Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 54672 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #150 - 06.10.2002 at 23:28:14
 
jest bi tko reku......vse spoštovanje ljudem ki se trudjo .......ampak kako potem pravoslavni duhovniki to zmorejo....a so bl ležerni al ljudje manj molijo -........al majo manj privatnov za obletat.......al enostavno bl zapostavljajo družine??????ampak jest bi reku da nič od tega.......mogoče je štos še kje drugje.....jest mislm da si dobro organizirano bitje vedno najde dovolj prostega časa.........to je tko kt izgovor....nimam otrok ker nimam časa za njih ........to zagotovo ne more bit res.......po moje je kej drucga......je pa lepa iztočnica za debatiranje tale prezaposlenost.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #151 - 06.10.2002 at 23:31:36
 
Prix, čeprav sem imel za sabo težek dan, naj ti pojasnil, da sem dal primer za našo cerkev, kjer imamo opata in štiri duhovnike. OK, to je opatija, ampak vseeno trdim, da imajo vsi župniki, kaplani,duhovniki itd. še dosti časa na rezervi.
Kar se tiče ovčic, pa se spomnim, da je naš župnik vedno govoril, ko sem hodil k verouku, da smo farani ovčice, bog pa je naš pastir. To so me naučili v cerkvi. In še to. Nikakor nočem biti zbadljiv.
Mogoče si ti malo preveč občutljiv. Ko tako vneto zagovarjaš cerkev, se ti zdi morda vse, kar je nestrinjanje s tabo direkten napad ali zbadanje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #152 - 06.10.2002 at 23:37:14
 
Brus-li se strinjam s tabo. In ravno zato trdim, da imajo duhovniki dovolj časa za družino. In kar se tiče zapostavljenosti družine, naj povem, da je tudi moja družina zapostavljena in sicer zato, ker sem zjutraj v službi, popoldan pa na hiši, kjer je vedno dosti dela. In družina je zapostavljena, čeprav za družino gradim nov dom. In takšnih je v SLO še veliko.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #153 - 08.10.2002 at 14:48:58
 

Ta ideja, da je celibat zato, ker duhovniki nimajo časa za družino, je totalno za lase privlečena. To sploh ni vzrok, to tud ni eden od vzrokov, to je lahko samo en izgovor.
Je sploh irelevanto debatirat o tem, kako naj si razporedijo čas, da bodo imeli čas za družino. Ker je to samo izgovor.

Bi pa že lažje prebavila trditev, da so duhovniki v celibatu zato, da se ne umažejo v odnosu z žen(sk)o...

Lips Sealed






Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #154 - 08.10.2002 at 17:27:19
 
Priznam, da sem tud jaz tuhtala, kako pa drugim uspeva. A ta misel ni zrastla na mojem zelniku, ampak na zelniku duhovnika, ki je povrhu še rekel, da drugače nima pa nič proti, da bi se duhovniki ženili. Da pri sebi vidi, da za družino pa nebi imel časa. ???
mislim, da tega razloga ne bi smeli zanemariti, vseeno pa ni edini, ziher pa ni poglaviten. Tisti, ki govori jo jerbanju družin, se mi zdi kar bol verjeten.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #155 - 09.10.2002 at 16:33:41
 

Tud navadni smrtniki ne bi nikoli imeli družine (otrok), če bi čakali na to, kdaj bodo imeli čas. Sem tud jaz to govorila nekaj časa. Na koncu sem jih pa imela, ko sem dejansko imela najmanj časa v svojem življenju. Pa je šlo, jih nisem zanemarjala, niso bili sami sebi prepuščeni. Tko da je v bistvu vse stvar zornega kota s katerega sebe gledaš.

Seveda, Veronika, nisem mislila, da gre za tvojo idejo, ni bilo tako mišljeno. Ampak, da naj bi RKC celibat opravdala s prezaposlenostjo duhovnikov, to mi pa ne gre v glavo, in se mi zdi samo izgovor za nekaj drugega.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #156 - 10.10.2002 at 17:53:20
 
Saj je itak vsaka stvar, ki jo delaš kontra s svojimi čutili izgovor.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Duhovniki in njihov pomen
Reply #157 - 30.11.2002 at 11:42:39
 
Quote:
Morda je primernejša beseda ODGOVOREN. Po mojem kriv ni nihče.


Ne morem biti odgovoren za neko ideologijo , ki ji sledim.

Če sledim, ne morem biti odgovoren.

Saj nisem svoboden in če nisem svoboden, ne morem biti odgovoren.
Saj nimam izbire... in ne zavesti....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11