Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 54704 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #30 - 02.09.2002 at 22:10:17
 
Amstel wrote on 02.09.2002 at 13:42:46:
Grin  Grin  Grin

Samson, ti kar Robija poslušaj, on že ve.  Wink


Hvala. Saj ga ne poslušam z užitkom, pa se potrudim. Če pa kaj posebnega ve, mi bo pa prav gotovo povedal. Čakam. Roll Eyes ??? Cheesy

Do sedaj sem slišal zgolj stvari, na katere sem se že naveličal odgovarjati.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #31 - 02.09.2002 at 22:10:54
 
Samson, tole si dobro obrazložu (celibat, neoženjenost). Tega mnogi ne vemo. Thx.

Ostala solata, ki se na temle topicu pojavlja, je spet plavanje in obmetavanje s palačinkami.

Jest sem se že distanciral od tega, ampk vidm da spet niso problem duhovniki, ampak mi sami med seboj.

Sem si prebral vse skupi. In mal ste Robi-ja napadli, v začetku prehitro in je tako tudi odreagiral.

Jest ga malo bolj mogoče razumem, ali pa se mi je celotna slika sestavila, ko sem vse od začetka do konca prebral in vidu, da dejansko ni on reku, da so vsi oz večina oz. ni količine, kolk je homo in pedo duhovnikov.

Je pa to dragi moji, občutljiva tema, kot vse druge, pa vendar je res da jest vidim neke druge slikce tukaj.

Je res da je Robi zelo kratkobeseden in mogoče zahteva, da se ga z mirno glavo prebere. Meni tudi na začetku ni bilo jasno, da je to ven spravu.

Quote:
-Vsaj manj homoseksualcev in pedofilije bi bilo.
-to je resnično kratka neutemeljena, čeprav na nek način pravilna trditev. Vendar s tem ne bomo rešli problema.

Quote:
Z umom zanikat neko energijo, je popoln nesmisel.
- tuki govori o tem, da zanikat spolno energijo z umom, in najbrž še katere druge (zlo, dobro, ljubezen, sočutje, vest....) ni fajn in da je to nesmiselno. Je pa izjava sama po sebi vržena v veter v prazno. Robi resnično. Če pogledamo, se zadeva potem zaplete do te mere, da pride 20 postov, ki se ukvarjajo samo s teboj. Ne vem če ma to smisel, ampak ti že veš.

Po drugi strani pa je interesantno, da napišeš, da si to napisal zaradi interesa po naši reakciji. To pa zame spet zveni, malo hecno. Kot bi nas nekdo mal testiral. No ti si si pridobil nova spoznanja, ki jih v kratkih, karikiranih stavkih deliš z nami. Ne vem kaj je sicer namen tega.

Vendar končni rezultat je le ta, da si Samsonu zabrusil, da bo že prišel čas ko to to spoznal. Pa vendar on sploh ne ve, o čem govoriš,....

Tko jest vidim in sem se tuki umešal zato, ker sem vidu v katero smer pelje vprašanje. Ne v Duhovnike ampak v Robija. No dolžam pa sem svoje mnenje.

Človek je človek. V končni fazi imamo tudi primere, ko so duhovniki sami šli ven iz poklica zaradi punce. O tem govorijo filmi, knjige (eh, sem se ene limone starih časov spomnu, kako je mama tresoče pričakovala Chamberlaina v Pesmi ptic trnovk..... he, he, jest pa otrok, pa bol mal se brigov za njega)

No bistvo je takšno. Kot loterija. Do človeka je treba tako pristopit. Tak je moj uvid in spoznanje ki ga imam do sedaj. Ne glede na to kaj je. Je človek človek. In je lahko "slab" ali "dober", poklic ni pomemben. Tko kot poznamo dobre policaje, učitelje, dohtarje, je tudi slabih dost. Mi bi se morali osredotočit na boljšo človeško prihodnost, tle pa klamfamo med seboj.

Mi bi morali gradit skupno resnico in iz tega vprašanja potegnit, bistvene elemente. Zgradit nekaj nad miselnostjo politike, cerkve in religije. Povedat in gradit na človeku. Ne na kaplanu, župniku, svetniku. Jest se za njih pa res ne bojim. Se jih vi. Če se jih. Svobodno 100m od cerkve proč. Spoznaj človeka, ko si z njim bodi z njim če ti ni lahko greš, ne glede na njegov poklic. In tukaj bomo šli naprej. Drugje ne dragi moji. Ziher ne. To nam je pa ja že zgodovina tisočkrat pokazala.  Vedno sem iskreno priznal, da sem srečal dobre duhovnike, tiste ki s katerimi sem se tudi nasmejal kljub obojestranskim perečim debatam.
In dober župnik ti bo hitro pokazal svoj pravi obraz.
Tako. Star je navedla že zame izrabljeno temo.
Kako lahko nekdo govori o ljubezni, pa še ni z babnico vkup legel. Sem dolga leta isto vprašanje za trditev postavljal in jo zagovarjal. Dons lahko rečem spet drugače. Lahko učijo. Na pripravi za poroko, je govoru en tak fajn župnik, katerega modrosti so presegala celotno skupino (150 kom). In Jezus govori o ljubezni, in Buda govori o ljubezni in vsi učitelji govore o ljubezni, Anthony de Mello govori o ljubezni.

Drugače pa bi morali imeti pravico, da take pravice znotraj RKC postavljat in se menit.

Mal mojega mnenja

Aha, ja v Društvu Sonce si lahko poročen, neporočen, in lahko pišeš vsakovrstne modrosti. Zaenkrat še ni veliko pravil.... He he he...



Edi-son



Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #32 - 02.09.2002 at 22:22:20
 
gape wrote on 02.09.2002 at 21:59:21:
sploh nism pomislu na to logiko
celibat=neporočenost; saj neporočenost predpostavlja nič sexa
sej veš da nism poročen in sexam
zakaj pa kr direkt ne pomeni celibat da ne smeš sexat?
a masturbiraš lahko?...


Ne, gape, ne smeš.

gape wrote on 02.09.2002 at 21:59:21:
ampak poglej angleški slovar mi pa reče:
celibacy [selib*si] n celibat, brezzakonstvo, samski stan?...


To je isto, prav tako sem prevedel izraz jaz, oziroma Slovenski slovar knjižnega jezika.

gape wrote on 02.09.2002 at 21:59:21:
torej tudi samski stan, ta pa ne predpostavlja nesex scene?...


Pa jo, gape. Če seksaš neporočen, kot samski, tudi grešiš. Tako je učil Kristus.

gape wrote on 02.09.2002 at 21:59:21:
jest ne poznam ljubezni ki je neprijetne oblike, čist tko mimgrede ...


Saj vem, da je ne. Toda če bi bil v koncentracijskem taborišču, pa bi se javil, da greš v plinsko celico v smrt namesto družinskega očeta, kot je to storil poljski pater Maximilian Kolbe, potem bi jo zaneseljivo poznal. Saj menda veš, da ne obstajajo samo stvari, ki jih poznaš ti in še jaz - oba skupaj. O kako malo stvari je, ki jih poznava ali znava oba skupaj! Si se kdaj vprašal, kako malo veš? Jaz si pogosto postavljam to vprašanje, in potem se spet učim z novim zagonom.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #33 - 02.09.2002 at 22:25:05
 
Gru Gru wrote on 02.09.2002 at 22:10:54:
 -to je resnično kratka neutemeljena, čeprav na nek način pravilna trditev. Vendar s tem ne bomo rešli problema.


Edi, sonce, sori, k še enkrat tule opozorim na eno zadevo.
Na srečo NI RES, da seksualna abstinenca prozivaja homoseksualnost ali pedofilijo.
In res je, da spolno aktiven moški, lahko obdrži tudi svoja pedofilska nagnjenja in vedenja. Torej, to pove, da je recimo pedofilija, nekaj drugega.
Lahko povem s strokovnega vidika, da gre pri pedofiliji, navadno za zlorabljeno žrtev, ki zlorablja naprej. Vse skupaj ima veliko opraviti z NADMOČJO, ne pa s sexualno POTREBO.
Amen.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #34 - 02.09.2002 at 22:32:33
 
Andres wrote on 02.09.2002 at 22:06:48:
Ja Gape, sex je bil verjetno zadrzan s strani cerkve. Samo kateri clanek je ze bil to ko so pisali notri, da moski sploh nebi smel sexat. Kako ze gre, daj no, pomagaj malo Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes.
Nekaj je ta clanek govoril na temo kot da se sperma steka skozi hrbtenico in ce imas reden sex potem vse to dol pade. Smiley Al pa sem jaz to vse pomesal.

Andres


Ej zlati prijatelj Andres, občutek imam, da je tu nekaj zelo pomešano. Mogoče si kje to bral, toda avtor tega ni mogel biti krščanskega prepričanja. Prosim te, preberi teh nekaj mojih odgovorov na temo celibata, pa ti bodo zadeve bolj jasne. Seveda ne pričakujem, da se bova strinjala, toda razumela se bova, in bova tako lahko ostala še kar naprej prijatelja. No tudi če se ne razumeva, sva to lahko.

Da bi Cerkev prepovedovala seks! Ma kje si slišal? Pa prav Cerkev strahovito tuli skozi cel krščanski zahod, da je premalo otrok, da bi torej morali imeti več seksa in več otrok. Mar ne bi mogel to tako razumeti. Cerkev samo zagovarja odgovoren seks. Da če se življenje pri seksu spočne, da ga spoštujemo, ohranimo in branimo. In pa da je spolnost urejena v zakonu med možem in ženo, zaradi otrok, ki potrebujejo stabilen in srečen dom, zaradi moža in žene, da se njuna medsebojna ljubezen plemeniti v nedogled.

Lep pozdrav in naprej v debate!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #35 - 02.09.2002 at 22:44:09
 
raaaajt

ker je greh če fukaš neporočen, se vsi kolkrtolk verni čimprej poročijo, da lahko pol fukajo.
in pol dec ljubi babo k brata ...
in sta oba srečna ...
in so otroc srečni ...
k brata
in ker seveda naj človek ne loči kar je bog združu imamo pol takšno stanje kakršno je danes.
vsi fukajo, noben v grehu in vsi se brezpogojno ljubijo med sabo!!!


ps robi
da ne boš šel s testiranjem (nas) predaleč in pristal tam kjer je pristal karel ... k me je kr mal sram da je med ustanovitelji tega foruma ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #36 - 02.09.2002 at 22:44:54
 
Amstel ni panike, zdej se pa midva nisva razumela.

Jest to vse štekam, blagor mi ali pa hudo, ker moraš večkrat isto tipkat.
Zgleda da se nisem dobro izrazu. In se čist strinjam s tem kar si napisala. Ni celibat oz. spolna strpnost kriva za to.
Je trditev resnična za tiste, ki si vpeti v plašč duhovnosti in si ne upajo ga slečt in tko kot se mnogi zakoni ne morjo rešit, ker se zaradi dobrin ki jih uživajo iz tega stališča niso pripravljeni pognat v nič. V brez-domje, brez-imje, brez-imetje.... Samo to sem hotu potrdit. In pač to, da gre laho takšno početje iz generacije v generacijo. Smo vidl filme, reportaže, ....

Ja se pa čist strinjam, da ni to VZROK pedofilije. Eto. A bo dobr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #37 - 02.09.2002 at 22:50:22
 
Gru Gru wrote on 02.09.2002 at 22:10:54:
Sem si prebral vse skupi. In mal ste Robi-ja napadli, v začetku prehitro in je tako tudi odreagiral.

No, malo res. Toda to malo je le krepko zaslužil. Kdaj je pa zadeva dovolj hitro, kdaj ne... ne vem. V večini primerov smo prepozni. Če bi vsa takšna krivična obsojanja in posploševanja takoj razčistili, ne bi bilo potrebno v nedogled razčiščevati iste stvari. Tako mislim jaz. Sicer pa tudi mene takoj napadejo! Pa kaj čem, branim se. Toda priznam, da se je meni igrača braniti, saj nikoli ne zagovarjam dvomljivih stvari, vsaj zavestno ne.


Gru Gru wrote on 02.09.2002 at 22:10:54:
Jest ga malo bolj mogoče razumem, ali pa se mi je celotna slika sestavila, ko sem vse od začetka do konca prebral in vidu, da dejansko ni on reku, da so vsi oz večina oz. ni količine, kolk je homo in pedo duhovnikov..


Saj prav to je to, kar je pri ljudeh najbolj nevarno. Nekaj nedoločnega. To, Edi, se hitreje spremeni v to, da so pedofili in homoti prav vsi. Ti ljudi dobro poznaš in veš, da ne govorim v prazno. Je pa tako. Saj smo se pomenili. In Robiju vendar nisem rekel nič žalega, napadal sem le zmoto. Motila ga je moja čustvenost. Ne vem zakaj, saj to je vendar nekaj dobrega.

Sicer pa, Edi-son, daj to raje pokopljiva, kot misliš tudi ti. Debata res ni šla v pravo smer, pa mislim, da smo to smer do zdaj že krepko popravili. Nekako razumeti moramo, če se kdo hoče izmakniti odgovoru, se navsezadnje tudi sme izmakniti. Tvoja poanta v tem postu je predvsem pozitivno gledanje, naglas na skupnem delu, in tega sem vesel. Graditi nekaj skupnega, lepšega, živeti medsebojno razumevanje kljub očitni veliki različnosti, ma prijatelji, če to ustvarimo, smo začetniki nove dobe človeštva. In to je izziv, ki se ga je potrebno lotiti. Pa tudi vredno je.

Pozdrav

Samson

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #38 - 02.09.2002 at 23:15:43
 
Gru Gru wrote on 02.09.2002 at 22:44:54:
Jest to vse štekam, blagor mi ali pa hudo, ker moraš večkrat isto tipkat.

Ja se pa čist strinjam, da ni to VZROK pedofilije. Eto. A bo dobr.


Edi, Sonce, z veseljem tipkam v nedogled, če je kaj res.
Kiss
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #39 - 02.09.2002 at 23:19:34
 
gape wrote on 02.09.2002 at 22:44:09:
raaaajt
ker je greh če fukaš neporočen, se vsi kolkrtolk verni čimprej poročijo, da lahko pol fukajo.
in pol dec ljubi babo k brata ...
in sta oba srečna ...
...


Hm, ja.. to je tko, kot da kupiš škatlo čokolatinov, pa sploh ne veš, kakega okusa so.

Je pa že tko, da je ugodno vedeti, s kom smo. Če se ujemamo tudi telesno. To je del realnosti.
In, če se zdej poročim z vso pripravo - spoznavam vse možne vidike ljubezni, ampak splošne vidike.

Pa kaj hudiča je v tem sexu, da ga ni dobro "delat" pred poroko? Hm.... to, da ga ne delamo z osebo, s katero se bomo poročili, je še hujše, menda.

Zakaj? Ker je nekdo tako rekel.

(Uhh, me matra .... A si predstavljate, da bi kdo od nas kaj rekel in pol se bi vsi tega držali?)

ups... off topic.... brrr
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #40 - 02.09.2002 at 23:27:53
 
No fantje in dekleta, da ne bomo premišljevali samo po človeško. Mislim, da smo malce pozabili na to kako gleda na to Bog. Vsekakor - tudi tu si je mogoče izprositi od Boga milost. Tisti dar, ki da notranjo moč, tisti blagoslov, ki zmore premagati nemogoče, tisto notranjo silo, ki zlomi še tak oklep strasti. In to se doseže z molitvijo, askezo in pokoro. In kar je najbolj presenetljivo - to da notranje stanje miru, ki ga noben greh in ponudba tega sveta ne more dati.

Ko je bil že omenjen dr. Štuhec. Tudi on je dejal, da so tudi duhovniki ljudje, da jih napadajo strasti, povsem človeška nagnjenja. Ampak Bog da duhovniku še vedno dovolj moči da se tem skušnjavam upre, da jih izniči. Iz življenja Cerkve so znani mnogi primeri, kako so se svetniki branili skušnjav. Si misliš Gape - v trenutku navala poželenja se je svetnik raje vrgel v mrzlo jezero. In danes ga tudi zaradi tega občuduje ves svet.

Pozdrav, Sek!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #41 - 03.09.2002 at 00:02:26
 
SeK wrote on 02.09.2002 at 23:27:53:
Mislim, da smo malce pozabili na to kako gleda na to Bog.


Hm, kaj pa če je to, o čemer govorimo, le interpretacija tega, kar je rekel bog? Kaj, če je to le pretvorjena božja beseda?
Kaj, če je božji vpliv na duhovnike odvisen od duhovnikov in tej se ne vržejo v mrzlo jezero?
Kaj če greha ni?

Grem spat zdele. Jutri lahk debatiramo naprej.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #42 - 03.09.2002 at 00:13:27
 
Gru Gru wrote on 02.09.2002 at 22:10:54:
Sem si prebral vse skupi. In mal ste Robi-ja napadli, v začetku prehitro in je tako tudi odreagiral.

Edi, ti lahko postavim nekaj vprašanj?

Če bi bil tvoj sin, ko bi odrasel, duhovnik in bi ti nekdo rekel, da bi s tem, če bi duhovnikom pustili pravico, da se poročijo, bilo na svetu manj homoseksualcev in pedofilov – bi se mirno strinjal s tem? Ti pa bi točno vedel, da je tvoj sin daleč in od enega in od drugega pojma in se je Bogu zapisal iz svoje čiste vere vanj?

Če bi tvoji ženi nekdo rekel, da na tale forum pišejo sami moški, ki so nesposobni zagovarjati svoje mnenje v realnosti ali da recimo niso sposobni najti in ljubiti ženske v realnosti, bi to mirno požrl? Pa čeprav tako ti kot jaz veva, da je vas je tukaj gori kar nekaj z zelo uspešnimi partnerskimi zvezami, ki bi bile marsikomu lahko za zgled?

Ali še bolj ostro. Če bi tvoja hčerka prijokala domov, ker vsi njeni prijatelji v šoli trdijo, če bi pa gape.org-a ne bilo več, bi bilo pa kar naenkrat več pedofilov?

Misliš, da bi Robi mirno odreagiral, če bi mu nekdo rekel, da so dekleta iz tistega kraja iz katerega je njegovo dekle, vse same lezbijke in popolnoma nesposobne kakršnekoli partnerske zveze z moškim samo zato, ker izhajajo iz tistega kraja?

Samo to sem (vsaj jaz), ki sem prehitro (ali pa ne) odreagirala na Robijevo izjavo, želela poudariti – ne posplošuj kar tako in iz čistega lastnega veselja in ne delaj drugemu tistega, česar ne želiš, da bi drugi naredili tebi…

Ampak imaš/imate prav… Pustimo to… Naj se vsakdo nauči iz tega, kar se mora… Jaz sem svojo "vajo" pri tem že opravila in se iz nje tudi nekaj naučila…


SeK wrote on 02.09.2002 at 23:27:53:
Si misliš Gape - v trenutku navala poželenja se je svetnik raje vrgel v mrzlo jezero. In danes ga tudi zaradi tega občuduje ves svet.

Hmm, SeK… Koliko je bilo svetnikov? Koliko je ljudi na tem svetu? Koliko jih je torej imelo moč, da se je v imenu vere v boga raje vrglo v mrzlo jezero kot podleglo skušnjavi?

In naprej… Misliš, da se ni marsikdo izmed nas v imenu vere v ljubezen in zvestobo (vsaj v času trajanja partnerske zveze) zmožen raje vreči v mrzlo jezero kot podleči recimo druge vrste skušnjavi? Pa ne zato, da bi ga občudoval ves svet ampak iz preprostega razloga slediti svoji veri v ljubezen in svojim vrednotam?

Jaz bi rekla – pomembno je, da v nekaj verjameš in seveda, v kaj verjameš. V imenu močne vere in prepričanja v nekaj ali v nekoga je človek sposoben storiti marsikaj… Tako pozitivna kot tudi negativna dejanja….

Tudi jaz grem zdajle spančkat... Lepo in mirno nočko želim tudi vsem vam!

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #43 - 03.09.2002 at 00:30:04
 
Res je spolnost nekaj zelo pomembnega v človekovem življenju. Je telesni izraz prirojene človekove nuje da ljubi in da je ljubljen. Toda ljubezen je potrebno razumevati v takšni širini, v kakršni zares nastopa.


Nevem ce si me razumel, kar sem hotel povedat. To kar pravis je vse res, ampak jaz mislim da clovek potrebuje to izkusnjo, da obcuti telesno ljubezen, in s tem ne mislim zgolj na telesno ljubezen. Na telesno ljubezen gledam bolj kot predajanje, izkazovanje custev, ki jih imas v najglobje srcu in ki na nek nacin kazejo kar si...tisto kar nosis naglobje v sebi. na to gledam bolj kot zdruzevanje dveh dus in ne kot izpraznitev zaradi zuljenja tam med nogam.
Bolj kot je clovek ljubljen, bolj je v sebi poln, zatorej zmozen obcutiti in dajati ljubezen na vsakem koraku. Ko v cloveku zazivi ljubezen, zazivi v njemu Jezus...mar ne ?
Sex res ni merilo ljubezni, je pa pomembna izkusnja ki posamezniku odkrije veliko tistega kar nosi v sebi.
Partnerja se na tak nacin zelo povezeta predvsem na duhovnem nivoju, zato tud ne zagovarjam sexa sele po poroki. Ko pa se partnerja enkrat pocutita tok povezana in ljubljena, pa verjetno tud ni vec tako zelo mocne zelje po sexu...

Klimax, vse preozko razmišljaš. Vse te in še mnoge oblike ljubezni so naravnost vtisnjene v človekovo naravo, le da ni vsak človek tudi pripravljen svojo naravo živeti v vsej njeni raznolikosti. Čoveka je potrebno razumeti v celoti, ne le tisti del, ki te žuli med nogami, da boš lažje razumel.


Ne dopuscas si moznosti, da imam jaz mogoce drugace razsirjen pogled na cloveka v celoti. V mojem pogledu igra spolnost zelo veliko vlogo, nikjer pa nisem napisal, da je spolnost EDINA oblika ljubezni. Kot da bi spolnost ze imela negativen prizvok in zaradi tega drugih oblik ljubezni sploh nebi poznal ??? Nikjer nisem napisal, da je tvoj pogled napacen...le rad bi ga videl in razumel...vsak ima svobodo do svojega misljenja o cloveku kot celoti. Jaz ne mislim, da je tvoj pogled ozek, ampak je samo v drugo smer razsirjen...pa je zato moje razmisljanje preozko ?
 
Moral bi se ves polomiti, moral bi imeti vse oblike infarkta, imeti bi moral raka v najrazličnejših oblikah, moral bi od tega umreti, da bi ugotovil vzroke za smrt, moral bi imeti ... , pa nesmisel... Če komu zdaj ni jasno, kako nesmiselen je takšen ugovor, ne bom zanj več trošil besed.


Kaksen je clovek, ki nikoli ni bil ljubljen?
Ker mislim, da mora clovek ljubezen doziveti v cimvec moznih pojavnih oblikah, da iz njega seva ljubezen, ki jo predaja okolici..., se mi zdi taksen ugovor pravtako nesmiselen...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #44 - 03.09.2002 at 09:35:57
 
Debato sem pozorno spremljala in lahko rečem, da sem se z Robijevim stališčem strinjala... !
Imam pa eno vprašanje za Amstel in Edija - kako vesta, da življenje v celibatu ni vzrok za pedofilijo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11