Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 26975 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #75 - 08.06.2002 at 22:15:27
 
To pomeni,da se bojimo odvreči laži.

Zakaj pa potem govorimo in pišemo,da iščemo resnico ?
To pomeni,da samo pišemo o tem.V bistvu pa je ne iščemo ?
Al kaj ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #76 - 08.06.2002 at 22:23:12
 
Saj veš, da je tako, ko nehamo iskati - najdemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #77 - 08.06.2002 at 22:41:21
 
Torej,nehajmo iskati,nehajmo komplicirati in se imejmo radi. Wink

Simpl Smiley

Ali ne ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #78 - 09.06.2002 at 00:37:02
 
Robi wrote on 08.06.2002 at 22:15:27:
To pomeni,da se bojimo odvreči laži. Zakaj pa potem govorimo in pišemo,da iščemo resnico ?
To pomeni,da samo pišemo o tem.V bistvu pa je ne iščemo ? Al kaj ?



Ja, mislim, da je velik resnice v tem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #79 - 09.06.2002 at 20:49:29
 
Ja, nekje tam čisto na koncu se skriva resnica. Kako do tja? Odvršti laži, kar pa ni vedno enostavno.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #80 - 12.06.2002 at 15:19:08
 
Andrej Grabar pravi takole:

S SANJARJENJEM PRIKRIVAMO ZGOLJ SVOJO NEMOČ

Ker vsak človek ve samo to, da je, hkrati pa ne ve, kdo in kaj je, ima težave z lastno določitvijo in je v iskanju svojega pokritja v stiski od rojstva do smrti. Zato v vsakem bitju, v vsakem predmetu ali v vsaki zamisli neprestano išče povratno informacijo ali definicijo samega sebe. Temu se reče sanjska ali subjektivna definicija sveta, obstoja in tega, kdo sem in kaj sem. Človeški rod je polzel po vertikali življenja od svojega začetka do danes in je ustvarjal ali določal lastno definicijo s pomočjo sanjskega sveta. Tega je oblikoval po pravilu močnejšega.

Ko v odnosu dveh ljudi eden od partnerjev dobi drugega v območje svojega sna, nagoni takoj delujejo v to področje. V istgem hipu je drugi žrtev neke sanjske definicije. Tisti trenutek, ko eden od partnerjev začuti, da je drugi šibkejši, je drugi v izgubljenem položaju. Izgubljen pa je zato, ker je bil prepočasen. Prvi je bil hitrejši po zakonu nagonov ali hitrejši od spretnosti umikanja drugega. Tako delujejo vsi odnosi, od partnerskih do meddržavnih. Kaj pa so meje? To so sanjske definicije neke identitete ali nekega jaza. Sanjska definicija pa je lahko neskončno abstraktna. Vsak si lahko izmisli karkoli, vendar miruje, dokler ne obvlada svojega prostora. Šele ko začuti, da so drugi šibkejši, začne svoje sanje spreminjati v stvarnost.

Ni pomembno, ali je človek za sanjski prostor imel cel svet ali sploh ni imel prostora. Pomembno je samo to, ali je sprejel dejansko stanje. Kajti do kam mora priti neka manifestacija ali neko drsenje, da se ustavi? Do svojega začetka - do sebe ali do same dejanskosti. Sam človekov prisotni jaz še ni prišel do sebe. Vse, kar nas obkroža, je že zaključeno v svojih razvojnih stopnjah.

Vsak človek jadra skozi življenje, kot bi jadral na ptici. Čim več svobode ptici dovoli, tem lepše jadra skozi čas na krilih duha. Povedano drugače: večjo svobodo človek dovoli, v bolj dejansko stanje zre. Če ptici v letu dovoli neskončno svobodo, zre v dejanskost vsega. Če živi z majhno svobodo, svoji ptici reže krila in življenje omejuje na ozek krog ljudi.

Duša se lahko pogubi na svoj ali na tuj račun. Človek je vdan življenju šele na koncu, ko zmore ostati brez sanj. Bolj ko nečemu vladamo, bolj čutimo pripadnost temu. Tako si ohranjamo identiteto in na koncu smo prazne sanje pripravljeni braniti celo za ceno življenja.

and so on and on...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #81 - 12.06.2002 at 15:36:20
 
litlka ......a si to ti izbrala? lepo...... no taki teksti so pa na forumu zadnje čase bolj redki....pa še nekej.......če od litl starke prletijo še tolk bolš......

tko da ne gre pol use ke nekam u x y .

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #82 - 12.06.2002 at 22:17:14
 
Ja hvala, no. Sem sama izbrala. Smiley. Saj sem zmeraj samokritična, tako da.... valjda 8). Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Iluzija odnosov
Reply #83 - 13.06.2002 at 14:52:41
 
ni kej ............če ti tko pravš.........


plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #84 - 28.06.2003 at 13:32:46
 
A je že kdo razmišljal, kaj človeka pravzaptav sili k temu,
da nonstop želi potrditve iz okolice...
In da če dobi negativne vtise, zakaj ga to spravlja
v slabo voljo?

Men to ni čist jasn, rad pa bi se tega rešil, samo sem opazil, da če okolico preveč ignoriram tud ni dobr, ker potem dobim vtis (iz okolice 8) da sem en čuden ignorant...

Sam tko ... zanima me  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #85 - 28.06.2003 at 20:57:00
 
Quote:
A je že kdo razmišljal, kaj človeka pravzaptav sili k temu,
da nonstop želi potrditve iz okolice...
In da če dobi negativne vtise, zakaj ga to spravlja
v slabo voljo?


Ja. Sem razmišljala. Tisočkrat. In morda sem se šele sedaj približala odgovoru. Te dni to temo meljem v ozadju foruma. Pa bom še sem prispevala.
Upam, da ne bo kdo od quotanih kaj užaljen  Grin  8).
Sledi.....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #86 - 28.06.2003 at 20:58:26
 
Quote:
Ne more biti naš lažni jaz.
Saj vedno izhajamo iz sebe, vedno izražamo svoj jaz (ego).

R.


Hm. No, jest to malce drugače štekam. Štekam, da ne izhajam vedno iz svojega ega, ker če bi, bi marsikoga poslala v tri krasne, bi marsikomu povedala, da se mi naj spelje, da govori gluposti... Če molčim, ne pomeni, da sem hinavska, ampak, da ne dovolim, da me ego preglasi.
Če bi izhajala vedno iz ega, ne bi več šla v noben odnos, razmerje, saj ima ego dovolj argumentov, da me prepriča, kako so moški nezanesljivi. Če bi izhajala iz ega, bi za reiki supre računala, ali pa Reiki vsakemu dala zastonj.
Če bi poslušala ego, bi .........
Ker če bi vedno izhajala iz ega, bi bila superpametna, superpomembna, super.... itd. Ali pa.... nasprotje temu, ki pa je še vedno ego, saj proizvaja napačno vrednotenje "mene", ki sem ok. Itak.  Cheesy In vedno.
Tudi če mi nihče ne ploska.  Wink

Kdor se utaplja v svinjarijah... in sebe podcenjuje, je po mojem, ravnotako v egu. Ker itak cilj ega je, da nismo v stiku s pravo naravo -  s seboj, z jedrom.

No, verjamem, da obstaja še nekaj, tišjega, skromnega, nevpijočega, stalnega, vztrajnega, ob čemer/v stiku z.... čutim mir, ljubezen.

V stiku z egom čutim tekmovalnost, prezir, jezo, strah, krize, primerjanje kdo je bolj pameten, čutim borbo, čutim z eno besedo NEMIR.
In pač ne smatram ta del, recim ego, kot domovanje mojega pravega jaza.  Wink
Verjamem, da je ego nujni del materialnega sveta, ki pa ni jaz.

Quote:
da je ego nek vzorec oz. skupek vzorcev, potem ni pomembno kakšno smo imeli otroštvo. Nena


Oj. Vsi nimamo enakih vzorcev, vsi pa imamo ego.
In vsem ego "dela" isto. Nas "straši", postavlja v dvom, nas ločuje od drugih... itd itd. In jaz pač verjamem, da kdor je imel ob nastajanju ega, situacije, ko je doživljal negotovost ali bo ali ne, ljubljen, je razvil "močnejši" ego, da bi našel argumente, kako se obvarovati pred takimi pogubnimi istuacijami v bodočnosti...
Zato zame "močan" ego pomeni le = močan strah.

In recimo tole, kar je Aleš pisal:
Quote:
ego je itak naš najboljši del, on se edini trudi za res za nas same. je pa tko ego mora bit tolk razvit, da ti uspeva delat  tvoje (Amstel = čigavo?) poslanstvo, na drugi strani pa je treba bit tolk odprt in pameten da egotu (beri sebi) (Amstel= majaz nisem ego)  omogočiš to kar hočeš, da dosežeš na drugi način, ni težava v egotu, ampak v tem, da ne obvadamo alternativ, pol ne spustimo, tist kar držimo in govorimo,da mora bit tako.

mi pravi, da razumemo drugače.
Boh. ???
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Iluzija odnosov
Reply #87 - 28.06.2003 at 22:20:01
 
Sem danes zjutraj pil kavico na SL obali, pa sem malo opazoval folk. Sej ne da prvič, samo spet sem se na novo zgrozil nad nami človeškimi bitji...

Hočem rečt da razen natakarice v cafiču se mi ni zdel noben od mimoidočih scooliran, sploh noben vesel, vsi nekam realno žalostni, in če poizkušaš nekoga pogledati v oči, ti dotični skloni glavo češ; "sorry stari nisem svoboden"

Čist intenzivno sem se spraševal zakaj je temu tako? Sej prideš do nekih delnih odgovorov, samo zdi se mi, da EGO zelo poskrbi da pride do takega stanja. Pač tisti del NAS, ki ni v stiku z realnostjo in je v iluziji. In ker se vsak od nas hoče počutiti enkratno in ekskluzivno, se vsak obesi in naveže na kak ekskluziven del EGA in to fura kot najsvetejšo resnico.

Hotu sem sam rečt, da smo vsi mi eni povprečneži, saj lahko na vsakem koraku srečaš nekoga, ki večino stvari obvlada bolje od tebe (pač tud ti kda koga kdaj nadmašiš ampak večinoma s si nadmašen... in to se mi zdi zelo zdravilno za EGO)

Sploh pa se mi zdi zadnje čase TRPLJENJE ena bistvenih stvari, ki je zdravilo za egoizem... K sem ugotovu, da ego non stop išče črno-bel način kako postati popolen. Samo popolnost je barvna in je lahko tud čist nepopolna...  ??? No, trpljenje nas opozori, katere naše aktivnosti so povsem nesmiselne, katere pa ima smisel se iti še naprej... Mislm da je to v bolečini čist jasno... In takrat smo tud dost pripravljeni na notranje spremembe, sploh če se ne zvijamo in jokamo preveč od bolečine.

Ampak še vedno mi ni jasen vzrok za EGO oz. lažni jaz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #88 - 28.06.2003 at 22:46:52
 
Quote:
Sploh pa se mi zdi zadnje čase TRPLJENJE ena bistvenih stvari, ki je zdravilo za egoizem
Ampak še vedno mi ni jasen vzrok za EGO oz. lažni jaz?


Pa ne da sem jaz kak expert... ampak, mi je do tega, da povem svoje...
Trpljenje.. ja, lahko pove, da smo na poti stran od našega jedra... če je primarno trpljenje... A veš, če je sekundarno trpljenje, lahko trpiš, ker nimaš dovolj keša, recimo...  Grin  8)
Zdravilo za ego.. hm.. je po mojem ljubezen, samopozaba, odločnost za resnico, mir, preseganje strahu, pozornost, zavedanje...

Vzrok za lažni jaz?
Ne vem. Sumim, da ima kaj veze z učenjem, z delom, izkušnjami skoz materialnost... z upanjem, da bomo oplemenitili vse gosto z dušo....  Grin Ima veze z razpozavanjem iluzij, z iskanjem svojega jedra, preusmerjanjem pozornosti na jedro... Dvojnost... materia - duh... khm..
Pa sej vemo vsi, koliko osredotočenosti, odločnosti, resnice rabimo, da premagujemo ta ego.. koliko pozornosti rabimo, da se ne zapletemo v ego - igrice moči, dokazovanja, zategovanja, ločevanja itd...

A si lahko predstavljaš boljši poligon za učenje, bogatenje?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Iluzija odnosov
Reply #89 - 28.06.2003 at 23:54:16
 
Quote:
Sploh pa se mi zdi zadnje čase TRPLJENJE ena bistvenih stvari, ki je zdravilo za egoizem...

Ampak mora biti dovolj močno trpljenje, tako, ki pelje v preboj, ker v bolj malem se ego zadovoljno zvije in začne igrat žrtev Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7