Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 23898 times)
bp
Ex Member




Re: KARMA
Reply #15 - 26.05.2003 at 10:47:29
 
gape wrote on 25.05.2003 at 22:08:55:
kako se pa to izračunava pa ni niti moj niti tvoj problem.
ti bi vedno neki sheku se men zdi.
pomoje to dela orel.
lahko mu rečeš tud sveti peter zarad mene.
lahko pa mu rečeš tud operacijski sistem Zemlje.
al pa kej podobnega.

Budisti pravijo, da se da razbit karmični cikel, ki je nekako predstavljen (po mojem razumevanju) bolj kot nekakšna vzročno posledična veriga, katerih spon in omejitev se lahko znebiš, če jo pretrgaš.

Tvoje razumevanje se mi zdi precej bolj podobno grehu in pokori, kot jih oznanja katoliška cerkev na tistem najpreprostejšem nivoju.

Kako je pri tebi z osvobajanjem od karme oz. razbijanju karmičnih spon. Je treba oskubit orla, v rit sunit svetega Petra, shekat zemeljsi os ali kaj?

Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KARMA
Reply #16 - 26.05.2003 at 11:02:55
 
gape wrote on 04.08.2002 at 14:03:09:
karma je dolg - dolg do vesolja - dolg do sebe, drugega, boga ... kogarkoli - ni pomembno al maš + al -, dokler ni 0, je karma, ko ni več karme, lahko začneš zbirat energijo za polet mimo orla.


pretrgaš jo lahko samo tko, da ne obstaja več posledica ki bi čakala na uresničitev. to nekako pomeni da, je treba nehat producirat vzroke.

osvobajaš se pa preprosto tko da nedeluješ.

zdej me boš prašu kako se to dela seveda.

in kot veš, ne vem točno ... meni deluje.

point je v tem da karkoli že deluješ deluješ za čimveč ljudi hkrati. ampak res ČIM VEČ. rečva tko kt tale forum. on ni bil nikol delan zame, za moje izdrkavanje, al pa karkoli, ampak preprosto za vsakogar, ki obvlada slovenščino. in zastavljen je že od začetka tko da je sposoben pomagat, brez da nekdo drug deluje (delovali smo že prej in vse to delovanje tud oddelali ... jest to čutm kolkr veš ... vsako delovanje, ki ga naredim in ki ima neke posledice na nekom, čutim ... ne znam še razlikovat med temi čutenji, pa bo že).

in upam da do zdej že veš, da so to vse samo zgodbice, sploh ni rečeno da je tko, sploh ni rečeno da karma obstaja ali da deluje na tak način kot razumem jaz ali ti ali kdorkoli, vse to je samo ozaveščanje znanja, ki ga že imamo pa smo ga zaradi sistema bili prisiljeni pozabiti, nihče pa nam ne brani da se ga spomnimo. in to ni znanje ki bi ti omogočilo razumevanje delovanja sveta, niti pod razno ne, to znanje je tu samo zato da ego vidi kako nič ne ve in kako je nebogljen in kako nima nič prav in kako so ga redkokatero stvar naučili pravilno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KARMA
Reply #17 - 26.05.2003 at 14:44:23
 
Tole nedelovanje, ki se tukaj pogosto pojavlja, ni meni nič jasno.

Ko sem to prvič slišal, mi je kot ideal nedelovanja seveda prišel na misel Mario Špinel, tisti od Iztoka Mlakarja Wink, skratka nekdo ki je obrnjen vase in počne čimmanj, kar bi pustilo kakršnokoli sled v svetu.

Zdaj mi pa ti tukaj razlagaš, da so nedelovanje tiste dejavnosti, ki se dotaknejo kar največjega števila ljudi. Tukaj mi je seveda prva asociacija kakšen politik, reciva za primer Zmago Jelinčič.

Kar sva pa definitivno uspela ugotovit in pokazat pa je, tako kot praviš, da se o teh stvareh precej težko pogovarjava.

Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #18 - 26.05.2003 at 16:01:32
 
Quote:
Tole nedelovanje, ki se tukaj pogosto pojavlja, ni meni nič jasno.

Kaj pa je tako nejasnega? Meni je pa čist jasno, čeprav nisem nič od tega bral. Zavedat se moraš le, da se univerzum ne vrti okoli tebe in da bi svet živel, tudi če ti ne bi obstajal. Torej od tu sledi logična poanta, da manj deluješ in vplivaš, manj napak lahko povzročiš. Mislim, da je tudi Konfucijeva filozofija težila k nedelovanju. Zamisli pa si, da Američani ne bi delovali in danes ne bi bilo toliko mrtvih ljudi na tem področju, kot jih je. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARMA
Reply #19 - 26.05.2003 at 16:05:10
 
himynameis wrote on 26.05.2003 at 16:01:32:
Torej od tu sledi logična poanta, da manj deluješ in vplivaš, manj napak lahko povzročiš.


Oprosti, ampak to je že delovanje..
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARMA
Reply #20 - 26.05.2003 at 16:11:59
 
quote
146; Nedelovanje in želje:
Ko že tako razlagam o nedelovanju, se mi zdi, da je že čas, da vam napišem nekaj besed, kaj o tem pravi mojster Koot Hoomi, moj notranji učitelj, ki se v nedelovanju "trudi" z mano že nekaj let. O tem, kakšno je bilo najino prvo srečanje, sem vam že pisala. Kako pa sva prišla v tak globok kontakt, v katerem sva sedaj, ko vam to pišem, pa naj ostane zaenkrat še skrivnost.
Tudi o tem, kdo je mojster, kaj dela, kako pomaga, še ne želim govoriti. Naj njegova energija počasi kaplja v vas. Odprite se ji in jo začutite. Ravno sedaj, ko to berete, trka na vaša vrata, trka na vaše srce, da se mu odprete. Poskusite! Ne bo vam žal!
On me je takole učil o nedelovanju: "Zapomni si, da ima vsako dejanje, vsako dejanje dva pola, nedelovanje pa ima le eno celoto. Glej, v roki imaš jajce. Ce nedeluješ, jajce ostane celo, če deluješ, se jajce razbije na dve polovici in vsebina se razlije po ponvi. Vidiš, ko pride do delovanja, nastaneta dva pola: en bel in en črn pol. Se spominjaš, kako sem ti pred leti govoril o kristalih, o tem, kako jih ropajo iz jam? To je črni pol, beli pol pa je, da se minerali enakomerno razporejajo po Zemlji. Glej uničevanje in onesnaževanje planeta z nafto in njenimi derivati: pozitivni pol je seveda spet enakomerno razporejanje vsega po planetu. Zemlja bo tako ali tako postala bolj homogena, kot je sedaj, in to vodi k temu. Bog si ni izmislil ničesar, kar bi imelo le en pol. Zapomni si, nič na svetu ne more biti slabo in nič ni slabo in nič ni dobro. Na eni strani je slabo, na drugi je dobro. V življenju ne moreš narediti nič dobrega niti nič slabega. Lahko pa nedeluješ in vse ostaja popolno. Je pa popolno, tudi če deluješ, le da je razdeljeno na dve polovici. Vendar razdeljevanje sveta in sebe na dve polovici ni pot modrosti. Ha, ha. Vodi pa tudi k enosti.
Poglej sedaj smisel tega, kar ljudje počnejo. Belo in črno se prepletata med sabo in ko ljudje delujejo, se celota za kratek čas razdeli in se potem spet združi. In to je vse, kar počnejo celo svoje življenje. Vse svoje življenje se trudijo, trudijo, trudijo in razdelijo nekaj stvari, da se potem spet združijo. Porabijo desetletja, da razbijejo jajce na dvoje, a to jajce se kmalu spet sestavi in je spet jajce - eno. Ha, ha...
Vidiš, to je delovanje. Nekdo naredi religijo in jo potem izniči, uniči. Potem se pojavi nekdo, ki nekaj izumi in ta izum reši veliko Ijudem življenje, hkrati pa nekaj Ijudi pomori. Tu je spet celota. In v naslednjem življenju se trudi, da rešuje karmo s temi, ki jih je umoril, in se trudi, da se energija tistih, ki jim je rešil življenje, vrne k njemu. Torej dvojna karma: ista teža, le obratni predznak. Tem mora reševati življenje, drugim pa ga jemati, ker jim ga je prej rešil."
Vmešam se in vprašam: "Kaj pa če se tega zavedaš in želiš s tem prenehati?"
"Si v nedelovanju in slediš nagibu. Nedelovanje je lahko tudi, da razbiješ jajce na dva dela."
Vidim, da mi je prebral misli, in rečem: "Ja, saj to sem mislila."
"In če je to nedelovanje, za to ne potrošiš energije in je to pač zaradi tega, da se to jajce združi v enost, pa s tem naredi še večjo enost, ker nekdo vse to vidi in se mu odprejo oči. Hm, hm...
Razumeš? Trda je tale moja šola, mar ne? Torej: nedelovanje je ravna črta in je edina pot modrosti. Ničesar ne deli. Če pa razbiješ jajce, ga boš tudi sestavila in to je delovanje. Oh, naj se gredo znanosti še tisočletja, saj jih je tako lepo opazovati." Oba se zasmejeva.
"Veš, so kot mali hrčki, ki hodijo po bobnu in se vrtijo naokrog. Ha, ha, ha... Ljudje se trudijo, da bi nekaj dosegli, pa tistega ponavadi ne dosežejo ali dosežejo šele takrat, ko se nehajo truditi, ko pozabijo. Če se trudiš, da bi nekaj bilo drugače, se upiraš obstoječi situaciji, ki si jo logično manifestiraš. In dokler se trudiš, se stanje ne spremeni. Na primer: nekdo želi postati dober matematik, pa je slab. Upira se temu, da je slab. Če pa enkrat prizna sebi, da je tak, in se neha truditi, da bi bil dober, in se ima rad takega, postane dober matematik. To je primer Alberta Einsteina. Recimo, glej ljudi, ki se upirajo vojni - mirovniki, ki želijo mir. Logična manifestacija je vojna. Vse je tako smešno. Kar koli si želiš, kar koli pričakuješ od sebe, se s tem upiraš nasprotnemu in si s tem manifestiraš nasprotno. Lahko pa se udejanita želja in njeno nasprotje že čez pet minut.
Želja ima vedno dve plati. Predstavljaj si krožnik s pudingom, ki je celota - nedelovanje. Želja pa zgrabi kos pudinga in ga nese in ga ponudi človeku, za katerega želiš, da bi ta puding pokusil. Puding ti polzi med prsti in temu človeku zdaj sploh ni do pudinga. Nato pride na obisk druga oseba, ki si zelo želi puding. Ti ji ponudiš krožnik s pokveko ali pa moraš puding še enkrat skuhati, da zapolniš luknjo. Prvi bo govoril, da si ga silila s pudingom, drugi pa, da ne znaš niti delati pudinga niti streči. Nedelovanje pa je: živi mirno in počakaj, da se puding ohladi. Bo že prišel ta, ki ga bo snedel."
Vidite, taki so najini pogovori ali, bolje rečeno, Koot Hoomijeva učenja. Vam je všeč? Sedaj pa se vrnimo zopet na Zemljo.
quote
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #21 - 26.05.2003 at 16:29:04
 
Quote:
Oprosti, ampak to je že delovanje..

Oprosti LittleStar, ampak to vzamem kot žaljitev.

Če ne obstajam, vplivam?

A neobstoječi predsednik Slovenije, Janez Planšar, kaj vpliva na nas? ???

Popoln nesmisel in totalno nasprotje zdravi logiki. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARMA
Reply #22 - 26.05.2003 at 16:35:42
 
himynameis wrote on 26.05.2003 at 16:29:04:
Oprosti LittleStar, ampak to vzamem kot žaljitev.

Če ne obstajam, vplivam?

A neobstoječi predsednik Slovenije, Janez Planšar, kaj vpliva na nas? ???

Popoln nesmisel in totalno nasprotje zdravi logiki. Smiley


Kako ne obstajaš, če vzameš kot žalitev? Še kako obstajaš, samo priznaš ne.. Zverziranost v ignoriranju še ne pomeni, da te ni!

Al kaj sem zdaj sprovedla spet ???


Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: KARMA
Reply #23 - 26.05.2003 at 16:54:21
 
Quote:
Želja ima vedno dve plati. Predstavljaj si krožnik s pudingom, ki je celota - nedelovanje. Želja pa zgrabi kos pudinga in ga nese in ga ponudi človeku, za katerega želiš, da bi ta puding pokusil. Puding ti polzi med prsti in temu človeku zdaj sploh ni do pudinga. Nato pride na obisk druga oseba, ki si zelo želi puding. Ti ji ponudiš krožnik s pokveko ali pa moraš puding še enkrat skuhati, da zapolniš luknjo. Prvi bo govoril, da si ga silila s pudingom, drugi pa, da ne znaš niti delati pudinga niti streči. Nedelovanje pa je: živi mirno in počakaj, da se puding ohladi. Bo že prišel ta, ki ga bo snedel."


Grin Grin

Kaj pa, če se puding zdajde med Črnogorci, ki za svojo lenobo najdejo izgovor v obliki neprestavljivega pojma - "Nedejavnosti" in puding od samega dolgčasa zgnije?
Od pudinga potem torej nihče nič nima, se pa bo morda kateri sestradani Črnogorec po pomoti vprašal - "ali ga ni bilo nekako škoda?" ... A takrat bo že prepozno in ubogi Črnogorci bodo morali pomreti od lakote ...

Grin Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #24 - 26.05.2003 at 16:56:49
 
Quote:
Kako ne obstajaš, če vzameš kot žalitev? Še kako obstajaš, samo priznaš ne.. Zverziranost v ignoriranju še ne pomeni, da te ni!

Jest vem, da obstajam. Jest vem, da sem. In poanta tukaj je, da če ne delujem, potem to tudi NI delovanje!
0=0, in ne 0=1!
Saj nekdo, ki ne obstaja in posledično ne deluje, najbrž tudi res ne deluje, kajne? To je bila zgolj hipotetična primerjava.

Tukaj v tvojem primeru, sem se odločil, da delujem in sem ti posredoval nekaj odgovorov in z njimi nosim določeno odgovornost. Če bi ostal nedelujoč in te sploh ne bi videl (zavestno ali pa nezavestno), potem ne delujem in ne nosim nobene odgovornosti za tvoja dejanja, pač pa jih lepo kar sama. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARMA
Reply #25 - 26.05.2003 at 16:58:51
 
himynameis wrote on 26.05.2003 at 16:56:49:
Jest vem, da obstajam. Jest vem, da sem. In poanta tukaj je, da če ne delujem, potem to tudi NI delovanje!
0=0, in ne 0=1!
Saj nekdo, ki ne obstaja in posledično ne deluje, najbrž tudi res ne deluje, kajne? To je bila zgolj hipotetična primerjava.

Tukaj v tvojem primeru, sem se odločil, da delujem in sem ti posredoval nekaj odgovorov in z njimi nosim določeno odgovornost. Če bi ostal nedelujoč in te sploh ne bi videl (zavestno ali pa nezavestno), potem ne delujem in ne nosim nobene odgovornosti za tvoja dejanja, pač pa jih lepo kar sama. Smiley


Kaj ti si RH negativen  Grin
Mislim, ker meni ni treba razlagat nedelovanja  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #26 - 26.05.2003 at 17:01:44
 
Quote:
Kaj ti si RH negativen  Grin

Oprosti, ne razumem vprašanja.

Quote:
Mislim, ker meni ni treba razlagat nedelovanja  Grin

Razlagat ti ga res ni treba, ker ga še nisi niti prav dojela. Lahko pa bi ga poskušala vsaj razumeti. Preberi si kak Konfucijev nauk, pa ti bo verjetno šlo lažje. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #27 - 26.05.2003 at 17:11:57
 
Quote:
Mislila sem, da TEBI ni treba razlagat MENI...  Grin

No vidiš, kako si se ujela v lastno zanko naivnosti.

Prvo si trdila, da je nedelovanje tudi delovanje.

Jaz sem te kasneje prepričeval, da to ni to.

Posledično si ti meni ovrgla, da meni sploh ni treba tebi razlagat o tem.

Rezultat: tebi ni ravno sedelo moje delovanje. Torej, če jaz ne bi deloval, le sam Bog ve, koliko lažje bi se sedaj počutila in koliko manj poteptan bi bil tvoj "ego".

I rest my case. Smiley

ED: In v zadnjem trenutku si se še odločila umakniti svoj zadnji post. I rest my case2. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: KARMA
Reply #28 - 26.05.2003 at 17:56:45
 
himynameis wrote on 26.05.2003 at 16:29:04:
Oprosti LittleStar, ampak to vzamem kot žaljitev.

Če ne obstajam, vplivam?


Ja s kom bi se pa potem kregali, če tebe ne bi bilo tukaj Wink  Tongue Tongue

Pa ne mi zdaj pozabit bit užaljen  Grin

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: KARMA
Reply #29 - 26.05.2003 at 18:15:21
 
Quote:
Ja s kom bi se pa potem kregali, če tebe ne bi bilo tukaj Wink  Tongue Tongue

Vem. Moje delovanje na marsikoga deluje tudi pozitivno, saj mu daje razlog, da sploh še zaide na ta forum. Za primer dajmo kredena, ki je skoraj že šel, dokler se nisem jaz vrnil. Po moji vrnitvi pa se je zatrdno odločil, da ne bo odšel, ker mi ima baje še veliko za povedat, pa čeprav ga jaz ravno ne poslušam veliko, podam pa mu kljub temu kakšno kost za glodanje. To sedaj ni letelo neposredno nanj, ampak na vse take, kot si jih ti opisal v tej svoji definiciji. Smiley

Quote:
Pa ne mi zdaj pozabit bit užaljen  Grin

Na to pa res ne morem bit užaljen, ampak kvečjem ponosen. Ponosen, da nekomu še dajem smisel za obstoj... če ne drugje, pa vsaj na tem forumu. Hvala za ta ego-boost. 8)
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5