Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4218 times)
Drasa500
Ex Member




Q: Dejavu
30.04.2003 at 18:22:23
 
Q: Dejavu
Prosil bi če mi lahko kdorkoli razloži malce o dejavu(sploh ne vem če sem prav napisal) pojavu,al pa kak koristen link v slo. tukaj napasta.

Dogaja se mi namreč da v nepredvidljivih časovnih intervalih doživljam zelo intenzivne dejavuje.Včasih občutek da vidim,slišim in skratka doživim že doživeto traja samo kak trenutek,spet drugič  traja tak občutek kakšnih 10 ali 20 sekund in se že kar malo ustrašim.

Ponavadi se mi zgodi da v enem samem dnevu doživim tudi po pet ali šest dejavujev,potem pa kak mesec nobenega.Sem pa imel tudi obdobje ko sem cel teden imel po več dejavujev na dan.

Thx for any replies že vnaprej Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Q: Dejavu
Reply #1 - 30.04.2003 at 20:27:14
 
Nisem vedel, da se ta stvar imenuje Dejavu.
Nekoč sem že napisal  v tej smeri moja doživetja.  Vidim kaj in se ob tem spomnim, na trenutek, ko sem to isto stvar gledal že pred leti.
Tudi vonj mi prikliče prizor do izpred 20. let. Kaj vem, ko zavoham recimo kak ženski parfum ali moško vodo za po britju.  Dobim v spomin kdaj in kdo je imel ta parfum že na sebi. Sem pa pred nedavnim videl na letališču  naslovnico nekega tujega časopisa za katero vem, da sem jo tudi že videl. Toda to niso bile sanje, preprosto vem, da sem tisti objekt, ki je bil na sliki že videl, a ne vem niti kje ne kdaj.

Po moje v takih trenutkih izbrskamo iz možgan tisto, kar se navadno dela v raznih hipnozah ipd.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Q: Dejavu
Reply #2 - 30.04.2003 at 21:13:49
 

déja vu (na a-ju je krativec, ki se ga tukaj ne more napisat; izg. »deža vi«) = že videno

To navedbo se v francoščini uporablja v povsem običajnem pomenu,

v tistem, tudi v marikaterih drugih jezikih bolj znanem in privzetem pomenu, pa s to navedbo opišemo občutek, ko se nam zdi, da smo nekaj, kar smo (pravkar) videl ali doživel, videli ali doživeli že kdaj prej, pa čeprav zaprmej nismo.

No, nemalokrat pa se jo izusti tudi, ko želimo na hitro poudariti, da nam je nekaj ali nekoga delovanje znano oz. da smo ga že videli/doživeli.

Ni francoščina zaman diplomatski jezik ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Q: Dejavu
Reply #3 - 30.04.2003 at 21:19:28
 
Meni se zgodi to pogostokrat... Kot otroka, me je to spravilo v paniko, zdaj pa sem se že čisto navadila. Ponavadi si že kar rečem; "Aja, to pa je že bilo!" Smiley To že jemljem kot nekaj čisto samoumevnega.

Pozdravček,
Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: Q: Dejavu
Reply #4 - 30.04.2003 at 22:59:36
 
Da pohitim preden ti gdo zacne z nadnaravnimi sposobnostmi, prejsnjimi zivljeni in podobnimi zadevami.. Grin

A: Ena od moznih razlag je zapoznela «dostava podatkov» enega ocesa v primerjavi z drugim do occipitalnega (tazadnjega) dela mozganov kjer se nahaja center za vid!
Dva signala (iz dveh uck seveda), ki pridejo ob razlicnih trenutkih povzrocijo da se podatki iz enega ocesa ze shranijo medtem ko iz drugega ocesa sele prihajajo! Ta drugi (zapozneli) podatek v mozganih naleti na identicnega in voila- imamo deja-vu!

Zakaj pride do te zamude ne vem.. po moje gre za utrujenost!

PS: welcome aboard Drasa500!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Q: Dejavu
Reply #5 - 30.04.2003 at 23:10:11
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Drasa500
Ex Member




Re: Q: Dejavu
Reply #6 - 04.05.2003 at 01:02:50
 
Thx za dobrodošlico,replike in za link gape.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Q: Dejavu
Reply #7 - 04.05.2003 at 01:31:38
 
np
U're welcome
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1