Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 33791 times)
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #75 - 17.09.2003 at 13:59:25
 
Ma sej, vsak po svoje....   Wink Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #76 - 17.09.2003 at 16:43:34
 
Jakob_Ostrjan wrote on 16.09.2003 at 15:38:29:
Ruglja poznam osebno!

Jakob, glede na njegove javne izjave, ki so bile naperjene proti homoseksualcem,
pa glede na to, da v knjigi v bistvu ni ne duha ne sluha o taistem neodobravanju (ali pa imam šibek spomin),
me zanima, kakšen ima pa na srečanjih oz. skupinskih sestankih oz. v resnici odnos do homoseksualcev. Hvala.

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #77 - 18.09.2003 at 01:16:25
 
t wrote on 16.09.2003 at 11:28:37:
RUGLJA ZA PREDSEDNIKA!








Sem že mal pogrešal tole. Pa ker je Ten pozabil, so me zasrbeli prsti. Tongue Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #78 - 25.09.2003 at 13:41:50
 
Kaj si misli dr. Rugelj
Je kdo od vas kdaj padel na izpitu?

Dr. Rugelj:
Sem mnenja, da je vsak študent, k pade na izpitu, prevarant (se pravi - psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri.
Odgovornemu študentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za študij! Če obveznosti ne bi izpolnil, bi - po zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri. Študij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak študent natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit.
Ko sem kot študent in študentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da večina študentov površno št udira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji, politiki ..., sem si zgradil naslednje neomajno stališče:
kdor ima privilegij, da študira, pa študija ne jemlje skrajno resno, živi na meji zločina, saj vendar "zabušava" na račun žuljev delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stažu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraževanja "ljudi v stiski" in ugotovil, da je veilka večina med šolanjem živela na meji zločina, se pravi psihopatsko.
Vsak zares priden učenec, dijak in študent je odličen. Kdor ni, je zabit (takšen ni za študij), len ali bolan - ali pa vse po malo. Ljudi, ki so zabušavali med šolanjem, ni možno zares (re)habilitirati. Vse kaže, da lahko usodno napako popravijo šele v naslednji inkarnaciji, če seveda obstaja.



kar je she rugl pal pa delech nech


RUGLA ZA PRECEDNIKA!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #79 - 25.09.2003 at 16:17:35
 
Quote:
Aha stekam,

Zavozis si zivljenje, se zapijes in potem isces pomoc in tako prides k zdravniku, ta pa ti rece:
Ja, takoj prenehajte s pitjem, ali pa morda se kaksen kozarcek kje le se spijte. Pejte v solo, ali pa morda kar ostanite to kar ste, ce vam to bolj pase, migajte, ali pa ne, ce vam ni do tega. Nesteto moznosti je pred vami.

Mislim, da ti je jasno, da ne glede na to, kaj si Rugelj misli o necem, mora pred svojimi bolniki delovat gotovo in prepricano. In ker je dosleden (in zato morda tudi tako uspesen, je malo takih), deluje tako kot bi jaz od terapevta pricakoval.

Glede na to, da z njim ne grem na pivo in kaksno debato, je lahko zaradi mene to vedenje tudi v celoti ponotranjil, dokler se pojavlja v vlogi terapevta, me prav nic ne moti. In njegovih nastopov ne vidim kot groznjo sebi, ali pa komurkoli drugemu, da bi se moral zdaj z njim bosti, ali pa zagovarjat.  Vse burne odzive bi lahko razumel kvecjemu v kontekstu ten-nejeve provokacije, Ruglja za predsednika, ko bi razumel strah, da bi nekdo z zelo ozkim pogledom na zivljenje usmerjal in vplival name in na ljudi okrog mene. Mu zgleda marsikdo pripisuje zelo veliko in pre-veliko moc in se ga zato boji (kot jo morda drugi pripisujejo predsednikom).



Se stoprocentno strinjam, bp, sam ne bi znov boljš zadet. Bi samo dodal, ni treba, da morš  glih čist zavožen, da se ruglovi terpevtski pristopi dotaknejo. Rugelj s svojo gotovostjo vsakmu lahko zbudi občutek, da je v odnosu do nje precej nepopln al pa clo zavožen, zato majo njegove izjave predvsem  izven ožjih terapevtskih krogov takšen odmev. Rugelj nas v bistvu razkriva, da smo skor vsi po malem psihiči pa potreben enga terpetskega tretmaja, kar je bistvu čist res, samo da  si tega noćmo priznat pa rajš njega nardimo za psihiča.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #80 - 25.09.2003 at 19:02:06
 
titud wrote on 25.09.2003 at 16:17:35:
Se stoprocentno strinjam, bp, sam ne bi znov boljš zadet. Bi samo dodal, ni treba, da morš  glih čist zavožen, da se ruglovi terpevtski pristopi dotaknejo. Rugelj s svojo gotovostjo vsakmu lahko zbudi občutek, da je v odnosu do nje precej nepopln al pa clo zavožen, zato majo njegove izjave predvsem  izven ožjih terapevtskih krogov takšen odmev. Rugelj nas v bistvu razkriva, da smo skor vsi po malem psihiči pa potreben enga terpetskega tretmaja, kar je bistvu čist res, samo da  si tega noćmo priznat pa rajš njega nardimo za psihiča.  

Kaj pa če je ravno nasprotno-da si Rugelj noče priznat svojih težav, pa zato na vse ostale s prstom kaže?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #81 - 26.09.2003 at 09:52:39
 
Njegova težava je res v tem, da si pri seb ne sme privoščit nobene težave, če ne bi  ne mogel učinkovito zdravit tistih, saj bi jo oni  takoj razkrinkal, se nanjo obesl  in si  jo imel za potuho, da jim ni treba opravt z lastnimi težavami. On si do 'zdrave' javnosti ne more dovolt,  da je do nje drugačen kot do svojih pacientov. On si ne more privoščit bit igravc, ki ma eno podobo za gledalce, drugo za medije,   tretjo za  prijetelje in domče in četrto zase. Njegova težava je v tem, da si ne more dovolt 'razkrinkat', da špila,   kot bi mediji  od nejga kot ineligentnega človeka rad izsilil 'priznanje'. To težavo pa je razrešu tko, da on tak kot se kaže tud dejansko je, ko je sam s sabo. Ne vem, kako je s tako  težavo mogoče živet, vedo pa to ziher  njegovi pacineti, ker ravno skoz to njegovo težavo je z njimi v iskreni navezi. Ker ta prava težava zdravljenega odisnika je namreč točno v tem, da se navad sprejet pa živet sebe točno takšne  kot se kaže, ker vsako farbanje dugih in sebe ga bo pahnilo   nazaj tja, od kjer je zdravljenje  začel.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #82 - 26.09.2003 at 10:09:25
 
titud wrote on 25.09.2003 at 16:17:35:
Rugelj nas v bistvu razkriva, da smo skor vsi po malem psihiči pa potreben enga terpetskega tretmaja, kar je bistvu čist res, samo da  si tega noćmo priznat pa rajš njega nardimo za psihiča.  


To je tudi možno. Če pogledamo zgodovino, so posamezniki trdili, da je zemlja okrogla, večina pa se je temu smejala in poglej ga hudiča, posamezniki so imeli prav. In mogoče se Ruglju smejimo, pa ima možakar mogoče prav. In smo res vsi psihiči nesposobni. Nikol se ne ve. ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #83 - 26.09.2003 at 10:40:03
 
Quote:
To je tudi možno. Če pogledamo zgodovino, so posamezniki trdili, da je zemlja okrogla, večina pa se je temu smejala in poglej ga hudiča, posamezniki so imeli prav. In mogoče se Ruglju smejimo, pa ima možakar mogoče prav. In smo res vsi psihiči nesposobni. Nikol se ne ve. ???


Medicinski pogled na življenje je v sodobni družbi zavezel mesto religioznega. Iz religioznega stališča ni nobenga razsvetljenga človeka, vse je treba vodit k razsvetljenju skoz molitev pa obredje. Iz medicinskega stališča ni nobenga zdravega človeka, za vsakogar bi se dal prepisat pa  kašno zdravilo pa poslat na kašno terpijo. Takoj po vojni je psihiatrija poznala 27 psihičnih obolenj, do dons jih je regstrinaih čez 250. Farmacija jemlje cerkvi vernike, ne pa komunizem pa njuejdž. Angry Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #84 - 07.01.2004 at 17:27:10
 
Samson wrote on 06.01.2004 at 21:55:17:
Amstel!

Zadevo poznam zelooo od blizu, ne le s predavanj. Res je zasvojenost vrag, toda tudi vraga je mogoče premagati. To, kar sem pisal o alkoholikih, je iz meni domačih strokovnih krogov.

Saj veš, stroka se neprestano razvija...



Sem debato premaknila semle.

1. Samson, zelo me zanimajo ta nova odkritja.. katera so?

2. Kako lahko alkoholik kontrolira pitje tako, da bo zmerno?

3. Zanimva me tvoja definicija zasvojenosti.

4. Kako razumeš zasvojenost z vidika kemije v možganih?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #85 - 09.01.2004 at 14:07:55
 
Amstel wrote on 07.01.2004 at 17:27:10:
Sem debato premaknila semle.

1. Samson, zelo me zanimajo ta nova odkritja.. katera so?

2. Kako lahko alkoholik kontrolira pitje tako, da bo zmerno?

3. Zanima me tvoja definicija zasvojenosti.

4. Kako razumeš zasvojenost z vidika kemije v možganih?


Samson!


5. Ali je alkoholik, ki neha piti, lahko suhi alkoholik in kako to zgleda?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Janez Rugelj: POT SAMOURESNIČEVANJA
Reply #86 - 09.01.2004 at 14:30:46
 
on Sep 25th, 2003, 4:17pm, titud wrote:
Quote:
Rugelj nas v bistvu razkriva, da smo skor vsi po malem psihiči pa potreben enga terpetskega tretmaja, kar je bistvu čist res, samo da  si tega noćmo priznat pa rajš njega nardimo za psihiča.  


Quote:
To je tudi možno. Če pogledamo zgodovino, so posamezniki trdili, da je zemlja okrogla, večina pa se je temu smejala in poglej ga hudiča, posamezniki so imeli prav. In mogoče se Ruglju smejimo, pa ima možakar mogoče prav. In smo res vsi psihiči nesposobni. Nikol se ne ve. ???


Vse je možno. Možno.

No besede ruglja, ki jih je te-ney pripopal, meni precej nacistično delujejo. Tud če si psihično nesposoben, ti ne more en vsilit, da zaradi svoje zabitosti harakiri delaš, ker si padu na izpitu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6