Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14838 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo...
06.05.2003 at 23:38:49
 
Prepričana sem, da je že vsak izmed vas šel Skozi določeno preizskušnjo na svoji Življenski poti, kjer je naletel na Osebnostni problem ( stisko ) drugih - svojega prijatelja, partnerja, brata, sestre, sorodnika...
Ker imamo Ljudje Dušo, ter Srce, ki ta dva simptoma Zelo hitro začutita,  mimo tega običajno ne gremo - ponudimo svojo roko pomoči, Ramo, kjer se Oseba lahko zjoče, izpove, na kateri se lahko Opre.

In v tem prepričanju Gojim misel - da Smo ljudje zelo Čustvena bitja. Pomagamo si medseboj in s tem Rastemo, pokažemo svetu, da Ljubezen Gradi Lepoto.

NA SPLOŠNO O NJEJ;

Kaj je depresija?

Depresija je pogosta psihična motnja, ki lahko prizadene kogarkoli v kateremkoli življenjskem obdobju.

Znaki depresije so lahko zelo različni. Morda kateri od naštetih teži prav vas?

-žalost, potrtost, brezvoljnost, obupanost, nezainteresiranost
-občutki manjvrednosti, nesposobnosti, krivde
-motnje koncentracije in spomina
-misli o brezciljnosti življenja, smrti in samomoru
-motnje spanja, sprememba apetita in hujšanje
-utrudljivost, utrujenost, upočasnjenost, bolečine v telesu
-oslabitev spolnega interesa
-manjša družabnost ('socialni umik'), oslabljena delovna učinkovitost
-Depresija ni stanje, ki se ga moramo sramovati ali imeti
občutek krivde zaradi njega. Prav tako ni le prehodna  
-osebna slabost, ki jo lahko premagamo s trdno voljo.

Depresija je motnja, ki jo lahko zelo uspešno zdravimo, in nato vstopimo v ponovno življenjsko zadovoljstvo.

Ko boste prepoznali kakršnokoli simpotm podoben temu - vam samo predlagam - pogovorite se z Osebo.

Lahko pišite  - KAKO bi koga Motivirali, da bi Si sledil, našel Izhod iz depresije...

ŠE naslov Knjige, kjer Zelo na preprost način piše o njej:

dr. Paul Hauck ; DEPRESIJA


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #1 - 09.05.2003 at 09:47:02
 
Meni osebno je veliko pomagal tale forum: v bistvu je bil to prvi stik s temami kot so sprejemanje drugačnosti, osvoboditev od ega, smisel življenja itd. Tukaj sem tudi izvedela za naslove knjig, ki sem jih potem prebrala in ugotovola, da to je pa res TO! Življenje nekako spet dobi smisel ali pa neko luč, ki ti posveti iz tunela, da vidiš naprej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #2 - 09.05.2003 at 10:11:03
 
Seveda. 8) Prosac.  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #3 - 09.05.2003 at 13:00:48
 
bravo dejana, lepo je to prebrat ... lahko bi spet na kakšno srečanje uletela ...

jest težko delim izkušnje na to temo ... mi je blo pršparano z depresijami ... žalost ja ... depresija, ki se vleče dlje časa ... to ne.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #4 - 09.05.2003 at 13:10:30
 
gape wrote on 09.05.2003 at 13:00:48:
bravo dejana, lepo je to prebrat ... lahko bi spet na kakšno srečanje uletela ...

jest težko delim izkušnje na to temo ... mi je blo pršparano z depresijami ... žalost ja ... depresija, ki se vleče dlje časa ... to ne.




Gape, rajš se ne hvalt, da te ne trefne, ko strela z jasnega... Wink Smiley Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #5 - 09.05.2003 at 13:17:41
 
ne hvalim se ... povem

ti mi pa rajši kej lepšiga nameravi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #6 - 09.05.2003 at 15:09:28
 
gape wrote on 09.05.2003 at 13:00:48:
..jest težko delim izkušnje na to temo ... mi je blo pršparano z depresijami ... žalost ja ... depresija, ki se vleče dlje časa ... to ne.


Hvala, gape, ker si delil svoj pogled.
In tudi žalost je neke vrste njena oblika, lahko je le trenutna, a vendar JE.

Si pa S spobudnimi, notranje globokimi besedami in vsem kar se LEPEGA bere in piše na ta Forum, marsikateri polepša DAN.
In Veliko prispeva K bolj DUHOVNEMU življenju samega sebe In Okolice.
To je nekaj najlepšega.

Pa vendarle - če si ne zatiskamo oči - nekje so.
Bolje, da gredo ven, ko si oseba tako želi - LAHKO PA SMO TUDI SPODBUDA, prav lepo je takrat.
Drugdrugega občutimo.

Ja so pa Osebna srečanja še Boljša...Pogovori.

Lep dan še naprej, vsem.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #7 - 09.05.2003 at 15:44:19
 
Moonlight wrote on 06.05.2003 at 23:38:49:
Ko boste prepoznali kakršnokoli simpotm podoben temu - vam samo predlagam - pogovorite se z Osebo

Star12, nisem strokovnjak s tega področja, niti nimam sama izkušnje z depresijo. Ampak, kolikor so meni poznane tele zadeve, je depresija stanje, ki ne nastopi kar naenkrat, ampak traja kar nekaj časa, da padeš v to stanje. In ko enkrat si res v depresiji, potem je tudi težak izhod iz nje. Pazi – govorim o depresiji v pravem pomenu besede, o depresiji, kakor jo pojmujejo strokovnjaki. Ne govorim o žalosti, pobitosti, nezanimanju za vse, brezvoljnosti in podobnih simptomih, ki vodijo v depresijo. Če gre za pravo depresijo, jo je treba zdraviti. In pri pravi depresiji je samo pogovor z osebo, kot to navajaš ti, žal premalo. Pogovor z osebo je vsekakor lahko zelo dobra pomoč v tistem obdobju, ki vodi v depresijo. Ko pa enkrat nastopi prava depresija, je pa potreben strokovni pristop. Predpiše se antidepresive, ki umetno dvignejo nivo endorfina, hormona sreče, sočasno pa teče tudi teapevtska »obdelava« pacienta. Psihiatri so tisti, ki naj bi takrat strokovno pomagali.

In če je jutri že Marihuana marš – tudi marihuano so uporabljali v te namene. Mnenja o uspešnosti so pa deljena.

Tolikšno je moje znanje o depresiji. Bi pa jaz vsakomur, ki se znajde v depresiji raje rekla, naj si poišče strokovno pomoč.


Moonlight wrote on 09.05.2003 at 15:09:28:
In tudi žalost je neke vrste njena oblika, lahko je le trenutna, a vendar JE.

Ne. Žalost še ni depresija, niti ni njena oblika. In tudi tisti simptomi, ki si jih navedla, še niso depresija, niti njene oblike. Vodijo pa lahko v depresijo, s tem bi se pa strinjala.  Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #8 - 09.05.2003 at 16:48:29
 

Depresija na obisku?

Nobenih tablet (!), zgolj akcija v vseh pogledih - korak za korakom, sprememba življenjskega sloga oz. navad in čimveč konkretne telesne aktivnosti oz. športa ter kakovostnega druženja s pozitivno naravnanimi ljudmi.

Pa presekat s pritoževanjem, obtoževanjem, negativizmom, neskončnimi brezplodnimi razpredanji, lenobo, čepenju v svojem kotku ... In seveda, ne (še naprej in vztrajno) pričakovat, da bo kdorkoli namesto tebe v tvojem življenju karkoli spremenil ali storil, še najmanj psihiater ali psihoterapevt. A vsekakor poišči oz. prosi za pomoč, če dalj časa ne zmoreš prvega koraka ... Takoj, čimprej!

Pa poskrbet za naravno zvišanje serotonina (hormonsko aktivna snov oz. centralni nevrotransitor, ki ga imenujejo tudi "hormon sreče") v telesu - tudi z uživanjem zelene, čebule, modre ribe, ajde, soje, čičerike, leče, čokolade ... No, saj se kaj tudi v slovenščini najde: http://med.over.net/za_bolnike/mosko_zensko_zdravje/clanki_m/serotonin.htm

Ja, nikoli ni tako "dobro" (ali "slabo"), da ne bi moglo biti (še) bolj(e). In zaveznik (ali mučitelj) smo si zgolj sami.

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #9 - 09.05.2003 at 17:31:49
 
Nameravam ti tko al tko sam najboljš...

Nameravam nam, da se imamo radi...

Nameravam nam, da vsak dan za melček zrastemo...

Nameravam, da odkrijemo v sebi smisel za humor....

Nameravam ljubezen...

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #10 - 09.05.2003 at 19:57:09
 
Miska wrote on 09.05.2003 at 15:44:19:
In če je jutri že Marihuana marš – tudi marihuano so uporabljali v te namene. Mnenja o uspešnosti so pa deljena.



Se kr strinjam z Misko. Sicer mi ni najbolj se oglasat v to temo ker sovrazim depresijo. Predvsem v tistem pravem pomenu kot ga omenja miska, se pravi ko gre za depresijo kot jo je treba zdraviti pri psihiatru, z tableti in pogovorom, ko pogovor vec ni dovolj. To je res ena grda stvar, ki dela cloveku nemogoce stvari. V bistvu se zaves kolk noro velik vpliv ma nasa psiha na fizicno telo. Sam zarad depresije dobis vrocine, mrzlice, se treses, ti izpadajo lasje, mas bolecine v zelodcu, nespecnost, lahko pride tud do zacasne ohromitve ali zacasne slepote. Meni je to cist noro, kolk smo v bistvu odvisni od dobrega delovanja nase dusevnosti. Jaz sama na sreco nimam takih izkusenj, mam pa prijatelja, ki je dal to skozi in se se ni prav resil tega zacaranega kroga. Mam pa vec izkusenj z samoposkodbami, ceprav jih nikakor ne razumem. NE gre mi cist v glavo.

No quote od miske pa zato, ker mogoce res marihuano uporabljajo za to, tega ne vem. Pospesuje pa kajenje trave razvoj shizofrenije pri ljudeh, ki so nagnjeni k temu.  Grin To pa vem.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #11 - 09.05.2003 at 21:17:49
 
Miska wrote on 09.05.2003 at 15:44:19:
Star12, nisem strokovnjak s tega področja, niti nimam sama izkušnje z depresijo.


Tudi JAZ nisem Strokovnjak - zato sem NAVEDLA mnenje in POGLED medicine in ta Stran kjer sem to našla se nahaja tu:http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/razpolozenjske-motnje/depresija/

Strinja pa se vsak posameznik drugače. Koliko je tega že sam doživljal od vsega tega itd...
Miška...

Niti ne pomišljam, ko gre za resno zadevo okoli tega.
Sama nisem medicinec, da bi lahko izražala lastna mnenja o tem.
Začetek teme je moj vse do NA SPLOŠNO O NJEJ.
In ni popoln - želja po dodajanju je PODANA.
Nekaj se začne in se lahko ob pomoči drugih tudi pelje naprej.
VEČ GLAV VEČ VE.

Miška, nihče pri tem ne more biti strokovnjak  -  mogoče pa tudi ta POGLED, ki je PODAN na medicinski strani NI pravi - ne vem.

SEM PA SEDAJ IZVEDELA, da so to BLAGI SIMPTOMI te bolezni.


Quote:
Blaga oblika depresije

Prisotna je kadar imate manj kot pet zgoraj naštetih simptomov in trajajo ti simptomi manj kot dve leti.

Resna oblika depresije


Pri resni obliki depresije je prisotnih najmanj pet zgoraj naštetih simptomov, ki so prisotni skoraj vsak dan, najmanj dve leti. Ti simptomi onemogočajo normalno življenje.

Depresija je ozdravljiva bolezen. Nekateri ljudje imajo genetsko več možnosti da obolijo za njo.

Zdravljenje


Če imate katerega od simptomov depresije, obiščite svojega zdravnika. Simptomi so lahko povezani tudi z drugo boleznijo ali stanjem, kot so nevrološke ali hormonske motnje. Za zdravljenje depresije se uporabljajo zdravila ali psihoterapija – redni obiski pri psihiatru ali psihologu. Nekatere terapije so kombinirane in uporabljajo oboje, zdravila in psihoterapijo.




In ja, prav si imela - vse kar je zgoraj napisano pod KAJ JE: so začetni simptomi, dlje ko trajajo - bolj nas povlečejo v njo.

Sem pa napisala, da lahko podate tudi svoja mnenja, poglede in izkušnje, seveda pa tudi popravljate.
Vsi se iz podanih mnenj nekaj naučimo.

Če pa že: mogoče sem bila sama soočena iz oči v oči z zdravnikom, ki me je vprašal po tem; naštela sem nekaj od teh Znakov, potem pa mi je sam rekel, da sem depresivna. Niti ni vprašal koliko časa to že traja...
Zato sem to tudi načela:

To je bil eden izmed strokovnih pogledov, ki se niti ni vlekel in mogoče tudi on ni imel prav.


Strokovna pomoč ob tem je seveda osnova - mora biti. In antidepresivi - Miška, mogoče je od vsakega strokovnjaka odvisno če ti jih predpiše.
So pa zdravila zelo močna in razploženje se seveda povrne. Sem pa bila priča, ko se je to razploženje kasneje sprevrglo v nekaj popolnoma drugega. Ja-  napačna zdravila...
Ah.
Zavestno sem mnejnja, da je NARAVA najboljši zdravnik pri tem, če ji le dovolimo. Pa tudi pogovori - tako strokovni kot Z osebami.
In ja ko še ni tako GLOBOKA.

Hvala ti, ker si še več dodala in to je zelo lepo.
In Miška, seveda me lahko popravljaš.
Tudi napisano je zgoraj ( dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnje...)
Ali...
Kar si želiš.

In si imela prav O Depresiji. Smiley
Hvala






Back to top
« Last Edit: 10.05.2003 at 01:22:21 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #12 - 09.05.2003 at 21:41:18
 
Drugace pa je www.healthyplace.com kul stran za kakrsnekoli psihicne bolezni. Majo tud chat, sam je pa vse v anglescini.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #13 - 10.05.2003 at 01:07:10
 
Miška še tole;

http://www.mf.uni-lj.si/jama/jama97-4/html/uvodnik.html

Pisala sem z razlogom, da Ko v Svojem prijatelju opazite katerega od naštetih simpotmov, Mu pomagajte, pogosto so Besede dovolj - prijazna roka.
Sprehod, narava, obilica notranjega miru...

Ko je naPOVRŠJU je to ena izmed najboljših oblik pomoči.

PISALA sem v smislu - Dodajte svojo MOTIVACIJO, ŽAREK ali nekaj, s čemer ste v nekem trenutku Osebi, katera se je v tem ( katerikoli situaciji) znašla - pomagali.


Veliko ljudi IŠČE nasvete KAKO bi Sami pomagali Drugim.
Ker sami vedno ne zmorejo, iščejo drugje. Opazila pa sem, da se to pogosto dogaja na forumih.
Pomagajo pa JIM LJUDJE, ki so že dali kako preizskušnjo Skozi in vedno kako postopati.

In moj namen ni bil, da bi Zdaj pisali o kaki pretirano hudi obliki, ali kakemu zavajanju ( ker vem kam tako pisanje privede) s podaki o tem, temveč - iskreni pogledi, mnenja in izkušnje V REŠEVANJU in USPEHU, ki je bil že NAREJEN.
To pa vsi nekje želimo brati ( pomagati v kolikor čutimo da lahko )- ali je samo pri meni tako.

Ali kako drugače - dodajte svoje.
In, ne PROSIM VAS - delite kar želite.

Vem kako zveni ta beseda.

In gape; JAZ TI NAMERAVAM - veselja POLNO Življenje.









Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DEPRESIJA. Dodaj svoj pogled, mnenje, izkušnjo
Reply #14 - 10.05.2003 at 10:49:14
 
Quote:
nikoli nisem imel kakšnih depresivnih motenj.


...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3