Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 26733 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #90 - 28.06.2003 at 23:57:43
 
Devi wrote on 28.06.2003 at 23:54:16:
Ampak mora biti dovolj močno trpljenje, tako, ki pelje v preboj, ker v bolj malem se ego zadovoljno zvije in začne igrat žrtev Tongue


Hm.. a tak, da je ta ego? Zna uživati v trpljenju?  8)  Tongue Ti lump.
a da smo ga razkrinkal mal?  8)

((wellcome to the jungle, mam  Grin))
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #91 - 29.06.2003 at 11:40:00
 
Amstel wrote on 28.06.2003 at 23:57:43:
Hm.. a tak, da je ta ego? Zna uživati v trpljenju?  8)  Tongue Ti lump.
a da smo ga razkrinkal mal?  8)

((wellcome to the jungle, mam  Grin))


Ti tole zgleda pa prav luštkan...  Wink

sam po moje k pride do tistega velikega trpljenja, k te spomni na lastno umrljivost, potem se mi zdi, da vsaki poizkusi igračkanja na temo mazohizma odpadejo  Tongue

No pravzaprav ne vem, k nebi rad preveč prestrašil kakega otroka s tem svojim pisanjem.  Shocked

Hja trpljenje... a je že kdo razmišljal o njem kot samo neki drugačni obliki zaznavanja... sicer sprva neprijetni ampak taki, ki človeku prinese eno treznost? K meni se trpljenje dejansko zdi, kot neka vrsta zaznavanja, ker mi vedno prinese kako celo zelo zanimivo zgodbo oz. spoznanje. Zdej razmišljam o tem  Smiley da pred tem ne bi imel več izgrajenih tolk obrambnih mehanizmov, k koneckoncev ima trpljenje tud pozitivne lastnosti.  Tongue

Smiley Smiley Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iluzija odnosov
Reply #92 - 29.06.2003 at 13:16:17
 
*
kaj človeka pravzaptav sili k temu, da nonstop želi potrditve iz okolice...
In da če dobi negativne vtise, zakaj ga to spravlja
v slabo voljo?
*
pomoje da ego
Grin

okolico, vsaj jest, ignororam vtoliko, da mi ostane vsaj tolk energije in moči, da še vedno lahko delujem po svojih lastnih načelih.  
recimo na (temu) forumu, ki je zelo podoben realnemu življenju, občasno koga ignoriram, saj mi drugače pobere preveč energije (predvsem časa), da bi razčistu stvari in mi zato zmanjka energije za druge stvari, ki so tukaj in zdaj preprosto pomembnejše od teh razčiščevanj.
mislm, sej je fino čistit svoja sranja, ampak kot sm že parkrat napisu, za čiščenje sebe rabiš moč in energijo. ta lahko pride od zunaj, ponavadi od mojstra, njakrasneje in ponavadi tako tud je, je pa da ona pride iz mene ... bolje od boga skozi mene in odplakne svinjak ven.
včasih je kakšen vzorec pač treba dat na čakanje, važno je da se ga zavedaš in da ga čistiš sproti, tolk kolkr ti hodi na pot.

tko da ... preveč ignorirat ni gut ... nič, glih tko ne ... pač srednja pot še vedno rules ...


trpljenje mnjogo dobro nakazuje, da smo neko reč delovali (v preteklosti) iz ega ... jest pa se rajši že prej posvetujem z višjim jazom in vodniki kaj in kako delovat, da ne bi prišlo do delovanja, delovanja ki bi povzročilo trpljenje nekomu drugemu in kasneje posredno meni.


vzrok za ego je napaka v zlivanju avtohtonih in neavtohtonih bitij v novo bitje.

iz te napake je, kot je ugotovila amstel, nastal odličen poligon za učenje.



trpljenje se mi pa že zdi naslov za novo temo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #93 - 29.06.2003 at 13:52:03
 
Quote:
sam po moje k pride do tistega velikega trpljenja, k te spomni na lastno umrljivost, potem se mi zdi, da vsaki poizkusi igračkanja na temo mazohizma odpadejo  Tongue



Ja, te strezni. In veš, da ni za izgubljati časa z ego svetom (zunanjost). Takrat je povezava s "sabo" po mojem olajšana. Za marsikoga. Direktna. Ozdravitev tudi menda.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #94 - 29.06.2003 at 13:52:50
 



Kiss nasprotje ljubezni ni sovraštvo, temveč ignoranca  Kiss





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #95 - 29.06.2003 at 13:55:40
 
t wrote on 29.06.2003 at 13:52:50:
Kiss nasprotje ljubezni ni sovraštvo, temveč ignoranca  Kiss


Pa strah. Ignoranca je spregled človeka. Sporočilo, da sploh ne obstaja. Uboj v bistvo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #96 - 29.06.2003 at 13:57:40
 




V strahu se rodi sovraštvo  Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #97 - 29.06.2003 at 23:17:25
 
Quote:
In veš, da ni za izgubljati časa z ego svetom


Imaš prav, samo štala je, ko tako nenadoma udari, da se potem moraš z njim spopast. In s tem izgubljaš čas.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #98 - 30.06.2003 at 09:40:54
 
Men se pa zdi, da ta zadeva z EGO-m ni nikoli tako črno-bela... Da bi lahko rekel za nekoga, ti tale pa je čisto v EGU, vedno obstaja vsaj 10% ravnotežja. (vsaj tako pravijo ... in meni osebno se tudi tako zdi, ker so odnosi zelo kompleksna stvar, da bi jo lahko ocenjevali čisto tako črnobelo...)

Stari ti si čist v EGU ne bom se sploh pogovarjal s tabo.

Tisti k bi kaj takega reku je tko al tko tam ene 80% sam v egu  8)

tolk
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iluzija odnosov
Reply #99 - 30.06.2003 at 10:01:46
 
Quote:
Men se pa zdi, da ta zadeva z EGO-m ni nikoli tako črno-bela... Da bi lahko rekel za nekoga, ti tale pa je čisto v EGU, vedno obstaja vsaj 10% ravnotežja. (vsaj tako pravijo ... in meni osebno se tudi tako zdi, ker so odnosi zelo kompleksna stvar, da bi jo lahko ocenjevali čisto tako črnobelo...)

Stari ti si čist v EGU ne bom se sploh pogovarjal s tabo.

Tisti k bi kaj takega reku je tko al tko tam ene 80% sam v egu  8)

tolk

pomoje maš čist res ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7