Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11149 times)
A.
Ex Member




hitrost misli in večnost časa
04.05.2003 at 14:38:03
 
Včeri sem bral spet neki anastazijo in je omenjala hitrost misli, pol pa seveda ne bodil len grem stestirat in povečam hitrost svojih misli. Evo no sam od ene mere, kolkr se mi je še zdej za začetek...

predvsem sem jih očistil raznih nepotrebnih pogeldov na prihodnost, ovir kaj in kako in zapru velik stari, sicer simbolno, a je vseen kar zadostvalo, da se je na videz in po občutku hitrost povečala...

pol sem se spomnil, ko smo se učil pri rastlinah, se nam je dogajal en zanimiv fenomen in sicer čas je padel v luknjo, bom reku ga ni bilo, postala je večnost, pravzaprav nekje med tem, da se je ustavil in da je večen...

to sem že razlagal enkrat da zato ker ni časa, tam pol v sekundi predelaš vzorce itd. in padeš iz vseh situacij ven in dobiš full uvid v stvari in lahko spremeniš sebe in začneš iz nova v drugačnih okoljih...

mislim da se v tem giblejo tudi zdravilci...

stalno sem mislil da je fora v času, da se zliješ v eno in da pol enostavno vidiš vse in je vse tam zato časa ni...

sam sedaj je možno tudi to da se hitrost misli poveča frekvenca postane višja in čas enostavno upade na minimum, pa ne sej sploh ni fora, da bi on upadu, zdi se mi da je hitrost tolk velika da gre v paradosalnost, bom razložil...
naše mišljenje je povezano z dojemanjem časa.
sej veste kolk dolga je minuta če nekoga čakaš oz če si na zunaji strani stranišča?
vsakič drugačno ane?

v prvem primeru je čas izredno hitr, tud misli so izredno ozke ni ovir v je viskok, v drugem pa počasen i tudi misli ovir miljon (kaj bo kaj ni kje se da kaj...) zdej pa primer da je v proti neskončno, da ni ovir, čas pa ostane in v dt je količina inf neskončna in v takrat vse obsega azto ej občutek brezčasja saj se vse dogaja tako hitro da je to sekunda.

to bo treba še razmislt... me sam to mot al je čas konstanten al se spreminja in se naše dojemanje spreminja glede na v...  ja še mal dela, sam smo tu.

mogoče bi lahk tud te meditatorje ki se vsemu odpovejo in s tem povečajo hitrost misli in tako dosežejo brezčasnost dal v to shemo?

v glavnem iz tega, da se čas spreminja sem enkrat izpeljal teorijo ene sekunde in iz nje 4 kvadrate, sam zgleda, da je nekak povezan takole energija informacija, hitrost in kot

ne prostor in čas...

kakor kol trenutno po obeh sistemih pridemo do enakih zaključkov ampak ta s hitrostjo je bolj jasen...

vsaj meni...  Wink

sta pa seveda oba vrjetno dokazljiva le v predpostavljanju fraktalskih sitemov ali pa torej teorije kaosa, čeprav frktalski sistemi jasno opredeljujejo teorijo kaosa, sam ker majhni premiki res pomenijo ogromno spremembo jih je težko določit v naprej...

jao... dost za dans

čist preveč za fax berem...

če kdo razume naj mal dopolni...

čim hitrejše misli in čim več časa...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #1 - 04.05.2003 at 14:42:19
 
Časa ni, je samo situacija 8)




Večnost pa ni nič drugega kot večno vračanje istega  Roll Eyes





8)(misliti pa se pravi nič vedeti) 8)




haugh
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #2 - 05.05.2003 at 12:17:04
 
Quote:
Vendar ???  a je kdo med nami brez misli  ???  ???



V meditativnem stanju vsekakor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #3 - 05.05.2003 at 13:54:30
 
Quote:
Ziby, to vem, ja, tak me zanima, zdejle, v tem telesu, brez meditacije, tako, normalen človk ???

Wink

brez misli ne bi bil človek
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #4 - 05.05.2003 at 14:07:28
 
Ziby2 wrote on 05.05.2003 at 13:54:30:
brez misli ne bi bil človek


Mrtev, mrtvo pijan ... ?  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #5 - 05.05.2003 at 19:11:39
 
O času in delovanju le njega je neki pisal tudi terennce mckena in naredil celo program fractal time zero, v katerem on in eden oz kar nekaj matematikov razlaga pravilnost delovanja programa in fraktalnost časa.

čiste misli najlažje dosežeš tako, da vrjameš, da si brez misli se doseže tako, da se prepustiš...

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #6 - 05.05.2003 at 21:20:12
 
Quote:
 Ne vem kako zgleda biti mrtvo pijan, a tam si tud kao v eni meditaciji ali kaj  


Heh, približno tako, samo uničujoča varianta...

Quote:
sam sedaj je možno tudi to da se hitrost misli poveča frekvenca postane višja in čas enostavno upade na minimum, pa ne sej sploh ni fora, da bi on upadu, zdi se mi da je hitrost tolk velika da gre v paradosalnost, bom razložil...
naše mišljenje je povezano z dojemanjem časa.
sej veste kolk dolga je minuta če nekoga čakaš oz če si na zunaji strani stranišča?
vsakič drugačno ane?


Jaz sem imel tudi enkrat take prebliske ko sem se fiziko preveč učil...

Ko se frekvenca gibanja fotončkov (in pol el/pro/nev, atomov...) viša postanejo ti vse bolj usmerjeni, ne?
In ko ta frekvenca nekje doseže svoj maksimum se ta energija nekako zlije vase in hkrati "miruje" in se giblje z "neskončno hitrostjo". Kot sinusoida, ki se z večanjem frekvence sčasoma spremeni v ravno premico...
Mislim, da ti zakoni delujejo za celotno stvarstvo, tudi za duhovne plane - ti so le obstoj z zvišanimi frekvencami energije...

Čas in prostor v tem pospešujočem vrtiljaku postopoma izginjata, zato ta "podaljševanja času" v stanjih "nadzavesti"..

Tako tudi pravijo tisti, ki so bili v hipnozi za medživljenske postojanke - da čas mineva zelo počasi (1 zemeljska ura - 400 let v duhovnem svetu, nekaj takega), je pa ga še očitno za čutiti...

Tako, da jaz sicer ne verjamem, da bi lahko kdorkoli na Zemlji dosegel popolno brezčasnost, lahko pa ga definitivno upočasnimo z višanjem frekvence svoje energije (zavesti + fizične navlake)...

Upam, da je vsaj malo razpoznavno, kar sem mislil napisat, danes se bolj težko izražam.. Undecided

A. ti matematiko al fiziko študiraš? Bilo bi dobro, če bi zapisal celotno teorijo, ki jo imaš v mislih z vsemi znanstvenimi teorijami in termini ... Morda še pa kam pridemo...  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #7 - 06.05.2003 at 00:17:04
 
Ziby2 wrote on 05.05.2003 at 13:54:30:
brez misli ne bi bil človek



kva pa tisti človeki v komi?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #8 - 06.05.2003 at 02:37:30
 
Neka ženska je ležala v komi. Nenadoma je imela občutek, da je prišla v nebesa in da stoji pred sodnim stolom.
"Kdo si?" ji je rekel glas.
"Sem županova žena," je odgovorila.
"Nisem te vprašal, čigava žena si, ampak, kdo si."
"Sem mati štirih otrok."
"Nisem te vprašal, čigava mati si, ampak, kdo si."
"Sem učiteljica."
"Nisem te vprašal, kaj si po poklicu, ampak, kdo si."
In tako je slo dalje. Vse, kar je odgovorila, se je zdelo, da ni zadovoljiv odgovor na vprasanje: "Kdo si?"
"Kristjanka sem."
"Nisem te vprašal, kakšne vere si, ampak, kdo si."
"Sem tista, ki je hodila vsak dan v cerkev in vedno pomagala ubogim."
"Nisem te vprašal, kaj si delala, ampak, kdo si."

Očitno ni opravila izpita, kajti poslali so jo nazaj na zemljo. Ko si je opomogla od bolezni, je sklenila, da bo ugotovila, kdo je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #9 - 06.05.2003 at 08:10:31
 
evo ravno zdejle sem hotu napisat navihancema, da fanta(kredn in ten) naj za 300 medvedov bosta že enkrat resna in vsaj na moja razmišljanja odgovarjata kontinuirano, torej resno, da jih dopolnita ne da se zezata, ker jaz po forumu pišem zato, da se razvije resna debata... da mamo neki od tega? kaj naj jima zdej napišem?

in sem hotu rečt jao vama...

in evo zibi mi nalovda eno tolk dobro stvar, ki je prva liga za neke druge projekte naše... Luka pa to...

evo vse je za neki ane, sam vseen pleaste dejte resno razmislt kako bi skupi rešl probleme in skušejte mal bolj poglobljen text napisat ne sam en stavek, s tem forum zgublja, men pa če boste take pisal se ne bo dal več resnih stvari gor dajat in pol...

če ne bo nekaterih, ki se trudijo in vlagajo ljubezen in enegijo in delijo znanje z ostalimi, pol forum postane...

ta forum je dober, ker vsi pridemo gor s spoštovanjem do drugih, seveda pa spodbuja tudi eno določeno mero zabave, ampak ne tolk na resnih postih!

sam spoštujem vse stvari, in mislim da vidva tudi in da  znata tud resne in poglobljene poste gor dajat... Wink

če se vama sede zabavat pa smo zato urejedil sobo dogodki, zabava, lepe misli, razno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #10 - 06.05.2003 at 09:07:53
 
Čas in prstor sta samo komponenti materialnega sveta. Brez prostora in časa tud materija ne bi mogla obstajat. Ker je naše telo materialno zaznavamo tako čas kot tudi prostor. Vendar pa, kot smo že marsikje ugotovili, MI nismo materialno telo, zato v izhodišču čas in prostor nista pogoj za naš obstoj. Tako je tud najlažje pojasnit, zakaj v meditativnem stanju čas in prostor izgineta. Takrat se namreč "odlepimo" iz/od materialnega telesa oz. poistovečanja z njim.

Drugač pa se pomoje čas ne spreminja oz. ostaja konstanten, kar lahko ugotovimo, ko se vrnemo iz meditativnega stanja in vidimo da je kljub našemu "občutku" brezčasnosti preteklo nekaj časa.  Wink

Na splošno lahko lahko verjetno rečemo, da čim več materialne navlake imamo na sebi, tem bolj nas to oddaljuje od našega večnega izhodišča.  Smiley




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #11 - 06.05.2003 at 09:13:47
 
Quote:
evo ravno zdejle sem hotu napisat navihancema, da fanta(kredn in ten) naj za 300 medvedov bosta že enkrat resna in vsaj na moja razmišljanja odgovarjata kontinuirano, torej resno, da jih dopolnita ne da se zezata, ker jaz po forumu pišem zato, da se razvije resna debata... da mamo neki od tega? kaj naj jima zdej napišem?

in sem hotu rečt jao vama...

in evo zibi mi nalovda eno tolk dobro stvar, ki je prva liga za neke druge projekte naše... Luka pa to...

evo vse je za neki ane, sam vseen pleaste dejte resno razmislt kako bi skupi rešl probleme in skušejte mal bolj poglobljen text napisat ne sam en stavek, s tem forum zgublja, men pa če boste take pisal se ne bo dal več resnih stvari gor dajat in pol...

če ne bo nekaterih, ki se trudijo in vlagajo ljubezen in enegijo in delijo znanje z ostalimi, pol forum postane...

ta forum je dober, ker vsi pridemo gor s spoštovanjem do drugih, seveda pa spodbuja tudi eno določeno mero zabave, ampak ne tolk na resnih postih!

sam spoštujem vse stvari, in mislim da vidva tudi in da  znata tud resne in poglobljene poste gor dajat... Wink

če se vama sede zabavat pa smo zato urejedil sobo dogodki, zabava, lepe misli, razno....



A., saj veš da si to sam sebi napisal, a ne? Wink
Zdaj si pa še enkrat preberi.  Smiley Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #12 - 06.05.2003 at 09:57:34
 
mind wrote on 06.05.2003 at 09:07:53:
Na splošno lahko lahko verjetno rečemo, da čim več materialne navlake imamo na sebi, tem bolj nas to oddaljuje od našega večnega izhodišča.

jest bi se kr strinju s tem ...
... sm že včeri napisu ... al sm pa smo sanju ... čas je največja iluzija od vseh.

Quote:
Tako, da jaz sicer ne verjamem, da bi lahko kdorkoli na Zemlji dosegel popolno brezčasnost, lahko pa čas definitivno upočasnimo z višanjem frekvence svoje energije (zavesti + fizične navlake)...

zelo razpoznavno tomi ...


pomoje, ko si brez misli, takrat si res vedno manj človek in vedno več tisto nekaj več, tisto kar je od zibya junakinja (županova žena, učiteljica ... ) pršla iskat nazaj dol ... krasna zgodbica ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
.Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #13 - 06.05.2003 at 15:39:14
 
Quote:
evo ravno zdejle sem hotu napisat navihancema, da fanta(kredn in ten) naj za 300 medvedov bosta že enkrat resna in vsaj na moja razmišljanja odgovarjata kontinuirano, torej resno, da jih dopolnita ne da se zezata, ker jaz po forumu pišem zato, da se razvije resna debata... da mamo neki od tega? kaj naj jima zdej napišem?

in sem hotu rečt jao vama...

o....




Ma mi je prou žou
Ma do takrat na svetu
naba neč prou


A. ne vem, zakaj bi se ti moral opravičiti Wink.

Če ne razumeš, da mislim resno 8)

Najbrž, ne razumeš tega, kar govorim:


Ko rečem, da ni časa in da je samo situacija je to dejstvo: tudi, če gledaš čas na popolnoma fizikalen način ga lahko definiraš s pomočjo razdalje in konstante (hitrostjo svetlobe, lahko pa tudi s hitrostjo zavedanja); (psihološko pa pomisli na relativnost, ki pravi, da je dolžina časa odvisna od tega na kateri strani vrat WCja si)


Ko rečem, da je večnost večno vračanje istega pa lahko pomisliš na zakon o ohranitvi energije ali mogoče še na kaj drugega.



Če torej nekaj povem z nasmehom to samo odraža moje trenutno stanje duha Wink
ne pa moje neresnosti ali nepripravljenosti na resno 8) debato



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: hitrost misli in večnost časa
Reply #14 - 06.05.2003 at 15:58:39
 
The Time Concept

3rd May 2003

Message from Maitreya,

So many of you live on the Earth plane and are so conditioned to time. Your whole lives are lived watching time. This watching of time is so serious, it prevents you from enjoying life as it should be. Just imagine if there were no time? Each soul would fall into the rhythm of their own body clock, the natural rhythm of the body/soul would be allowed to blossom and show its true potential. You on the Earth plane discovered time, not we in spirit, for in spirit there is no time at all. Each soul follows their own rhythm and by doing so finds balance within themselves.

Try to live a day without time, you will be amazed at how much more time you have! The Photon Belt energy, is not only creating a change in time as we know it, but it is also making us aware of time and is forcing us to change. The body has its own rhythm, you chose this rhythm for your unique energy. Your individuality.

You can change your habits by not watching the clock so much, by allowing your body to follow its natural flow. Try it when you have some spare time, or are on holiday, you will notice a difference.

Maitreya.

http://www.maitreya-edu.org/news_letters/news_letter_70.htm
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2