Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11470 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Misel Tedna
07.05.2003 at 16:29:03
 
Dajmo tukaj komentirat vsakotedenske misli tedna na www.pozitivke.net.

Kaj si mislite o trenutno objavljeni misli?

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030421011216919

Svoj komentar sem napisal pod mislijo.
Meni se zdi izjemna in le malo ljudem res vredna upoštevanja. Imam občutek, da zelo zelo malo ljudi zna spoštovati pristno izraženo čustvo. Prej padejo na prazne bahaške obljube. Smiley
Back to top
« Last Edit: 07.05.2003 at 23:37:48 by himynameis »  

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Misel Tedna
Reply #1 - 07.05.2003 at 16:55:20
 
Quote:
 Fizično komuniciramo z izrazom obraza in oči, s tonom glasu in mesta v telesu, od koder prihaja, z govorico telesa in besedami ali izraženimi zamislimi. Izziv človeške komunikacije je, da bi vsi ti načini istočasno sporočali isto.


Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #2 - 07.05.2003 at 17:17:42
 
Eva, kaj si hotla povedat? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Misel Tedna
Reply #3 - 07.05.2003 at 17:26:49
 
Quote:
Pristno čustvo, ki ga znaš izraziti, prepriča bolj kot množica bahaških obljub.

J. Kirschner


Ta misel, me je spomnila na citat iz Osvobajanja. Po mojem, je poanta ista.
Sploh, mislim, da ni problem v pristnem čustvu, ampak v pristnem izražanju. In misel in citat govorita o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #4 - 07.05.2003 at 17:35:05
 
Quote:
Sploh, mislim, da ni problem v pristnem čustvu, ampak v pristnem izražanju. In misel in citat govorita o tem.

Ne bi rekel. Se ne strinjam s tabo.

Bahaštvo ni čustvo, bahaštvo je samovšečnost, sebičnost in iz tega posledično hlinjenje, hinavščina, zapeljevanje. Pristno čustvo je iskrenost in resnica. Precej velika razlika tule med temi pojmi. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #5 - 07.05.2003 at 18:06:59
 
himynameis wrote on 07.05.2003 at 16:29:03:
Dajmo tukaj komentirat vsekotedenske misli tedna na www.pozitivke.net.

Kaj si mislite o trenutno objavljeni misli?

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030421011216919

Svoj komentar sem napisal pod mislijo.
Meni se zdi izjemna in le malo ljudem res vredna upoštevanja. Imam občutek, da zelo zelo malo ljudi zna spoštovati pristno izraženo čustvo. Prej padejo na prazne bahaške obljube. Smiley


Na žalost se marsikoga ravno pristno čustvo ne dotakne. Rajši padajo na bahaške obljube. Vendar mislim, da tisti, ki zna izrazit pravo čustvo, ga zna tudi prepoznati.

Himi, me veseli, da si odprl tale topic.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #6 - 07.05.2003 at 18:13:59
 
Quote:
Vendar mislim, da tisti, ki zna izrazit pravo čustvo, ga zna tudi prepoznati.

Se strinjam. O tem sploh ni polemike. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
e.
Guest




Re: Misel Tedna
Reply #7 - 07.05.2003 at 20:03:07
 
Whateveryournameis, me veseli, da ti je misel padla v oči.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #8 - 07.05.2003 at 20:18:36
 
e. wrote on 07.05.2003 at 20:03:07:
Whateveryournameis, me veseli, da ti je misel padla v oči.  Wink

Ni mogla uit mojim očem. Namreč glih to problematiko vedno opažam pri ljudeh: niso pripravljeni izraziti pristna čustva, ko pa jih izrazi nekdo drug, pa ga podlo okritizirajo za to dejanje. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Misel Tedna
Reply #9 - 08.05.2003 at 09:56:34
 
himynameis wrote on 07.05.2003 at 17:35:05:
Bahaštvo ni čustvo, bahaštvo je samovšečnost, sebičnost in iz tega posledično hlinjenje, hinavščina, zapeljevanje. Pristno čustvo je iskrenost in resnica.


Zame to sploh niso čustva
Veš kaj je zame čustvo: veselje, žalost, jeza, razočaranje, ljubosumje, strah, zaljubljenost, ( Undecided).. al pa sem v bistvu mal narobe razumela, kaj si hotel povedat... Undecided

mislim, da je čustvo itak pristno - čustvo je nekaj kar doživiš, začutiš v sebi
če je mene po resnici strah, se lahko začnem smejat ali pa se razpizdim - oboje v samoobrambi. in to naredim zelo impulzivno, ampak je ta impulz natreniram naučen, če ne bi bla naučena, bi pokazala, da me je po resnici strah, to bi blo pristno izraženo čustvo. Tko se mi zdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Misel Tedna
Reply #10 - 08.05.2003 at 10:58:42
 
Malo v branje, komur se DA;


Splošno;
KAJ SO ČUSTVA?

UVODNE MISLI

Velikokrat se pogovarjamo o čustvih pa pogosto ne vemo za kaj se gre. Kadar doživimo čustvo takrat nekaj čutimo, v sebi, zato je verjetno nastala beseda čustvo.

Čustvo se sproži ko je za nas prišlo do spremembe, dobre ali slabe. Če je prva recimo doživimo veselje, če je druga pa žalost. Če se počutimo varnega se sproščajo pozitivna čustva, če pa se počutimo ogroženega pa negativna.

Čustva so zaznave določenega dogodka na katerega se odzovemo z lastno reakcijo na ta dogodek. Ta zaznava je zunanja ali notranja . Lahko pa je tudi nekaj v nas samih, da se čustvo sproži. Kakšna potlačena travma.

Rodimo se brez čustev. Čustev se naučimo predvsem od staršem ko reagirajo na razne življenjske spremembe. Že takoj po rojstvu se začne ta proces. Otrok se uči od staršev na kakšen čustven način se mora odzvati kadar je ogrožen in kadar se čuti varnega. Vsak starš pa daje otroku tisto, kar ima. Zato večkrat zasledimo ko kje piše ali kdo reče, ta je optimistično strukturiran otrok.

Čustva so logična. Na določeno situacijo se odzovemo čustveno različno in vsak drugače-individualno. Ta logika je lahko tudi napačna če gre za zablodo. Temu rečemo izkrivljeno doživljanje.

Čustev tudi ne občutimo vedno. Nastati morajo ustrezni notranji ali zunanji dražljaji. Ob čutenju zaznavamo rahlo bolečino. Pojavi se


strah

jeza

ljubosumje = agresija

zavist

sovraštvo


Vsi imamo možnost , da čustva obvladujemo z našim obnašanjem. Sami se odločimo ali bomo čustvo pokazali ali ne. Da pa to lahko naredimo se moramo naučiti čustva prepoznavati. Zdrav človek naj bi imel ozaveščena čustva. Neozaveščeno vedenje je ko otroka udarimo, ko pokaže čustvo ljubosumja.

Čustva ni dobro tlačiti v sebe, kar pomeni, da jih je bolje  izraziti. Ni pa vse eno kje jih izrazimo in na kakšen način. V družini, kjer so čustveno osveščeni in kjer lahko vsak izrazi brez bojazni svoja čustva in so temu ustrezno razumljeni in da vsak dobi povratno informacijo, ne bo težko z vedenjem obvladovati čustva izven tega kroga.

STRUKTURA ČUSTVA

Osnovni kontekst. Ocena je lahko tudi podzavestna. Odvisno kaj smo potlačili.

Prijetnost čustva. Prijetna so vsa tista, ki našo vrednoto potrjujejo.

Ta čustva so:

zadovoljstvo,
sreča, veselje,
ljubezen,
upanje,
zaupanje,
zaščitenost.


Neprijetna čustva so takrat ko so ogrožene naše vrednote. Ta čustva so:


[color=Blue
strah,
jeza,
žalost,
ljubosumje,
zavist. [/color]

Ljubosumni so običajno negotovi ljudje. Ta oseba običajno v sebi čuti, jaz sem slaba, zato bo odšel. Zavist pomeni, nekdo ima nekaj več kot jaz (nevoščljivost). Zaskrbljenost je vezana na prihodnost.

INTENZIVNOST ČUSTVA

Čustva so lahka, šibka, srednje močna ali zelo močna. Pri afektu se sproži čustvo z močno intenzivnostjo. Je pa kratkotrajno. Zelo močan strah je panika.

Trajanje čustva je kratko, srednje in dolgo. Minute, ure tedni in meseci. Npr. depresija.

Časovni okvir je v preteklosti sedanjosti ali prihodnosti.


NAMEMBNOST ČUSTVA


Osnovni smisel je, da nas povežejo z zunanjim svetom. Vsako čustvo nas mobilizira na neko obliko vedenja. Prilagodimo se na neko reakcijo. Človek, ki ne prepozna svojih čustev je zbegan.

Čustvo dolgočasja povzroči, da nas pripravi, da gremo v akcijo, da zapustimo stanje.

Pasivizirajo nas čustva:


zadovoljstvo,
sreča,
upanje,
žalost.


Aktivirajo nas čustva:

jeza,
strah,
ljubosumje,
zavist.

Ker so naša čustva zelo povezana z našo logiko poskusimo z logiko in vprašanji odkriti za katero čustvo gre in tistega, kar si ne znamo razložiti nas je strah.

Primer. Tisti, ki se vedejo agresivno se vedejo zato ker verjamejo v to, da bodo s tem dosegli svoj cilj.

VELIKO POMENI, če se vedemo osveščeno. To pa pomeni, da če nas je strah rečemo, da nas je strah skratka izrazimo svoja čustva kot, zadovoljen sem, dobro se počutim. Čustva je potrebno izražati na sprejemljiv socialen način.

SPOJENA ČUSTVA

Profesor je strog in dober predavatelj. To je strahospoštovanje. Oseba hkrati čuti dve čustvi, ki pa si ne nasprotujeta.

AMBIVALENTNA ČUSTVA

Oseba občuti hkrati dve med seboj nasprotujoči si čustvi, npr.:

strah in radovednost,
žalost in veselje.

IRACIONALNA ČUSTVA

Za osebo, ki jih čuti so nesprejemljiva. Primer: na pogrebu se smeji namesto, da bi jokal.

ČUSTVO IN DIHANJE

Vsako čustvo spremlja značilen vzorec dihanja. Ko smo jezni dihamo na določen način in če ta način dihanja spremenimo, tudi ne moremo več vzdrževati občutka jeze. Velja tudi obratno in to zelo dobro vedo igralci. Zadrževanje diha nas omrtvi.Tako smo se v bistvu nevede od staršev, ki niso sprejemali določenih čustev, le te potlačili, s tem, da smo omejili dihanje.

[POTISKANJE ČUSTVA

Določeno čustvo, ki je za osebo nesprejemljivo, postane predmet potiskanja izven zavesti v nezavedno. Običajno se potiskajo in pozabljajo tudi določene psihične vsebine, ki niso povezane z določenim čustvom. Indirektno pa to vpliva in se izraža skozi sanje, spodrsljaje, simbolične kretnje in simptome.

ČUSTVENI PRIMANJKLJAJ

Manjkajo notranji kriteriji, s katerim bi oseba lahko določila pomen in pomembnost neke stimulusne (spodbudne) situacije. Oseba ne zmore doživeti niti izraziti določenega čustva. Taka oseba ni ponotranjila kriterijev, s kateri se določa, kaj je dobro in kaj je slabo.


PRENOS ČUSTVA

V kolikor oseba nima priložnosti, da občuti ali izrazi določeno čustvo do druge osebe ali v določeni situaciji, ga lahko začasno potisne ali priduši, da bi ga lahko neustrezno ali pretirano izrazila neki drugi osebi v neki drugi situaciji.


IZOLACIJA ČUSTVA


Oseba se zaveda miselnih vsebin, ne zaveda pa se čustva.

NEUSTREZNA KAKOVOST ČUSTVENE REAKCIJE

Pri ljudeh opažamo, da se pri njih določena čustva pojavljajo pogosteje kot pri drugih “prednostna čustva” večkrat se jezijo, večkrat so prestrašeni, večkrat so žalostni, kar pomeni, da čustva opravljajo neko važno vlogo do sveta.

Oseba, ki je največkrat jezna na svet, v resnici poskuša prisiliti svet k zadovoljitvi svojih želja in pričakovanj.

Otrok oblikuje svojo sliko o svetu na osnovi informacij in pravil, ki vladajo v družini. Tako pogosto razvije pretirano (magično) verovanje, da imata npr. žalost in jok magično moč, da mu zadovoljita želje. Otrok to generalizira (posploši).

DUŠENJE ČUSTVA

V tem primeru se oseba zaveda čustva, vendar se trudi, da ga priduši in ga ne izrazi.

Dušenje in potlačenje čustev sta velikokrat vzroka zdravstvenih težav.

ZAMENJAVA ČUSTEV

Občutje krivde se npr. pogosto zamenja z občutjem jeze in obtožbo drugih, da so oni tisti, ki so naredili napako in so krivi.


Himi...

Nadaljevala sem Evine poglede o Tem kaj so Čustva.
In

Skozi pisanje in izražanje čustev spoznavamo osebo. Razumem, da nekateri ne oddamo svoj del, katerega ne želimo - ali celo - nikoli ne bi želeli ga deliti - s tem si priznamo, da smo ranljivi v tistem delu.

S tem topicom si kratkomalo še mene presenetil. Kljub temu, da sem sedaj dodala vse o čustvih, ker se je Eva izražala Nanje, si Želim, da nadaljujemo z Izražanjem MISLI TEDNA.

V njih se najde veliko poučnega, ker masikdo drugače VIDI samo OBLIKO misli. Predstavlja meni Ta, ki so jo včeraj podal predvsem to;

Pristno čustvo, ki ga znaš izraziti, prepriča bolj kot množica bahaških obljub

Vsako pristno čustvo, ki ga nosiš v sebi, ima neomejeno število možnosti prepoznave in zaznave - deloma ta čustva lahko oddaš ali pa jih spremeniš v nekaj s čemer drugemu pokažeš  Svojo realno Sliko.

Vsi Imamo Globino. Nekateri jo radi izražamo, spet drugi ne. Tako mešanje pa vzbuja prenekatere občutke pri posameznikih.

In Če se nekdo BAHA s tem, kar NI in če daje, kaže, tisto KAR NI - se slej ko prej ZGUBI...

Vsi se učimo iz svojih lastnih napak v IZRAŽANJU in DAJANJU -  ker se gre tukaj Za obljube.

Aha, kaj so že čustva?
Kako se kažejo in iz kje izvirajo?

Lep dan želim še naprej... Cheesy
Sončka v njem pa veliko lepih misli!
Back to top
« Last Edit: 08.05.2003 at 12:02:51 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #11 - 08.05.2003 at 16:59:12
 
Quote:
Zame to sploh niso čustva

Zame tud ne, ravno to sem ti hotel povedat.

Quote:
če je mene po resnici strah, se lahko začnem smejat ali pa se razpizdim - oboje v samoobrambi.

To NI pristno izraženo čustvo!

Quote:
in to naredim zelo impulzivno, ampak je ta impulz natreniram naučen, če ne bi bla naučena, bi pokazala, da me je po resnici strah, to bi blo pristno izraženo čustvo. Tko se mi zdi.

Točno tako!

Star12, naslednjič podaj link... znamo prebrat tud na originalni strani. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Misel Tedna
Reply #12 - 15.05.2003 at 09:12:07
 
Quote:
Poraz spremeni kost v kremen, salo v mišice in človeka v nepremagljivo bitje; ustvarja junaške značaje, ki jih je v današnjem svetu vse manj. Zato se nikar ne ustrašite poraza. Nikdar niste zmagi tako blizu kot takrat, kadar ste poraženi v boju za dobro stvar.

Henry Ward Beecher


kar te ne ubije....
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #13 - 15.05.2003 at 12:21:06
 
Starešine pravijo, da moramo zapustiti obrežje, se odriniti v sredino reke, ohraniti naše oči odprte in naše glave držati nad vodo. Poglejte, kdo je notri z vami in proslavljajte.



8) haugh  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Misel Tedna
Reply #14 - 18.05.2003 at 03:21:19
 
Moja misel tedna (katere verjetno za objavo na pozitivke.net ne bi sprejeli). Wink

Why make people believe you love, when it's so much easier to make them believe you hate? And when you do, they have nothing to say no more but stay silent, since they can't hurt you by saying that you really love. And it would take more than a mirracle for someone to even seriously suspect that.

Zakaj bi prepričeval ljudi, da ljubiš, če jih je dosti lažje prepričati, da sovražiš? In ko enkrat jih v to prepričaš, ti nimajo kaj več oporekat in ostanejo le tiho. Ne morejo te namreč več prizadeti s tem, da ti očitajo ljubezen, katere ne priznavaš. Potreben pa bi bil več kot čudež, da bi kdo sploh resno posumil v to.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2