Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 35654 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marijuana Marš II
Reply #15 - 18.05.2003 at 13:40:18
 
Quote:
Korak med ganjo in horsom je zelo kratek in spolzek.

Tole pa mal buče prodajaš, kreden Grin

Eni imajo travo za izgovor, da se ne rabijo lotit svojega življenja pa ga porihtat, sam poznam tud ljudi, ki imajo za isti izgovor alkohol pa partnerje pa vse živo, kar pride k roki... sam problem je zmer v ljudeh, ne pa v substancah, ki jih vase tlačijo.

Eni pa trave tud nimajo za izgovor, ampak jo imajo za pripomoček. Tak ko imajo drugi za pripomoček knjige pa mantre pa učitelje pa meditacije pa nevemkaj. Vsak se po svoje uči in zmer se najdejo ljudje, ki poveličujejo svojo pot in dajejo v nič pot drugih. Ampak zarad tega niso poti nič drugačne al pa slabše. Problem je spet v ljudeh.

Vsaka stvar je dobra, če se jo dobro uporabi.

In nobena stvar ni dobra, če se jo izrablja.

Razlika je pa v namenu.
Svoboda je pa v sprejemanju in spoštovanju različnosti.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš II
Reply #16 - 18.05.2003 at 13:48:53
 
Devi wrote on 18.05.2003 at 13:40:18:
Vsaka stvar je dobra, če se jo dobro uporabi.

In nobena stvar ni dobra, če se jo izrablja.

Razlika je pa v namenu.
Svoboda je pa v sprejemanju in spoštovanju različnosti.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marijuana Marš II
Reply #17 - 18.05.2003 at 16:12:23
 
Quote:
Kaj pa petperesno deteljico, si že kdaj našla ???

Jaz vse najdem Wink

sam letos je pa res bolj slabo, ker v hiše po obiskih pa ne hodijo... Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #18 - 19.05.2003 at 08:06:11
 
ten-nej

Če nimaš prijateljem povedati ničesar lepšega, potem si pa zares dobra družba.
Prijatelja nimaš zato da bi ti govoril lepe stvari, ampak da ti pokaže ogledalo, da ti pove kaj res si, tudi če to ni všeč tvojemu egotu
Tudi anarhija marš še pride in takrat bo marsikaj drugače. In takrat bomo marširali z vso silo in vsemi pripomočki - anarhija BO.
Ja bo ob svetem nikoli. V naravi je ni, vesolje ima svoja pravila
In če misliš, da se brez represivnih aparatov ne da živeti, potem se res lahko vprašaš, kaj je narobe s tabo. In kakšen duhovni razvoj te je pripeljal do tega spoznanja?
Ja se ne da, nažalost....
Kakor sam vidim je življenje v kaosu dejstvo in je vsak red samo iluzija - bolezen, ki je strah pred svobodo.
Po tvojem, je vse življenje od mravelj naprej bolano. Če tako misliš si pa zgrešu planet, bi si mogu kakšnega s kaosom izbrat...

Zate je red (glede na tvoja izvajanj) tisto, kar izvajajo policaji - zame je to kaos.
Sej pol pa že maš tvoj kaos


Devi je napisala:

Vsaka stvar je dobra, če se jo dobro uporabi.
In nobena stvar ni dobra, če se jo izrablja.

s tem se 100% strinjam






Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #19 - 19.05.2003 at 08:22:26
 
Kreden je napisal:
In še enkrat, ta marihuana marš je zame popolnoma brezvredi predmet, ker govori se eno, misli se pa drugo.

Ja v tem je problem.  Zagovorniki, tu hitro čivkate da so kratene vaše pravice, pozabljate pa na pravice drugih. A misliš, da bi v morebitni anarhiji o tem tako lepo pogovarjal. Nee, puf na gobec, pa čreva na planke.... to je anarhija. Zato zelo premisli kar si želiš, mogoče se pa ti bo želja kdaj uresničila. Wink

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Marijuana Marš II
Reply #20 - 19.05.2003 at 09:37:19
 
KREDEN, nekaj časa te že spremljam, in mnogo zadev mi mi ne gre iz glave.

Govoriš o nekih enakostih, nekih svobodomiselnih idejah, po drugi strani pa prav nesramno udrihaš po raznoraznih ljudeh tu gori, pa jih niti ne poznaš osebno, niti se globoko ne zaveš tudi tega kar sam napišeš.

Omenjaš kaj vse si prebral, pa spet po drugi strani, vsi avtorji, ki si jih navejaš, nikoli niso uporabljali takega tona kot ga ti sam.

Sej mi lahko rečeš, ja to kar te moti, je tvoja pot.

No, pa me ne moti, ampak bi te vprašal, kje in v čem tiči tvoj problem. Ker takega načina komuniciranja tukaj v takem obsegu ravno nisem navajen.

Vem, da je forum odprt in namenjen prosti diskusiji, pa vseeno, nek nivo, neko besedno selekcijo je vseeno dobro imet sploh ker je tvoj namen dober, to jasno vidim.

Če se trudimo biti tolerančni eden do drugega, potem s svojimi besedami ne mlati vsevprek ampak poizkušaj najprej razumet kar ti sogovornik želi povedati. In še eno zlato pravilo, Če ne veš, vprašaj.

Vem, da imaš veliko izkušenj takih in drugačnih in iskreno sem vesel, da si se pojavil tu med nami.

Naj ti zaželim več veselja in miru v tvoji duši, in pa manj grenkobe.

velik sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #21 - 19.05.2003 at 12:46:10
 
b5 wrote on 19.05.2003 at 08:06:11:
ten-nej

Tudi anarhija marš še pride in takrat bo marsikaj drugače. In takrat bomo marširali z vso silo in vsemi pripomočki - anarhija BO.
Ja bo ob svetem nikoli. V naravi je ni, vesolje ima svoja pravila
In če misliš, da se brez represivnih aparatov ne da živeti, potem se res lahko vprašaš, kaj je narobe s tabo. In kakšen duhovni razvoj te je pripeljal do tega spoznanja?
Ja se ne da, nažalost....


Potem pa bi mi lahko pojasnil, kje ti vidiš vlado v naravi - kdo je predsednik in kje so ostali aparati oblasti. Pa ne mi z zakoni fizike, ki s pravom nimajo nič skupnega.

Če ima vesolje svoja zakonitosti, so to nujnosti proti katerim ne moremo nič - zakoni fizikalnega sveta so dejstva mimo katerih ne moremo, ne pa domenjene stvari.

Zame policaji z njihovimi zakoni nikoli ne bodo nujni - brez njih živim in preživim brez vsakega problema (v bistvu z manj problemi).

Mišljenje, da se brez policajev ne da živeti je mišljenje hlapcev - samo pokaže kakoko globoko so nekateri padli v manipulacijo "vodij" sveta - pokaže kako se s kančkom strahu in korenčkom lahko uspešno prepričuje.





lp



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #22 - 19.05.2003 at 12:46:48
 
Tu ne bi izpostavljal posameznika, ampak se je potrebno zamisliti nad skoraj vsemi udeleženci te debate... Wink

Res pa je da ponavadi akcija povzroči reakcijo, in tu bi se postavu krednu v bran...

Skratka, pozivam vse, da se izognejo uporabi "neprimernih besed" in obdržijo kulturni nivo pisanja...
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #23 - 19.05.2003 at 12:51:04
 
t wrote on 19.05.2003 at 12:46:10:
Potem pa bi mi lahko pojasnil, kje ti vidiš vlado v naravi - kdo je predsednik in kje so ostali aparati oblasti. Pa ne mi z zakoni fizike, ki s pravom nimajo nič skupnega.

Če ima vesolje svoja zakonitosti, so to nujnosti proti katerim ne moremo nič - zakoni fizikalnega sveta so dejstva mimo katerih ne moremo, ne pa domenjene stvari.

Zame policaji z njihovimi zakoni nikoli ne bodo nujni - brez njih živim in preživim brez vsakega problem (u bistvu z manj problemi).

Mišljenje, da se brez policajev ne da živeti je mišljenje hlapcev - samo pokaže kakoko globoko so nekateri padli v manipulacijo "vodij" sveta - pokaže kako se s kančkom strahu in korenčkom lahko uspešno prepričuje.

lp



Poglejmo samo npr. voljčji trop; imamo lepo hirarhijo, hirarhija pomeni neka pravila...
Mravlje so zelo lep primer a pustimo žuželke ob strani.

Še najbližje anarhije so šimpanzi, pa tudi tu bi jih kar hitro fasal, če bi začel ogrožati alfa samca....
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Marijuana Marš II
Reply #24 - 19.05.2003 at 12:53:31
 
A smo ljudje dali ves ta evolucijski tok skozi, da se bomo ugledovali po živalih....

Grin
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #25 - 19.05.2003 at 12:55:32
 
Zelo velikokrat, bi bilo bolje, da se bi.... Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Marijuana Marš II
Reply #26 - 19.05.2003 at 13:42:39
 
Ja ampak pot naprej, ali navzgor, zahteva da čim manj gledamo nazaj, navzdol, sicer še čez korenino ne moreš stopit in lahko padeš na nos...

In na vrhu, le zreš, v prostranost pod seboj ...

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #27 - 19.05.2003 at 15:22:47
 
on Today at 14:49, LittleStar wrote:  No, jaz pa verjamem, mislim, vem, da obstaja popolno znanje   . Popolnen red. Čista zavest. Se mi zdi, da je to tudi Edi mislil. Problem je le, da ga mi s svojo pametjo ne moremo dojet.  



Daaaaaaaa,      

Problem je le, da ga mi s svojo pametjo ne moremo dojet.  

- to sploh ni problem, to je dejstvo, in smisel življenja..... med drugim...

Kako že Bach začne Iluzije, z zgodbo o vodnih bitjih,.... le spustimo se.....

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105277344...



Torej Edi, a lahko iz tega sklepam, da verjameš v popolen red. Zdi se mi, da red in kaos ne gresta skupaj...



Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #28 - 19.05.2003 at 15:29:09
 
Med popolnim redom in popolnim kaosom ni nobene razlike.

Popolnost izniči vse nepopolno - vse razlike.




bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Marijuana Marš II
Reply #29 - 19.05.2003 at 16:12:43
 
Quote:
In poglej si trenutne razmere v Iraku, klub Ameriški vojski ljudje živijo v strahu, pobijajo se kot psi, malo spremljaj, pa boš videl in razumel.
Poglej Palestino, ti je takšna anarhija všeč ???

Mislim, o neki anarhiji govorijo ljudj, ki niti ne vedo kaj je to anarhija.
In več ljudi kot si nekaj želi, tisto sigurno pride.




Ali ni ameriška vojska ustvarila teh razmer?

In ali niso Židje zasedli Palestine (in začeli s čiščenjem in zatiranjem Palestincev)?


Kolikor vem v Iraku vladajo Američani, v Palestini pa Židje (Palestinci se samo trudijo preživeti in biti svobodni na svoji zemlji), ne pa anarhija  ???


Res ne vem, če ti sploh veš kaj govoriš  ???


Aja dejstva, so nekaj, od česar se je potrebno distancirati, mar ne?

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6