Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 21
(Read 104046 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje II.
Reply #60 - 28.10.2003 at 20:00:04
 
Jest sem pa danes zjutraj zares zelo zivo sanjal o placilu davka na dodano vrednost. A zna kdo razlozit moje sanje?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #61 - 28.10.2003 at 20:01:26
 
bp, bye bye keš  Grin

Upam da pomenijo kaj druga.........

LP, DD
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Sanje II.
Reply #62 - 28.10.2003 at 20:01:46
 
Smiley
Kip je predstavljal moza, ki je imel odprta usta, kot da klice, siroko odprte oci, obrnjen pa je bil proti zahodu. Do njega nisem cutil nic slabega, le nekaj silno skrivnostnega, starodavnega je sevalo iz njega.

torej ta kip si ti sam, ki imaš odprta usta in oči, okoli tebe je čista lepota cvetja, ki ga boš uzrl zavonjal in občutil njegov netar, ko boš zaprl oči in usta.
številka dva ponazarja dva svetova notranjega in zunanjega, večnega notranjega in umrljivega zunanjega, številka osem predstavlja dvojno število tvojih čutov: vid sluh, otip in okus.
štirje so zunanji, štirje pa notranji.
nekdo iz štajerske te bo usmeril na pot štirih notranjih čutov. Wink Kiss Kiss  
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #63 - 29.10.2003 at 20:18:41
 
Thx man & brgds!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #64 - 30.10.2003 at 00:07:10
 
starodaven kip moza, ki je imel odprta usta, kot da klice, siroko odprte oci, obrnjen pa je bil proti zahodu.  nekaj silno skrivnostnega, starodavnega je sevalo iz njega.  

stric kliče vsem zahodnjakom da je PRIŠEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEL ČAAAAAAAAAAAAAAAAS

Grin


rumena je zavest in sonce - nič slabega ampak plevel
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #65 - 30.10.2003 at 11:17:26
 
a_hero wrote on 28.10.2003 at 19:39:37:
Pocepnil sem k njemu in opazil, da okoli njega rastejo rumene cvetlice. Ene so bile lilije, druge rozice pa nisem mogel dolociti. Isto so imele rumene cvetove, le da so bili precej manjsi. V sanjah sem jih nekako opredelil kot kaksen travniski plevel, kar ni bilo misljeno kot nic slabega.
Opazil sem tudi, da ima ena od lilij tablico s stevilko 02, ena od tistih drugih rozic pa tablico s stevilko 08.

Nato sem se prestavil nekam na Stajersko v druge sanje...

 8)
Po mojem je tezko razloziti navadne sanje, je mogoče veliko pogrešek, ampak rad berem zanimive, lepe sanje.
Ma to pa je zgled eneg res zanimiveg,  in bi rekla nenavadneg sena  Cheesy  8)

Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #66 - 30.10.2003 at 13:13:38
 
a_hero wrote on 28.10.2003 at 19:39:37:
Hi,

Jest sem prejsnjo noc imel stiri zive sanje, vendar bi opisal samo prve, ker so me mocno zadele. Slo pa je tako:

Povzpel sem se na vrh gore. Kot, da je bilo nekje npr. sredi Alp. Vendar gore nebi mogel tocno opredeliti, kar je pri meni sicer redkost. Vrh je bil gol, kot pac vrhovi visokogorja so. V daljavi so bili ostali gorski vrhovi. Nebo je bilo mirno.
Je pa bil sredi vrha konicast kamen. Zelo me je pritegnil. Sprva sem na njemu opazil dva izrastka, nato pa se je izoblikoval v starodaven kip. Porekla nisem mogel dolociti. Kip je predstavljal moza, ki je imel odprta usta, kot da klice, siroko odprte oci, obrnjen pa je bil proti zahodu. Do njega nisem cutil nic slabega, le nekaj silno skrivnostnega, starodavnega je sevalo iz njega.
Ni pa bil jasno izklesan, temvec je bil kot npr. znamenita Ajdovska deklica nad Vrsicem. Zakrit, ampak, ce si ga dobro pogledal si videl obrise.



Velikonočni otok je najbolj osamljen naseljen kraj pod soncem. Najbližja trdna tla, ki pridejo tamkajšnjim domačinom pred oči, so nebesni obok, mesec in zvezde. Potovati morajo dlje kot drugi zemljani, če se hočejo prepričati, da je v resnici tudi drugod še suha zemlja. Zato živijo tako blizu zvezd in poznajo več njihovih imen kot pa mest in dežel na zemeljski obli.
          Na tem oddaljenem otoku, vzhodno od sonca in zahodno od meseca, se je ljudem svoj čas porodil eden najbolj čudnih domislekov. Nihče ne ve, kdo je prišel na to misel, in nihče ne ve, zakaj. Ker to se je zgodilo, še preden je Kolumb pripeljal belce v Ameriko in s tem odprl vrata raziskovalcem na veliki, neznani Tihi ocean. Medtem ko so bili Evropejci še prepričani, da je pri Gibraltarju konec sveta, so bili drugi sloveči pomorščaki drugače podkovani. Prehitevali so čas in pluli po neznanem morju v brezmejnem, razburkanem praznem prostoru onkraj južnoameriške zapuščene zahodne obale. Tam daleč nekje so naleteli na trdna tla. Na najbolj samoten otoček na svetu.              
           Tam so se izkrcali, nabrusili kamnite sekire in se polotili enega najimenitnejših inženirskih načrtov starodavnih časov. Niso sezidali ne mest ne gradov. Niso izkopali ne nasipov ne luk. Napravili so velikanske kamnite kipe v človeški podobi, visoke kot hiše in težke kot železniški vozovi, jih v velikih množinah prevlekli čez hribe in doline in jih razpostavili na visoke skalnate terase okrog in okrog po vsem otoku.
         Kako neki so vse to zmogli, še preden je napočila doba tehnike? Nihče ne ve. Vendar pa kipi še zdaj stojijo, kakor so jih želeli postaviti, in strmijo v nebo, ljudje pa so že zdavnaj izumrli. Pokopani so ob vznožju the velikanov, ki so jih sami ustvarili. Postavljali so te kolose, sebe pa pokopavali. Potem pa so lepega dne po skalnih pečinah potihnila dleta in kladiva. Utihnila so, kakor bi odrezal, zakaj orodje še zdaj leži naokrog in veliko kipov je šele na pol dodelanih. Skrivnostni kiparji so izginili v megleni nepreglednosti preteklih časov.
         Kaj se je zgodilo? Kaj se je zgodilo na Velikonočnem otoku?

http://web.s-gim.kr.edus.si/projekti/splet/2A/paranormalno/hp/rapa.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #67 - 30.10.2003 at 18:11:37
 
Meni so ti kipi Totalna Čaga!!    

Sem gledal nekaj oddaj o tem, ..samo,   ..smo v megli več ali manj, nimamo pojma Undecided
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #68 - 30.10.2003 at 19:03:22
 
titud wrote on 30.10.2003 at 13:13:38:

kul tale gimnazija kranj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #69 - 08.11.2003 at 20:42:23
 
Hello,

Odlocil sem se, da opisem se ene moje sanje, ki sem jih sanjal ravno danes. Zdijo se mi nekako dopolnitev mojih teoreticnih debat sirom foruma o t.i. zahodni tradiciji. Sploh zato, ker mam zadnje cajte vedno mocnejsi filing, da sem se v filozofsko-nakladaskem smislu o tej zahodni tradiciji precej izcrpal in da nimam kaj prav dost pametnega za povedat. Vsaj na nacin, ki sem ga imel do sedaj.
Bom poskusal povedat se kaj na drugacen nacin in to je pac en tak majhen poskusek. Upam, da bo koga zanimal...

Naj za zacetek recem, da gre za druge sanje v tej noci in se smiselno dopolnujejo s popotovanjem v prvih, ki pa so bile simbolno precej podobne tistim iz gore. Sle so pa takole...

...prisel sem do razburkanega morja. Nebo je bilo  oblacno, temnilo se je. Na meni sicer dobro znani obali je stala lesena koca brez oken. Stopil sem noter. Prostor je bil majhen. Na sredini je stala lesena miza, v prostoru je bila oranzna svetloba od svec. Na steni levo od vrat sem zagledal tri obesene stare, komaj citljive pergamente.
Na levem je bil napisan molitveni obrazec, na sredini je bila zabrisana podoba Jezusa Kristusa s srcem in trnjem na prsih. S prstom je kazal naj. Desnega pregamenta se zal nisem spominjal.
Nato kot, da sem se v istem prostoru pomaknil malce v preteklost. Z nekim mozakarjem sem stal za isto mizo v istem prostoru. Na mizi je lezala debela stara knjiga. Bil sem razburjen, saj je imel mozakar predpravico do knjige.
Odprl jo je. V roke je vzel kladivo in dleto, ter nato iz nje odsekal sploj listov, tako da je v knjigi ostala v delu strani stirikotna luknja.
Ko je koncal, sem vzel knjigo v roke, jo zaprl in stisnil v narocje. Ob tem sem obcutil globoko zalost...

Naj samo recem, da se mozakarja ne spominjam, ce pa bom knjigo kje srecal, bom vedel, da je to ona. Tisti pergamenti na steni so bili njeni.

Sanje ne potrebujejo nikakrsne razlage, saj s svojo nadvse jasno simboliko povedo popolnoma vse.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje II.
Reply #70 - 09.11.2003 at 00:39:12
 
mogoče sm preveč v krščanske vode zabredu, ampak, ne štekne mi simbolika glih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #71 - 10.11.2003 at 14:28:04
 
Jst, cenzorske škarje  varuhov resnice zmeraj skrbijo  za to, da znanja, ki so v knjigah, ne bi  pršla ljudem v roke, če bi bla s tem ogrožen njihov položaj gospodarjev resnice. En zlo dober primer tega je bil opisan v  ecotovi knjigi ime rože tle sem že  nekaj pisal o tem:
Jorge:Vsaka knjiga tistega človeka je porušila del modrosti, , ki jo je krščanstvo zgradilo v stoletjih. Očetje so povedali vse, kar je treba vedeti o moči Besede, pa je dovolj, da je Boetij komentiral Filozofa, in že se je božanski misterij Besede spremenil v človeško parodijo kategorij in silogizmov. Knjiga Geneze pove, kar je treba vedeti o ustroju kozmosa, pa je bilo dovolj, da so prišle na dan Filozofove knjige o fiziki, in že je vesolje postalo kup gluhe in lepljive materije in skoraj bi bil Arabec Averoes vse prepričal, da je svet večen. Vse smo vedeli o božjih imenih, pa jih je dominikanec, ki ga je pokopal Abon - zapeljan od Filozofa- znova imenoval, sledeč prevzetnim potem naravnega uma. Tako je kozmos, ki se je po Areopagitu kazal tistemu, ki zna pogledati navzgor, kot svetli  slap zgledneega prvobitnega vzroka, postal skldišče zemleljskih znamenj, od katerih se je mogoče dokopati do imen nekašnega abstraktnega učinkovala. Prej smo gledali v nebu in privoščili blatu materije le  nejevoljen pogled, zdaj gledamo zemljo in verujemo v nebo po pričevanju, ki ga dobimo od nje, Vsaka od Filozofovih besed, ki nanje zdaj prisegajo že tudi svetniki in papeži, je obrnila podobo sveta. (...) Če ta knjiga postane ... če bi ta knjiga postala predmet svbodnega tolmačenja, bi prestopila še zadnjo mejo. (...) Smeh reši prostaka strahu pred hudičem, zakaj po praznovanju bebcev je tudi hudič ubog bebec, torej tak, ki ga je možno obvladati. Toda knjiga bi jih lahko naučila, da je osvoboditev od strahu pred hudičem prava modrost. (...) Iz te knjige bi se moglo roditi  novo in uničujoče hotenj po uničenju smrti s pomočjo osvoboditve od strahu, ki je morda najmodrejši in najblaghotnješi od vseh darov. Stoletja doktorji in očetje izločali dišeče esence svete učenosti, da bi spomočjo misli na vzvišeno odrešili bedo in skušnjavo nizkotnega. In ta knjiga, ki opravičuje komedijo in satiro in mim kot čudežno zdravilo, ki naj bi očiščevalo čustev s posnemanjem napak, pregreh, slabosti, bi navedla lažne modrijane, da bi poskušali  odrešiti ( z diaboličnim sprevračanjem)  vzvišeno s spreminjanjem nizkotnega.(...) Preprosti ne smejo govoriti. Ta knjiga bi opravičevala misel, da govorica preprostih v sebi nosi kakšno modrost. To je bilo treba preprečiti in to sem storil. Ti praviš, da sem hudič: ni res. Bil sem božja roka.  
Viljem: Božja roka ustvarja, ne skriva
Jorge: Obstajajo meje, čez katere ni dovoljeno iti. Bog je hotel, naj bo na nekaterih listinah napisano: hic sunt leons.
Viljem: Bog je ustvaril tudi pošasti, tudi tebe. In hoče, naj se govori o vsem.
Jorge: Zakaj pa je potlej dopustil, da se to besedilo izgubi v stoletjih in da se reši le en prepis, da ostane prepis tistega prepisa, ki je končal kdo ve kje. ..


V 13. stoletju se je stari pater jorge skliceval na boga, da je do  nekaterih listin treba treba preprečit dostop in nanje  napisat: hic sunt leons (tukaj se skrivajo zmaji/zveri). Ampak zanimivo, da so se zmaji tedaj skrivali v aristotelovi  poetiki kot temeljnem delu grške klasike, na katerem se je razcvetelo evropsko razsvetljensvo in pometlo s srednjeveško vraže/vernostjo. Dons bi zaščitniki moderne  vraže/vernosti  s takimi napisi na podlagi  avtoritete razuma pač želeli označiti  lisitine, ki bi nas utegnile okužit s  postmodernim  pojmom razsvetljenja. Vsaka doba ma pač  svoje  zmaje in svoje tragične junake, ki se z njimi bodejo. Je marx dobr napisal, da se zgodovina ponavlja, prvič se kaže kot tragedija, drugič pa kot farsa.  

Tko da ni panike. Nč ni zgubljenga/izrezanga/uničenga, kar je že kdaj obstajal. Vse se prikaže, ko varuhi resnice izgubijo svojo cenzorsko oblast.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #72 - 11.11.2003 at 23:40:31
 
Gape,
Razlagas si jih lahko na vec nacinov. Ce zacnes na duhovnem nivoju bi slo nekak takole…
Recimo, katoliki imenujejo Devico Marijo tudi Stella Maris - Zvezda Morja. Njena vizija je zalost. Ponavadi je upodobljenja v podnozju kriza kako zaluje.
Vemo, da je iz morja prislo zivljenje in ona je negativni princip v bozji trojici,
v sferi Duha, ki da cistemu izlivu sile prvo obliko in tako omogoci, da se zacne zivljenje
manifestirati…

Titud,
Ej, thx man. Moram rect, da sem v zadnjem casu v nekaksnih dvomih. Sam ves, da sem
ne vem kolikokrat poudarjal, da se mora zaceti nasa duhovna pot tukaj spodaj v fizicnem
svetu.
Meni se zdi, kot da se mi del tega uresnicuje nekako v slogu nedelovanja vsaj kot ga jest
razumem, po drugi strani pa mi ravno to fizicno postaja vedno vecje breme. Vse pa se mi
zdi predvsem posledica nekaksne notranje napacne vizije.

V zadnjih dveh letih sem si namrec v materialnem smislu precej opomogel. Zdi se, kot da bi imel nekega nevidnega mentorja, ki skrbi, da se moje zelje v tem smislu materializirajo. Zdej, ne govorim samo o strogo materialnem, torej o tistem kar lahko primes v roke itd.

Poznas tisti pregovor, da tisti, ki ima sreco pri kartah, je nima v ljubezni.
Ne zdej vzet tega prevec dobesedno. Sam men se zdi, kot da vse tisto kar mi prinesejo karte, gre na racun ljubezni. Tu se mi sanje na strogo psiholoskem nivoju zdijo kar precej konkretne. Vem kako oblikovati znanje, saj sem levi molitveni obrazec, ki predstavlja formo tudi videl. Videl sem tudi kaj iscem. Nisem pa videl desne, pozitivne, oz. gonilne sile levega principa, brez katere v konci fazi ni harmonije, srece in s tem pogojev za naslednji korak.

Ocitno mi sanje govorijo, da imam probleme z lastnim custvovanjem, kar predstavlja za mene sedaj veliko prepreko na sicer jasno zacrtani poti k jasnemu cilju.

Dejansko se mi zdi moje zadnje leto v duhovnem smislu en velik korak nazaj ocitno kot posledica te custvene krize.
Bi rekel, da pomankanje sposobnosti za resitev te krize simbolizira luknja v knjigi. Da je izvor tezav povezan s fizicnim v sirsem smislu, ne strogo materialnem, pa zopet simbolizira knjiga, ki se je je moral mozakar lotiti s kladivom in dleto.

Mas ti tukaj kaksne lastne izkusnje? Al pa kdo drug.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #73 - 12.11.2003 at 10:25:16
 
Sm zgoraj opisal postopek cenzuriranja resnice, ko je bla še v posesti njenih gospodarjev. Oni so imel res zarad te poseti nad resnico moč, hkrat pa tud odgovornost. Pater jorge kot od boga poobalščen in zato odgovoren varuh resnice v bistvu ne bi bil negativc, če se ne bi posluževal vseh sredstev (ubojev), da bi to resnico zaščitu pred plebesom, ki bi jo po njegovem prepričanju zihr zlorabu. Tolk še o ecotovi zgodbi o arhaični odgovornosti gosopodrjev resnice, ki pa v bistvu velja še zmerom, samo da je  modren človk sam postal gospodar resnice, do katere je zdaj sam tud enako  (ne)odgovorn. Ker bit gospodar resnice je odgovorn posu, ki ga marsikdo ne zmore, zato ker ma položaj  gospodarja  resnice in plebesa v isti osebi.

Kaj hočem povedat? Da si se doslej očitno poistovečal s statusom gospodarja/varuha  resnice in prav zard odgornega posvečanja temu stausu si postal zaupanja vreden in ugleden mož (sam praviš, da si materialno uspešen in tud tle gor uživaš kot posestnik resnice kar precejšnjo avtoriteto). Samo kaj zdej s  tem počet v času, ko plebesa ni več možno ločit gospodarjev resnice? Ko postneš cenzor samemu seb in ne drugim? Ko je vse razen čiste resnice tkorekoč primitivno in nevredno, da bi metal bisere svinjam? Ko se sam v seb znajdeš v shizofreni situaciji, ki je slabša od tiste, ki si jo je ustvru jorge, saj je kriminal, ki ga v imenu začitnika resnice zganjaš nad drugimi, mogoče zaustavt pa storilca kaznovat, krimanala pa, ki ga v imenu varovanja svetosti resnice delaš prot plebesu v vseb,   ni mogoče od zunaj  ustavit niti kaznovat?

Po moje je več poti, kako si ukint tako samocenzuro. Po eni si se že odpravu, ko si premagal elitistični odnos gospodarja resnice in jo tukaj na forumu  vrgel med plebes, da dela z njo kakor svinja z mehom. Tvoja resnica je s tem izgubila 'čistost', hkrat pa dobila  tisoč obrazov, od filozofsko/intelektualnih razlag in popačenj do čisto praktičnih terapetskih/svetovalnih učinkov. Po tem vzorcu  zdej moraš zadeve speljat v seb: nč ni tako enoznačno pa čisto v čustveni sferi ko te je lahko  v menatlni, je pa zato pestro in mnogotero do neobvladljivosti - tko kot je bil za jorgeta plebes.  

Jest zase morm rečt, da mam obraten problem. Jest  sem si za svetnika v sredo  postvau bolj posvetnega malika, s pomočjo katerga sem dost dobr pokril  pa zaščitu svoj plebejski/čustveni plan,  zdaj iščem formulo/obrazec, kako  vse skupaj pokrit na mentalnem planu, ne da bi hkrat zabredu v skušnjavo, da bi v  preveliki vnemi iskalca resnice ne delov prot plebesu v  seb kakšnega kriminala. Da bi se prot njemu zasčitu,  sem svoj čustveno eksluzivnost pa mentalne špekulcije tle gor v presojo dal in kljub temu,  da se pogosto  počutm kot bi bisere svinjam metal, mi strašno dobr sede,  če se na tak način tud losam obremenjenosti z varuštvom   emocionalno/intelektualnega   čistunstva Tongue Wink Smiley            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Sanje II.
Reply #74 - 12.11.2003 at 11:02:19
 
Jst, sanje si ti razlagaš precej po svojih predstavah. Ja sej to je logično boš reku. Vendar pa jest vidim eno drugo dimenzijo.

Če dovoliš ti povem:
Hiša brez oken - predstavlja tebe kot celoto. Brez oknost predstavlja tvojo naravo in dojemanje sveta in okolice okrog sebe. Tudi kot dobro lastnost - odprtost, razumevanje.

Razburkano morje in oblačno vreme, ti kažeta preteklost, ko si velikokrat taval v nejasnosti. V protislovjih in izobikovanju lastnega prepričanja.

S stopanjem noter, se preseliš v sedanjost. V sebe, v tukaj zdaj.
Prostor je majhen, ta simbol ti želi poudariti zemeljsko majhnost tebe. V hiši brez oken, majhnost prostora, ampak dovolj za TRI močne sibole, in še enega ne smeva spregledat, četrtega, ki je le navidezno prisoten Svetloba sveče - svetloba ti omogoča bivanje v tej navidezni resničnosti.

Brez svetlobe, teh treh pergamentov nebi opazil.
Levi - molitveni obrazec predstavlja smer tvojega delovanja
Jezus Kristus - z vso osebnostjo kot vzornika, ideala in pravega učitelja
Desni pergament - ti še ni pokazan. Prihodnost je negotova in neznana, ampak se je ne bojiš. To kažeš s tem, da si zaznal tretji pergament.

Premik nazaj v preteklost ti preda še en simbol. Začetek človeškega zavedanja v Božji obstoj. Posanjal si malo Mojzesa, za še močnejše samozaupanje.

Občutek žalosti te je prevzel ob spoznanju, da živiš v precej drugačnem svetu, kot si ga občutil ob tem kar nosi sama knjiga v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 21