Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5644 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Spomnimo se jih.
04.05.2003 at 19:31:42
 

Imamo veliko topicov, žal mnoge tu in tam, razmetane na forumu. Kregamo se med sabo, v isti sapi si čestitamo ob praznikih, nikjer na nobenem mestu, pa se nismo spomnili na preminule. Smo ja, toda le v redkih primerih.


Josip Broz Tito
Kumrovec,7.5.1892 - Ljubljana,4.5.1980

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Spomnimo se jih.
Reply #1 - 04.05.2003 at 19:34:58
 
Naj te imajo še drugi v lepem spominu.

Andres


...


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spomnimo se jih.
Reply #2 - 09.05.2003 at 00:27:57
 
...

Titej je bil car. Predvsem si poglejte roko in Dolancev pogled. Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spomnimo se jih.
Reply #3 - 09.05.2003 at 00:36:28
 
Quote:
Predvsem si poglejte roko in Dolancev pogled. Grin

Hahah. PRICELESS! Grin Grin Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spomnimo se jih.
Reply #4 - 09.05.2003 at 11:00:23
 
Andres wrote on 04.05.2003 at 19:31:42:

Kregamo se med sabo, v isti sapi si čestitamo ob praznikih, nikjer na nobenem mestu, pa se nismo spomnili na preminule. Smo ja, toda le v redkih primerih.

Ne vem kaj je to, sama sem 5.4. bila na tem, da odprem isti topik, naslov bi bil preminulim v spomin. Nekaj me je takrat zadržalo, da nisem. Se pa časovno bolje ujema sedaj, se mi zdi. Pa ker čas ni moja jača strana, sploh ko se s prostorom  seznanim, bo prav, da sem pustila to prednost. In zdi se mi dobro, da je izkoriščena. Smo se že pogovarjali o zdravem odnosu do smrti, sama bi za vse rada manj bolno in nasilno, kot je danes. Tako si predstavljam glavno poanto spomina na vse preminule.

Tito je bil velik mož, zato nam zna nekaj nostalgije zbudit. Spomin najn pa tudi še živi. Pred nekaj tedni sem se sama na parkirišču pred občino nekaj zamujala z opravki in na poti na območno geodetsko upravo odkrila na pol strgan plakat, prilepljen na stebru. Črke, ki so gor ostale, so:"..tim križem in rdečo zvezdo", iz seminarja utalitarna ideologija in partijska diktatura, (koroških zamejcev menda), zato preostale črke: "...euz und Titostern". Nekaj časa sem še buljila vanj, potem sem ga pa kar s sabo pobasala. Kar se spomina na skupnega ljubega vodjo tiče, snete slike ne bodo zadosti, se bojim. V Bosni so jih z zidov takrat sneli, pred začetkom vojne, ko so jih na ulice nosili. Samo problem je, da so nosili bombo s sneto iglo na rokah!! Bežen pogled na karto severnega Jadrana da podoben rezultat, ker je razlike točno 1° po dolžini in še ne par minut širine med obema otokoma.  Brione sem imela priložnost opazovati z Bumbišta v Puli, kjer je ena skala iz časov, ko so ribiči še smodnik uporabljali. Goli nosi jako prepoznavno grozoto s sabo.

Nespoštljivci, še bolj pa hinavci naj se vsaj tukaj vzdržijo pisarije, prosim.

Karmen




Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Spomnimo se jih.
Reply #5 - 09.05.2003 at 11:29:43
 
Quote:
Titej je bil car. Predvsem si poglejte roko in Dolancev pogled. Grin



Tudi to je bil Tito, on ne bi bil velik brez tega. Itak je imel on več potenc, ki jih je bil tudi sposoben izživet in udejanit.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spomnimo se jih.
Reply #6 - 09.05.2003 at 12:20:12
 
Kakor koli kdo gleda na njega, kljub temu, da je bil komunistični diktator, je bil bolj soft varjanta. In zato smo ga imeli radi. In poteza leta 1948 (informbiro) je bila genijalna. Uprl se je ruskemu medvedu in tako nismo padli v blok, kjer bi bili sedaj v podobni situaciji kot je Romunija, Bolgarija, itd..

Naj mu bo lahko zemlja.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spomnimo se jih.
Reply #7 - 09.05.2003 at 12:21:50
 
Quote:
Nespoštljivci, še bolj pa hinavci naj se vsaj tukaj vzdržijo pisarije, prosim.  



Kaj točno si mislila s tem?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spomnimo se jih.
Reply #8 - 09.05.2003 at 13:41:18
 
Quote:
Kaj točno si mislila s tem?

Da ne sprašuješ kadar nekaj veš. In tudi, da v vsakem primeru izpade joke.   Wink

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Spomnimo se jih.
Reply #9 - 09.05.2003 at 14:20:50
 
Quote:
Kakor koli kdo gleda na njega, kljub temu, da je bil komunistični diktator, je bil bolj soft varjanta. In zato smo ga imeli radi. In poteza leta 1948 (informbiro) je bila genijalna. Uprl se je ruskemu medvedu in tako nismo padli v blok, kjer bi bili sedaj v podobni situaciji kot je Romunija, Bolgarija, itd..

Naj mu bo lahko zemlja.

LP Harry




Iy tega razloga se ga bomo spomnili se rajsi, saj poteza leta 2003 je bila sramotilna.  
Titov kot kaze ni vec. Ostali so samo se bivsi komunisti in bivsi udbasi.

A vendarle ta topic ni namenjen temu, temvec preminulim, nas je spet, ze na zacetku zaneslo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Spomnimo se jih.
Reply #10 - 09.05.2003 at 14:38:28
 
Valentinaa wrote on 09.05.2003 at 11:29:43:
Tudi to je bil Tito, on ne bi bil velik brez tega. Itak je imel on več potenc, ki jih je bil tudi sposoben izživet in udejanit.


Ja, saj.  Ne vem katera ne bi bila nase ponosna, da bi jo takole on zgrabil. Wink  Takrat seve, pa še za štos.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1