Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3671 times)
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Bioenergetiki...
09.05.2003 at 17:59:12
 
Danes smo zvedeli, da ima moja punca skoraj 100% Lupus.

Domančič ima zasedeno, pol pa grejo na dopust, al nevem kam, tako da se lahko naročiš komaj septembra.
Tako, da bi vas res prosil, če lahko svetujete h kateremu, kar najboljšemu bioenergetiku jo lahko spravimo že prej, da se bolezen ne razširi.

Pozneje, ko bo prišla domov, pa prosim, da topic eden od administratorjev odstrani oz. bom jaz zbrisal svoje poste, da ona ne vidi, kako resna je stvar.

Seveda, če kdo ve kaj konkretnega o bolezni oz. o lajšanju le-te, naj prosim tudi pove; jaz sploh ne vem kaj naj mislim/čutim/naredim...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: Bioenergetiki...
Reply #1 - 09.05.2003 at 19:38:52
 
Tomi,
Ko sem videla tvojo prosnjo sem malo pobrskala po internetu, kaj Lupus sploh je.
Npr.: Lupus is a chronic (long-lasting) autoimmune disease where the immune system, for unknown reasons, becomes hyperactive & attacks normal tissue. This attack results in inflammation & brings about symptoms. (http://www.uklupus.co.uk/new.html)

Ne vem ti konkretno povedati, kam iti, ker v Slo. ne poznam folka, lahko ti pa povem malo o tem, v katero smer bi iskala jaz.

Ce receva, da je blaga oblika zmanjsanje obrambe imunoloskega sistema recimo pomladanska alergija, ti lahko govorim iz svojih precej-letnih izkusenj (od desetega leta dalje imam alergijo, in vsako leto je bilo slabse in slabse).  Pojma nisem imela, zakaj, trpela sem kot nora (komaj dihala, komaj gledala, komaj zivela).

Leta nazaj me je zacela zanimati psihosomatska medicina in ze nekaj let poznam razloge (teorijo), vendar je letos prvic, da sem povezala teorijo o tem, kaj je alergija in  svoje omisli in obcutke; in sem veliiiko bolje. In grem na bolje.
Imam prijateljico, ki ima astmo; in po neuspesnih zdravljenjih (kajpada da ti nic ne pomaga, ce ne odpravis razloga; samo za trenuek ti ublazi, potem pa je se slabse, ker zakrije prave razloge). Dela na tem (isce razloge) in je ze veliko bolje. Skoraj nima vec napadov.
Astma je samo mocnejsa razlicica alergije, gre pa za isto zadevo; strah pred tem, da te nihce nima rad. Pocutis se (tega se zavestno ne zavedas) da te nihce nima rad, da ti je okolje sovrazno (!) - in telo se zacne braniti pred sovraznikom (seveda je ta sovraznik "samo" v nasih glavah). Pa tudi ko se zavedas, se nic ne pomaga, dokler ti ne "naredi click" in zares dojames.

Treba je poglobiti se, nujno se je poglobiti v to, zakaj, od kje ta strah (s cim je povezan, kaj ga je sprozilo), drugace bolezni ni mozno premagati oz. ozdraviti.
Priporocam ti, da isces v smeri terapij, ki pomagajo poiskati razloge v podzavesti in jih prinesti v zavest. Tehnik je nesteto, zadevo pa je treba vzeti resno: refleksna terapija, metamorfna tehnika, bachove cvetlice, regresije (samo resni terapevti), rebirthing, reiki, Jin shin jyutsu, itd. itd. itd. Milijone razlicnih tehnik obstaja.
Kar recimo precej pomaga pri tem procesu je vsakodnevno sproscanje, meditiranje, da se pocasi doseze notranji mir in se vzpostavi stik s seboj, to pa te pripelje do tega, da se zacnes zavedati, kaj se dogaja s teboj; in lahko zacnes spreminjati "napacne ukaze".
Proces je postopen, in ne smes obupati.
Animo (kokr bi rekli  Spanci).
Upam da sem ti lahko vsaj malce pomagala.
Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Bioenergetiki...
Reply #2 - 09.05.2003 at 20:07:07
 
Hvala, jaz bo vsekakor delal na tem, da jo prepričam, da počne kaj takšnega. Problem pa je, da nima neke samodiscipline, da bi vztrajala sama v teh zadevah. Zato se mi zdi, da bi bilo dobro, če bi nekdo od zunaj posegel vmes (npr bioenergetik), da prekine tako njeno fizično, kot psihično bolezensko stanje.

Baje je to zelo resna stvar... Pri njej se je začelo pri sklepih in upam, da ne bo napredovalo na kakšne "pomembnejše" organe.
Kaj bi lahko to pomenilo v teh vzrokih (by Lois Hay)?

V bistvu je res to ekstremna oblika alergije/astme, a se imunski sistem bori proti tkivom lastnega telesa...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Bioenergetiki...
Reply #3 - 10.05.2003 at 01:06:44
 
BOJAN IN RENATA PUCKO

041/911-948

Zelo sta dobra. Sam sem imel relativno močno obliko alergije na cvetenje trave, vendar je zdaj že v veliko milejši obliki....
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bioenergetiki...
Reply #4 - 14.05.2003 at 12:54:11
 
Sem prvič slišala za lupus zdaj. Od Luise Hay o lupusu.

LUPUS
Predaja. Bolje umreti kot postaviti se zase. Jeza in kazen.

Afirmacija: Svobodno in lahkotno se postavljam zase. Zahtevam svojo moč. Rada se imam in cenim se. Sem svobodna in varna.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1