Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 785 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Maske v našem življenju
25.02.2003 at 16:40:16
 
MASKE V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU

Koliko izmed nas si ne povezne maske kdaj pa kdaj na svoj obraz. Prav gotovo bi jih težko našel.Vsi mi, kdaj pa kdaj potrebujemo masko, da se lažje vklopimo v družbo, s katero se ravno ne moremo poenotiti, ali pa, ko se moramo zaščititi pred škodljivimi vplivi drugih, da zaščitimo same sebe.
Pretirana uporaba mask pa je lahko tudi nevarno početje saj z njimi izgubljamo svojo pravo osebnost. Zavedati se moramo, da je maska lahko naše veliko slepilo pred samim seboj.
Pomembno je, da začnemo graditi naš odnos do drugih na ravni, da nas bodo drugi začeli sprejemati kakršni smo, ne pa, da se mi čezmerno prilagajamo drugim, da bi jim naša družba ustrezala.
Naš pravi obraz se imenuje ljubezen. Vsi strahovi, neodločnosti itd. pa omogočajo bujen razvoj raznovrstnih mask. Zato jih ne bomo mogli odstraniti, dokler se ne bomo spopadli z svojimi vzroki nastajanja krink. Naj ponazorim s primerom iz narave: Če na polju želimo dobro letino moramo uničevati plevel, vendar če bomo odstranili le stebla, koreninic pa ne, bodo te začele zopet še bolj bujno rasti.

Svoje osebnosti moramo poskušati razviti do te mere, da ne bomo več pod tako močnim vplivom okolice, kajti kot sem že zapisal, bomo šele z svojo močno
osebnostjo omogočili duši, da zadiha v vsej svoji globini.
ušo in srcem, da bo v nas svetila luč, ne pa brlivka, za katero ne veš, kdaj bo ugasnila.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1