Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 56621 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #45 - 16.01.2006 at 19:43:01
 
Quote:
V času prebujanja tok časa še ni linearen, tko da se lahko zgodi, da  je nek dogodek (npr, hrup ob padcu kitare) vzrok za prebuditev, čeprav ga  dojemamo  kot  posledica prebuditve. Tok sanjskih  podob se odvija  reatrogardno, zard česar dogodek sproži verigo vzrokov, čepra zgleda obratno.


Nevem ali nisem bil dovolj jasen, podal sem mojo predpostavko, in zapisal zaporedje, mojega dojemanja.
Torej v trenutku, ko sem v snu sunil nekoga, cutil to moc, energijo, sem slisal padec kitare.


Trenutek je v sanjah in obsanjskih oblikah zavesti lahko precej raztegljiva kategorija. Se mi je že zgodilo, da sem med  ozaveščanjem konkretne   bolečine, povzročene od zunaj, v polsnu uspel odvit filmsko zgodbo, ki se s to bolečino zaključi in ki bi jo spretna scenarsist in režiser komaj spravila v dveurni film. Undecided Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajin
Guest




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #46 - 17.01.2006 at 12:00:39
 
Torej hoces reci da ni nujno da je to kar sem sanjal bilo ob istem casu ko je padla kitara in da potem to ni bil faktor da je kitara padla, zaradi teh sanj ali tega obcutenja energije- sunka v sanjah?

DA je padla kitara, to j e dejstvo. In dejstvo je da sem jo slisal ko sem sanjal, v snu, no  ko sem ze prisel iz Rem-a v zavedanje.


Se ti je kdaj zgodilo da si sanjal in se ti je nekdo priblizal,in se te hotel dotakniti, in preden je to storil si se zbudil  in se vstal, dvignil trup. Nekako da si ga zacutil, preden se te je dejasko dotaknil, pa si v tem stanju bil v REM.

Mislim da je Meja Med Remom in zavedanjem zelo tanka.
NEvem kaksna pa je razlika glede na frekveco.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Diamant
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #47 - 25.03.2006 at 21:45:06
 
Smiley

Pozdravljeni, mene pa zanima nekaj v zvezi s sanjami, katere sanjata istočasno dve osebi.

Zgodilo se mi je to že trikrat... prvič sem se zavedala, da me nekod nasilo vleče v svoje sanje, kar naenkrat sem se zbudila na morju, plaža, sprehod ob plaži in sem se temu uprla, in sem sanje nadaljevala v svojih sanjah, bila sem namreč v Parizu, tam kjer sem jih končala in kjer mi je bilo bolj všeč  Wink... ko se je oseba zbudila je rekla, zanimive sanje sem imel, bili smo na morju, pa nismo bili na morju...

Naslednje sanje so bile, v gostilno je prišel moški, starejši, imel je belo svetlo obleko in belkaste lase ter brke... tam ga je pri mizi nekdo čakal, rokovala sta se... jaz sem to gledala od sosednje mize.
Zbudim se, prijatelj mi pove, da je tisto noč sanjal svojega znanca... prekinem ga, povem mu kakšen je bil, kako je bil oblečen, kako sta se srečala v gostilni... šok Smiley on je sanjal popolnoma enako.

Tretje sanje... sanjam kako mali otrok, oblečen v belo zbeži pod mirujoč tovornjak in se tam skriva...
Ta isti prijatelj mi pove, da se mu je sanjalo o njegovem sinu, povem mu svoje sanje... ponovno šok, a tokrat manjši... Smiley, počasi se bom navadila  Wink

Mogoče ima kdo od vas razlago za te sanje?
Smiley Undecided

Se zahvaljujem za odgovor ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #48 - 26.03.2006 at 12:37:04
 
razlage glih ne
pravi pa osho tkole
Quote:
Dve osebi, ki realizirata svoje peto telo, lahko sanjata istočasno, kar pred tem ni možno. Običajno ni na noben način možno sanjati iste sanje. Zato so te sanje na nek način objektivne. Lahko primerjamo zapiske.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #49 - 13.09.2006 at 13:51:40
 
Quote:
Torej hoces reci da ni nujno da je to kar sem sanjal bilo ob istem casu ko je padla kitara in da potem to ni bil faktor da je kitara padla, zaradi teh sanj ali tega obcutenja energije- sunka v sanjah?

DA je padla kitara, to j e dejstvo. In dejstvo je da sem jo slisal ko sem sanjal, v snu, no  ko sem ze prisel iz Rem-a v zavedanje.


Se ti je kdaj zgodilo da si sanjal in se ti je nekdo priblizal,in se te hotel dotakniti, in preden je to storil si se zbudil  in se vstal, dvignil trup. Nekako da si ga zacutil, preden se te je dejasko dotaknil, pa si v tem stanju bil v REM.

Mislim da je Meja Med Remom in zavedanjem zelo tanka.
NEvem kaksna pa je razlika glede na frekveco.


Tole je ostalo še nekako odprto, posebno po eni moji zadnji podobni izkušnji, zarad katere sem začel tud  relativizirat neposredno (čutno/zvočno) povezavo med zunajo realnostjo in z njo povezazano sanjsko realnostjo, čeprav ta povezava nedvomno obstaja.

Med vožnjo sredi sončnega popoldneva iz službe se neprestano borim s spancem, ko se mi na enem ravnem odseku ceste prikaže vizija dirkališča formule 1 v trenutku, ko se en modri bolid  dvigne v zrak nad ograjo  in zavrti v zraku za 360 stopinj. Scena je kristalno jasna, tiha in poteka počasi kot v slow motion,  še preden pa bolid pristne nazaj na tleh pa me nekaj fizično strese in hkrati zaropota, tako da zadnji hip iz bankine zapeljem nazaj na cesto. V bistvu spoznam, da se mi je sanjska podoba  bolida v zraku naslikala  še pred čutno zaznovo dejstva, da sem dejansko na poti s ceste s ceste, zato sem po moje tako prisebno in predvsem pravočasno zapljel nazaj z bankine na cesto, ko je prišlo do fizične zazanave tega. Šlo je za impresivno sinhronizacijo vizije gotovega raztreščenja bolida ob pristanku na dirkališčem v sanjski ralnosti  in mojim gotovim raztreščenjem ob bližnjem drevesu v fizični realnosti.


Na sinhronost  paralenih realnosti me je nedolgo za to izkušnjo opozoril en lacanov tekst, ki govori o frojdovem analizirancu, ki opisuje svojo izkušnjo očeta, ki bi želel  bedeti bo mrtvem sinu, a zadremlje v sosednji sobi in v snu zagleda sinovo podobo, ki mu govori: 'Kaj ne vidiš, oče, da gorim?' In prav zares gori v realnem, v sosednji sobi. Glede na to, da je sin na martvaškem odru, ki se je vnel ob svečah, bi tle težko govorili o 'telepatskem' sporočanju ampak o paralelni in  sanjski  realnosti, ki ni zgloj odsev/zrcalo/privesek   fizične  realnosti, ampak je vsaj tako avtonomna kot fizična realnost...
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #50 - 19.01.2007 at 12:07:10
 

Pozdravljeni, mene pa zanima nekaj v zvezi s sanjami, katere sanjata istočasno dve osebi.

Zgodilo se mi je to že trikrat... prvič sem se zavedala, da me nekod nasilo vleče v svoje sanje, kar naenkrat sem se zbudila na morju, plaža, sprehod ob plaži in sem se temu uprla, in sem sanje nadaljevala v svojih sanjah, bila sem namreč v Parizu, tam kjer sem jih končala in kjer mi je bilo bolj všeč  Wink... ko se je oseba zbudila je rekla, zanimive sanje sem imel, bili smo na morju, pa nismo bili na morju...

Naslednje sanje so bile, v gostilno je prišel moški, starejši, imel je belo svetlo obleko in belkaste lase ter brke... tam ga je pri mizi nekdo čakal, rokovala sta se... jaz sem to gledala od sosednje mize.
Zbudim se, prijatelj mi pove, da je tisto noč sanjal svojega znanca... prekinem ga, povem mu kakšen je bil, kako je bil oblečen, kako sta se srečala v gostilni... šok Smiley on je sanjal popolnoma enako.

Tretje sanje... sanjam kako mali otrok, oblečen v belo zbeži pod mirujoč tovornjak in se tam skriva...
Ta isti prijatelj mi pove, da se mu je sanjalo o njegovem sinu, povem mu svoje sanje... ponovno šok, a tokrat manjši... Smiley, počasi se bom navadila  Wink

Mogoče ima kdo od vas razlago za te sanje?
Smiley Undecided[/color]
Se zahvaljujem za odgovor ... [/quote]

Tudi mene zanima, če ima kdo razlago za tovrstni fenomen. Meni se je to zgodilo samo enkrat. Pokojna oseba, ki mi je bila čustveno zelo blizu in za katero sem močno žalovala, se mi je pojavila v sanjah s sporočilom, da je srečna. Na enak način, z istim sporočilom in ob istem času se je pojavila tudi v sanjah moje sorodnice, ki je prav tako močno žalovala. Mislim, da je tukaj zelo močno vlogo igralo dejstvo, da smo bile vse tri osebe v preteklosti močno povezane. Nimam pa dokončne razlage.

Se je še komu zgodilo kaj podobnega?

Pozdrav, plesnamesecu


[color=#ff3300][/color]
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #51 - 19.01.2007 at 12:43:52
 
Quote:
Tudi mene zanima, če ima kdo razlago za tovrstni fenomen. Meni se je to zgodilo samo enkrat. Pokojna oseba, ki mi je bila čustveno zelo blizu in za katero sem močno žalovala, se mi je pojavila v sanjah s sporočilom, da je srečna. Na enak način, z istim sporočilom in ob istem času se je pojavila tudi v sanjah moje sorodnice, ki je prav tako močno žalovala. Mislim, da je tukaj zelo močno vlogo igralo dejstvo, da smo bile vse tri osebe v preteklosti močno povezane. Nimam pa dokončne razlage.

Se je še komu zgodilo kaj podobnega?

Pozdrav, plesnamesecu



Po moje ne gre za to, da bi sanjali iste/skupne sanje v katerih bi delile skupno sanjsko resničnost in v katerih bi poleg možnosti komunikacije s pokojnikom imeli  možnost vajine medsebojne sanjske interakcije, ampak za fizične sanje, spodbujene s skupno travmatično izkušnjo v vskadnji fizični realnosti. Časovno in vsebisnko usklajenost vajinih sanj je mogoče razložit z vajno  močno skupno čustveno izkušnjo izgube in vajine siceršnje čustvene bližine, reflektirane v sanjah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimist
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #52 - 19.01.2007 at 13:02:22
 
Jest sm pa danes sanju, da sm dal pečeno meso kači, ki je bolj spominjala na kobro in potem, ko je pojedla mi je rekla nekaj po anglešk: 'tomorrow you return'. Pol sm pa še vidu sliko Jezusa in za njem je bil pa nebeški sij.  Kar čudne sanje.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #53 - 19.01.2007 at 15:05:04
 
Optimist wrote on 19.01.2007 at 13:02:22:
Jest sm pa danes sanju, da sm dal pečeno meso kači, ki je bolj spominjala na kobro in potem, ko je pojedla mi je rekla nekaj po anglešk: 'tomorrow you return'. Pol sm pa še vidu sliko Jezusa in za njem je bil pa nebeški sij.  Kar čudne sanje.  Roll Eyes


Uf, sanje so nabite s simboliko... Kača bi bla lahko simbol spoznaja/resnice, ki se ujema s podobo razsvetljenega jezusa. Hkrati bi kača lahko simbolizirala demonsko/temačno naravo spozanja, skoz katero moraš it (ki jo moraš zadovoljit/nafutrat) na poti do razsvetljenja... Undecided Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimist
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #54 - 19.01.2007 at 15:13:17
 
V bistvu maš kar prav.  Wink Bomo vidl kaj bodo pa dons sanje rekle.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #55 - 21.01.2007 at 19:02:04
 
titud wrote on 19.01.2007 at 12:43:52:
Quote:
Tudi mene zanima, če ima kdo razlago za tovrstni fenomen. Meni se je to zgodilo samo enkrat. Pokojna oseba, ki mi je bila čustveno zelo blizu in za katero sem močno žalovala, se mi je pojavila v sanjah s sporočilom, da je srečna. Na enak način, z istim sporočilom in ob istem času se je pojavila tudi v sanjah moje sorodnice, ki je prav tako močno žalovala. Mislim, da je tukaj zelo močno vlogo igralo dejstvo, da smo bile vse tri osebe v preteklosti močno povezane. Nimam pa dokončne razlage.

Se je še komu zgodilo kaj podobnega?

Pozdrav, plesnamesecu



Po moje ne gre za to, da bi sanjali iste/skupne sanje v katerih bi delile skupno sanjsko resničnost in v katerih bi poleg možnosti komunikacije s pokojnikom imeli  možnost vajine medsebojne sanjske interakcije, ampak za fizične sanje, spodbujene s skupno travmatično izkušnjo v vskadnji fizični realnosti. Časovno in vsebisnko usklajenost vajinih sanj je mogoče razložit z vajno  močno skupno čustveno izkušnjo izgube in vajine siceršnje čustvene bližine, reflektirane v sanjah.


Ja, to je ena izmed možnih intepretacij. Vseeno je časovna in vsebinska usklajenost sanj nenavadna, ker so se sanje pojavile 8 ali 9 let po smrti sorodnice in je bilo žalovanje že postisnjeno v ozadje. Skupna čustvena izkušnja izgube ne izgleda  kot popolnoma zadosten kriterij za pojasnilo.

Ne glede na to, kam se uvršča moja osebna izkušnja, me zanima ali kdo pozna literaturo, ki bi obravnavalo fenomen skupne sanjske resničnosti.

Pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #56 - 21.01.2007 at 19:07:30
 
Bolj kot fenomen sanjske resničnosti bi ti priporočal ta forum : http://www.vanpraagh.com/forum/main.cfm?id=14

drugače pa sigurno najdeš dovolj sanjske tematike v knjigah Castanede, Taishe Abelar, Florinde Donner...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #57 - 22.01.2007 at 08:16:18
 
U. wrote on 21.01.2007 at 19:07:30:
Bolj kot fenomen sanjske resničnosti bi ti priporočal ta forum : http://www.vanpraagh.com/forum/main.cfm?id=14

drugače pa sigurno najdeš dovolj sanjske tematike v knjigah Castanede, Taishe Abelar, Florinde Donner...


Na podlagi česa pa bi mi bolj kot raziskovanje fenomena skupne sanjske resničnosti priporočal forum?
Back to top
 
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #58 - 22.01.2007 at 08:26:12
 
Na podlagi vsebine tvojih sanj.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #59 - 22.01.2007 at 09:28:11
 
Quote:
Ja, to je ena izmed možnih intepretacij. Vseeno je časovna in vsebinska usklajenost sanj nenavadna, ker so se sanje pojavile 8 ali 9 let po smrti sorodnice in je bilo žalovanje že postisnjeno v ozadje. Skupna čustvena izkušnja izgube ne izgleda  kot popolnoma zadosten kriterij za pojasnilo.

Ne glede na to, kam se uvršča moja osebna izkušnja, me zanima ali kdo pozna literaturo, ki bi obravnavalo fenomen skupne sanjske resničnosti.

Pozdrav


http://www.om-ezoterika.com/Detajl.asp?Avtor=112&id=30349

En odlomek, iz katerga je citirov že gape:

Quote:
Dve osebi, ki realizirata svoje peto telo, lahko sanjata istočasno, kar pred tem ni možno. Običajno ni na noben način možno sanjati iste sanje. Zato so te sanje na nek način objektivne. Lahko primerjamo zapiske. Tako je veliko oseb, ki so sanjale v petem telesu, spoznale iste mite. Teh mitov ni ustvaril en sam posameznik, ustvarile so jih določene šole, določene tradicije, ki so sodelovale.  


Če maš voljo, se prebij če z tole knjigo od alana aste

http://www.studentskazalozba.si/si/knjiga.asp?id_knjiga=409

ki prireja tudi tečaje

http://users.volja.net/astrogaia/umetnost%20sanjanja.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6