Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4084 times)
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Presna hrana
Reply #15 - 13.06.2003 at 08:11:58
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Presna hrana
Reply #16 - 13.06.2003 at 10:00:56
 
U, sta mi jih pa nanizala. Shocked

Najlepša hvala obema!

Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: Presna hrana
Reply #17 - 15.06.2003 at 14:35:11
 
Poizkusi še Izpovedi presnojedcev, zbrala jih je, če se prav spomnim, Jožica Somrak, ali pa sem se uštela. No, sem bila na srečanju presnojedcev, kjer je imela avtorica predstavitev  svoje knjige in svojih načrtov za prihodnost...nevsakdanje...
 Pri meni je to izgledalo takole: Zjutraj žlico olivnega olja, nato 1l svežih presnih zelenjavnih sokov, od sadja sem dodala samo jabolko. Potem sem jedla sadje, za kosilo solate, za desert bananin sladoled z mletimi mandlji, kar je še danes moja njaljubša sladica, njami.
V jedilniku so se izmenjevala razna semena, sončnična, bučna, sezam... Je pa res, da sem se pred tem "podvigom" odvadila odvisnosti od kofeina, kadila itak nisem, alkohola pa nisem poizkusila že nekaj let.
Čas med obroki je pomemben, da ne mešaš preveč določenih jedi.
Meni je bil tak način prehranjevanja v užitek, počutje pa sploh. Izginilo je nekaj čisto zdravstvenih nadlog, ko si sploh nisem mislila..., saj sem začela bolj iz radovednosti, oz ko sem o tem začela brati, me je čisto potegnilo noter. Zdelo se mi je prava stvar, kar še vedno verjamem, da je. Za nekoga. Za nekaj časa, ali za stalno, kakor pač vsak sam občuti. Jaz sem se tako prehranjevala pet mesecev, zdaj sem na presni prehrani občasno, kak dan, ali nekaj dni zapored. Imam rada tudi sladkarije in všeč mi je tudi vonj sveže pečenega kruha... uživam v njih prav tako kot v presni hrani, ko si to zaželim.Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: Presna hrana
Reply #18 - 01.07.2003 at 21:17:53
 
 Danes, danes sem začela jutro s hruškami Smiley potem lepo ostalo sadje...Smiley pa me prijateljica povabi malo k sebi in se to zavleče, čas kosila, pa me zagnjavi, kako si suha, pa tri otroke, pa daj malo jej...sveža zelenjavna juha... jaz pa da sem sita, pa res da ne pa potem pojem nekaj te juhe, čisto malo, ampak, da bo.

Bila je dobra in nič ni narobe. Sem ostali čas na presnem in v tej vročini prav paše.

 Jutri...jutri pa se lahko kdo spomni in se pridruži v nameri, da na tak način stori zase nekaj dobrega.

 Jaz nameravam Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
silo(Guest)
Guest




Re: Presna hrana
Reply #19 - 15.02.2006 at 20:59:34
 
Zadnjih nekaj dni se ubadam z presno hrano. Zanima me če se lahko uživa olja(npr. olivno, bučno), kis in podobno kar pač ponavad i uporabljamo za pripravo solat? Čaj se najverjetneje lahko pije čeprav je kuhan ali ne ? In še kako je  s soljo ??
Za ostalo si  pa bom najverjetneje izposodil kakšno knjigo ...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Presna hrana
Reply #20 - 16.02.2006 at 16:01:09
 
Quote:
Zadnjih nekaj dni se ubadam z presno hrano. Zanima me če se lahko uživa olja(npr. olivno, bučno), kis in podobno kar pač ponavad i uporabljamo za pripravo solat? Čaj se najverjetneje lahko pije čeprav je kuhan ali ne ? In še kako je  s soljo ??

Olja - v mejhnih kolicinah, hladno spresana; olivno.
Kis - odpade; limona rules.
Caji - zeliscni.
Sol - cimmanj.

Knjiga bo kar v redu ...
Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
silo(Guest)
Guest




Re: Presna hrana
Reply #21 - 18.02.2006 at 15:36:18
 
No še tole, knjige namreč še nisem dobil,... Zanima me kako je z jogurtom, suhim sadjem, oreščki(arašidi, pistacije, ...) in še mleko in ostali mlečni proizvodi.
A bučnega olja pa se ne sme?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jana Eitner(Guest)
Guest




Re: Presna hrana
Reply #22 - 12.04.2006 at 21:21:51
 
Sporocam vam, da bo med 28.aprilom in 2. majem 2006 v Sloveniji Naravni higienik dr.John Fielder iz Australij,kar pomeni s stalisca prehranjevanja presnojedstvo, sicer pa ta zivljenska orientacija vsebuje  poseben nacin zivljenja, katerega zelo priporocan, da ga spoznate. Na pozitivkah je objavljeno popolnejse vabilo na predavanje, ki ga bomo organizirali v Predvoru in nameravamo tudi v drugih krajih  v Sloveniji. Prijave sprejemamo in vam dajemo vse potrebne informacije na e/mail: treunfragrance@yahoo.com. Prisrcno vabljeni Jana
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2