Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21
(Read 104129 times)
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #75 - 18.11.2003 at 19:53:47
 
Titud, E,

Moram rect, da sta zanimiv napisala. Za Tituda bi vseeno rekel, da so ta cenzor custva, od E-ja razlaga mi pa precej laska. Tukaj je eno od nadaljevanj sanj,
vsaj po tematiki. Me zanima, kaksen bi bil vajin komentar na te sanje. Prve sanje to noc so bile o mojem prebivaliscu v srediscu Ljubljane, na Wolfovi.
Temni zanikrni luknji, ki sicer ne obstaja. Teh sanj ne mislim opisovati, ker bi cela zadeva bila preobsezna. Sem se pa takoj po njih prestavil na Dolenjsko. Prvi del
drugih sanj bi znal nastati pod vtisom knjige, ki jo pravkar berem. Namrec, tudi vceraj sem sanjal srednjevesko tematiko, s precej zanimivimi simboli. No, danes so druge sanje sle takole…

…gledal sem dve plemkinji, ki sta zapustili svoj dom in se po sicer asfaltirani cesti odpravili proti severu, saj nista imeli doma kaj vec poceti. Stal sem na vzhodni strani ceste, nato pa sem se prestavil na zahodno stran. Sprva sem gledal travnik v majhni dolinici,
ki je bil okrog in okrog porascen z gozdovi. Bilo je jutro, zelo sveze, barve trave intenzivno zelene, gozd okoli pa temacen. Razmisljal koliko prostora je v SLO za pozidati in bilo mi je zal, da se to pocne na taki zemlji, kot je bil ta travnik. Nato sem prisel do vasi in sel k cerkvi. Stopil sem po stopnicah, ki so ob strani vodile vanjo. V tleh sem pod koscki steklenih ploscic zagledal svetlece freske, ki so sodile v prvo obdobje zidave cerkve iz cca. 12 stoletja. Cerkev je sicer sodila po svoji zadnji prezidavi v 16. Stol. Nato sem stopil notri. Opazoval sem stranske oltarje, kipce razlicnih svetnikov na njih. Najbolj mi je ostal v spominu eden oblecen v svetlo drap tuniko in vezenim crnim krizem. Tam je bil tudi kipec Jezusa itd., itd. Nasploh je bilo tako kot v vecini slovenskih cerkva. Po sami cerkvi nas je vodil
duhovnik. V cerkvi namrec nisem bil sam, ceprav sem sam prisel do vasi in vanjo. Zacel nam je razlagati o nekem domacinu, ki je veliko pisal o duhovni krscanski tematiki. Njegova pisna zapuscina je bila obsezna, vendar je bil kasneje umorjen. Ne vem zakaj in od koga. Na levi strani glavnega oltarja je bila nizka vitrina z njegovimi deli. Knjige so bile bele barve, vendar niti niso delovale stare, temvec prej zanemarjene. Mozakar je zivel se v 20. Stoletju. Vzel sem jih vec v roke, listal in bral, vendar me niso prevec pritegnile. Nato sem skozi severna okna opazoval opecnat prizidek cerkve, ki ga prej ni bilo. Tuhtal sem, da so to verjetno samostanski prostori, oz. notri zivijo duhovniki, menihi itd., itd. Cerkev je bila postavljena od zahoda proti vzhodu, torej tako, da je glavni oltar bil na vzhodni strani. Na levi strani oltarja, kjer so bile knjige, je bila severna stran.
Nato me je zbudila budilka. Zal ne morem reci v katerem dolenjskem kraju je to bilo in kateremu svetniku je bila cerkev posvecena. Spominjam se vseh mogocih podrobnosti, glavnih zadev pa zal ne.

Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #76 - 18.11.2003 at 23:08:40
 
a_hero wrote on 11.11.2003 at 23:40:31:
... prislo zivljenje in ona je negativni princip v bozji trojici

... se zdi, kot da vse tisto kar mi prinesejo karte, gre na racun ljubezni.

Dejansko se mi zdi moje zadnje leto v duhovnem smislu en velik korak nazaj ocitno kot posledica te custvene krize.

Mas ti tukaj kaksne lastne izkusnje? Al pa kdo drug.

izkušnjo kako na račun ljubezni - odnosa verjetno - prodobit materialno ... to je ja najbolj znan vzorec ... on je itak obrnjen okrog ...

zarad materiala popušiš mir v odnosu in posledično še notranji mir ... srednjo pot je zahevno iskat ...




drgač pa so močne tele zgodbe tvoje ... je zanimivo ... glih medtem k sm tale thread čitu je neki začel butat po bajti ... werry čudno ... nazadnje je bil tak zvok ... prbližn, k se je skala odkrušla zadi in se nabila na steno ... tokrat se ni ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #77 - 19.11.2003 at 10:29:40
 
Močne zadeve, butajo da se kruši...

Evo ene moje večrajšnje  sanje:

Se peljem na motorju po enii znani planoti. Za mano se na svojem motorju vozi  sin. Prideva  do previsa planote v dolino, jest hočem naprej, sin pa  zahteva, da se ustaviva na kmetiji in vprašava, če se sploh da po cesti prit dol. Ljudje pred hišo pojasnijo, da ne, da je tu vse luknjasto, da je cesto odneslo in da se ne da prit dol. Jest jim ugovarjam,  da za avtom morda res ne,  z motorjem pa se ziher da. Greva naprej in res za enim ovinkom zmanjka  ceste, ker je zginla v udoru. Strme pečine se drži samo še ozek rob nekdanje ceste, ki spodaj  nima nobene opore. Zapeljem se čez  in ko  se  ustavim na  skalni polici, se za mano udre še ta pas. Ceste naprej sploh ni. Sin pizdi, kaj sem silast in poslušam folka. Jest pa samo  obrnem motor in pol se kot da ni zgodilo nič zapeljem  nazaj  do njega. On samo debelo gleda, pol pa brez komentarja peljeva  nazaj do  kmetije. Tam so naju že pričakoval in naju med razkazovnjem kmetije  še enkart opozorli, da se pri njih  vse udira. Ko stopim na ene deske se mi te res udrejo pod  pod nogami in skor bi padu  v eno greznico, če se ne bi zagozdu pod pazduhama  v betonski  okvir. Jest pizdim, sin pa pokomentira, da mi je čist prov, kaj pa ne upoštevam opozoril.

Ko sem se zbudu sem premišljeval, če  je možno, da sem podzvestno vedu da sanjam in da sem zato tolk na izi  reskiral svoj lajf in pol,  ko sem se zaplezal, za rešitu  iz brezizhodne situacije izkoristu to slutnjo, da sanjam in se vrnu čez udor kljub dejstvu, da ceste ni blo več.  Sin je sanjsko realnost  doživlajl brez te sanjske distance in je zato imel čut za realno nevarnost, ki pa  sem ga pridobu tud  jest, ko sem skor padu v uno greznico. Takrat sem se dejansko ustrašu, saj se  na svojo slutnjo, da sanjam, nisem uspel  pravočasno  opret.

Vse skupaj se mi zdi tko kot da sem  dobil eno lekcijo, da se sanjsko realnostjo  ni za igrat in da tud tam velja  pravilo, da če drugemu jamo koplješ sam vanjo padeš.  Shocked Smiley    

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #78 - 19.11.2003 at 23:38:49
 
Gape,
Dej pojasni mi, zakaj naj bi bilo wery cudno, da ko si bral tale thread je zacelo butati. Kaj si dobil kaksno znamenje al kaj? Namrec, nacin kako si ti to napisal mi daje filing, da slabo, pa me firbec matra kako si zadevo razlagas?

Titud,
Smo ze govoril, da je ena od vrlin fizicnega plana diskriminacija. To pomeni, da vse kar je jalovo
mora, kruto povedano, umreti. Zdej, ce gre za fizicno jalovost mora pac fizicno umreti, ce pa gre za npr. energijo mora ta prav tako "umreti". Te energije so
kaoticne in metaforicno povedano po krscansko vrzene v Pekel. Glavna znacilnost Pekla je kaos. To govorim zato, ker je eden od korespondentnih simbolov
na clovekovem telesu s fizicnim planom anus. To je najboljsi simbol diskriminatorne lastnosti fizicnega plana. Skozi njega clovekovo telo zavrze vse kar je zanj neuporabno, jalovo itd. Greznica pa bi lahko pomenila to sfero zavrzenih energij - kaosa.
Zelo mocan simbol sta sigurno tudi sin in cesta. Sam tolk v razmislek. Sam bos najbolje vedel, kaj pomenijo sanje in ce je moja ideja sploh na pravi poti.

Moje sanje danes so bile predvsem odraz nizke energije, ki sem jo nato imel cez dan. Sam na kratko.
Fant in punca sta na meni znani njivi sekala rozice s drobnimi rumenimi cvetovi od nekega kmeta. Zdrave je stal hrast, hisa itd. vse v bistvu popolnoma tako kot je tudi v resnici. Sanjska okolica je bila popolen posnetek resnicnosti. No, jest sem zelel prepreciti njuno pocetje,
sam ga kar nekako nisem…

Naj samo recem, da sta od mojih stirih najblizjih sodelavcev okoli mene dva na bolniski, ena je bila na robu bolniske, jest sem imel zabasan nos in grlo, no, zadnja pa je OK, ceprav je tudi sem pa tja pojamrala, da je tezak zrak itd.  Sva pa sla prej s tisto na robu "prezivetja" sportat. Totalno sva se zgonila, pol vrgla po grlu vsak en pir in je prec bolje.

Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #79 - 20.11.2003 at 02:27:03
 
a_hero wrote on 19.11.2003 at 23:38:49:
Gape,
Dej pojasni mi, zakaj naj bi bilo wery cudno, da ko si bral tale thread je zacelo butati. Kaj si dobil kaksno znamenje al kaj? Namrec, nacin kako si ti to napisal mi daje filing, da slabo, pa me firbec matra kako si zadevo razlagas?

niti si prov dost ne razlagam ... mnde so to itak podzemni premiki (spet pomenljivo) ... pač ... hec je bil tak, da je neki nabijal ... tko vsake tolko en šus ... k še nism bral tega threada ... dočim k sm ga bral ... je pa enkrat fejst usekal, pol še enkrat blj na izi ... pol je pa usekal kt svinja ... kt da bi en z macolo prseku po steni od hiše ...je pol mateja pršla domov in je prsekal še enkrat ...
pol je nehal ...

je bil pa res zvok tak kot takrat ko se je skala odkrušla zadi in se nabila na steno ...


ni pomenljivosti, razen, podzemlja ...

very čudno pa je zato k se to ne dogaja skoz ... enkrat smo neki tazga že zaznal ... al pa dvakrat ...


vse se čisti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #80 - 20.11.2003 at 09:31:11
 
O sanjah se je treba šele naučit govort na način, da jih hkrat s pripovedjo že ne interpretiraš. Ker tle se dogaja, da je sila spomina odvisna od čustvene nabitosti prizorov. Če pa prizor niso dost čustveno nabiti, jim spomin v želji da, bi ga verodostjno obnovil, kar sam doda manjkjočo čustveno dimenzijo in na tak  način po moje potvori. Če je  prizor nejasen  in če ma zgodba zarad tega luknjo je po moje treba to lukno znat verodostojno  zaznat, ker če si jo je  sanjska zavest ustvarla, pol budni zavest  s to luknjo ziher hoče nekaj dopovedat, če ne bi jo budna zavest ziher ne registriral in se je tko trudla zakrit. Ampak to so psihoanlaitiki zihr že odkril in na tem gradijo svoje terapije in pri pacientih te razlike med obnovo pa  interpretacijo znajo najt. Jeba je, če se se sam igraš s temi stvarmi al pa če se te igre gremo laiki.

Kaj me je navedl  k temu razmišljanju. Po moje včerajšnje sanje:

Sedim v eni učilnici in pišem esej na temo enga filozofa/literata, pri katerem moram najt eno rdečo nit.  Pisanje mi dost dobr lavfa, kar samo se mi odpira in napišem kar nekaj listov. Pole potem vzame v roke profesor (ful me je spominjal na staneta severja iz vesne), ki pa  kmalu začne med prebiranjem  kar smemu seb predavat o temu filozofu/literatu: o njegovih idejah,  ki se prepletajo skoz vse njegove življenje in dela, ki res da jih on kot profesor ni imenola rdeče niti, ampak to, da to so,  je iz idej itak razvidno. Jest sem vse to prvič slišov in ob tem z grozo spoznaval, da sem na vprašanje čist drgač odgovoru, kot je profesor pričakoval. Da  sem razčlenjeval samo  eno njegovo najbolj znano delo, ne pa delal sinteze iz  celotnega njegovega življenksega olpusa. Profesor mi ni direkt reku, da je tisto, kar sem napisal, napačno, samo mi je dal  vedet, da to ni tisto, kar je od eseja on pričakoval. Nekaj sem se hotu izmazat, da sem očitno napak razumu temo eseja ( s podtonom, da profesor mogoče  ni dovolj nedvoumno  preciziral teme in da je taka moja inerpretacija morda tud sprejemljiva in da gre za nesporazum, ne pa za neznanje ), on pa je šer kar naprej odkimaval z glavo in s tem izražal tko nejevero kot obžalovanje.

Zbudu sem se ne da bi bil čist ziher,  a bi me  ocenu pozitivno al ne in  a je imel prov on al ne. Očitno to sploh ni bil point celih sanj, bolj je šlo za problem interpretacije, ki sem ga po moje zavestno izzval, ko sem pisanjem  o sanjah začel tle gor. ??? Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #81 - 20.11.2003 at 11:28:48
 
mogoče ti je pa samo hotu povedat da preveč analiziraš in premal sintetizitaš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #82 - 20.11.2003 at 11:39:18
 
titud wrote on 20.11.2003 at 09:31:11:
Da  sem razčlenjeval samo  eno njegovo najbolj znano delo, ne pa delal sinteze iz  celotnega njegovega življenksega olpusa. Profesor mi ni direkt reku, da je tisto, kar sem napisal, napačno, samo mi je dal  vedet, da to ni tisto, kar je od eseja on pričakoval. Nekaj sem se hotu izmazat, da sem očitno napak razumu temo eseja ( s podtonom, da profesor mogoče  ni dovolj nedvoumno  preciziral teme in da je taka moja inerpretacija morda tud sprejemljiva in da gre za nesporazum, ne pa za neznanje ), on pa je šer kar naprej odkimaval z glavo in s tem izražal tko nejevero kot obžalovanje.


Najprej sem se ob tem opisu spomnila tistega: ko vidiš svet v zrnu peska..., pol pa še tega:

Master wrote on 01.07.2002 at 22:38:11:
Ni čudež, da obstaja življenje znotraj vesolja;
čudež je, da obstaja vesolje znotraj življenja.

Ni čudež, da se je zavest razvila iz vesolja;
čudež je, da se je vesolje razvilo iz zavesti.


Ni čudež, da si v tukajšnjem trenutku;
čudež je, da je tukajšnji trenutek v tebi.





Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #83 - 20.11.2003 at 13:19:03
 
gape wrote on 20.11.2003 at 11:28:48:
mogoče ti je pa samo hotu povedat da preveč analiziraš in premal sintetizitaš ...


Lahko da, ampak je zanimiv, da jest nism poznal ceoltnega okolja, iz katerega bi lahko sploh sintetiziral, tko da si nism imel kaj očitat. Clo nasprotno, jest sem ob njegovmu predavanju ob popravljanju imel občutek, kot da tud on  ve, da  to govori prvič in  da se mu je ob branju mojga spisa šele odpiralo tsito, kar bi moral on že prej povedat in jest v eseju samo obnovit. Jest tko v bistvu v v eseju sploh nism mogu napisat tistga, kar je on pričakoval od mene, obžalovanje in nejeveropa ni tolk izražal nadmano kot nad sabo oz. nad možnostjo, da on tega res še ni nikol predaval in da se mu je to šele ob branju mojega eseja porodilo.

Tko da je tisto, kar citira  littlestar, lahko tud predstavlja  zabrisano  razmerje med analizo in  sintezo, zarad katerga  ne veš kaj je v bistvu prej: ali sinteza izhjaja iz analaize in ali  morda tud obratno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #84 - 30.11.2003 at 09:36:49
 
Hello,

Par dni nazaj sem sanjal sanje, ki so se dogajale v okolju, ki je prav tako ze leta stalnica v mojih nocnih potovanjih. Ga pa fizicno sicer se nisem prevec raziskal, ceprav sedaj to nameravam.
Gre za podrocje severno od Ljubljane. Tam na ravnini je neki znanstveni center. V sanjah ze leta potujem na hrib, ki stoji tam, kjer je to poslopje. Kot sem ze rekel stoji na ravnini, medtem ko je hrib v mojih sanjah stalnica ze leta. Blizu stoji dvorec, ki ga v resnici ni. Sem pa zasledil v zgodovinskih knjigah omembo srednjeveskega dvorca, ki ga sedaj ne znajo vec locirati. V njem se nisem bil, sem se pa velikokrat vozil ali sprehajal okoli njega. Ker stoji blizu tega kraja, bi morda lahko bil to njegov spomin, odsev iz custvenega plana.
Severo-vzhodno, kaksen kilometer naprej, stoji kraj ki daje celi okolici, tudi moji sanjski, ime. V sanjah sem ga do sedaj obiskal enkrat. Nato se zacne hribovje.
Na severni strani najvisjega vrha lezi renesancni grad, pod hribom pa se ziva legenda o zlatem zakladu. No, srednjeveska zgodovina bi znala precej povedati o celem podrocju. Morda se vec preucitev cerkvenih znamenj in imen, vendar nas to sedaj ne zanima.  Omenil sem sam tisto, kar je trenutno tematsko bolj zanimivo. No, sanje so se zacele takole:

...vzhodno od hriba, ki sem ga zgoraj omenil kot stalnico sem opazil se en hrib, ki ga sicer tudi ni, vendar ga do sedaj se nisem videl. Bil je popolnoma porascen z gozdom. Na zahodnem delu vrha je imel mogocne grajske razvaline. Odlocil sem se, da ga grem pogledat. Vsedel sem se v avto in se odpeljal do vznozja hriba... Povzpel sem se na vrh in stopil v grad. Velik del gradu je bil v votlini. Zracni in svetli. Bil je razvaljen. Ogledoval sem si ostanke, stebre, tlak... Nato sem po stopnicah prisel na nekaksno ploscad, ki je delno stala zunaj votline. Na tleh sem opazil ostanke municije iz II.sv.vojne. Okupator je imel svojo postojanko v njem. Ta del je branil severni del. Vedel sem, da grad mislijo obnoviti, da je denar ze zbran, samo zaceli se niso delati... Nato sem sel po stopnicah navzdol. Sredi stopnic sem nenadoma srecal starejsega, suhega, visokega mozakarja. Oblecen je bil v stare, modre, oguljene hlace in napol odpeto enobarvno svetlo srajco. Imel je sive lase, prijazen, naguban obraz. Vprasal me je neko zelo osebno vprasanje. Odgovoril sem, nato pa sva se zacela pogovarjati. Zal se zjutraj nisem spomnil kaj. Na koncu mi je povedal, da je vclanjen v neko drustvo in me povabil, naj se tudi jaz. Z veseljem sem pritrdil. Nato sem se zbudil. Vem v katero drustvo.

Naj recem, da preden sem se povzpel na grad sem tuhtal kateri bi lahko bil. Se najbolj me je spominjal na grad iz Slovenskih Konjic, vendar sem to misel v sanjah zavrgel, ceprav se spominu nisem mogel kar odreci.

Se mi je pa ob vznozju tega hriba zgodila tudi zanimiva rec. Pred casom sva sem se z mojo ze bivso darling sredi noci z avtom znajdla ob vznozju tega hriba na samotnem kraju. Da ne dolgovezim naj recem samo, da me je po kaksne pol ure nenadoma, kar iz nic, silno postalo strah. Imel sem obcutek, kot da zunaj ob avtu nekdo stoji in naju opazuje. Ona se ni pretirano vznemirjala. Ne morem reci, da se mi je zdelo, da naju opazuje neko "bitje". Jaz bi se odlocil za cloveka, nikakor pa ne za zival, sam strah in obcutek prisotnosti tretjega je bil tak, da vse kar sem lahko storil je bilo to, da sem vzgal avto in gasss.
Me pa npr. biti sam sredi gozda, sredi noci ni strah, saj je to poleti moja dokaj stalna praksa. Sam tolk, da ne bo kdo zdaj rekel, da sem bojim teme.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #85 - 01.12.2003 at 13:41:25
 
Pozdravljen JST  Grin

Tudi meni je ta kraj, ki si ga opisal zelo znan.
A se je na tej ravnini slučajno dogajala - so se dogajale bitke?
Ker če je, potem je ta ravnina prežeta s telesi vojakov, ki jih je zemlja vsrkala in nobeden jih ni zakopal spodobno v grob, zato še vedno tavajo okrog do nadaljnega.

lp
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #86 - 01.12.2003 at 20:37:08
 
Hi Pegaz,

A ves, da nimam tega podatka. Sanj povezane s tem
obmocjem nikoli ne jemljem v tem smislu. Se celo obratno.

Ce od zacetka 19.stol ni bilo na tem obmocju vecjih bitk, zna biti zelo verjetno, da so vsaj v srednjem veku bile kaksne fajde med plemenitasi, pa Turki so tud sigurno obiskovali te kraje, oz. sli mimo. Mislim, da je cerkev v tem kraju bila taborska.
Mislim ze lep cajt obiskat zupnika iz bliznje vasi, da si pridobim kroniko teh krajev, pa tud stari urbarji so ohranjeni.

No ja, bom videl, kako se bodo stvari razvijale. Mi moja sluzba glih ne dopusca prevec cajta za razne hobije in ostalo...

Bi bilo pa res zanimivo raziskati neko tako podrocje iz notranja stalisca, mal zemljevide v roke vzet in pogledati kako s tem sovpadajo legende, Cerkev s svojo simboliko, gradovi/dvorci in ostala zgodovinska dejstva.
Sploh, ce je info dovolj na voljo.

Sam to bi res terjalo celega cloveka in precej casa...


Lp
jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #87 - 02.12.2003 at 12:28:04
 
Ola Jst  Grin
bi skor rekla, da misliva isti kraj. Ne vem sicer, zakaj ne povezuješ sanje z zemeljsko resničnostjo, ker je dejansko zelo prepletena.
V mojih sanjah sem se znajdla sred ogromne ravnine - travnika, se mi zdi-nisem pa ziher- da je cerkvica stala ob robu, ob nekem drevesu, ...bila so celo tri drevesa.
Bila sem s pokojnim očetom tam in sem ga mogla nekam odpeljat-rešit, nakar so se okrog nas iz zemlje začeli dvigovat vojaki, oblečeni v zelo čudne stare oklepe in smešnimi kapami, v rokah so imeli puške in streljali vse naokrog. Midva sva bežala, v bistvu, sem ga vlekla za sabo, ker sva napol letela.
Naenkrat se pred nama znajde vojak s puško naperjeno proti meni, s tal sem pograbla pištolo z zelo dolgo cevjo in naperila proti njemu, pa sem pomislila, menda ga pa ja ne bom vstrelila in ko sem prtisnila, seveda ni počilo, (sem si mislila, hvala Bogu, da ne bom mela koga na vesti) in ga s kopitom pištole fino užgala po glavi, da se je zrušu in z očetom sva že letela naprej.
Tale travnik je bil ogromen, nad travnikom se je dvigal visok hrib, na sred travnika pa mala cerkvica.
Skratka, lep kraj.
Vojakov je blo kot mravelj in niso bili niti malo prijazni.

Sicer pa bi ti prijateljsko svetovala, da po enajsti uri zvečer ne zahajaš v gozdove.

lp
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #88 - 02.12.2003 at 23:12:08
 

Hi Pegaz,

Sej ne recem, da moje sanje ne povezujem z zemeljsko resnicnostjo. Saj sem omenil gradove, pa legendo, cerkev itd., itd., ki so mi opora pri celi zadevi.
Pa tudi  sanjska pokrajina je vec ali manj avtenticna in grem zato pogosto sanje podozivljat tudi v fizicno resnicnost.

Hocem reci, da meni ta ravnina ne prinasa obcutka, kot bi mi ga neko bojisce polno nemirnih dus. Vedno sem jo dozivljal v pozitivnem smislu. Se posebej zadnje case.
Naj omenim, da mi je tisti mozakar v gradu postavil eno vprasanje o mojem ocetu. Oce sicer v njih ni nastopil. Verjetno se tukaj podobnost konca.

Dogaja se mi tudi, da v sanjah vidim stvari ali del pokrajine, ki jih sicer ni, kot npr. ta hrib, pa jih znam vedno v resnici natancno locirati. Npr. zadnjic sem v sanjah potoval po Savi navzdol in vmes obiskal neko
votlino, ki je sicer ni. V resnici sem kraj znal locirati, ceprav pokrajina v detajlih ni bila povsem avtenticna.

Glede na to, da sanje po svojem bistvu pripadajo custvenemu planu, mislim, da zunanji izgled pri iskanju lokacije niti ni tako zelo pomemben. Bolj je pomemben obcutek kam kaj spada. Videz mi pomaga na grobo poiskati obmocje, ozje podrocje mi pa pomaga poiskati obcutek.

Moram pa reci, da ko v resnici potujem po poteh sanjske resnicnosti pogosto obcutim nekaksno napetost v pozitivnem smislu. Vedno imam obcutek, da je tam
zadaj se nekaj. Sploh vcasih ko se zbudim pa obcutim nekaj, kar bi se najlazje opisal recmo kot domotozje.

V knjigi o plemenitih Ostrovrharjih iz Svibnega je avtor skusal analizirati vpliv pokrajine na njihov tezaven in pogosto samodestruktiven znacaj, ki jih je
na koncu pripeljal do njihovega precej divjega konca na Kranjskem. Jaz sem si tiste kraje ogledal. Bi rekel, da tista se danes prvinska pokrajina res ni mogla blago vplivati na njihov znacaj. Namrec, sredi 14. Stol. Se je del rodbine preselil v Avstrijo, kjer pa so postali
prav tako silno uspesni in pomembni. Svibencani sicer nikoli niso presegli statusa ministerialov ali vitezov, ceprav so bili med najuglednejsimi in pomembnejsimi
rodbinami na Kranjskem od 12-14 stol. Medtem so Avstrijski postali na koncu grofi.

Je zanimivo, da se je zadnji moski "Ostrovrhar" iz Avstrije na zacetku 19. Stol. Preselil v Maribor, kjer je nato rodbina po moski liniji izumrla.
Maribor je bil ocitno pomemben mejnik rodbine. Vanj je bil konec 14. Stol. izgnan zadnji kranjski Ostrovrhar, ki je po letu in pol bede zbral sorodnike in prijatelje ter na silo v pravno veljavni fajdi zavzel nazaj maticni grad Svibno. Tam je prezivel svoja sicer ze odrasla sinova.
Kot je zapisal avtor, je med drugim verjetno pogresal doline in hribe domacega Svibnega.

Mi je zgornje prislo na misel, ker je verjetno precej na tem, da pokrajina vpliva na clovekov, narodov karakter. Sploh, ce leta in leta sanjas en in isti tip pokrajine, oz. ozje podrocje znotraj neke dezele.

Lp
Jst


Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #89 - 02.12.2003 at 23:14:19
 
Sem zgoraj pozabil vprasat zakaj naj po 23. uri ne bi vec zahajal v gozd? Mi pls poves.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21