneš ugotavljat da neki manjka. da to že ne more bit to. da je u bistvu neki narobe.
pol se lahko matice zaveš.
ko se je zaveš ti u bistvu postane grozno in bi se rad vrnu nazaj, pa ne gre, zavedanje ostane. lahko se vrneš nazaj pa točno veš da to ni to.
v filmu so mal zakompliciral reči, pomoje glih zato da bi ljudje meditiral na to.
zdej kolkr jih jest štekam
so stoji nardil zavest
ta zavest je ustvarla matrico katero lahko projeciraš v telo in zavest ki je utelešena bo pač dobivala te podatke. ta zavest, je zavest boga, kreatorja matrice, ne Zemlje kot take, zemljo bi lahko človk mel za vesolje, kjer se zgodba odvija, v matrici - mayi.
ta glavna zavest je source - izvor.
ta source je naredu velik programov, prvi je bil Arhitekt, ta je ustvaru morje programov da držijo matrico pokonc. ti programi so zadolženi za simulacijo maye iz človeškega leta 1999 v kateri so se ljudje najlepš počutl - in bli najbolj zaslepljeni - nevedni.
ti ljudje nekako niso hotl živet v arhitektovem programu - matrici, in celoten 'pridelek' (ljudi) je šel v nič. niso zmogli (pre)živeti v tem sistemu.
mašine niso dobile energije, in so ble žalostne - jezne.
zato je niti ne vem kdo, al izvor al pa arhitekt napisu še en program - intuicijo - Oracle. nje ne zanima logika, ona ve, čeprav nima odgovora na zakaj ali od kje, pač ve.
arhitekt je tud ugotovu, da če ljudem daš možnost izbire, pa čeprav jo imajo zapisano le v podzavesti, da je potem kulj in da pridelek se obnavlja - pridelek živi, telesa ne umrejo.
dogajancija se dogaja.
ta matrica pa dejansko ne obstaja, obstaja samo kot seštevek vseh spremenljivk v sistemu in torej ni resnična - resničnost je mnogo bolj kruta.
zdej za kero reč bi si človk lahko resničnost nainterpretiru ne vem ampak rečmo da kot tisto kar živimo ko nismo v telesu - recimo lucidne sanje ipd - popotovanja z dvojnikom - s sabo dejansko.
zdej ko se prebivalci tistega resničnejšega sveta inkarnirajo v matrico, skorajda kadar čjo in skorajda kamor čjo, oni seveda poznajo pravila matrice, nekatera je treba upoštevat, nekatera se da priredit, nekatera pa z največjo lahkoto prekršiš.
in tko neo pridobiva vedno večjo zavest o matrici, vedno več pravil lahko zlomi - prekrši - pravil ki si jih postavlja sam ... seveda.
največja finoča je pa to da s tem ko Neo ozavešča matrico, dejansko ozavešča tud resničnejši svet - fizični svet ... model zmore tud izven matrice že ubijat sovrage.


kar se mene tiče, je v tem filmu najlepš, poleg tega da prelepo pove kako svet deluje, to da pove kako svet deluje. (no mistake here)

in kako deluje?
glih tko ...  


iz prvega posta tega threada
*
skoči v agenta smitha se v njemu raztegne še malo in še malo in popolnoma presvetli agenta, agent se razpoči.
*
v trojki zvemo da je smith dejansko egič od neota
kako je do tega pršlo se sploh ne ve, razen tega da je to poskus sitema da izenači enačbo.
ti smithi se širijo tko da smith v vsakomer podvaja sebe, saj je ob dejstvu da bi moral vrnit v izvor, odloču drugač.

in on se širi ... smith ... vsi v matrici postjajo smithi ...
zion je 12 ur do uničenja, da mašine prebijejo zid.
in neo se odloči da bo naredu to kar bi moral narest v dugem delu ... it v source ... source od matrice sicer ki pa je ... una zavest mašine ... kreator ... substanca ... operacijski sistem ... mašina ...

neo se odpravi v source, trinity gre z njim ... mission impossible
sourcu razloži kaj dogaja sistemu (matrici), ki je drugač gut in proizvaja elektriko (kar se mašine tiče), mu razloži, da smith no gut in da mašina ga ne more zaustavt (brez da ugasne mašino in izgubi pridelek) ... neo ga lahko ... vse kar hoče v zameno je mir ...

z ljubeznijo, zaupanjem, predanostjo, pogumom ... noben problem ...


sprememba pa taka ... v osebnosti ... v treh delih ...






obstaja čuvar praga med tem in onim svetom in obstaja medsvet ...
ti medsvetovi so tud zanimivi
očitno obstaja svet programov, kjer ima vsak svoj namen - colj - purpuse, če nima namena je pobrisan, se vrne v source.
lahko ostane brez namena in se on noče vrnt v source.
take opazimo, take ki delajo tisto kar ni njihov namen. tistih programov ki delajo svoj namen sploh ne opazimo.
v trojki smo ugotovil da obstaja še en medsvet, podobn temu od programov, medsvet ki so si ga zgradil programim ki so valjda zavestni kolkr štekam. verjetno rajši inetligentni.
v ta medsvet se da vstopt preko matrice, programi pa lahko iz svojega sveta prestopajo v matrico preko tega medsveta.
ta medsvet obstaja od prve anomalije naprej in je nedotakljiv za mašino - source ... to nism glih zapopadu kako je s temi vmesnimi svetovi ...



vidm da se mal ponavljam ... kle sm začel

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
Back to top
« Last Edit: 10.11.2003 at 20:21:18 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #73 - 10.11.2003 at 20:26:45
 
Sinoči sem šel prvi del Matrixa iskat v videoteko.  Hja, če podam še svoje mnenje, to sploh ni nek film, ki bi bil lahko deležen take gledanosti. Preveč pretiravanja, na vsakem koraku, pa hoja po zidih ipd.  No, sama zamisel da živimo v nekem vodenem  svetu,(beri svetu ki ga vodijo)  pa da še en pred nami stoji, je pa itak logična, ker vodeni smo.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: matrix matrica reloaded ... ???
Reply #74 - 10.11.2003 at 23:35:01
 
Gape,

Ce mene vprasas moras na celo situacijo pogledat iz sirsega zornega kota. Namrec, svet ni tako crno bel, dober in slab itd., itd., kot trilogija vsaj na prvi videz govori.

Jest mislm, da je ena velka fora v tem, da se morajo enacbe izenaciti. Mora biti ravnovesje.

Jest mislim, da je fora v tem, da ce je hotel Neo delovati v Matrici, je enostavno moral delovati po zakonih te Matrice. To pomeni, da  cim je Neo bil v Matrici se
je od ostalih programov v bistvu razlikoval samo se zgolj po svojem poreklu, delovati pa je moral kot program, kar je cist logicno.

Ker pa je bila Matrica ustvarjeno, kot ves svet, tako, da je iskala sama ravnovesje enacb, je neizogibno prislo do kreacije programa Smitha. In bolj kot je Neotova
moc v Matrici rastla, bolj je rastla tudi Smithova moc. Pac v skladu s pricipom ravnovesja enacb. Tako eden v bistvu ni mogel premagati drugega. Edini nacin je
bil, da je eden postal drugi. Koncna zmaga enega je pomenila konec obeh iz enega samega razloga.
Ko eden od njiju zmaga, je pac edini nacin, da se zopet uravnovesita ta, da v bistvu tudi drugi umre/izgine. To je Neo spoznal in se tudi zrtvoval…

Recimo, tista, da Neo zdaj tudi v fizicnem svetu lahko ubija sovrage…
Tudi Smith dobi sposobnost delovati v fizicnem svetu, ceprav je njegov izvor popolnoma nefizicen. To pa je edino mozno tako, da prevzame clovesko telo, da se podredi principom fizikalije, tako kot npr. Neo mora v Matrici prevzeti "telo programa".

Tako, je zopet "logicna" posledica izginotja Neota in Smitha ravnovesje med ljudmi in stroji. Mir. Samo zakaj "logicna" in ne logicna?

Tukaj trilogija v bistvu ne ponudi konca, da pa res krasen prikaz ne kako svet deluje, temvec kako soljudje delujemo...

Stroji se vedno potrebujejo ljudi za svoj obstoj, hkrati pa jim dajo moznost, da zapustijo virtualni svet Matrice po lastni volji. Zdej, kaj se bo zgodilo, ce se nenadoma odloci zapustiti Matrico tolk ljudi, da stroji ne bodo mogli vec preziveti?

Izbruhnila bo nova vojna.

Tako, da ta koncni mir v bistvu ni mir, temvec samo neko sedanje stanje miru, prihodnost pa je v bistvu negotova, saj je mir odvisen samo od sibkosti volje ujetih ljudi. In bolj ko je njihova volja sibka, bolj so tisti "svobodni" ljudje varni pred stroji. In izbrani
(beri svobodni) ljudje vedo, da je volja ljudji sibka…

Ce sledimo tej logiki analogije filozofije trilogije, potem pridemo do precej neprijetnega vprasanja. Ce je Smith, kot popolna negacija Neota v bistvu virus, anomalija itd. Matrice, kaj je potem Neo kot clovek za clovestvo?

Vsekakor ne more biti popolna dobrota clovestva, ce ni sposoben resiti vsega clovestva pred stroji, temvec samo del njih. Samo tiste "svobodne", ki ostajajo svobodni in zivi na racun, sicer po lastni in sibki volji ujetih sobratov.

A te mogoce to na kaj spominja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7